Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evinde köpek besleyen varmı?(Dairede)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yasadigim apartmanda hayvan besletmem, hayvanla insan birlikte yasamaz, hayvan sahibi israrlara ragmen kanun tanimiyorsa bende tanimam atarim zehirli kiymayi olayi uzatmam, cok ustume gelirlersede kabahatler kanununa girdigi icin 200 tl cezami oder, rahatima bakarim, kimsenin pis hayvaniyla ayni yerde yasamamben.
    O beğenmediğin köpek çoğu insan için çok değerli bir dost. Sen bazı insanlar için değeri tartışılmaz hayvanı zehirleyip öldüreceksin! Sonra o canlıya biz "hayvan pis iğrenç vs" diyeceğiz! "hayvan pis iğrenç" biri var ama onun köpek olmadığı bariz ortada.
    braveguy ve serseric bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Eyvallah belki evde kedi köpek beslenmez bizim sitede üç tane köpek var biride kapı komşumuz şimdiye kadar hiçbir rahatsızlık vermedi bana lakin sokağımızdan geçen arabasıyla dimtiz dimtiz geçen itler mobiletiyle teker yapıp bır bır geçen gecenin ikisinde bağıra bağıra geçen salaklar kimse bunlara birşey demiyor şikâyet etmiyor
    serseric bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Benim yasadigim apartmanda hayvan besletmem, hayvanla insan birlikte yasamaz, hayvan sahibi israrlara ragmen kanun tanimiyorsa bende tanimam atarim zehirli kiymayi olayi uzatmam, cok ustume gelirlersede kabahatler kanununa girdigi icin 200 tl cezami oder, rahatima bakarim, kimsenin pis hayvaniyla ayni yerde yasamamben.
    Sen zehirli kıyma verip öldürmeye çalışırsın; aha bu videodaki de su verip yaşatmaya çalışır... http://www.youtube.com/watch?v=XLM865niF7Y

"utan" diyeceğim ama utanmanın insanlara özgü bir duygu olduğunu biliyorum, seni de çok zor durumda bırakmak istemem. Umarım günün birinde o dilsiz hayvanları ahı, seni çolukk çocuğun üzerinden empati yapmak zorunda bırakmaz
    braveguy, tanertc, kaanklky ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Bende sana 2000 tllik hasar veririm , 1 ay çorba ile beslenirsin , gider savcılığa verirsin . Bende o raporu kivirir anladın sen

O kedi köpeğin ağzı senden daha temiz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen zehirli kıyma verip öldürmeye çalışırsın; aha bu videodaki de su verip yaşatmaya çalışır... http://www.youtube.com/watch?v=XLM865niF7Y

"utan" diyeceğim ama utanmanın insanlara özgü bir duygu olduğunu biliyorum, seni de çok zor durumda bırakmak istemem. Umarım günün birinde o dilsiz hayvanları ahı, seni çolukk çocuğun üzerinden empati yapmak zorunda bırakmaz
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah belki evde kedi köpek beslenmez bizim sitede üç tane köpek var biride kapı komşumuz şimdiye kadar hiçbir rahatsızlık vermedi bana lakin sokağımızdan geçen arabasıyla dimtiz dimtiz geçen itler mobiletiyle teker yapıp bır bır geçen gecenin ikisinde bağıra bağıra geçen salaklar kimse bunlara birşey demiyor şikâyet etmiyor

Salak dedin değil mi
    braveguy, kaanklky ve serseric bunu beğendiler.

Senin gibi pislik bir insanla aynı binada yaşayanlara n'olcak? Seni insan yerine koyup binaya almışlar senin gibi şeref fakirlerini apartamınımın önünden geçirmem ben. İnsan dedim ama diğer insanlar alınmasın lütfen.

Bu arada bir gün eğer ki bi canlıya zehir verirsen ve sahibi de bizim gibi köpeğini insan yerine koyup onunla yaşayan biriyse emin ol hastaneye sürünerek dahi gidecek halin olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Bu arada dairede köpek beslenir, kedide beslenir. Bir çok kedi ve köpek ırkını bahçede beslemeye çalışırsanız yaşayamaz ve ölür. Her ırkın gerektirdiği bakım şartları var. Misal şivava, terrier, cocker, pinçır gibi küçük ırklar apartman köpeğidir ve apartmanda beslenir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Köpeğe zehiri uzatan arkadaş demiş ya, 200 lira veririm yoluma bakarım diye. Bir gün gelir biri senin ailenden birine çarpar kaçar 2 ay hapis yatar ve yoluna bakar. Sende o zaman dersin kendi kendine ne biçim yasalar var, ne biçim insanlar var diye. Sizin gibilere bu yasalar müstahak.
    braveguy, kaanklky, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SUPERDUKER
    hayvan sevmeyen insan nasıl sevsin ?
    hatta ben hayvanları insanlardan daha çok seviyorum .
    dur karıştırdım galiba lan hangisi hayvan dı hangisi insan dı
    kendi koyduğu kanunlarıla ilgili kendini haklı çıkaran canlımı hayvandı karıştırdım.
    galiba toplum olarak hayvan olarak bilnen canlıları hayvan oğlu hayvanlardan daha çok seviyorum,,
    sonuçta hayvanlığı nasıl daha iyi yapabilirim diyen yüksek bir zeka var birde normal hayvan var ,
    onun için 2 bacak 2 kollu Homo sapiens denen hayvanlık için yarışan cinslari daha iğrenç.
    kendi rahatlarına bakarken domuzla yarışıyolar
    kaanklky ve serseric bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Kediler ve köpekler çok değerli canlılardır. Duyguları vardır.
    serseric bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    evde köpek beslemek çok meşakkatli bir iştir.
    köpeğe ve temizliğe ciddi bir mesai harcamanız gerekir.
    bi akvaryum ya da muhabbet kuşu alıp bir köşeye koymaya benzemez.
    icabında tatilinizi, gezmenizi bile ona göre düzenlemeniz gerekecek.
    lazım gelen ihtimamı göstermediğinizde hem size hem hayvana yazık olur.
    hergün hergün temizlik, egzersiz gibi köpek bakma rutinlerini yapmak konusunda bi tedirginliğiniz varısa bu işe hiç girişmeyin.
    ki burada böyle bir konu açmanı bu anlamda bir tedirginlik olarak değerlendirebilir miyiz acaba?
    bir da çaizdur-yok efendum teğildur meselesi vardur.
    serseric bunu beğendi.

Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi pislik bir insanla aynı binada yaşayanlara n'olcak? Seni insan yerine koyup binaya almışlar senin gibi şeref fakirlerini apartamınımın önünden geçirmem ben. İnsan dedim ama diğer insanlar alınmasın lütfen.

Bu arada bir gün eğer ki bi canlıya zehir verirsen ve sahibi de bizim gibi köpeğini insan yerine koyup onunla yaşayan biriyse emin ol hastaneye sürünerek dahi gidecek halin olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Bu arada dairede köpek beslenir, kedide beslenir. Bir çok kedi ve köpek ırkını bahçede beslemeye çalışırsanız yaşayamaz ve ölür. Her ırkın gerektirdiği bakım şartları var. Misal şivava, terrier, cocker, pinçır gibi küçük ırklar apartman köpeğidir ve apartmanda beslenir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Köpeğe zehiri uzatan arkadaş demiş ya, 200 lira veririm yoluma bakarım diye. Bir gün gelir biri senin ailenden birine çarpar kaçar 2 ay hapis yatar ve yoluna bakar. Sende o zaman dersin kendi kendine ne biçim yasalar var, ne biçim insanlar var diye. Sizin gibilere bu yasalar müstahak.
    Apartman köpeği ne demek ya. Komediye bak.
    Sen köpekleri doğal ortamından ayırırsan tabi yaşayamaz ölür.
    sen kendini tatmin edeceksin diye hayvanların özgürlüğünü kısıtlayamazsın.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    uzmanımız köpekleri gıdıklayan adam bülent78 bizlerle;
    hocam buyrun;
    Bulent78 ve serseric bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru demissiniz ama arkadasşın kasttettiği tam olarak bu değil. Doğal seleksiyon olsa o saydığı chihuahua, minyatur pinscher, yorkshire terrier gibi ırkların hiçbiri yaşayamazdı zaten, bunlar insanların sırf moda diye ürettiği köpeklerdir. Yani doğal olarak süregelen bir süzgeçten geçmeden, tamamen keyfe göre üretilmiş hayvanlardır ve arkadaşın dediği gibi bu hayvanları sokağa atarsanız, eğer yaşarlarsa görecekleri ilk kış mevsiminde, başka hiçbişeyden olmasa bile soğuktan ölürler. Bu ırkların hiçbiri insan desteği olmadan uzun süre yaşayamaz. Bir doberman bile çok dayanıklı, atletik, güçlü olmasına rağmen soğuğa karşı çok dayanıksızdır, sokak köpeklerinin cirit attığı havalarda, dobermanlar hasta bile olabilir dikkat etmezseniz. Yani demem o ki, köpek ırklarının çoğu aslında tek başına sokakta yaşamaya pek uygun değiller. Kediler bu konuda çok daha başarılıdır mesela ama onlarda da moda olsun diye üretilen saçma sapan ırklar var, o ırklarda mesela sokakta uzun süre hayatta kalamaz.

Sürekli seyahat durumu varsa, yazın tatile giderken bırakırım biyerlere falan diyorsanız hiç o işe girmeyin ki yukarda, ünlü türk düşünürlerinden kuvvet macununun da belirttiği gibi burada bu konuyu açıyor olmak bile aslında bir tedirginlik göstergesi mi acaba
    serseric ve okan.turan bunu beğendiler.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bülent üstat bahsetmiş ama lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda bu kadar emin konuşmayın. en büyük cahillik, cahil olduğunu bilmemektedir.

sen terrier ırkını, şivava ırkını ve bir çok küçük ırkı doğada yaşıyor mu zannediyorsun? dağda bayırda geziyorlar bir evimize alıyoruz öyle mi?

interneti arada sırada bir şeyler öğrenmek içinde kullanabilirsiniz. mesela bu ırkların yüz yıl(lar) önce labaratuvarda yapıldığını öğrenebilirsin. mesela yapılırken ev ortamında nasıl yaşar diye düşünülüp programlandığını öğrenebilirsin.

yani kısacası bu ırkların doğal ortamı yok. öyle tahmin ettiğin gibi çayırda çimende yaşamıyor. bu hayvanlar tilki veya kurt değil. ha doğal ortamı var, oda evin içi.

lütfen yorum yapmadan önce azıcık araştırın. bilmemek ayıp değil, ukalalık yapmak yerine sorarsan ben sana yeterince bilgi verebilirim.

iyi akşamlar.
    serseric bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Profil fotoğrafında gördüğünüz kızımız ailemize 2 yıl önce 40 günlükken katıldı. Evimizin bir ferdi, neşesi, eğlencesi. Sevgi yumağı bir köpek. 20 yıldır evimizde mutlaka bir köpeğimiz olmuştur. Evde beslenen canlı eve pozitif bir enerji veriyor kesinlikle. Herkese ben tavsiye ediyorum. Zorlukları yokmu, mutlaka var. Ama sevgi bu zorlukları unutturuyor size. Bazıları hijyen konusundan bahsetmiş. Kesinlikle size bir zararı olmayacaktır. Yeter ki aşılarını, bakımlarını zamanında ve düzenli yaptırın. Kaliteli mir mama yedirin. Her gün beraberce sporunuzu yapın. Ne kokusu olur, ne hastalığı. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır evde hayvan besleyenlerin bağışıklık sistemleri çok daha güçlü diye. Avrupa da , Amerika da her evde mutlaka bir canlı var. Adamlar bebeklerini bile köpekleri ile beraber büyütüyorlar.
    Yavru iken alıp 3/5 ay sonra canınız sıkılacaksa hiç almayın. Bir köpek 2 yaşına gelmeden karakteri tam oturmuyor ve size tam uyum sağlamıyor. Gerçi bu cinsleri ile de alakalı bir durum. Ancak eğer siz pozitif iseniz köpeğiniz de pozitif oluyor. Yani köpekler sahiplerine çekiyor kesinlikle. Bizim kızımız evin içersinde yaşıyor. Ne bize ne eve, ne komşulara bir zararı var. Çünkü havlamayı bile bilmez bizimkisi.Apartmanımızın ve mahallemizin gülü resmen. Herkes tanır, her kes sever. Şu anda koltuğun yanında yattığı yerden bana bakıyor mesela o kömür gözleri ile. Şimdi ben bunu mıncıklamayayım da ne yapayım )))
    [Turan], kaanklky, serseric ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasalara aykırı, daha da önemlisi vicdana, insanlığa aykırı yorumlar forumumuzda yasaktır.
    Geri kalan tüm diğer arkadaşlara iyi forumlar
    braveguy, nikelenjelo, serseric ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şuna da hazırlıklı ol dostum, gecenin onbirbuçuğunda kapın çalınır, hayırdır dersin yataktan kalkıp, kapında 3 tane komşu çocuğu " biz bulutu sevmeye geldik"
    serseric, tanertc ve 40yapar bunu beğendiler.

bülent üstat bahsetmiş ama lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda bu kadar emin konuşmayın. en büyük cahillik, cahil olduğunu bilmemektedir.

sen terrier ırkını, şivava ırkını ve bir çok küçük ırkı doğada yaşıyor mu zannediyorsun? dağda bayırda geziyorlar bir evimize alıyoruz öyle mi?

interneti arada sırada bir şeyler öğrenmek içinde kullanabilirsiniz. mesela bu ırkların yüz yıl(lar) önce labaratuvarda yapıldığını öğrenebilirsin. mesela yapılırken ev ortamında nasıl yaşar diye düşünülüp programlandığını öğrenebilirsin.

yani kısacası bu ırkların doğal ortamı yok. öyle tahmin ettiğin gibi çayırda çimende yaşamıyor. bu hayvanlar tilki veya kurt değil. ha doğal ortamı var, oda evin içi.

lütfen yorum yapmadan önce azıcık araştırın. bilmemek ayıp değil, ukalalık yapmak yerine sorarsan ben sana yeterince bilgi verebilirim.

iyi akşamlar.
    Laboratuvar ortamında başka ırklardan üretilince özgürlüğüne mani olunmuş olmuyor mu?
    Tamamen kapitalist düşünceyle üretilmiş.
    Bunun neresini savunabilirsin ki?
    Pet shoplarda satılması hayvaların ne kadar iğrenç bir yapının içine itildiğini görmemize yetiyor da artıyor bile.

Lanet olsun bu düzene!

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler kardeşler herkesin yorumlarına çok çok çok teşekkür ederim.Çok okuduk,sorduk,düşündük sonuç olarak bizim şu anda alacağımız o hayvana eziyet edeceğimizi anladık.Çünkü biz eşimle birlikte yurtdışına çok çıkıyoruz.Ayrıca ülke içindede birçok ile gidip geliyoruz.Şu anda o köpeği aldığımızda hep bizden ayrılmak zorunda kalacak,biz yokken evde sıkılacak,apartman dairesinde zor olacak.Tamam eskiden beri içimizde bir istek var ama bizim duygularımız tatmin olacak diye bile bile lades olunmaz.Sonrasında o hayvanada bizede yazık olacak.İleride çocuk olduğunda ve eşim her zaman evde olduğunda yavru bir köpek alıp büyütmek planlarımız içine girdi şu anda.Hakkımızda hayırlısı olsun.Ayrıca arada barınaklara gidip köpeklerle ilgilenmekle geçirmek olacak şu andaki planımız(maksat duygularımız bastırılsın).

Hayvanları sevmesek bile saygı duyalım!

Soruyu doğru yere sorduğumu tekrar anladım.Hepinize çok teşekkürler.Tekeriniz düz bassın.
    yeknet, kaanklky ve okan.turan bunu beğendiler.

elmadan armut yapinca elmanin ozgurlugune mani mi oluyorsun?

kapitelist dusunce ile ne alakasi var?

petshoplara karsi oldugumu konunuya attigim ilk mesajimda belirtmistim, bunun en son yazdigim ile ne alakasi var?

son mesajinizda tamamen alakasiz seylerden bahsetmissin, laf kalabaligi.

bunun duzenle alakasi yok. evin icinde bakilabilecek irklar vardir, bakilmayacak irklar vardir. bunun tartisalacak bir yani yok. ben 10 senedir evin icinde kucuk irk kopek besliyorum. bu hayvan kara 3 dk basamaz usur diyorum. kisin soguktan midesini usutur. ben bu kopege arkadaslik yapiyorum ve onun hayatta kalmasina yardimci oluyorum. sizin gibi dusunup sokaga biraksam 1 hafta yasayamaz.

evde kaplan beslesen tilki beslesen dogaya ait bi canli beslesem dediginizde haklsiniz.

sapla samani karistirmayin lutfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

serseric en dogru ve mantikli karari vermissiniz. tebrikler.

barinak fikrini de ayrica sevdim.

birde, cocuk ile kopegi beraber buyutmek super fikir. kopekle beraber buyuyen cocukun bagisiklik sistemi cok kuvvetli olur. ayrica kopeklerin psikolojik sorun yasayan ve cesitli engeli olan insanlar uzerinde pozitif sonuclar dogurdugu defalarca kanitlanmistir.

hayvan sevgisi ile buyuyen cocuk sorumluluk almayi ogrenir. hayvan sevgisini ogrenir, doga sevgisini ogrenir, insan sevgisini ogrenir.

elmadan armut yapinca elmanin ozgurlugune mani mi oluyorsun?

kapitelist dusunce ile ne alakasi var?

petshoplara karsi oldugumu konunuya attigim ilk mesajimda belirtmistim, bunun en son yazdigim ile ne alakasi var?

son mesajinizda tamamen alakasiz seylerden bahsetmissin, laf kalabaligi.

bunun duzenle alakasi yok. evin icinde bakilabilecek irklar vardir, bakilmayacak irklar vardir. bunun tartisalacak bir yani yok. ben 10 senedir evin icinde kucuk irk kopek besliyorum. bu hayvan kara 3 dk basamaz usur diyorum. kisin soguktan midesini usutur. ben bu kopege arkadaslik yapiyorum ve onun hayatta kalmasina yardimci oluyorum. sizin gibi dusunup sokaga biraksam 1 hafta yasayamaz.

evde kaplan beslesen tilki beslesen dogaya ait bi canli beslesem dediginizde haklsiniz.

sapla samani karistirmayin lutfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

serseric en dogru ve mantikli karari vermissiniz. tebrikler.

barinak fikrini de ayrica sevdim.

birde, cocuk ile kopegi beraber buyutmek super fikir. kopekle beraber buyuyen cocukun bagisiklik sistemi cok kuvvetli olur. ayrica kopeklerin psikolojik sorun yasayan ve cesitli engeli olan insanlar uzerinde pozitif sonuclar dogurdugu defalarca kanitlanmistir.

hayvan sevgisi ile buyuyen cocuk sorumluluk almayi ogrenir. hayvan sevgisini ogrenir, doga sevgisini ogrenir, insan sevgisini ogrenir.
    Arz talebi doğurur. Boyle olmasına sebep biraz da sizin gibi düşünenler zaten.

Ben besleyene de beslemeyene de saygı duyarım ama sorun şu ki benim yaşantıma müdahil oluyorsa bu durum şikayet etmek vesaire herkesin hakkı diye düşünüyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Not Mesajı: Senden ricam uyeligimi aktif etmen, yada israrla etmem diyorsan hakkim olan birkac satiri mesaja eklemen, bunlari adalet anlayisina guvendigimden soyluyorum.

Aktive etmezsen, istedigim mesaj, arkadasin yazdigi sey suc degil kabahattir, arkadasi kabahatler kanununa uymadigindan ve kisisel olarak benim tercihlerime vicdanima ve ahlakima uymadigindan, 6 ay uzaklastirdim,ona hakaret eden sahislarada vicdanim el vermediginden ceza vermedim bizzat. Diye mesaj eklersen herkeste girmus olur adaletini.

Böyle bir özel mesaj geldi. Görevimi yaptım sanırım.
    İyi forumlar
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)