Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar Aman dikkat Dolandırıcılık şirketinden arıyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Onsed sağlık hizmetlerinden aradığını söyleyen birisi aradı şirketimizle sigorta anlaşmanız var kredi kartınızdan ödeme yapmanız gerekiyor deyip kart bilgilerini güncellemek istediklerini ve parayı bu karttan çekeceklerini söyledikler bende benim öyle bir anlaşmam yok dememe ragmen üsteliyorlar adresimi bile biliyor hangi bankanın kartını kullandığımı dahi biiyolar iptal edelim dedim yine iptal parası almamız lazım dediler bende savcılığa suc duyurusunda bulunacağım dedim ozaman faturanızı adrese yolluyoruz dediler netten biraz araştırdım yurt dışı dolandırıcılık şirketiymiş sakın olaki bilgi vermeyin arkadaşlar cok inandırıcı konuşuyorlar aman dikkat edin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Uyarın için teşekkür ederim. Dikkatli olmak gerek.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bu ara iyi dadandı bunlar hergün bi numara arıyor kazandığınız iphone 6 için 1e basınız nerden nasıl kazandıysak
    brds bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    bu onsed benide aradı. ben vakit kazanmak için 15 dakika sonra tekrar arayın dedim. sonra araştırdım baktım bunlar dolandırıcı. bir daha aramadılar ama dediğin gibi acayip ısrarcılar anlatamam.
    Maslak bunu beğendi.

Aynen çok ısrar ediyorlar adresinize 1600 tl fatura yollucaz dediler yollayın adresinizi öğrenelim bakalım dedim birde sinirleniyor öyle dedim diye cok ilginç

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Beni de yaklaşık 6-7 ay önce aramışlardı, muhabbet birebir aynı.
    Ben başvuruda falan bulunmadım ve hiçbir hizmetten faydalanmıyorum falan dediğimde ise yok efendim ses kaydı var onaylamışsınız beyefendi falan filan.. Ses kaydını dinletin madem? O da yok..

"hiçbir yere imza atmadım, madem iptal durumunda da ceza ödemem gerekiyor hadi alabiliyorsanız alın" diyerek yüzlerine kapattım.
    (sabaha bırakmaya karar verdim)

Sanırım Finansbank'ın kredi kartı bilgilerini ele geçirmişler, bu bankaya verdiğim bilgileri saymıştı telefondaki kadın

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    aynı muhabbet sürekli oluyor bana, hatta önceden 0212-0312 ile başlayan sabit numaralardan ararken artık 0850 ile başlayan numaralardan aramaya başladılar. Her aradıklarında filanca sigorta şirketinden arıyoruz diye başladıklarında "yeter laa hep aynı numara yeter artık" diyorum kimisi hemen kapatıyor kimisi de yüzsüzlüğe vurup "biz başkayız" falan diye uzatarak küfür potasına giriyorlar.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    aynı muhabbeti bana ankaralı bir numaradan yaptılar. birde check up anlaşması yaptınız diyolardı onlarda. Ayınısını diyor ihtarname yollıcam falan diyor tabi devamı yok. bilgi vermeyin.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün beni de aradılar kampanya kazandınız vs. bir şeyler dedi biri tuşlayınız ama ne kampanyası olduğu belli değil

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Bana da pipy buyutucu performans arttirici mesajlari geliyo nerden biliyolar boyle ozel seyleri
    sezerh bunu beğendi.

şirket yöneticileri veya kapanan şirketler gerekli bütün bilgileri satıyor...onlarda bunları sizi daha rahat ikna etmek için kullanıyor e haliyle 3-5 bilgi doğru çıkınca gerçekten bankadan veya siğorta vs şirketin den arıyolar moduna giriyosun...telefonda 7 sülalenizin tc sini kimlik bilgilerini saysalar inanmayın itimat etmeyin...yakın bi zamanda eşimin bi arkadaşı dolandırıldı...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ulen dün gece 4te aradılar uykudan uyandım küfür ettim yattım hayret birşey yaw

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Bir ay önce annemide aramışlar,annemde vermiş herhalde kart bilgilerini 400 lira çekilmiş hesaptan,kırtasiye hizmetleri olarak gözüküyor bankada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)