Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cep telefonu önerilerinizi almak isterim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba MT Ailesi. Bütçe sıkıntım yok. Cep telefonu önerilerinizi merak ediyorum. Yalnız öneri yaparken neden önerdiğinizi açık bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Z5 Premium düşünüyorum,fakat sizlerin önerisini de merak ettim.
    Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Böyle bir soru sorulduğuna göre Apple kullanıcısı değilsiniz diye düşünüyorum. Ben yıllardır HTC'den başka telefon kullanmıyorum. Nedense ara yüzü çok hoşuma gidiyor. (Htc Sense) Kitleme vs olmaz Samsung gibi. Stabil çalışır. Şu anda HTC ONE M7 kullanıyorum, 3 sene olacak neredeyse, şimdi yeni telefon alacak olsam HTC ONE A9 alırdım sanırım. Ama malum artık fiyatlar çok şişti. 2000 üstü iyi telefonlar maalesef.

Htc Desire 820 kullaniyorum. Telefon 8 cekirdek. Gayet stabil calisiyo. 5.0.1 guncelledi. Soylenenlere gore marsmalowda gelicekmis. Bu arada cok kisi almaya basladi, anlicagin kilif sikintisi yasamazasin. Isinma olayi var ama acayip hizlida soguyo.( son guncellemede azaldi diyolar ama ben hic denemedim daha).Kamera felaket. On 8 arka kamera 13 mp olmasina ragmen!. Htc kamera isini beceremiyor bence. Batarya cok oynarsam surekli internet acik halde ogle 2/3 gibi bitiyor.( sabah 8 de mesaim basliyo ) hoparlorleri guzel. Cift hoparlor. Ve onde, bu benim icin buyuk avantaj. Baska sormak istedigin soru varsa yardimci olabilirim. Bu arada dot view kilifina bak. Acayip basit bi ozellik ama benim cok hosuma gidiyo .

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bütçe sıkıntın yoksa Apple dan şaşmayacaksın. Android telefonlar zamanla aynen windows işletim sistemi gibi kasma ve donma yapmaya başlıyor. ekleyip kaldırdığın bütün uygulamalar geride bir şeyler bırakıp bir müddet sonra telefonu şişiriyor. iphone lar bir diğer avantajı ise bütün apple cihazların itunes hesabı üzerinden eşleşip bir cihazdan çektiğin resmi veya eklediğin bir telefon numarasını diğer cihazlar ile paylaşması. yarın öbür gün X model iphone telefonunu satıp Y model bir iphone alırsan aynı itunes hesabı ile girdiğinde resimlerini rehberini ve diğer notlarını vs anında wifi üzerinden yeni cihazına aktarıyor...

ben rahatına düşkün biri olarak iphone dan başka cihaz kullanmıyorum, eşimede kullandırmıyorum. hatta arkadaşını bul özelliği sayesinde anlık olarak eşimin nerede olduğunu görebiliyorum. tabi ki eşimi takip etmiyorum ama yarın öbür gün oğluma bir telefon aldığımda ona da iphone alacağım ki takip edebileyim

en önemlisi saçma sapan uygulamalar yükleyerek telefona virüs girmesi imkansız. android market daha gelişmiş lafları bana hikaye gibi geliyor çünkü ihtiyaç duyduğum her uygulamayı itunes da buluyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    2007'den günümüze ios kullanan bir adamın yorumu ne olaki :D Android dememi beklemezsiniz herhalde

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Genelde herkes hangi markayı/modeli kullanıyorsa onu tavsiye eder. Bizim milletin huyudur, bir şeye para verdiler diye şirketin ceo'su gibi yazıp çizecekler illa.

Her neyse. Benim tavsiyem android kullandıysanız ios'a geçmeniz yönünde. şahsen her sene öyle yapıyorum. Bir yıl android, sonraki yıl ios. Böylece sürekli marka, model ve işletim sistemi değiştirip belli bir şeye bağlı kalmıyorum. Yine de tercih sizin.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bende Z5 i gözüme kestirdim. Bulunduğu yerde henüz yok. Yılbaşından sonra gelir ve büyük ihtimal alacağım. Premium a gerek yok. Z5 gayet güzel bir telefon.

gince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum akıllı telefonlarda herkesin malum sorunu şarz problemi ve güncelleme.

benim kullandığım telefon huawei mate 7 şarz problemim olmuyor incele derim. eşimin telefonu huawei ascend g7 ben akıllı telefonu sadece şarz için tercih ettim. ama diğer özelliklerini burada yazmaya kalksam kafa ütülemiş olurum. incelemelerine bir bak derim. güncelleme biraz geç gelir ama oda sorun değil benim için.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nokia 3310 tavsiye ederim. Şarjı çok gidiyor.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    note 5 çok iyi yada edge plus

Motosikleti
    cıks
    Kalemi olan note serisi benim çok işime yaradı tavsiye ederim

Motosikleti
    honda pcx
    Butce sorunu yoksa apple iphone 6s sasma derim . Androidlerin lafi bile olmaz yaninda.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İlk iphone çıktığından itibaren 5 serisine kadar iphone kullandım. Ondan sonra bunun bir para tuzağı olduğunu, jailbreak vb.şeylerle uğraşmaktan bıkmam ve en son telefonda mahkemelik olmam dolayısıyla kendisiyle vedalaştım.
    Yeni telefon almadan önce kendi kullanım alışkanlıklarım, ihtiyaçlarım, beklentilerimi düşündüm. Genellikle konuşma amaçlı kullanıyordum, bankacılık işlemlerini yapıyordum, sosyal medya kullanmıyorum, sadece twitter da gündemi takip ediyorum. O zaman bir sürü para verip en son modelleri alarak birilerini zengin ettiğimi, kendimi de tatmin etmeye çalıştığımı fark ettim. gidip hesaplı LG G2 aldım. benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor, pili iyi dayanıyor, görüntü ve ekran kalitesi gayet güzel, telefonun içine abuk subuk ne olduğu belli olmayan bir dünya uygulamada indirmiyorum. Şimdiye kadar hiç bir problem ile karşılaşmadım, benim ihtiyaçlarımı sorunsuz karşıladı, üstüne de 1,500 TL param cebimde kaldı.
    Aynı hataları ilk diz üstü bilgisayarını alırken de yapmıştım. Gidip mağazaya ram, işlemci, ekran kartı vb.özellikleri en iyi olan bilgisayarı almıştım. Ne işime yarayacaksa. Verdiğim parayla iki diz üstü alınabilirdi. Sonra ben bu özelliklerin hiç birisini kullanmadığımı, sadece günlük işlerimi bilgisayarda hallettiğimi, bunun için de sıradan bir diz üstünün işimi göreceğinin farkına vardım. Bilgisayarı oğlana verdim. Gidip kendime çok mütevazi bir dell bilgisayar aldım.
    Yani işin özü; bir cihaz alacak iken hepimiz aslında kullanmayacağımız, işimize yaramayacak olan cihazlara EN SON MODEL, FUL DONANIM, VB. nedenlerden dolayı bir sürü para ödüyoruz. ben bunların yeni farkına vardım. Umarım her kes bir gün farkına varabilir de, paralarımız cebimizde kalır.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe sıkıntın yoksa Apple dan şaşmayacaksın. Android telefonlar zamanla aynen windows işletim sistemi gibi kasma ve donma yapmaya başlıyor. ekleyip kaldırdığın bütün uygulamalar geride bir şeyler bırakıp bir müddet sonra telefonu şişiriyor. iphone lar bir diğer avantajı ise bütün apple cihazların itunes hesabı üzerinden eşleşip bir cihazdan çektiğin resmi veya eklediğin bir telefon numarasını diğer cihazlar ile paylaşması. yarın öbür gün X model iphone telefonunu satıp Y model bir iphone alırsan aynı itunes hesabı ile girdiğinde resimlerini rehberini ve diğer notlarını vs anında wifi üzerinden yeni cihazına aktarıyor...

ben rahatına düşkün biri olarak iphone dan başka cihaz kullanmıyorum, eşimede kullandırmıyorum. hatta arkadaşını bul özelliği sayesinde anlık olarak eşimin nerede olduğunu görebiliyorum. tabi ki eşimi takip etmiyorum ama yarın öbür gün oğluma bir telefon aldığımda ona da iphone alacağım ki takip edebileyim

en önemlisi saçma sapan uygulamalar yükleyerek telefona virüs girmesi imkansız. android market daha gelişmiş lafları bana hikaye gibi geliyor çünkü ihtiyaç duyduğum her uygulamayı itunes da buluyorum.
    Öyle bir cümle kurmuşsun ki gerçekten hayal gücüne hayran bıraktın.
    1. Si Windows zamanla kasmaz.
    2. si Zamanla kasmaya başlayan Androidtir.
    3. android de zamanla windows phone gibi kasıyor diye bir cümle kurmuşsun.
    Bu cümle baştan aşağı saçmalıktan ibaret.
    Sanki yıllardır windows işletim sistemi ağır çalışan bir sistem, android harika ama zamanla windows phone gibi kasmaya başlıyor diyorsun.
    İşte burada senin ne kadar uyduruk ve bilgisizce sallamasyon yazdığının kanıtı.
    En stabil işletim sistemi iostur.
    İos apple da nasılsa windows lumia da öyledir.

Yıllardır lumia kullanıyorum telefonda ne kasma var ne donma. Format yuzu gormedi. En iyi kamera lumiada. Applein yeni çıkardığı hareketli fotoğraf özelliği lumialarda 2013 ten beri mevcut.

Gerçekten bu sistemi kullanmasam söylediklerine inanabilirdim ama kendi kullandığım cihazı da bu şekilde anlatman saçmalık. Çok sinirlendim.

Yorumlara baktığımda herkes hoşuna giden telefonu yazıyor ama bu neyin genellemesidir en iyisi note 5 en süperi ayfon 6 htc de 8 çekirdek var...

Kendi kullandığın telefonu beğenebilirsin ama başka telefonları yorum yaparak gömemezsin.

İlla sen veya o bu telefonu kullanıyor diye herkes o telefonu kullanmak zorunda değil.

Ben bir ara Blackberry Curve 8520 kullandım. Harika bi telefondu. Ama gidipte Blackberry ayfondan daha stabil kasmıyo dersen cevabı verirler.

Neyse konuyu açan arkadaşın bütçe sıkıntısı yoksa büyük ekran seviyorsa iphone 6s ya da Lumia 930-950 tavsiye ederim

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Artik cogu androidde donma, kasma sikintisi cozuldu. Cop kalan uygulamalar icin milyar tane program var

Bu arada yeni bi android cihaz aldigindada yedeklemeler direk cikiyor, hicbir fotograf kaybin olmuyo.google uzerinden yedekleniyo onlar.

Virus olayina katiliyorum, androidde bu is ciddi anlamda sorun bence. Ben I phone alsaydim sadece kamerasi icin alirdim acikcasi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde herkes hangi markayı/modeli kullanıyorsa onu tavsiye eder. Bizim milletin huyudur, bir şeye para verdiler diye şirketin ceo'su gibi yazıp çizecekler illa.

Her neyse. Benim tavsiyem android kullandıysanız ios'a geçmeniz yönünde. şahsen her sene öyle yapıyorum. Bir yıl android, sonraki yıl ios. Böylece sürekli marka, model ve işletim sistemi değiştirip belli bir şeye bağlı kalmıyorum. Yine de tercih sizin.
    Oyle bi derdim yok acikcasi, herkese htc al diye silah zoruylada baski yapmiyorum. Sadece son 3 cihazimda htc kullandim. Memnun kaldim. Oneriyorum. Guzel yanlarinida, kotu yanlarinida yazdim acikcasi

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lg g4 iyi diyorlar bir bak istersen

Samsung Note 4.

Performansı kullanıcı deneyimi açısından Z5 Premium'dan geri kalmaz.
    İşlemcinin Snapdragon 810 gibi ısınma derdi yok.
    Z5 Premium'dan 650 TL daha ucuz. Aradaki farkı ödemeye değmez.
    5.5 değil, 5.7 inch.

LG G4 de düşünülebilir. Ama benim LG G2'de ekran sararması yüzünden ağzım yandı. Telefon ikinci sefer serviste. Forumlara bir bakınca G2 ve G3'teki sararma dertleri ayyuka çıkmış olduğu görülüyor. Birinin ekranı sararır, öbürünün kasası çatlar. O sebeple LG'den uzak olmayı öneririm.

Bütçe harbiden dert değilse tabii ki iPhone 6S Plus 64 GB.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    "Telefonun sorunlarını çözmeye harcayacak vaktim çok" diyorsanız Android almalısınız. Vaktiniz gider belki ama paranız cebinizde kalır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ben ilk defa asus zenfone 2 aldım 1299 tl ye fiyatına göre performansı harika kamera olsun 64 bit işlemcisi olsun 8 çekirdek olsun 32gb dahili hafızası olsun şarjı iyi gidiyor olması ısınma kasma donma yapmıyor olması ekranı fullhd olması buyuklugu iphone 6 plus la aynı boyutta olması satış fiyatına göre oldukça iyi ve o fiyat aralıgında alınacak en iyi telefon note 4 ve g4 lerle kıyaslanıyor birde onların fiyatını göz önune alınca çok uygun note4 g4 e göre eksileride var artılarıda
    fedos bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    lg g4(on karakter)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)