Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ikinci eldeki muazzam abartılmış rakkamlar bayilere yarıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    arkadaşlar muhtemelen 2.el motorsiklet fiyatlarındaki muazzam abartılmış rakkamların herkez farkında bayiler bile bu durumdan çok memnun olucaklar ki yamaha bursa bayii nin söylediği bizim işimize geliyor insanlar sıfıra yöneliyor diyor

arkadaşlar belirtmek isterim ki daha önce dafalarca sıfır motor almış bir kişi olarak ufaktan bir rakkamlar üzerinde bilgilendirme yapayım kimse fırsatçılarada prim vermemiş olur

sıfır motor alındığında ruhsat masrafları diye abartılmış yalan rakkamlar var

ruhsat masrafı + plaka masrafı 220 tl dir başka masrafınız olmaz

ikinci el motor aldığınızda plaka değişikliği istediğinizde notere 215 tl ödersiniz

ayrıca size 700 800 tl sigorta sınıda ödedim demekteler sigorta kişiyi bağlar satın aldığınızda satan kişi sigortayı iptal eder siz yeniden yaparsınız

yani sıfırda alsanız ikinci elde alsanız sigorta yapmak durumundasınız

sıfır motorsiklet ile aynı rakkamı yazan ve size sıfırda şu kadara mal olur diye safsata yapan lara karşı dikkat edin
    Mertcan39, ivan bebek, GezeGeze ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Fiyat yüksekliğinde atlanılan nokta sanırım muazzam totolarının seleye değmesinden kaynaklı.
    Seinfeld bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Şunu da ekleyeyim, en basit örneklerden bir tanesi;

2014 yılı itibari ile Türkiye pazarına girdiği fiyat 18.000 TL. bile değilken,

Şu an 2. ellere baktığınızda 2014 model ve kmsi 20 binden aşağı olmayan mt07 lerin 19 dan aşağı satılmadığını görürsünüz.' ki

Artık bu motor lastik ve bir kaç seri bakım ister.

(Şimdi kalkıp biri bana dolardan, Türk parasının değer kaybından bahsetmesin, burdan onlarıda ayriyeten selamlıyorum.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende 2. El deki fiyat yuksekliginden dolayi sifir alacagim adam 10 bin km yqpmis 8 bine satiyor sifirida 8300 nakit versek 8 bin e alirim zaten neyin kafasind bu millet anlamis degilim.

Adam bana diyor ki sıfır alırsan üstüne 1500tl masraf ekle. Ne masrafı o dedim plaka ruhsat sigorta falan filan. 2.el alınca sigorta yokmu? var ama hadi 1000tl koy üstüne diyor 220tl nere 1000tl nere dimi. 220den eminmiyiz bu arada?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Vallahi yapıcak birşey yok.Asıl mesele bu ikinci el fiyatlarına sitem edenlerin motor sahibi olmaması çünkü motor sahibi olupta "piyasa böyle ama ben ucuza satayım" diyen zaten yok.2012'de 29 bine aldığın r6'yı sat bakalım şimdi 20 bine,2011'de 3.850 liraya aldığın cbf 150'yi sat hadi 2.500 liraya, hadi...

not: 2013 yılında 4.650 liraya aldığım ybr125'i 2016 mayısta 5.750 liraya sattım.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    CBF 150 fiyatlarından haberin yok sanırım mt yanında çiçek kalır.Sahibinden de önce en yüksek fiyat yap bayide satılan 0 fiyatına gelene kadar 4 sayfa geçiyor cbf 150 de çıldırın çıldırın
    Numune olarak 2014 model 14 binde 8500 tl
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92881168/detay

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Siz yazıncaya kadar bunun bir bayi oyunu olabileceği gelmediydi aklıma. Belki harbiden insanları sıfıra yönlendirmek için malum ilan sitelerini uyduruktan kaydırıktan yüksek fiyatlı 2. el ilanlarla "düzenli olarak" şişiriyorlardır.

Motosikletini harbiden satmak isteyenler de acaba kaça satabileceğini görmek için aynı sitelere baktıklarında "millet o fiyattan satıyorsa ben niye ucuza vereyim" deyip o da kervana katılıyordur... belki ...

Asıl sorun sıfırı X lira ise, kazası vesairesi olmadığı durumlar için diyelim, sırf yılından ve km'sinden dolayı bi motosiklet % kaç değer kaybeder? Bunu bir güzelce belirlemek lazım ...

Benim görüşüm; sıfırı 15 binse, 2016 bile olsa 4-5 bin lira aşağısına ancak alırdım. Çünkü, 12-13'ü veren, 2 daha verir sıfırını alır...

Bir %25-30 değer kaybı makul gibi aslında ...

4 bin liralık motorda bu bin lira eder ki, eh, edeceği de budur aslında piyasada. Ama millet şişirmiş 3800'lere, sıfırla aradaki fark 500 lira. Ne alan var ne satan ...

Dediğiniz gibi, sıfıra yarıyor...
    mhmtesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Aslında bu adamı farklı farklı numaralardan arayıp 1000 lira veririm deyip bu kez sen onu delirtcen...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi yapıcak birşey yok.Asıl mesele bu ikinci el fiyatlarına sitem edenlerin motor sahibi olmaması çünkü motor sahibi olupta "piyasa böyle ama ben ucuza satayım" diyen zaten yok.2012'de 29 bine aldığın r6'yı sat bakalım şimdi 20 bine,2011'de 3.850 liraya aldığın cbf 150'yi sat hadi 2.500 liraya, hadi...

not: 2013 yılında 4.650 liraya aldığım ybr125'i 2016 mayısta 5.750 liraya sattım.
    3 yaşındaki ybr 5.750 satın ya hiç için sızlamadı mubarek 2015 2014 model yeni lastik 3 5 bin kmre de koruma demirli çantalı moturu 4.500 aylarca milet satamıyor sen nasıl birşey etin öyle hiç mi acımadın 2016 modeli 6.200 tl veriyorlar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Siz satarken ucuza satın piyasa düşsün o zaman.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Neden şu adına "serbest piyasa" denen kapitalist düzenin oluşturduğu sisteme bu kadar karşı duruş var anlıyamıyorum. 2. el mal değer kazanamaz diye bir kural mı var ekonomi de ? Neymiş adam 3 yıl önce 15 e almış aynı malın sıfırı 20 olmuş adam 10'a mı satmak zorunda ? Adamın keyfi istediği rakama satar, sizin keyfiniz de o rakama 2. el almazsınız, gider çiziksiz, kullanılmamış mis gibi sıfır km motorunuzu alırsınız. He adam motorunu istediği fiyata satamaz o başka, o onun bileceği bir iş.
    Düzenli periyotlarla aynı konu açılıp duruyor. 2. El fiyatlarını beğenmiyorsan buyur kardeşim gir sıfır al bak masrafı da azmış 220 TL.
    Skuterimi satarken yaşadım sürekli aynı teraneleri, yazdığım fiyat 12 bin, adam ısrarla arayıp, mesaj atıp 9bin vereyim diyor. Adamın parası çok kıymetli bakın 9bin vereyim diyor ama benim malım kıymetsiz. Neyse herkese hayırlı satışlar, hayırlı alışlar...

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    bu yazıyı yazmaktaki maksadım aslında neden fahiş fiyata ikinci el satıyorlar değil dir 2 el arz talap meselesidir kişi motoruna yüksek rakkam yazar satar satamaz .(ki ben daha bugune kadar satabilen insan görmedim )

asıl mesele fırsatçı çakal kardeşlerin yaptığı yalan yanlış söylemler kendi ikinci el motorunu sıfırla aynı paraya satabilnmek için eğer sıfır alırsanız size 1000 tl 1500 tl masraf olur diye saçmalamalarıdır yoksa kim ne yazarsa yazssın su akar yolunu bulur

arkadaşlar ben mesleğim gereği trafik takipçisiyim ve size diyorum sıfır motorsiklet alırken yapılan masraf 220 tl den fazla asla değildir

ikinci el bir motor alırsanızda ve ben plaka değiştirmek istiyorum diyorsanız notere 215 tl + plaka 16 tl ödersiniz varın siz düşünün gerisini

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yaşındaki ybr 5.750 satın ya hiç için sızlamadı mubarek 2015 2014 model yeni lastik 3 5 bin kmre de koruma demirli çantalı moturu 4.500 aylarca milet satamıyor sen nasıl birşey etin öyle hiç mi acımadın 2016 modeli 6.200 tl veriyorlar
    Yapıcak birşey yok, kim kimi kopartırsa..
    18 bine aldıkları mt-07'yi 20 bine geri satmasını biliyorlar ama.Ben şimdi mt-07 almak istesem ne olacak? 15-16 bine mt-07 var mı? veya neden yok?

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar muhtemelen 2.el motorsiklet fiyatlarındaki muazzam abartılmış rakkamların herkez farkında bayiler bile bu durumdan çok memnun olucaklar ki yamaha bursa bayii nin söylediği bizim işimize geliyor insanlar sıfıra yöneliyor diyor

arkadaşlar belirtmek isterim ki daha önce dafalarca sıfır motor almış bir kişi olarak ufaktan bir rakkamlar üzerinde bilgilendirme yapayım kimse fırsatçılarada prim vermemiş olur

ikinci el motor aldığınızda plaka değişikliği istediğinizde notere 215 tl ödersiniz

ayrıca size 700 800 tl sigorta sınıda ödedim demekteler sigorta kişiyi bağlar satın aldığınızda satan kişi sigortayı iptal eder siz yeniden yaparsınız

sıfır motorsiklet ile aynı rakkamı yazan ve size sıfırda şu kadara mal olur diye safsata yapan lara karşı dikkat edin
    Yerinde ve zamanın bir uyarı bence bende 0 motor alamadığımdan 5.motorum şu an sahip olduğum motor.Çakalozların dediğiniz gibi 1000-1500 plaka ruhsat masrafı yazdıklarında inanmıştım

Sağolun Fırsatçıların kazanacağına bayiler kazansın.

Harbiden ucuzmuş ha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yerinde ve zamanın bir uyarı bence bende 0 motor alamadığımdan 5.motorum şu an sahip olduğum motor.Çakalozların dediğiniz gibi 1000-1500 plaka ruhsat masrafı yazdıklarında inanmıştım

Sağolun Fırsatçıların kazanacağına bayiler kazansın.

Harbiden ucuzmuş ha.

Ha bu arada bu 0 motorun masrafı çokcular r25 le beraber patladı.Az buçuk uygun fiyatlı yazan var onuda hemen kapıp kArına satma peşindeler.0 daha mantıklı sanırım r25 de 1000 max fazlası
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    "Plaka, ruhsat ve sigorta masrafınız olmasın, rodajla da uğraşmayın bunu alın" diye satış yapan onlarca herif gördüm. Sanki satıştan sonra sigorta düşmüyormuş gibi.

Sıfırından pahalıya satılan ikinci eller mevcut. Aksesuardan ziyade itina ile rodajı yapıldı etiketiyle servis ediliyor kullanıcıya.

O ilanı gören adam da benim motor daha temiz, ben daha iyi rodaj yaptım deyip çıtayı çıkarıyor. Sonra bir başkası onu görüp aynısını yapıyor. Böyle böyle bir bakmışsın ikinci el sıfırı geçmiş.

Fırsat varsa, sıfır ve ikinci el farkı da azsa kesinlikle sıfır alın. Kafanız rahat etsin.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Abartılı rakam olan ilanların sahte olma ihtimali yüksek. Ev alırken bizzat şahit oldum. "Olmayan evlerin" ilanını fahiş fiyata gösterip diğer satılık evlerin fiyatını yukarı çekiyorlardı. Hala da yapıyorlar. Araç piyasasında da aynı mantık geçerli.Şu sıralar motosiklet bakıyorum, 14200TL fiyatı olan "0" inazuma varken, 2013 modellere 13 küsür fiyat çeken uyanıklar var.Anlamlı bir fark olmadan 2.el almanın mantığı yok.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartılı rakam olan ilanların sahte olma ihtimali yüksek. Ev alırken bizzat şahit oldum. "Olmayan evlerin" ilanını fahiş fiyata gösterip diğer satılık evlerin fiyatını yukarı çekiyorlardı. Hala da yapıyorlar. Araç piyasasında da aynı mantık geçerli.Şu sıralar motosiklet bakıyorum, 14200TL fiyatı olan "0" inazuma varken, 2013 modellere 13 küsür fiyat çeken uyanıklar var.Anlamlı bir fark olmadan 2.el almanın mantığı yok.
    Bu arada şunuda belirteyim; Suzuki inamuza 2013 yılında Türkiye pazarına geldiğinde fuar satış fiyatı 9500 TL. idi.

Ne kadar acı demi

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor el değiştirdikçe değer kazanır. ne kadar kırılır dökülürse o kadar değerlenir. şahsen sıfır alacağıma 2 lira fazla verir kullanılmış alırım
    ayns bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    650 liraya sattığım mobiletimi 1500 liraya ilanda gördüm ertesi gün aradım satıldı dedi adam.o zaman anladım piyasanın böyle olacağını

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)