Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora olan aşkıma ulaşmam için

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim. 20 yaşında üniversite öğrencisiyim uzun yıllardır motora inanılmaz büyük bir tutkum var ama son yıllarda iyice arttı bu sevgi aşka dönüştü. fakat parasal durumlardan dolayı bir türlü alamadım bir tane. kafaya koydum para biriktirip alacam 1 yıl içinde fakat çğrenci hayatı malum hem gezip hem para biriktireceğimden 5 bin liraya motor almak istiyorum klasik sorulara geldim çok duyduğunuz sorulara 5 bin liraya ikinci el falan ne alınır nasıl alınır neyine bakılır bir de ekipmana da hatrı sayılır bir miktar ayırmak istiyorum ama bu miktar ne kadar olmalıdır. hayalimi gerçekleştirmek adına her şeyi yaparım. şu an özel ders veriyorum yazın da bir yerde çalışıcam garsonluk veya satış danışmanlığı. aklıma gelmişken ankara içinde part time çalışabileceğim bir iş varsa seve seve çalışırım.
    edit: yazmayı unutmuşum, artık yanımdan motosiklet geçince bile gözlerim dolmaya başladı tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Erosbu kardesim,oncelikle ekipmanlarin icin bence en kask dizlik eldiven mont derken 800 ₺ gibi bir rakam ayirmalisin.Motor konusunda 5.000 ₺ ye baslangic icin naked,commuter,scooter va alabilcegin bircok model var elbet

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Nikiniz çok ilginçmiş erobsu kardes.

hocam genelde yanlış anlaşılıyor nick de ismimle alakalı bir anısı var elbet küçük bi espiri kısmı da var

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı erosbu12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam genelde yanlış anlaşılıyor nick de ismimle alakalı bir anısı var elbet küçük bi espiri kısmı da var
    @erospu12 seni benim linke davet ediyorum

link;

http://www.motosiklet.net/forum/konu...a-kazanin.html

belki ayda bir miktar kazanç sağlarsın yada benim kazanmam için iyilik yaparsın. en ucuzundan 245 liraya mont aldım ve 130 liraya kask aldım. ayakta ucu demirli iş ayakkabım var. eldiven var 40 liraya aldım. bir pantolonum eksik onuda 150 liraya bulabiliyorsun. yada kot pantolon üstüne dizlik koruma takarsın.

korumaları ucuza getirebilirsin, tabi kim istemez 1600 liraya kask almak yada 2 bin liraya güzel montlar almak ama para kısıtlı işte. ben minimum fiyatı söyledim.

profilimde kask ve montumun resmi var. ayrıca motorumu da 3250 tl ye aldım motoruma da bakabilirsin.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    İnşallah tez zamanda arzu ettiğin motora kavuşursun. Ama öncelikle ekipmandan başlamalısın çünkü motor aldıktan sonra kırk tane derdi çıkacak ve belki de ekipman için bütçe ayıramayacaksın. Sonra tşört ve mevsimlik mont ile gezip duracaksın.

Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah tez zamanda arzu ettiğin motora kavuşursun. Ama öncelikle ekipmandan başlamalısın çünkü motor aldıktan sonra kırk tane derdi çıkacak ve belki de ekipman için bütçe ayıramayacaksın. Sonra tşört ve mevsimlik mont ile gezip duracaksın.
    aynen öyle, ekipmanları yavaştan topluyorum korka korka, motorla çok uyumsuz olacak diye korkuyorum ama temel renklerden gidersem sıkıntı çıkmaz herhalde siyah beyaz almayı planlıyorum kaskı şimdilik. bir de şeyi soracaktım 4000 tl ayarında 250cc motor bulmak çok mu zor veya 4000 tl ye alınan motordan hayır gelir mi?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhabalar sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim. 20 yaşında üniversite öğrencisiyim uzun yıllardır motora inanılmaz büyük bir tutkum var ama son yıllarda iyice arttı bu sevgi aşka dönüştü. fakat parasal durumlardan dolayı bir türlü alamadım bir tane. kafaya koydum para biriktirip alacam 1 yıl içinde fakat çğrenci hayatı malum hem gezip hem para biriktireceğimden 5 bin liraya motor almak istiyorum klasik sorulara geldim çok duyduğunuz sorulara 5 bin liraya ikinci el falan ne alınır nasıl alınır neyine bakılır bir de ekipmana da hatrı sayılır bir miktar ayırmak istiyorum ama bu miktar ne kadar olmalıdır. hayalimi gerçekleştirmek adına her şeyi yaparım. şu an özel ders veriyorum yazın da bir yerde çalışıcam garsonluk veya satış danışmanlığı. aklıma gelmişken ankara içinde part time çalışabileceğim bir iş varsa seve seve çalışırım.
    edit: yazmayı unutmuşum, artık yanımdan motosiklet geçince bile gözlerim dolmaya başladı tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum.
    a2 ehliyetini aldıysan kuryelik yap zor olur ama iyi para kasarsın

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum merhaba. Ben de İzmir'de öğrenciyim. Ben sıralı olarak
    1- eldiven
    2- ehliyet
    3- Kask, mont
    4- Dizlik
    5- motoru aldım.
    Maddi durumum benim de çok yoktu. Büyük bir giyim firmasında part time işe başladım. Aylık 1100 tl gibi bir gelirim oluyor oradan. 400 de kyk ile geçiniyorum. Ev kirası, motor kredisi falan derken zaten bir sonraki ay geliyor. 4000 tlye 2012 model 12bin km ybr aldım ve çok mutluyum. Hayallerine bir an önce ulaşman dileği ile. İş için sadece haftasonları iki gün çalışarak ( kısmi part diye geçiyor ) ayda 650 tl gibi bir gelir elde edebilirsin. Bu sayede hem okul hem iş bir arada gider hemde para biriktirirsin.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Genç kardeşim....

Ne yap et, motoru almadan önce ekipmanlarını (kask - eldiven - çizme - ceket - pantolon) tamamla.

Eğer bunu yapmadan motor alırsan illa ki sürmek isteyeceksin, ve olası bir düşmede canın çok yanacak.

Sabırlı ol, ekipmanlarını tamamla, sonra bütçene göre bir motosiklet al.

İzmir'den sevgilerimle.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)