Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fast Food dükkanı açacağım, fikirlerinize ihtiyacım var...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Öncelikle tüm herkese selam olsun. Arkadaşlar uzun bir süredir fast food dükkan açma hayalim var, ama dükkan konusunda bir türlü karar veremiyorum, daha doğrusu dükkan buluyorum ama aklımda hep " burda iş yaparmı, ne kadar satarım vs.." gibi sorular sürekli aklımı kemiriyor. aklımda herşeyi kesinleştirdim ama şu dükkan olayında hep tereddütteyim.

Malum fast food olacağı için insan sirkülasyonunun çok oldu yerlerde dükkanlara bakıyorum ama çok abartılı kiralar söz konusu. biraz daha tenha yerlere bakıyorum bu kez de iş yaparmıyım kaygısı var. aslında öyle çok fazla büyük bir yerde istemiyorum, 20-40m2 arası bişey, yani içeri 2-3 masa, dükkan önüne de o kadar bi masa attık mı yeterli benim için.

ayrıca fast food umda, başta kumru olmak üzere, ayvalık ve normal tost çeşitleri, hamburger ve tavuk burger, salata çeşitleri, patates kızartması, soğuk sandiviç çeşitleri gibi temel ürenler satmayı düşünüyorum.

etrafında, eşinde doştunda çok pahalı olmamak kaydıyla, bahsettiğim ebatlarda avrupa yakasında kiralık dükkan varsa bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim. Ben avcılarda oturuyorum, iletişim bilgilerimi hemen alta yazıyorum... vakit ayırdığınız için teşekkür ederim...

(NOT: Fast foof işiyle uğraşan arkadaşlar tecrübelerini paylaşarak ben ve benim gibi genç arkadaşlara yol göstereklerinden dolayı teşekkür ederim...)

Yücel KALEM
    0544 663 3529
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin işin zor dükkan senin olmayınca mal sahibi karlı çıkar sen çalış dükkan sahibi yesin

enduro ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey qm200
    Ayda 20 bin kazanacagın yere 10 bin kira versen büyük kardasın demektir
    Bu işler akıllı cesaretiyke olmuyor deli cesareti lazım çok düşünme hemen dal enfazla tecrübe edinirsin .
    Tecrübe en pahalı ve en iyi egitimdir

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin işin zor dükkan senin olmayınca mal sahibi karlı çıkar sen çalış dükkan sahibi yesin
    hocam iyi hoş demişsinde dükkan fiyatlarında sanırım hiç haberin yok. en ufak ve biraz iş yapacak potansiyeli olan dükkan fiyatları 70-80 bin TL den başlıyor. ayrıca piyasada ki esnafın %80 den fazlası kiracı, onlar nasıl kazanıyorsa biz de kazanırız, korkum yok o yönden.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    kiradan korkma. Kira ne kadar yüksekse potansiyel o kadar fazladır.

Motosikleti
    dediğin gibi olsa problem yok, o kadar kazanacağımı bilsem zaten kadıköy bahariye caddesinden kiralarım dükkanı ama ilk defa ticarete girecek biri olarak tereddütüm var. bir de her olasılığı düşünmem gerekiyor. çünkü şuan yabancı bir firmada bakım onarım teknikeri olarak görev yapıyorum ve işten ayrıldığım vakit böyle hakları ve rahat bir fiirmaya giremem daha doğrusu bulamam. o yüzden gir, olmadı batar geri dönersin diye bir düşüncem yok. elimden geldiğince tutması için elimden geleni yapacağım. cesaret konusunda sıkıntı yok, çünkü zaten deliyim :D

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @espiri kutusu,

Bu işle uğraşmaktayım. Çok fazla nette duramayacağımdan 2 satır söyleyip kaçayım.

İmkanınız var ise farklı sektörlere göz gezdiriniz. Emek yoğun ve ciddi ekip gerektiren, asosyal bi insan olmak için en ideal iştir zannımca.

Maddi anlamda gözüm kapalı 1 yılı cepten harcayarak çıkartırım diyorsanız zaten buralara akıl danışmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yakın arkadaşımın arkadaşı mekanını devretme çabasındadır. Gerçi Anadolu yakasında ama ilgilenirseniz, telefonunu öğrenip yazarım.

............. Yazacak çok şey var lakin bu işin atraksiyonlarını düşündükçe yoruluyorum.

Herşey gönlünüzce olsun...

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kiradan korkma. Kira ne kadar yüksekse potansiyel o kadar fazladır.
    açıkçası bende öyle düşünüyorum, ama 1500tl üzeri kiranın beni kasacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ben de ilk acacagim dukkan icin hem tecrube kazanirim hem vakit geceririm dedim ve basladim aramaya, kafama yatan yuksek kirali, en sonunda kafama yatmayan, uygun ama bir akrabanin buldugu yerde actim, benle ayni isi yapanlar 300 metre ileride dunyanin parasini kazanirken benim sokaktan insan gecmezdi, gecen de kestirme olsun yada yolunu sasirmis olarak sonuc hem kirami cikaramadim, hem vaktim gitti, dunya kadar zarar ettim, tum param ve ustune motorum gitti, dukkani kapatinca da yaklasik bir sene borclarini odemekle ugrastim ( kredi karti- kredi falan ), ama tecrube edindim senin isinde de insan olmazsa bol miktarda hava alirsin, ya hic acma, yada buyuk oyna, buyuk oynarsan buyuk batmazsin ama acacagin yeri tani, gunun degisik vakitleri git bak, biraz da sans ile basarirsin, bu arada ben de su an karar asamasindayim, guzel ve buyuk bir dukkan buldum, kirasi cok, icine cok bakim gerekli, dukkani acinca musteri olacak mi, eleman bulabilecek miyim hepsi muallakta ama aklim dene diyor, daha once baska akillara uydum, ucuz olsun, en kotusunde kazanamazsanda kiran dusuk falan dediler, ilk yerin birden buyuk baslama dediler, biraz da isime fazla karistilar ki biliyorum buyuk acip batsam kafayi dinletmezlerdi, neyse ne olursa olsun hakkinda hayirli olsun, Allah dogru yoldan helal kazanana yardim eder diye dusunuyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah yolunuzu açık etsin.
    Geçen sene bende çok düşünmüştüm.
    Sonra lisans eğitimine dikey geçiş sınavını kazanınca mecburen planlarımı ertelemiştim..
    Ama hala aklımın bir köşesinde var ticaret.
    Ben geçtiğimiz sene ticaretle uğraşan birkaç ağabeyimle istişare ettiğimde,eğer niyetin varsa hemen başla,
    ticarette batarsın da çıkarsın da herşeye hazırlıklı olmak gerekir,ama neticede çok ciddi bir tecrübe kazanırsın demişlerdi.
    Size de Allah hayırlısını nasip etsin,umarım herşey gönlünüzce olur.

Motosikleti
    tecrübeni aktardığın için sağolasın abicim, zaten ben risk alarak giricem (20.000tl kredi) 30m2 yer için 1500tl kira birazdaha işlek yerlerde zaten. aslında bilmiyorum bir kaç yer buldum ama iş yapar mı korkusu var

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    burdan bir arkadaşım bu yaz sonunda istanbula fast food dükkanı açmaya gidecek...
    tam detaylarını bilmiyorum fakat üniversite,kampüs,yurtlara yakın bir yere açacakmış...
    fiyatları da biraz düşük tuttun mu tamamdır bu iş...ağırlıklı olarak pilav satacağım diyor...

Motosikleti
    amin kardeşim, Allah cümlemiz hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin. aslında 24 yaşındayım batmaktan da korktuğum yok ama dükkan bulamama ya biraz kafaya taktım. tek sorun o

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

vallaha hocam o dediğin yerlerin kiraları en kötüsü 1000-1500tl den başlıyor. olur neden olmasın, ama ben biraz daha böyle e-5 üstü veya trafiğe kapalı caddeleri kovalıyorum ki yaz-kış insan sirkülasyonu eksik olmuyor. ondan öyle yerleri kovalıyorum...

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    risk almadan yol alınmaz.

Motosikleti
    teşekkür ederim yorum için. anadolu yakası bana çok uzak geliyor, git-gel sıkıntı yaratır açıkçası, yoksa düşünürdüm. aslında haklısınız, sosyal hayattan fedakarlık etmek gerekiyor fast food işinde, ama batma ihtimali en düşük işlerden biri olarak görüyorum. aslında diğer alanları hiç düşünmedim, onuda araştırmak gerekir aslında. teşekkür ederim yardımlarınız için ;)

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Benim babam büfe işi yapıyor Küçükçekmece'de büfemizde çiğ köfte tavuk döner sosisli tost çeşitleri midye dolma hamburger satıyor.Babam biraz acelecidir iş yaparmı yapmazmı diye düşünmez hemen işe başlar.Büfe işine gireli 6-7 ay oldu bundan önce hiç bir tecrübesi yoktu büfe ile ilgili.Sokak arasında bir yere açtı ilk baş bende tereddüt etmedim değil.Kirasının 300 lira olması vs. babama mantıklı geldi ve açtı.Sokağın arasında sadece yanında bakkal karşısında dondurmacı çaprazındada kahvehane var.Gecesini gündüz etmedi dükkanı borçla harçla açtı senetle panelvan bir arabada aldı.Bu 6-7 ay içinde gerçekten tereddüt ettiğimiz dükkanın meyvelerini toplamaya başladık.Günlük öyle aşırı fazla ciro yapan bir yer değil ama maliyetleride çok düşük.Bizim dükkan ortalama günde 300 ila 400 lira arası ciro yapıyor ve bunun %40 gibi bir oranı gider oluyor geriye kalanı kar.Babam devamlı nakit çalışır ve her akşamda tek tek hesap kitap yapar.Bende askerden geldikten sonra böyle bir iş düşünmüyor değilim.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Kardeşim Avcılar Denizköşkler'de Fox Club'a gelmeden ismi Boğaziçi olsa gerek Murat diye bir adamın midyecisi var.. Git gör, sor anlatsın.. O adam barakada başladı ama çok süründü... Geçen gördüm, dükkan yapmış işte çok sevindim..

Şunun için diyorum; dar sermaye ile zorlanırsın.. Ama gıda sektörü her dem kazançlıdır.. Bir de 50 kalem iş yapmana gerek yok, yok tost yok bilmemne şundan da olsun bundan da... Pilav demiş biri yukarda, deli para var o işte.. Az şirin bir yer yaptın mı kazanırsın.. Yıllar evvel Taksim'de makarnacı vardı, sadece makarna yapardı, el altından da bira.. Yap yanına sosunu sat gitsin.. Bir de neden Avcılar?? B.Çekmece fena yer, uyandırayım da ;-)

Bahtın açık olsun kardeşim..

Motosikleti
    piaggio x9 500 ie
    merhaba düşündüğünüz iş için dükkan konumu çok önemli bende pek araştırmadan sizin düşündüğünüz işi açtım baya bimasraf yaptım ama aylık masrafımı bile çıkaramadım ve sonra ps3 te koydum şimdi daha iyi.

Hevesini kaçırmak istemem ama çok dikkatli ve planlı hareket et . Türkiye de esnaflık çok zor ve stresli vergisi falan çok belediye ye para maliye ye para esnaf odasına para dükkan kirası personeli falan . Çok stresli en kötü tarafıda mekanı kapayınca ister istemez vergi borcu kalıyo onları ödemek yıkım . Bunları bilerek gir morelini bozmak için yazmadım yanlış anlama sadece büyük umutlar bağlama şansın bol olsun .

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    girişimci ruha sahip olduğun helal olsun diyorum Allah yardımcın olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler