Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet ile ilgili bir işyeri açmak deneyimli kişilerden bilgiler lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    arkadaşlar merhabalar, sizlerin bilgisine ihtiyaç duyduğum bir konu var fikirleriniz önemli benim için. yıllardan beridir bir firmada muhasebecilik ve oraya buraya git gel bir sürü idaresel işlerde uğraşıyorum ve artık kendimin bir firması olmasını istiyorum. bunuda çok sevdiğim bir hobi ve ihtiyaç aracım olan motosikletden yana kullanmak istiyorum. şimdi sormak istediğim bir motosiklet bayiliği alıp işte ne bileyim kurulumdu satışdı servisdi bu gibi işlemler ile geçimimi sağlayabilirmiyim. artıları, eksileri, riskleri, karları,zararları, yani beni aydınlatıcı ne kadar fikriniz varsa lütfen paylaşırmısınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    tekirdağa motokafe açsana abi burda öyle bi yere ilgi olur :D

Motosikleti
    BAJAJ F250
    motokafe de nedirki dürüm tır gibi bişimi

Çok para ister. Bayiiler ürünleri önce parasını ödeyip satın alıyor, o şekilde dükkana koyabiliyorlar. Dükkanda üç beş motosiklet bulundurmak için çuvalla para lazım. 10 tane motosiklet ortalama 20 000 TL'den eder sana 200 000 TL. Aksesuar satılacak olsa diyelim ki üst segment kasklardan bir set elinizde tutacaksınız ki insanlar gelip denesin. 3 model kask 4 beden set olarak bulunduracak olsanız tanesi 1000 TL'den olsa 12 000 TL. Üstelik kaskı denemek için dükkana gelip, modelini beğenip bedenini belirledikten sonra İnternet'ten sipariş edenler çoğunlukta olacak. İyice mağduriyet. Yetkili servislik değil de sadece tamir, bakım atölyesi olsa, o zaman usta açar ayrıca bir patrona gerek yok. O işler para isteyen yatırımlar netekim.

Motosikleti
    BAJAJ F250
    oyyyy bunedir ben sanıyordum ki mesela falanca marka diyorki gel benim bayim ol mallarımı sat kazan. 200.000 ler nedir abi daha bunun kirası var vergisi var ıvır zıvır rezil oldum keşke açmasaydım konuyu :D
    Onurhan D bunu beğendi.

Dostum her marka önce senden teminat bedeli ister. Mesela 250 bin liralık motosiklet alacaksın 50 bin liralık da yedek parça alacaksın gibi.

Bu isler zor anlayacağın.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyyyy bunedir ben sanıyordum ki mesela falanca marka diyorki gel benim bayim ol mallarımı sat kazan. 200.000 ler nedir abi daha bunun kirası var vergisi var ıvır zıvır rezil oldum keşke açmasaydım konuyu :D
    Gülmekten öldürdünüz beni Allahta sizi güldürsün inş

Motosikleti
    BAJAJ F250
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülmekten öldürdünüz beni Allahta sizi güldürsün inş
    :D zor işlermiş gerçekten öğrenmiş olduk teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Seni çılgın
    Onurhan D bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafe işini düşün derim Poster asman için depozito istemez markalar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)