Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fatih dershanesi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merhaba arkadaşlar
    eğitim sisteminin ne hale geldiğini çok anlayamıyorum artık,
    dershaneler okul
    okullar dershane felan olacak anladığım kadarı ile
    nee'se

oğlumu fatih dershanesine kayıt yaptıracağım,
    daha doğrusu niyetim var.
    iyi olduklarından dolayı değil
    hepsinin aynı şekilde tüccar olduklarından
    devletin eğitim sistemi bireyden ziyade köle yetiştirmeye döndüğünden belki bir tarafını kurtarırız çocuğun

yalağuz bu elemanları çok tanımıyorum
    ısrarla çocuğu kayıt ettirmemizi istiyorlar
    dersleri iyi , çalışkan bir çocuk

bu dershane hakkında bilgisi olan var ise paylaşmasını rica ederim.
    çocuğu eğitime göndereceğiz diye saçma sapan bir ideolojik kuruluşun kucağına bırakmak istemiyorum (devlet gibi).

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dersane kapatılacak vs. olaylarının hakkında yardımcı olayım yeni düzenleneme ile dersane değilde etüt merkezi olacaklar, etüt merkezi olurken tabiki ruhsatlar değişecek yeniden ruhsat alınacak bazı dersaneler ruhsat almakta zorlanacak amaç zaten bu
    devlete yeni gelir kaynağı olacak vs vs.
    yani dersane sistemi devam edecek eğer ki yaşadığınız yerde özel değilde belediyelerin bu konuda yaptığı yer varsa orayı araştırın derim bunlar hem tüccar olmuyor hem de ideoloji işiyle pek uğraşmıyorlar
    ben belediyenin etüt merkezine gittim belli bir partinin insanları fakat bunu ders işlenecek yerde göstermiyorlardı 1 kişi hariç istisnalar kaideyi bozmaz

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben 11. sınıf öğrencisiyim. Fen lisesinde okuyorum haliyle hedefim çok yüksek. Bu dershanelerin kapanması en çok bizi etkiliyor. Seneye sınavımız var ne olacağı belli değil.

Bütün dershaneler kapatılacak. Benim oturduğum semtteki tüm dershaneler de temel liseye çeviriliyor. Oğlunuzun dersleri iyiyse iyi bir lisede okuyordur muhtemelen. Lisede değilse ilkokuldaysa ya da ortaokul bence fatih dershanesine vereceğiniz para yerine bir kolejde burslu okuyabilir. (Belki de öyledir bilmiyorum bilgi vermemişsiniz)
    11. Sınıf değilsem kesinlikle okulumda kalırdım. Temel liselerin ne yapacağı daha belli değil sonuçta devlet temel lise olun dese de amacının kimleri bitirmek olduğunu biliyoruz.

Oğlunuz 11. sınıfsa zaten kendisi dershanelerle görüşüp kararını verebilir. Ben şahsen fen lisesinde olmama rağmen temel liseye geçsem mi diye düşünmüyor değilim. Sizi direk sınava çalıştıracaklarını söylüyorlar ve vaad ettikleri program çok iyi. Fakat okul puanına -eski sistem- katsayı gelirse o zaman temel liseler sıkıntıya giriyor. Ben de kararsızım.

Oğlunuzun kaçıncı sınıfta, nerede okuduğundan bahsetseniz yardımcı olmak daha kolay olur.

Motosikleti
    sym joymax
    5 e geçecek seneye
    zaten bu dershane kolej olaakmış
    belediye bahçelievler
    hani şu kabataştaki mağdurun () kayınpederinin yönettiği,

lise olarak anadolu lisesi düşünüyorum,
    en azından yabancı dil ile eğitim veren bir yer istiyorum
    anadolu lisesi gibi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Pazarlığınızı iyi yapın tüm dersaneler(koleje dönenler) ilerleyen yıllarda biz başarılıyız reklamı yapabilmek için iyi öğrenci avında. Öğrenciye sundukları sosyal imkanları öğrenin. Devlet okullarında en az 35 kişilik sınıfta okuyacağına 20 kişilik sınıfta ders alsın.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    hocam merhabalar.dershaneler kapanıyor olayı birazcık düzmece ve pusuya düşürmektir.
    ben 2 aydır araştırıyorum. bende kpss için dershaneye yazılacaktım. çözüm dershanesi bana 3000 TL fiyat çekiyorken en kaliteli en iyi hocaları olan fen dershanesi 990 TL çekti. arada 3 kat fiyat farkı var. sebebini araştırdığımda yukaruda ki arkadaşın deyindiği gibi.
    2016 yılında fen dershanesi ruhsat alamayacak. muhtemelen öğrenciler ilalegal yöntemle veyahut mağdur kalacaklar.
    bende dedim ki fen dershanesine, 990 TL peşin vereceğim fakat; bana yarın bugün dershane kapatılırsa ben mağdur kalırsam kalan aylarımın parası iade edilecek buna dair belge imzalayın verim dedim. kabul etmediler. kendileri bile bilmiyor ne olacağını.
    bende çözüm dershanesine başlayacağım sanırım hala araştırıyorum. çözüm dershanesine söyledim 3000 peşinversem mağduriyetime karşı belge verir misiniz dedim veririz dedi.
    dershane kapama olayı bariz bir sebepten dolayı yapıldığı için öteki dershaneler çok rahatlar.
    ben 6-7-8 de okul birincisiydim haliyle anafen bana %100 burs verip 3 sene okuttu. anafeni öneririm ama dediğim gibi buda fen in alt bayisi oluyor. oda aynı yere bağlı. eğer dediğim belgeyi verirlerse bence yazdırın. işin siyasi anlamına ve karakter olarak bakmazsak. eğitim konusunda anafen ve fen dershaneleri en iyileri

Motosikleti
    CBR 250R
    Ben fatih dershanesine gidip suan fatih universitesi 4 sinif ekonomi ogrencisiyim yillardan beri hep iclerindeyim ne onlara yakin bir insan oldum ne de onlardan uzak ve suana kadar iclerinde bir kere bile kotu niyetli birisi ile tanismadim hem yakin olsan neyi degisdirirdi kânat indaydim din e cok yakin insanlar bu bana birsey kaybettirmezdi cunku bende muslumanin neyse egitim konusuna gelirsek meslek lisesi tembel ve universiteye cok uzak bir insandim ki o dershaneye gidene kadar inanirmisin bilmem hicbirsey bilmiyordum ve suan %100 burslu ekonomi okuyorum cok iyi bolummudur orasi tartisilir ama universiteye genclik yillarinda cok uzak bir insan icin iyi bir basari bu olay kanimca egitim konusu tartisilamaz neyse cok kafada kurcalamamak lazim sadece kendimden ornekler verdim yanlis anlasilmasin bu arada ,burda bir reklam falan yoktur sadece kendimden ornekler verdim herkese iyi forumlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    kızım uğur dersanesine gitti. çalışkan bir öğrenciydi. Yeditepe hukuk %50 burslu kazandı 1 ay önce mezun oldu. şimdi avukatlık stajında. Uğur dersanesinin ideolojiyle falan işi olmaz. sınıf düzenlemelerini iyi yapıyorlar. aynı düzeyde öğrencileri bir araya toplayarak ona göre eğitim veriyorlar. başarı durumları iyi. Fiyat olarak abartılı değildi. şimdi nedir bilmiyorum.ama tavsiye ederim.Zor bir dönemden geçiyorsun. Allah kolaylık versin..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Dersanelerin kapanması konusunda bilgi kirliliği var galiba Tüm liselere hazırlık ve üniversitelere hazırlık dersaneleri ya kapanacak yada temel lise veya koleje dönüşecekler. Diğer sınavlara yönelik açılmış olan dersaneler de değişiklik olmayacak.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Peki çocuğunun çok iyi eğitim aldığında ne olacak ?

Planın ne ? Kpss Yada benzer bir sınavla memur olması mı yoksa Özel sektörde kendine iyi bir yer bulmasımı ?

Benim tavsiyem çocuğu dersanelerde ziyan etme. Derslerinde iyi ise bu derslerin yanına becerilerine veya zevklerine uygun vakit geçirebileceği hobiler edinmesini sağla.

Dersaneye vereceğin parayla çocuğunu yurt dışı tatillerine gönder.

Türkiyedki eğitim sistemi çocuklarımızı başarıya değil köleliğe itiyor.

Benimki sadece tavsiye.

Motosikleti
    sym joymax
    devlet okullarının durumu ortada
    ilk mesajımda eğitim sisteminin (bütün dünyada genel olarak) neye hizmet ettiğini izah etmeye çalıştım,
    plan çok yapmıyorum ama isteğim sanatkar olması
    özellikle sahne sanatları isterim
    ailemden bir Mehmet Güreli, Yusuf Hayaloğlu çıkması gurur kaynağım olur.
    mesele kendisi (her şey) ile barışık bir hayat yaşayabileceği altyapı oluşmasında yardımcı olmak.

eğitim sisteminden çocuğa en azından bir tane yabancı dil alabilirsem yeterli olur.
    2 tane olur ise daha iyi olur.
    düzgün bir üniversiteye gidebilir ya da yurt dışında da okuyabilir.
    maddi olarak altından kalkabilirim.

devletin eğitim kalitesini süründürerek öğrencileri cemaatlerin ya da saçma sapan ideolojik kurumların kucağına bırakması sonucu şimdi yaşadığımız yoz, yobaz, etik ile bağdaşmayan güruh geçti elimize,
    buna bir parça yetiştirmek niyetinde değilim.

kafanızda genel bir fikir oluşturması açısından söyleyeyim,
    çocuğu avm lerden uzak tutmaya çalışıyorum,
    ayda 1 kere tiyatroya götürmeye çalışırım,
    hayal gücünü besleyecek etkinliklere götürmeye çalışırım,
    istanbul moderni ve tophaneyi amirenin yerini bilir.
    kütüphane görmüşlüğü var (ahmet hamdi tanpınar kütüphanesi, artık olduğu kadar)
    çocuk kitaplarını okumaya teşvik ederim,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)