Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asker/Düğün/Sünnet Konvoyları

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yahu ben 90 ların sonunda terörün azdığı dönem askere giderken neden bu hengamenin bir parçası olmadım...istemedim...kucaklarda havalarda uçuşmadım bilemiyorum...bende mi bir anormallik vardı...

usulca Beşiktaşdan otobüse bindim ve muavinle bile konuşmadan anamın babamın elini öpüp sessizce birliğime doğru hareket ettim...bu konvoylarda araçtan sarkanlardan tutun da havaya ateş edenlere...salya sümük bağırıp çağıranlara böğürenlere kadar ne ararsanız var...adamoğlu gibi bir Türk evladın yakışıp vakur bir şekilde asker ocağına uğurlanmak varken bu ritüele ne gerek var bilemiyorum...ha bu havalarda omuzlara alınan erat kardeşlerimizin önemli bir çoğu doğuyada gitmiyor...hamallık amelelik angarya işler yaparak teskeresini alıyor...doğuya gitse de farketmez...bu motivasyona veya gaza ihtiyacı olduğunu sanmıyorum...askerimizle hep gurur duyduk...ama bu tarz şeylere ihtiyac var mı bilemiyorum...

ya da her genç bu anı yaşamak için mi askere gidiyor acaba... 15-16-17-18 yaşında olsam bu konvoyların içinde bende olurdum belki ama şimdi bu şovlar bana anlamsız geliyor...bizi biz yapan değerlerin içinde bu konvoylar var mı yoksa...

düğünlerde sünnetlerde asker uğurlamalarında bu konvoyların mahallelerde adeta kendilerini kaybetmiş bir şekilde hezeyan içinde tehlikeli hareketler yaparak sağa sola saldırmadan yapsalar bu işleri eyvallah ama hep taşkınlık hep serserilik havası içinde olması beni üzen...hadi düğün ve sünnet konvoyları biraz masum oluyor...eşe dosta mahalleye karşı olması gereken bir racon diyelim ama bu asker uğurlamanın cılkı çıkmış vaziyette...

bizim köyde bir asker uğurlarlar görmelisiniz...düğün dernek gibi 3 gün 3 gece eğlence olur yemekler yenir ziyafetler verilir...gençler coşku içinde olur...ama şehir gençliği ne yazık ki bu tarz işleri serserilik ve taşkınlık yapmadan duramıyorlar...

araç içinden sarkanlar...

mahallede geç saatlerde böğürenler uyuyan bebesi olanı var yaşlısı var genci var okula gidecek olanı var...

daha apaçiler kurusıkıyla atış yapıyor...bazıları torpil patlatıyor...

trafiği kapatıp marşı zorla söyletenler ayağa kalkmayan veya aracından inmeyenelere sataşanlar...

ne ararsan var metropol gençliğinde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    dün arkadaşımın asker gecesi vardı...gittik halay çektik.... ondan kurtuluyoruz diye nasıl halay çekiyoruz, seviniyoruz abi bi görsen....

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Dünyanın doğusuna gittikçe benzer ritüeller ile karşılaşıyoruz hep.
    Bence nedeni, doğu toplumlarında bireylerin kişiliklerinin tam oturmamış olması, özgür bireylerin sevilmemesi dışlanması, sürüden ayrılınca kurtların kapacağına inanılması, töre vs baskılarla daha çocuk yaşta kişiliklerin örselenmesi gibi sebeplerle yapılan davranışlar bunlar.

Hindistan,Pakistan,Bangladeş,İran gibi ülkelerde araçlara en çok ses çıkaran kornaları takma yarışı var. Pagan inanışlardan gelme çok ses çıkarma iri süslemeler figürler yapmak kötü ruhları kovmak ve ruhunuzu korumak için gerekli görülüyor. Çünkü insanlar zayıf yada zayıf olduklarına inanıyorlar.

Daha çooook şey yazılır bu konuda ama şimdi birileri kızıp burası motosiklet forumu, bu kadar analitik yazıların yeri burası değil der tadımız kaçar Metehan biraderim iyi akşamlar dilerim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    [QUOTE=mete_han;2445684]Yahu ben 90 ların sonunda terörün azdığı dönem askere giderken neden bu hengamenin bir parçası olmadım...istemedim...kucaklarda havalarda uçuşmadım bilemiyorum...bende mi bir anormallik vardı...

O zamanda böyleysen Senin pek kucaklarda havalarda uçuşabileceğini sanmıyorum be dostum kimse cesaret edemez yani pek buna
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    mete han abi sen bu işe el at aractan senıde zorla ındırsınlerde de bı görelım bakalım ne olacak..)
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Metehan her zaman şikayetçi olduğum bir konuya değinmişsin.Ben sadece askere gidecek gençlerin değil sünnet ve düğün konvoylarının da işin bo..nu çıkardığını söyleyeceğim. Tamam örf adet gelenek diiyoruz ama kararını dozajını bir türlü ayarlayamıyoruz.Hatta kantarın topuzu öyle kaçıyor ki çevredeki insanların haklı olarak bela ve küfürleri ortalığa saçılıyor.Trafik alt üst edilmeden,insanları rahatsız etmeden,saçma sapan ve tehlikeli araç kullanmadan bu işi bir becerebilsek amenna diyeceğim ama ne gezer.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle tehlike yaratıyorlar.

Bir de "en büyük asker bizim asker" komedisi var ki sorma gitsin Gören de, eleman Ege Ordu Komutanı olmaya gidiyor sanacak. Gittiği ilk gün, "kullanılıp buruşturulmuş kağıt mendil" kıvamına getirecekler çocuğu. İlk sabahına uyandığında hayattan bezmiş olacak. Görevi de, eğer şanslı ise, paspas yapmak, kar küremek ve komutanın postalını parlatmak olacak. En beteri de, bilecek ki aynı sabaha 500 defa daha uyanacak. Sanki uğurlama yapanların hiçbiri askerliğini yapmamış havası var...

Hatırlarım da bir kez nizamiye nöbetindeyken önümüzden böyle bir konvoy geçmişti. Canhıraş haykırıyorlar, "en büyük asker bizim asker"... Diğer nöbet kulübesindeki çocuk dayanamadı, seslendi bunlara: "Hey büyük asker; gel, gel de gör ebenin..."
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    En büyük asker benim askerim diye uğurlamadım ben :/
    Abi nerden çıktı bu konu yaaaa.... 10 ay önceye gittim, hayatımın en berbat günüydü..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En büyük asker benim askerim diye uğurlamadım ben :/
    Abi nerden çıktı bu konu yaaaa.... 10 ay önceye gittim, hayatımın en berbat günüydü..
    Sen günleri sayamıyorsunda ondan sanırım yada sayılı gün çabuk geçer bir safsata,şakası bile kötü değilmi?

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

Metecim bu akşam benim gördüğüm kadarı ile beylerbeyi-çengelköy arasında ekipler sağlı sollu bu tip elemanları olaylı bir şekilde durdurmuşlardı yavaşca geçtim aralarından vallahi gözü dönmüş bunların ancak bu sefer emir büyük yerden herhalde ki polis sıkı duruyordu.

Mete_han ve @ihtiyar başta olmak üzere tüm yazılanlara katılıyorum. Düğün konvoyları ayrı alem... Hadi asker uğurlayanlar delikanlıdır, yaptıklarının farkında olmadan delice eğlenmek isterler diyelim... Bilmemkaç yaşında adamlardan birine denk gelip de soramadım, "Konvoya girdin trafiğin canına okudun, bu zaten acayip bir iş. Peki bir de o kornaya abanırken nasıl bir amacın peşindesin, beklentin nedir? Hiç mi konvoyu dışarıdan izleyenlerin nasıl saydırdığını görmedin/duymadın, sana da saydırdıklarını bilmiyor musun?" diye... Avuç(!) içi kadar şehirde bir de aynı saatlerde birkaç konvoy birden olmuyor mu, gel de delirme...
    Gerçi @ihtiyar işin özünü açıklamış zaten...
    Bu arada sayın Mete_Han; şu kadar yıldır internet alemlerindeyim; bırak banlanmayı uyarı bile almayan, forum kurallarına uyan bir kişiyim. Sakın size uydum diye ben de ban star olmayayım.. (işin şakası...)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    buna göz yumulması da ayrı bir konu.
    bu konvoyların hadi yüksek ses müzik ve kornayı görgüsüzlük deyip geçelim de yolda riskli hareketler yapıp insanları tehlikeye atması ve polislerin gözünün önünden geçip gitmesini bir türlü anlayamadım.
    terörist ne yapar ? toplumun huzurunu kaçırır korku yaratır.düzgün gidemeyen eylenemeyen bu konvoylar da aynısını yapıyor ama herkes seyrediyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    metropol genci diye bişey yok aslanım biz ora yok o mezunu yok bu mezunu anasını sattımın askerlini 3 gün yapıp gelem yok kıl dönmesinden 2 ay hava degişim askerli 3 ay yapanlardan degiliz varsa kederimizde dönmek elbette bizde geri geliriz bir gün diyerekten gidiyoruz bu vatan icin biz yememizide yiyioruz helalimizide alıyoruz . yaşın başın varmış daha neler derdimde ...... hoşuna gtmiyorsa bu durumlar tak tak kulaklını veya arabanın teybini görmezden gel boş topicler ypama burda. !

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    En büyük asker şu an TEK TEKER RAMÇO........
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    düğünlerde çalgıyı sona dayayıp trafiği kesip mahalle arasında ,birde gece saat onikide final deyip onlarca havai fişek atılıyorya metropolün içinde ,çor çocuk hasta yaşlı yerinden hortlak görmiş gibi fırlıyor uykuda.
    herkesi rahatsız eden bunlar için lanetmi desem bedduamı desem iyi şeyler düşünmüyorlar bilsinler.
    en geri çağ adeti bunlar,yumurta pişirmek için komsunun evi yakılmaz.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gormezden gele gele yakında evlere de girecekler. sanki birtek kendisi askere gidiyor, sanki dünyayı kurtaracak. bir faydaniz yok bari gürültü yapmayın çoluk çocuk uyanmasin
    112ciyiz

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben 90 ların sonunda terörün azdığı dönem askere giderken neden bu hengamenin bir parçası olmadım...istemedim...kucaklarda havalarda uçuşmadım bilemiyorum...bende mi bir anormallik vardı...

usulca Beşiktaşdan otobüse bindim ve muavinle bile konuşmadan anamın babamın elini öpüp sessizce birliğime doğru hareket ettim...bu konvoylarda araçtan sarkanlardan tutun da havaya ateş edenlere...salya sümük bağırıp çağıranlara böğürenlere kadar ne ararsanız var...adamoğlu gibi bir Türk evladın yakışıp vakur bir şekilde asker ocağına uğurlanmak varken bu ritüele ne gerek var bilemiyorum...ha bu havalarda omuzlara alınan erat kardeşlerimizin önemli bir çoğu doğuyada gitmiyor...hamallık amelelik angarya işler yaparak teskeresini alıyor...doğuya gitse de farketmez...bu motivasyona veya gaza ihtiyacı olduğunu sanmıyorum...askerimizle hep gurur duyduk...ama bu tarz şeylere ihtiyac var mı bilemiyorum...

ya da her genç bu anı yaşamak için mi askere gidiyor acaba... 15-16-17-18 yaşında olsam bu konvoyların içinde bende olurdum belki ama şimdi bu şovlar bana anlamsız geliyor...bizi biz yapan değerlerin içinde bu konvoylar var mı yoksa...

düğünlerde sünnetlerde asker uğurlamalarında bu konvoyların mahallelerde adeta kendilerini kaybetmiş bir şekilde hezeyan içinde tehlikeli hareketler yaparak sağa sola saldırmadan yapsalar bu işleri eyvallah ama hep taşkınlık hep serserilik havası içinde olması beni üzen...hadi düğün ve sünnet konvoyları biraz masum oluyor...eşe dosta mahalleye karşı olması gereken bir racon diyelim ama bu asker uğurlamanın cılkı çıkmış vaziyette...

bizim köyde bir asker uğurlarlar görmelisiniz...düğün dernek gibi 3 gün 3 gece eğlence olur yemekler yenir ziyafetler verilir...gençler coşku içinde olur...ama şehir gençliği ne yazık ki bu tarz işleri serserilik ve taşkınlık yapmadan duramıyorlar...

araç içinden sarkanlar...

mahallede geç saatlerde böğürenler uyuyan bebesi olanı var yaşlısı var genci var okula gidecek olanı var...

daha apaçiler kurusıkıyla atış yapıyor...bazıları torpil patlatıyor...

trafiği kapatıp marşı zorla söyletenler ayağa kalkmayan veya aracından inmeyenelere sataşanlar...

ne ararsan var metropol gençliğinde...

(Yahu ben 90 ların sonunda terörün azdığı dönem askere giderken neden bu hengamenin bir parçası olmadım...istemedim...kucaklarda havalarda uçuşmadım bilemiyorum...bende mi bir anormallik vardı...)

valla kanka anormallik sende gözüm yau havalara atılacak adammısın seni yerden 10 cm kaldırmak için 15 kişinin güç harcaması lazım

hani bende senin yaşadıklarını yaşamadım aslında çokta gerekli bir şey değilde konuyu nerden nerelere getirecem şimdi bak

tamda tek teker ramçoyu uğurladığımız günün ertesinde senden böle bir konudan dolayı, rahatsızlık duyuyor olman açık söleyeyim beni de rahatsız etti fakat peşin peşin söleyeyim kanka kimse silah atmadı , cam olmadığı için kimse motosikletlerden sarkmadı işin aslı ,

fakat karşı şeritten gelen araçların bir çoğu kornalarımıza kornayla karşılık verdiğine şahit oldum bize katıldılar daaaa pendiğin altını üstüne getirdik allahtan milletin uyku saati değildi akşam 19 gibi olduğu için fazla küfreden olmamıştır heralde

aynı şeyleri paylaşıyorum kankam yanlış anlama açtığın konunun bizim uğurlamayla bi bağkantısı yok demi azcık üstüme alındımda , maksadımız ramçonun yanında olmaya çalışmak yoksa askere giderken eğlence yapsan ne olur yapmasan ne olur onun için tatlı bir anı belkide hayatında birdaha yaşayamayacağı bir gün olarak şuur altına yerleşip anılar arşivinde yerini alacak

bu gün aynı şey senin başına gelse emin ol gene gelirim , neyse çokta uzatmadan konuna bi yorumda ben yapayım

asker uğurlamasıydı, düğün konvoyuydu felan bunları geçin kardeşim , millet konvoyda yapıyor , askerde uğurluyor yasakmı ?? değil aga camdan sarkıyormuş sarkmasın kardeşim iki aracın arasına sıkışır kalır bi gün görür ebesinin damını , her koyun kendi bacağından asılır ,

buraya kadar anladım hadi bunlar hakkında böyle düşünüyoruz

1993 yılından beridir düğünlerde derneklerde org çalıyorum ve bir konu ele alacaksanız bu haklı yere açılacak bir konu olsun , sağa sola şuursuzca ateş açan magandalar olsun bu uğurda pisi pisine vurulan damatlar gelinler, düğün misafirleri konuklar olsun konu , şuursuzca mermi yakan o manyaklar olsun .. ne anlıyorlarsa bundan ben 93 ten beri çözemedim ..

bende silahlara meraklıyımdır .... herif ben çalarken arkama geçmiş karanlığa düştüğü için bir başladı saydırmaya haberim yoktu sağ kulağım 3.5 saat işitme kaybına uğradı , notaları şaşırdım,org çalamaz hale geldim , duyamadığım şeyi nasıl çalayım ? düğün kalabalık gırla gidiyor bir anda stop düğmesine basarak 155 aradım millet eller havada kaldı ne oluyoz moduna girdi ..

ulem ne oluyozu varmı adam vuracaklar millet hala oynama derdinde

kocaman bir dut ağacının gölgesinde çalıyorum adam pompalıyla havaya göya ateş ediyor dut ağacını resmen biçiyor kafama düşen dal parçası başımı yarıp kanamaya sebep oluyor sorada orgun üzerine vuruyor sen bu adamı eleştir kanka org 2100 euro kocaman dal tuşlarını parça parça olduğu anıları anlatmıyorum

bide bacaya ateş etme mezusu var , bi çakıyo bacayı kıramıyo kurşun saçağa denk geliyo bende saçağın altındayım , parçalanmış kiremitler yağmur gibi üzerime yağıyo adamın kafası bi dünya pilot yiyosa ne oluyoz hayvan de

valla bilemiyorum aga hani maydonoz olmak değil konuya fakat türk milleti olarak içimizde düzgün insanlarda var hanzolar öküzlerde ,her yerde her memlekette var kardeşim sadece burda değil ama galiba bizde fazlacanak mevcut

onun için sen derdini anlatamadın gibime geliyor bence konunun özü asker uğurlamaları, dğün konvoyları değilde bu öküzleri içerik alan bir yazı dizini yapaydın sankim daha kıyak olur gibin olurdu

sen zati kıyak adamsın kanka yazıdan bahsediyorum

gıdığından öperim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düğünlerde çalgıyı sona dayayıp trafiği kesip mahalle arasında ,birde gece saat onikide final deyip onlarca havai fişek atılıyorya metropolün içinde ,çor çocuk hasta yaşlı yerinden hortlak görmiş gibi fırlıyor uykuda.
    herkesi rahatsız eden bunlar için lanetmi desem bedduamı desem iyi şeyler düşünmüyorlar bilsinler.
    en geri çağ adeti bunlar,yumurta pişirmek için komsunun evi yakılmaz.
    bırakında uykuları bozulsun miskin miskin yatanların cocuklar uyansın eylenceli olur onlar için
    rahatsız olanlarıda birsöz diyeyim bu asker canının sıkıntısına zevkine gitmiyor peyganber ocagına giden her asker bizim askerimizdir

Askere gidene bir şey diyen yok arkadaşım, itirazımız giderken yapılanlara... Gece evinde istirahat eden insanın da gün boyu yattığını mı zannediyorsunuz? Milletin sabahtan akşama anası ağlıyor ekmek parası kazanacağım, evimi geçindireceğim diye. Ertesi gün hayat mücadelesine devam edebilmesi için evinde istirahat etmeye ihtiyacı var. Ayrıca cenazesi, hastası olanı var; birileri kafayı çekip eğlenirken dünyanın geri kalanını unutuyor galiba...
    Bir de nedir şu "Kurtlar Vadisi" havaları? @Melih; "hoşuna gtmiyorsa bu durumlar tak tak kulaklını veya arabanın teybini görmezden gel boş topicler ypama burda." nedir yahu? Ali kıran baş kesen misin sen? Efelik yaptığın, "aslanım" diye hitap ettiğin adam seni tek parmağıyla döver. Bırakın bu işleri...
    Not: Konvoylardan, sokak düğünlerinden huzurum kaçtıkça; konvoydakilere, düğün sahiplerine her zaman ettiğim duayı, bunları savunanlar için de ediyorum: "İnşallah en sevdiğin kişi canıyla cebelleşirken, başında hayatta kalması için dua ettiğin sırada veya en sevdiğinin ölüm haberini aldığın ya da toprağa verdiğin gün veya her yerin kırıklar içindeyken, aldığın ağrı kesicilerle biraz olsun uykuya dalıp acının azalmasını umarken; o konvoylar defalarca geçsin evinin önünden, 2 sokak ötendeki düğünde insanlar vur patlasın çal oynasın eğlensin..." Başkasının halinden anlamak için bunları yaşamak gerekiyor demek ki...
    Ha, "öyle en sevdiğimmiş filan anlamam, ben her halükarda eğlenirim, isterse dünya yansın" da diyebilirsiniz, artık ona söylenecek söz yok...
    *
    Bu arada, konvoy alkışlayanı görmedim ama "gidişin olsun dönüşün olmasın" diyeni gördüm; etrafı rahatsız ederek "aferin" bekleyenler boşuna beklemesin yani...

Motosikleti
    tvs apache
    kimse alınmasın 20 yaşına giripte herkez askerlık yapmış özel durum hariçinde dün motorumla sağ şeritten 50 60 km hızla trafığin akış hızı diyelim araçlardan 4 veya 5 tanesi nerdeyse çarpacaklardı aniden önüme kırması yani tacizler beni okadar sinirlendirdi ki hani silah felan olsa arkalarından sıkardım neyse durdum bekledım elim ayağım zangır zangır titredi evimle işim arası 5 dakıka o gun 30 dakıkada zor gıttım arkadan bırdaha araba geldı mecbur olarak kaldırımı kullanmak zorunda kaldım benim de düşüncem beni düşünmeyen adamı ben hiç düşünmem valla ölsünler diyorum yanı dünkünün siniri hala üzerimde farkındayım aranızda biri hatta yolunu bekleyen var özellikle o kusura bakmasın hani öfkem okadar çok fazla

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askere gidene bir şey diyen yok arkadaşım, itirazımız giderken yapılanlara... Gece evinde istirahat eden insanın da gün boyu yattığını mı zannediyorsunuz? Milletin sabahtan akşama anası ağlıyor ekmek parası kazanacağım, evimi geçindireceğim diye. Ertesi gün hayat mücadelesine devam edebilmesi için evinde istirahat etmeye ihtiyacı var. Ayrıca cenazesi, hastası olanı var; birileri kafayı çekip eğlenirken dünyanın geri kalanını unutuyor galiba...
    Bir de nedir şu "Kurtlar Vadisi" havaları? @Melih; "hoşuna gtmiyorsa bu durumlar tak tak kulaklını veya arabanın teybini görmezden gel boş topicler ypama burda." nedir yahu? Ali kıran baş kesen misin sen? Efelik yaptığın, "aslanım" diye hitap ettiğin adam seni tek parmağıyla döver. Bırakın bu işleri...
    Not: Konvoylardan, sokak düğünlerinden huzurum kaçtıkça; konvoydakilere, düğün sahiplerine her zaman ettiğim duayı, bunları savunanlar için de ediyorum: "İnşallah en sevdiğin kişi canıyla cebelleşirken, başında hayatta kalması için dua ettiğin sırada veya en sevdiğinin ölüm haberini aldığın ya da toprağa verdiğin gün veya her yerin kırıklar içindeyken, aldığın ağrı kesicilerle biraz olsun uykuya dalıp acının azalmasını umarken; o konvoylar defalarca geçsin evinin önünden, 2 sokak ötendeki düğünde insanlar vur patlasın çal oynasın eğlensin..." Başkasının halinden anlamak için bunları yaşamak gerekiyor demek ki...
    Ha, "öyle en sevdiğimmiş filan anlamam, ben her halükarda eğlenirim, isterse dünya yansın" da diyebilirsiniz, artık ona söylenecek söz yok...
    *
    Bu arada, konvoy alkışlayanı görmedim ama "gidişin olsun dönüşün olmasın" diyeni gördüm; etrafı rahatsız ederek "aferin" bekleyenler boşuna beklemesin yani...
    Alnından öperim...Ancak bu kadar güzel izah edilebilirdi.
    Adetlere törelere diyecek birşeyimiz yok ,bizde askere gittik bizde düğün yaptık konvoylarımız da oldu ama her şey adabınca oldu .
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)