Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

leptop ekran kartı değiştirmek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar iyi günler elimde bir leptop var ve ekran kartını değiştirmek istiyorum araştırmama göre mxm slotlu leptoplar değişiyormuş bu leptopta olup olmadığını nasıl anlarım?

Marka :Grundig 1598

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekran kartı değişebilen laproplar en azından 4-5 bin liradır.

Grundig gibi bir firmanın ekran kartı değişemez.

Monster, Toshiba, Dell, Asus ve MSI gibi markaların en pahalı modellerinin ekran kartları değişebilir.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    harici ekran kartı olan leptoplar vardır. senin modelinde mevcut mu anlayabilmek için açıp içerisine bakmak lazım.belki harici ekran kartın yoktur ama anakart üzerinde hazır portu vardır onu anlamak lazım.
    http://store.donanimhaber.com/28/d0/85/28D0854CF6AD26353F56FBDAD7D0A6B2.jpg
    bu resimde harici ekran kartını kırmızı ile belirtmişler fikir edinmen için.

Motosikleti
    çift ekran kartı var bilgisayarda biri masaüstü için intel graphic 4000 biri nvidia gt 635 m

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Ekran kartı değişimi için mxm slotu, güç dengesizliğini karşılamak için genelde adaptör değişimi gerekiyor .mxm slotu nvidia için en üst seviye ekran kartılarında bulunuyor .örneğin gtx770m 780m 880m gibi ama bunu bulunduran ekran kartları ve anakartlar en az 5 bin liralık laptoplarda bulunuyor grundigte bulmak bence imkansız. Bulunsa bile Türkiye şartlarında harici bir kart bulmanız imkansıza yakın türkiyede bir adet 880m kart satılık.

Motosikleti
    desenize ekran kartı düşük kalıcak.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekran kartını ebayden bakın alırken raminden çok işlemcinin gücüne bakmalısınız yani en basiti soldan ikinci rakam 1 den 9a kadar olur 1 en alt 9 en üst düzeydir uyacak ekran kartı mutlaka vardır eski serilerde

Motosikleti
    gpu ve saay hızı sonra bit değeri ve bellek miktarı da işte değişiyormu o lazım :S

mertcan,

senın ekran kartın değişmez. Gt635m olan ekran kartı değişebilen bir ekran kartı değil zaten.

Nvidia'nın değişebilen ekran kartlarında X ibareesi olur. Örnek olarak GTX 460M, GTX560M, GTX670M, GTX .....

Üzerinde X ibaresi olan bu kartlar oldukça pahalıdır, üzerinde woldkey marka RAM takılı olan laptoplarda kullanılmazlar.

Benim 2,5 sene önce aldığım GTX580M olan kart o zaman 1500 TL idi, şu an ise ebay'da 500-600 dolar.

600 dolar zaten 1200 lira, sen bu laptopu sıfır 1500 liraya almışssındır. VElhasılı, bu tip ekonomik laptoplarda değişim olmaz.

Ama 5 bin liralık bir laptop alıp ekran kartını değiştirmek de çok büyük maaliyet, aslında en iyisi 1500 liralık bir laptop alıp 18-24 ay sonra yeğenlere hediye edip yeniden aynı ayarda bir laptop almak lazım.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    ekran katını değiştirsen bile işlemci darboğaz yapar ona verim alamazsın.

Motosikleti
    İslemci intel i7 2.2ghz turbo boost ile 3.2 8 gb 1333 mhz ram 750 gb 7200 rpm hard disk leptobu 2400 e aldim degismemesi cok kotu suan icin bf3 u mediumda rahat oynuyor

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mertcan,

senın ekran kartın değişmez. Gt635m olan ekran kartı değişebilen bir ekran kartı değil zaten.

Nvidia'nın değişebilen ekran kartlarında X ibareesi olur. Örnek olarak GTX 460M, GTX560M, GTX670M, GTX .....

Üzerinde X ibaresi olan bu kartlar oldukça pahalıdır, üzerinde woldkey marka RAM takılı olan laptoplarda kullanılmazlar.

Benim 2,5 sene önce aldığım GTX580M olan kart o zaman 1500 TL idi, şu an ise ebay'da 500-600 dolar.

600 dolar zaten 1200 lira, sen bu laptopu sıfır 1500 liraya almışssındır. VElhasılı, bu tip ekonomik laptoplarda değişim olmaz.

Ama 5 bin liralık bir laptop alıp ekran kartını değiştirmek de çok büyük maaliyet, aslında en iyisi 1500 liralık bir laptop alıp 18-24 ay sonra yeğenlere hediye edip yeniden aynı ayarda bir laptop almak lazım.
    Burada bir yanlışı düzeltelim gtx deki x in anlamı mxm slotu değildir.anlamı daha çok render ve oyun için tasarlanıdğını anlatır. Örneğim benim laptopumdaki maxvell mimarili gtx860m mxm slotu bulunmuyor. Başka bir mesajdaki yanlışta nvidia kartlarda 2. Rakam 9 olmaz 1-8 arası değişir arttıkça kart yükselir.serinin en üst kartlar ise şuan ki seri için gtx880m sli dır. Sli anlamı 2 adet 880m in birleştirilip kullanıldığıdır.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bir yanlışı düzeltelim gtx deki x in anlamı mxm slotu değildir.anlamı daha çok render ve oyun için tasarlanıdğını anlatır. Örneğim benim laptopumdaki maxvell mimarili gtx860m mxm slotu bulunmuyor. Başka bir mesajdaki yanlışta nvidia kartlarda 2. Rakam 9 olmaz 1-8 arası değişir arttıkça kart yükselir.serinin en üst kartlar ise şuan ki seri için gtx880m sli dır. Sli anlamı 2 adet 880m in birleştirilip kullanıldığıdır.
    Ben o X ibaresinin MXM olduğunu söylemedimki, muhtemelen Extreme gibi bir anlamı vardır. Bu kartlar yüksek grafik işleme kabiliyetine ve hızına sahiptir. Bu yüzden X ibaresi vardır. Ama değişebilen ekran kartlarının 99,99% 'u GTX serisidir, diğer kartlar gt555m yada gt 635m gibi kartlar onboard oalrak anakart üzerinde sabittir, bu tip kartların bırak değişimini onarımını dahi ülkemizde 2 tane bilgisayarcı yapabılmekte.

Son zamanlarda Nvidia kelime oyunlarına yöneldi. GTX4.. serisinden bu yana üzerinde X ibaresi bulunan kartlar MxM slotuna sahip ve en azından 192 bit'ti. Son dönemde adam GTX850m diye bir kart yapmış. Oysa bu kart bizim bildiğimiz GT555m ile hemen hemen aynı kapasitelere sahip sadece satabilmek için üzerine X yazdılar.

Son olarak Nvidia'da 2. basamak 9 olabilir, bakınız: GTX590
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o X ibaresinin MXM olduğunu söylemedimki, muhtemelen Extreme gibi bir anlamı vardır. Bu kartlar yüksek grafik işleme kabiliyetine ve hızına sahiptir. Bu yüzden X ibaresi vardır. Ama değişebilen ekran kartlarının 99,99% 'u GTX serisidir, diğer kartlar gt555m yada gt 635m gibi kartlar onboard oalrak anakart üzerinde sabittir, bu tip kartların bırak değişimini onarımını dahi ülkemizde 2 tane bilgisayarcı yapabılmekte.

Son zamanlarda Nvidia kelime oyunlarına yöneldi. GTX4.. serisinden bu yana üzerinde X ibaresi bulunan kartlar MxM slotuna sahip ve en azından 192 bit'ti. Son dönemde adam GTX850m diye bir kart yapmış. Oysa bu kart bizim bildiğimiz GT555m ile hemen hemen aynı kapasitelere sahip sadece satabilmek için üzerine X yazdılar.

Son olarak Nvidia'da 2. basamak 9 olabilir, bakınız: GTX590
    kelime oyunu olarak haklısınız ama 9 konusunda ben mobil platformda bahsetmiştim.Masa üstü sisteme geçersek iş değişyor.Mobil platformda sıralama 1-8 arası
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kelime oyunu olarak haklısınız ama 9 konusunda ben mobil platformda bahsetmiştim.Masa üstü sisteme geçersek iş değişyor.Mobil platformda sıralama 1-8 arası
    Aslında mobil siteme 9 getireceklerdi ama ceryan yetmedi. zaten adamlar SLI olan laptoplarda 400-500 wattları gördüler. Adaptörler tost makinası kadar oldu. Daha fazla büyütemediler.

Motosikleti
    servisini aradım değişimi mümkün değilmiş anakartla ddeğişimi mümkün olurmuş onuda servis yapmazmış ancak özel bir yere götürüp olabilirmiş bu seferde garanti dışı kalırmış falan filan yani olmuyor

istanbul focus bilgisayar ve ankara notebook bunları yaptı, yaptı yapamadı diğerleri zaten bir cacık yapamaz.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buekran kartının işlemcisini anakart tamircileri değiştiriyor ben bu işlemi yaptırdım dikkat edilecek nokta işlemcinin tükettiği enerji ve ekran kartı ram türü gibi şeyler önemli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)