Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

plaka kapatmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    köprü ve otoyollarda para ödememek için mi? yoksa birine çarpar da öldürür sakat bırakırsam yakalanmadan kaçmak için mi yoksa masum bir salaklık mı? neden plakanın üstü okunmayacak şekilde zincir vb. şeyle (sanki kasıt yokmuş yanlışlıkla olmuş gibi) kapatılır ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köprü ve otoyollarda para ödememek için mi? yoksa birine çarpar da öldürür sakat bırakırsam yakalanmadan kaçmak için mi yoksa masum bir salaklık mı? neden plakanın üstü okunmayacak şekilde zincir vb. şeyle (sanki kasıt yokmuş yanlışlıkla olmuş gibi) kapatılır ki?
    HGS borcum varmı acaba diye merak edip sistemden sorguladıktan sonra mart ve nisan aylarına ait 7 adet kaçak geçişin olduğunda sergilenen hareket Ne yaptım ne ettim borçları sildiremedim bakiyem yetersizmiş. Yahu 1 kere geçersin 2 kere geçersin alarm öter anlarsın. Her geçişimde bakarım okudumu okumadımı diye bu hgs beni paranoyak etti. Hepsindede kuzu kuzu okuyordu. İşte efenim bende allah kahretsin diyip hgs yi iptal ettirip ömrümün geri kalanını kaçak geçerek geçiricem dedim ama uygulamaya henüz koyamadım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HGS borcum varmı acaba diye merak edip sistemden sorguladıktan sonra mart ve nisan aylarına ait 7 adet kaçak geçişin olduğunda sergilenen hareket Ne yaptım ne ettim borçları sildiremedim bakiyem yetersizmiş. Yahu 1 kere geçersin 2 kere geçersin alarm öter anlarsın. Her geçişimde bakarım okudumu okumadımı diye bu hgs beni paranoyak etti. Hepsindede kuzu kuzu okuyordu. İşte efenim bende allah kahretsin diyip hgs yi iptal ettirip ömrümün geri kalanını kaçak geçerek geçiricem dedim ama uygulamaya henüz koyamadım
    ben her hafta kontrol ediyor ve düzeltme ( varsa) için eposta atıyorum aynı gün düzeltiyorlar.... 1 kaçak geçiş cezam var onu da yarın e-posta atıcam... sorun olmuyor genelde
    fearlesboyy ve hasansonmez bunu beğendiler.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    ben her hafta kontrol ediyor ve düzeltme ( varsa) için eposta atıyorum aynı gün düzeltiyorlar.... 1 kaçak geçiş cezam var onu da yarın e-posta atıcam... sorun olmuyor genelde
    İşte benim hatamda o. Kontrol etmedim. İlk çıktığı zamanlarda 2 kere düzelttirdim. Sonrasında daha hiç sorun yaşamadım. 1 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Sonra bu olay patlak verdi. Mail attım fakat 1 haftayı geçtiği için düzeltme yapamıyacaklarını söylediler. Bekiyem yokmuş da bla bla. 2 ay bakiyesiz gezdik sanki. Ne bir uyarı ne bir sms hiç bir bilgi olmadan trankkk diye 7 tane kaçak geçiş. Yapabilecekleri en iyi şey erken ödediğim taktirde indirim
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte benim hatamda o. Kontrol etmedim. İlk çıktığı zamanlarda 2 kere düzelttirdim. Sonrasında daha hiç sorun yaşamadım. 1 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Sonra bu olay patlak verdi. Mail attım fakat 1 haftayı geçtiği için düzeltme yapamıyacaklarını söylediler. Bekiyem yokmuş da bla bla. 2 ay bakiyesiz gezdik sanki. Ne bir uyarı ne bir sms hiç bir bilgi olmadan trankkk diye 7 tane kaçak geçiş. Yapabilecekleri en iyi şey erken ödediğim taktirde indirim
    Benim bakiye 10 liranın altına düşünce sms geliyor bakiyeniz azalmıştır diye... bakiyeniz olmasa bile 15 gün içinde yükleme yaptınız mı düzeltme yapıyorlar..
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptırdıkları ameleliğe bak,ben her hafta kontrol edip PTT ile chatleşeceksem ne anladım bu ... HGS sinden.
    dental_land, crxforever ve SUN bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kontrol edemeyenler,
    e postanin ne oldugunu bilmeyenler ne yapiyor?
    Allah'a mi havale ediyorlar?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    şehir içindeki bir köprüye para ödemek soyulmanın diğer adı olduğu için, ki onu bile doğru düzgün tahsil edemiyorlar.
    yolda küstahça yol isteyen diğer araçları tehlikeye çakar lambalı devlet görevlilerine yol vermeyince gelebilecek olası
    trafik cezalarından sakınmak için plaka kapatmak mantıklı.

Bedavacılar kapatiyor plakasını, ilerde lastiği patliyor, motoru yatak sarıyor, çok benzin yakıyor.
    Bir şekilde çıkıyor yani o para
    fearlesboyy, ercan41 ve hasansonmez bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bütüün motosikletlilerin derdi bittide bunamı geldi sıra...sana arkadan hiç ceza gelmedi demekki...ana yolda araç sollarken 5 10 snyeliğine 105 110 hızlara çıktığında bi vuruyor radar ozman neden kapatıyolar anlarsın...hız sınırımız zaten 90+9 100 de bile gitsen ceza var..benim plaka çok aşağıda imkanım olsa bende kapatacam..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herhangi bir artniyet olmaksızın 2 metre 25 cm'lik kilidi topcase ile sele arasına 2 tur doluyorum, sarkan kısım ister istemez plakayı kapatıyor.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütüün motosikletlilerin derdi bittide bunamı geldi sıra...sana arkadan hiç ceza gelmedi demekki...ana yolda araç sollarken 5 10 snyeliğine 105 110 hızlara çıktığında bi vuruyor radar ozman neden kapatıyolar anlarsın...hız sınırımız zaten 90+9 100 de bile gitsen ceza var..benim plaka çok aşağıda imkanım olsa bende kapatacam..
    Motora radar arkadan ceza gönderemez çünkü önde plaka yok. Arkadan ceza gönderebilmesi için resim çekmesi gerekiyor. Radarların aracın arkasını fotoğraflama sistemi yok. Fakat radara girer ilerde seni durdurursalar ceza keserler. Bu durumda plakan kapalıysa + ceza yersin.

Ama Mobesalar kırmızı ışık cezası gönderir.

Birçok arkadaşımın plaka kapattığına şahit oldum. Tasvip etmiyorum
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sattığım tdm de önceki sahibi katlanır plakalık koymuş 2 sene sonra tesadüf fark ettik plakalığın arkasında ufak bir pim var çekince katlanıyormuş ) 2 sene öyle bilmeden gezmişim bilsemde gerçi katlamazdım oda başka.

Motosikleti
    mt 09
    benimde sizin ne yaptığınız konusunda merak ettıgım bır konu katlanır plakalık mı kullanıyorsunuz plakayı mı kapatıyorsunuz yoksa plakayı çanta da veya altta mı taşıyorsunuz?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Şimdi motosiklete radar göndermiyor diyenler hiç boluda hız yapmamış sanırım. Ayrıca artık gezici radar sistemi uygulanıyor yani sürekli gezen radar araçları öndeki aracın hızına kendi hızlarını ekleyerek plakaya ceza yazıyorlar.. Şimdi birde EDS var, sen emniyet şeridine girmezsen arabalar sıkıştırıyorlar, sürekli arka çamurluğunda bi araba ve tehlike, bu sefer emniyet şeridine giriyosun EDs 700 tl yazacak mı korkusu.. Işıklarda arkadan gelen patlayıp ezmesin diye bekleyen araçların arasına gireyim diyorsun yine EDS sistemi..herhangi bir polis memuru egozu ötüryor diye plakana yazıveriyor,kaldırıma park ediyosun plakana yazıyorlar,yola park ediyosun çarpıp deviriyorlar.. daha neler sayarım. Yani devlet söke söke sana kapat o plakayı diyor.. Araba gibi otoyol ve köprü parası ödemeyi hiç saymıyorum.

Lakin tek bir sebepten dolayı o plakalarımızı kapatmamamız gerekiyor; ÇALINTI! şimdi bizler plakaları kapatıp geziyor ve bunu normalleştiriyoruz, bu sefer birinin motosikleti çalınıyor, hırsız plakayı söküp geziyor ve normal birşey olarak bakıldıgı için yakalanmıyor..

Gerçi plakayı taksa da bizim memlekette süper zekalı,çevik ahlaklı ve namuslu,dinine bağlı hak yemeyen, görevini en iyi şekilde yapıp dolayısı ile maaşını hak edip çoluk çocuğunun boğazından haram lokma geçirmeyen,dün PENİSöpMANYAĞI olup bugun 180 derece drift yapan pek saygı değer çok muhterem polis memurlarımız onları bir türlü yakalamadığı için bu konu hep tartışmaya açık kalıyor..
    beccaria bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora radar arkadan ceza gönderemez çünkü önde plaka yok. Arkadan ceza gönderebilmesi için resim çekmesi gerekiyor. Radarların aracın arkasını fotoğraflama sistemi yok. Fakat radara girer ilerde seni durdurursalar ceza keserler. Bu durumda plakan kapalıysa + ceza yersin.

aynen hoam motorlarda öndde plaka olmadıgı için radar araçlarında gece bile plaka oyuyan sistem bir işe yaramaz.sadece önde oturan arkadaş kafasını çerirek okumasıyla yazılır yüksek süratlerde de o polis onu okuyamaz.o yüzden burdaki radarcılar hiç kafayı bile cıkarmaya tenezzül etmiyor.tabi normal hızda gelenler okuyor plakayı ...basıma geldiğinden bılıyorum.gittik arastırdık benim motora radardan ceza gelmişti resmen kendimi gördüm radar arabasının önünden geçerken (otomobıller için 70 olan yerde motorlar içinde aynı sanıp 62 km de gıdıyordum ) polis memuru plakamı sesli söylüyordu.şimdilerde ara sıra cıkarıyorum.ama ben okadar motorla otobanlara gidim plakayı hiç kapatmadım kaçak geçişde görünmüyor hayret hgs gişeleri önden okumuyormu radar arabası mantıgı ben arka tarafa bakan kamera göremedim

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Hesabınızda yeterli bakiye varsa mail yaza telefon açmanıza gerek yok plakayı tespit edince otomatik olarak düşüyorlar hesabınızdan cezada kesmiyorlar, Ben banka aracılığı ile kullanıyorum hgs yi 10 tl düşünce 50 tl yükleme yapıyorlar siz isterseniz 20 tl yükleme yapın deyin farketmez önemli olan yeterli bakiyeniz olsun. Sıkıntı yaşamazsınız motorda hgs okumuyor zaten deponun üstüne bantladım yine okumadı

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İstanbulda bir ilçeden başka bir ilçeye geçmek için para ödüyorsunuz,
    Üstelik iki kişilik bi motosiklet kullandığınız halde, içinde 5 kişi taşıyan bi otomobille aynı ücreti ödüyorsunuz.

Eskiden 6.Sınıf KGS kartı kullanıyordum, o zaman hiç kapatmazdım.
    Çünkü 6.Sınıf KGS kartı motosiklet içindi, ve tarife ücreti otomobile göre çok daha uygundu.

Ne zaman KGS kalktı, yerini HGS aldı, o günden sonra bende plakamı kapatmaya başladım.

Mesele para meselesi mi?
    Asla değil..
    Öyle başa böyle tarak..

O yasalar yürürlüğe girerken motosiklet kuluplerine, federasyona, herşeyden evveli bana birşey danışılmadı..
    ferhatkars ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hiç gezer radar sollmadınız heralde 102 ile giderken arkadan fotoğraf çekiyorlar ve eve ptt ile göneriyorlar 2 ay sonra
    cenkito bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç gezer radar sollmadınız heralde 102 ile giderken arkadan fotoğraf çekiyorlar ve eve ptt ile göneriyorlar 2 ay sonra
    Sen bunu nerden duyduysan yanlış bilgi almışsın. Gezer radar denilen olay bildiğimiz sivil araçlarla yol kenarında araçların geldiği yönün tersine durarak yapılan uygulama. Gezer denmesi yerinin değiştirilmesinden kaynaklanıyor.
    Mercan39 bunu bana kanıtlarsan o ceza tutarı kadar sana ödeme yapmayı kabul ediyorum.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)