Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

E2200 Sisteme Geforce 9800 gt Takmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Sistemim:

İntel Pentium Dual Cpu E2200 @ 2.20 Ghz
    2gb ram
    Geforce 210 1gb 64 bit
    500 gb hdd

Bir gün bir internet kafeye gittim ve can sıkıntısından kafedeki bilgisayarın özelliklerine baktım. Benim bilgisayarımdan farksız. Tek farkı ekran kartı 9800 gt'ydi. Ve biraz sorduğumda 1-2 yerde 150-250 tl arası fiyat verdiler. Açıkcası 1 GB ve 256 bit oluşu A.C. 2-3 gibi oyunlarda kasmayışı beni cezbetti. En önemli yönü fiyatıydı .Acaba 150-250 tl tl verip bu ekran kartını alıp taksam sistemimde herhangi bir sorun olur mu?Ve bir yerde okuduğuma göre elektriği biraz fazla kullanıyormuş doğru mu?

Bu arada aynı konuyu technopat'ta açtım ama anlamadığım bi şekilde ceza aldım.Technopat kullanan arkadaşlarım böyle başka kurallar varsa beni bilgilendirebilirler mi?

"Nokta ve Virgülden Sonra Boşluk Bırakın" nedeniyle 2 Ağustos 2015 23:09 tarihine kadar yetkileriniz kısıtlandı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    9800gt oldukça eski bir kart. 150-250 tl değil piyasası. 60tl eder en fazla. Sahibinden.com'da bulabilirsiniz.
    ELque bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200CL
    Biraz fazla elektriği sever
    Geforce'un sayfasından watt tüketimine bak. Eğer kasanın güç kaynağından fazla tüketiyorsa bir de kasana yeni güç kaynağı alman gerekebilir.
    ELque bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir kart. O paraya değmez.

En fazla olsa 50 liradır.
    ELque bunu beğendi.

Sahibinden de baktım fiyat aralığı 80-120 lira arasında.150-250 dediğim de 150 arkadaşın dediğiydi.Fazla para harcamak istemiyorum belki bir internet kafeden çıkma alabilirim dediğiniz gibi 50-60 liraya.250 lira olanı bir kafe sahibi tanıdığım var zamanında alıp bilgisayarlara takmışlar ama 1 tanesi hala kutusunda kalmış onun fiyatını söyledi.

Birde bu watt hesabını anlayamadım.Keşke ingilizce derslerine biraz ilgi gösterseydim

Thermal and Power Specs
    Maximum GPU Temperature (in C) 105 C
    Maximum Graphics Card Power (W) 105 W
    Minimum System Power Requirement (W) 400 W

Düzeltme:Benim güç kaynağım 115 watt (max) çıkışlı ve üzerinde 250 watt üzeri her hangi birşey takmayınız yazıyor.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    O tür kartlar, güçlü, iyi marka güç kaynağı da ister, sizin ekran kartı 64 bit olduğu için oyun için müsait değil, 256 bit kart ve iyi bir güç kaynağı ile coşkuyu yakalayabilirsiniz almadan önce Anakart ile uyumu, ne kadar güçlü bir güç kaynağı istediğini netten araştırırsınız...
    Biraz ram takviyesi de iyi gelir
    ELque bunu beğendi.

Yarın bi soracağım alıp bir bilgisayarcı abim var ona götüreceğim.Muhtemelen o hallederde o ram işi zor biraz benim bilgisayar eski olunca ram ddr2.Ddr2 ram bulmak sıkıntı bir çoğu tek modül benim bilgisayarsa mevcut olanda tek modül.İşin açığı ram değiştirmeye kalkarsam 150 tl'den fazla tutar gibi

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Peki, dediğim gibi 256 bit ekran kartı bambaşka, yaşamak lazım SSD Hard Disk de eski bilgisayarlara can verir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

250 watt güç kaynağı ile 256 bit ekran kartı yanyana olmaz, oyunlarda çat diye zırt prt reset atar, 450-500 watt iyi bilinen bir şey alırsan ileride de kullanırsın...
    ELque bunu beğendi.

250 watt güç kaynağı ile 256 bit ekran kartı yanyana olmaz, oyunlarda çat diye zırt prt reset atar, 450-500 watt iyi bilinen bir şey alırsan ileride de kullanırsın...
    Yani bana yeni bir güç kaynağı lazım.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Önce ekran kartına karar verilecek, sonra güç kaynağı alınacak, güçsüz kart alırsan güç kaynağı değişimine gerek kalmaz...

Anakartının yuvasına uyacak 256 bit ekran kartına bak önce, sıfır ya da ikinci ele bütçen yetecek mi görelim, 256 bitler her zaman pahalıdır...

Bir de hedefin hangi oyunları hangi detayda oynamak bu iş çok karmaşıktır bilmeyene

donanimhaber forumunda ve sahibinden de ikinci ellerde var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

1200-1500 TL arası her oyunu neredeyse yüksek detayda oynayabileceğin kasalar toplamak mümkün, bütçen varsa örnek sistem yazarım, fiyatlarına bakarsın...
    ELque bunu beğendi.

benimki si bilmezlik işte ben fazla para vermeden bazı oyunları rahat oynamak istiyordum.(A.C. 2 serisi gibi) 9800 gt istememin temel sebebide buydu işte ucuz yollu diye ama yarın götürüp bi baktırtacam uyar derse takarız uymaz der ve biraz yüksek bi maliyet çıkarırsa üzülür büzülür geri gelirim pek para harcayasım yok çünkü 9 ağustosta ehliyet kursu başlıyor ve daha sonrasında sıra yeni motora geliyor işte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)