Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik Cezası Hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar bugün Arabayla Trafik polisine yakalandım A-2 ehliyet mevcut yanlız B Yok polisler Trafik suç tutanağı tutup elime verdiler hiç bişey söylemediler CEZA MADDESİ 39/1-a şimdi ben ne yapıcam ne kadar ceza gelir ruhsat sahibine gelir mi ?
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    vergi daresine gidin ruhsatı verin ne kadar yazdığı çıkar veyada internet vergi dairesine girin ordan da bakabilrisiniz
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergi daresine gidin ruhsatı verin ne kadar yazdığı çıkar veyada internet vergi dairesine girin ordan da bakabilrisiniz
    Yarın pazar olması işi bozuyor işte her yer kapalı o yüzden elim kolum bağlı kaldı
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    ruhsatamı yazdı yoksa ehlıyetemı ?
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz araç kullanmadan önce cezası nedir hiç bakmayız.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsatamı yazdı yoksa ehlıyetemı ?
    A2 EHLİYETİ Verdim Onun üzerinden işlem yaptı işte ne kadar ceza gelir benim yapmam gerekiyor onu hiç bilmiyorum ilk defa başıma geliyor.

---------- Post added at 03:43 ---------- Previous post was at 03:41 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanmadan önce cezası nedir hiç bakmayız.
    Güzel arkadaşım mecburi olmasam araca binmem zaten kendim motosikletli kuryeyim ayrıca şahsıma ait motorda mevcut.

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Geçmiş olsun öncelikle...

Ceza maddesi: 39/1-a
    Açıklama: Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek,
    Ceza Kesilecek kişi: Sürücülere ve kullandıranlara
    Ceza tutarı: 290,00 TL.
    Ceza erilecek Süre: (Hapis Cezası)1-2 ay, tekrarında 2-3 ay, korkma paraya çevriliyor.
    ceza puanı: 20 puan kesilecek ehliyetten
    Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca trafik zabıtasınca araç sahibine de tescil plakasına göre aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir ve aracı kullanmaktan men edilir.

Geçen senenin bilgileri bunlar.
    Ancak korkulacak bir durum yok. Öncelikle Ruhsat sahibi değilsen aynı tutarda cezayı onada keserler. Sonra ceza tutanağında verdiğin adrese mahkeme celbi gelir. Savcılık kalemine belirtilen tarihte gidersin. Ceza tutarını görürsün. Sonra gider bir güzel ödersin. Bir daha da töcbe edersin
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle...

Ceza maddesi: 39/1-a
    Açıklama: Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek,
    Ceza Kesilecek kişi: Sürücülere ve kullandıranlara
    Ceza tutarı: 290,00 TL.
    Ceza erilecek Süre: (Hapis Cezası)1-2 ay, tekrarında 2-3 ay, korkma paraya çevriliyor.
    ceza puanı: 20 puan kesilecek ehliyetten
    Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca trafik zabıtasınca araç sahibine de tescil plakasına göre aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir ve aracı kullanmaktan men edilir.

Geçen senenin bilgileri bunlar.
    Ancak korkulacak bir durum yok. Öncelikle Ruhsat sahibi değilsen aynı tutarda cezayı onada keserler. Sonra ceza tutanağında verdiğin adrese mahkeme celbi gelir. Savcılık kalemine belirtilen tarihte gidersin. Ceza tutarını görürsün. Sonra gider bir güzel ödersin. Bir daha da töcbe edersin
    Hocam Aracı Kullanmaktan Men Edilir Yazıyor yani araç sahibi mi yoksa benden mi bahsediliyor men den kasıt ne ?

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Ben daha önce B ehliyetle aynı duruma maruz kaldım A2 yoktu. Motorla yakalandım. Ordan biliyorum. Ehliyetin bir kademesine sahipsen Yetersiz ehliyet cezası yiyorsun. Bir de para cezası veriyor savcılık. Ancak benim ruhsat sahibime de bana da herhangi bir men gelmedi. Kanunda böyle yazıyor. Ben ordan aldım bilgiyi.
    İnşallah sana da bişey gelmez ruhsat sahibine de. Tavsiyem ruhsat sahibine haber vermen ona da bilgi ve ceza gidecek çünkü.
    Ben 2008 de yaklaşık 750 YTL ceza ödedi toplamda :(
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce B ehliyetle aynı duruma maruz kaldım A2 yoktu. Motorla yakalandım. Ordan biliyorum. Ehliyetin bir kademesine sahipsen Yetersiz ehliyet cezası yiyorsun. Bir de para cezası veriyor savcılık. Ancak benim ruhsat sahibime de bana da herhangi bir men gelmedi. Kanunda böyle yazıyor. Ben ordan aldım bilgiyi.
    İnşallah sana da bişey gelmez ruhsat sahibine de. Tavsiyem ruhsat sahibine haber vermen ona da bilgi ve ceza gidecek çünkü.
    Ben 2008 de yaklaşık 750 YTL ceza ödedi toplamda :(
    Evet benimde tahminim 750-800tl gibi bir ceza peki bu cezayı taksitlendiriyorlar mı ?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    dostum senin günahın 1000 TL.Taksit maksit yok.Mahkemeye çıkacaksın.Çıkmasanda gıyabında karar verilir, ödedin ödedin.Ödemedin hiç sorun değil devlet alacağını bırakmaz 3 ay sonrada alır 3 yıl sonrada alır.Tecrübe ile sabittir!

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin günahın 1000 TL.Taksit maksit yok.Mahkemeye çıkacaksın.Çıkmasanda gıyabında karar verilir, ödedin ödedin.Ödemedin hiç sorun değil devlet alacağını bırakmaz 3 ay sonrada alır 3 yıl sonrada alır.Tecrübe ile sabittir!
    Malesef cezamızı çekicez artık.
    skrc ve excavatus bunu beğendiler.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2010'da Toplam cezası 720 TL idi(erken ödeme 540)
    112ciyiz

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010'da Toplam cezası 720 TL idi(erken ödeme 540)
    Hocam Toplam Ceza Derken Hem Bana Kesilen Ceza Hemde Ruhsat Sahibine Kesileden Cezadan Mı ? ßahsediyoruz ? :\

Ben bugün bi trafik polisiyle konuştum kendisi bana kesilen cezanın indirimli haliyle 450TL oldugunu söyledi ayrıca ruhsat sahibine kesilen cezanında indirimli oldugu takdirde 200küsürTl ye geldiğini toplamda hepsinin 700-750 Tl gibi bir rakama geldiğini söyledi tabiki ortada resmi olarak kesilmiş bir ceza henüz yok ben sadece bilgi almak amaçlı sordum.sağlıcakla cezasız günlerle.

Evet arkadaşlar 2012 Para Cezaları Klavuzunu Buldum Aynen Aktarıyorum....

39/1-a Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek, Sürücülere ve kullandıranlara 319,00 TL. 1-2 ay, tekrarında 2-3 ay 20 Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca trafik zabıtasınca araç sahibine de tescil plakasına göre aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir ve aracı kullanmaktan men edilir.

Sürücü Ve Kullandıranlara Dediği İçin 319x2 Yapıyoruz Otamatik Olarak _638 Lira Çıkıyor Bununda İndirimli Hali 450-500 Arası Bir Rakama Denk Gelir.Sağlıcakla...Bilgiler Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün Web Sayfasından ALınmıştır.

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Arkadaşlar sizlere bir konuda acil olarak danışma gereği duydum ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirlerse çok sevinirim.
    Şimdi konu şu ; Gaziantep'te üniversite bulvarı denen mevkide, hız limiti tabelalarda 70 yazıyor ve altında araba levhası var sadece. Ben bu yolda motorsikletimle 61 km hızdan 172 TL radar cezası yemisim. Ceza eve geldi. Aklımın karıştığı nokta ise şu. Benim bu cezayı 70 km yazan bir yolda 61 km hızla yemiş olmam adil mi ? Bu konuda itiraz edecek bir hakkımız var mı ? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden tesekkür ederim...

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Aradığınız cevaplar bu link de http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...Sinirlari.aspx

Profilinizde yazan motora göre sizin araç cinsiniz. L3 ama siz yinede ruhsat bir bakın, Aracınızın tipi ruhsatta yazar.

Araç sınıfları:
    1) L Sınıfı – İki ve üç veya dört tekerlekli motorlu araçlardır.

1.1) L1 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen iki tekerlekli araçtır.

1.2) L2 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen üç tekerlekli araçtır.

1.3) L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.

1.4) L4 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen yolcu sepetli iki tekerlekli araçtır.

1.5) L5 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen, simetrik olarak yerleştirilmiş üç tekerlekli araçtır.

1.6) L6 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen dört tekerlekli araçtır.

1.7) L7 Sınıfı: yüksüz ağırlığı 0.4 tonu (yük taşıma amaçlı araçlarda 0.55 ton), geçmeyen ve L6 sınıfına girmeyen dört tekerlekli araçtır.

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Hocam burada otomobiller içinde şehiriçi 50 yazıyor ama benim üniversite bulvarı dediğim yolda 70 levhası var. Ve trafik polisi otomobiller için orada hız sınırı 70 ama motosikletler için 50 diyor. Benim merak ettiğim konu orada 70 levhası var ise bu otomobiller için gecerli ise motorsikletler içinde gecerli değil mi ? Bunu öğrenmek istiyorum... Artı ben o yolda daha önceleri birçok kez radara denk geldim 60 küsürlü hızlarla yola devam ettim ama hiç ceza yemedim. Bu kez neden böyle bir ceza geldi onu merak ediyorum. Ve en cok merak ettiğim konu otomobil için 70 yazan sehirici yolda motor içinde hız limiti 70 değil midir ?

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Otomobil ile motosiklet arasında farklar var yüzdeye vurarak sizin limitleri geçip geçmediğiniz anlaşılabilir.

ama bulunduğunuz konum, yol durumu gibi faktörler işi değitirebilir. İtirazın sonuç getireceğini düşünmüyorum.

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    5 dakika önce motosikleti stop ettirdiğim yerde trafik polisi vardı. Gittim sordum. Öyle şey olmaz dedi. Levha 70 ise limitte 70'tir dedi. Adam da şaşırdı 61 ile levhanın orda ceza gelmesine. Motosiklet için 50 olabilir mi dedim, levha neyse odur dedi. Bunu söyleyen trafik polisi. İtiraz edilsin dedi ayrıca.

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Alıntı flush royale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 dakika önce motosikleti stop ettirdiğim yerde trafik polisi vardı. Gittim sordum. Öyle şey olmaz dedi. Levha 70 ise limitte 70'tir dedi. Adam da şaşırdı 61 ile levhanın orda ceza gelmesine. Motosiklet için 50 olabilir mi dedim, levha neyse odur dedi. Bunu söyleyen trafik polisi. İtiraz edilsin dedi ayrıca.
    Kardeşim insallah dediğin gibidir de bu cezayı iptal ettirebilirim. Çünkü o kadar zoruma giden bir ceza oldu ki bu anlatamam. 100 km hızla yazılmış olsaydı eğer, hiç zoruma gitmezdi 400 tl bile olsa. Ama 70 yazan bir yolda 61 ile ceza yemiş olmak insanın zoruna gidiyor. Ayrıca motorsiklet için 50 diye bir levha yok, sadece 70 levhası var. Dediğim gibi, birde daha önce o yoldan radarın önünden 60 küsür süraatlerle daha önce çok geçtim ve hiç ceza yazılmadı... Sanırım hemen mahkemeye başvuruda bulunmam gerekiyor bu durumda...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)