Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

plaka kapatmak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düz yolda bir anda 50 km tabelası görürseniz pesindende radar cezası gelirse sasmayın.
    yol insaatı olmus , çift serit olmus ama tabela unutulmus.
    oradaki unutulmus tabelayı dahi adam yerine koyuyorlar
    aga türkiyede herşey olur :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mt 09
    istanbul da gün içinde yollar açık olmadığı için plakasız dolaşamıyorum bazı yerlerde her türlü motorla bazen yürüyerek yakalıcak kadar duruyoruz. üstünü birşeyle kapatmak veya katlanır plakalık mantıklı ozaman da devamlı kapalı tutmadıgımız ıcın cezanın nereden nasıl geliceğini bilemiyoruz.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    plakam yok ama hgs yi her zaman okuturum

d100de 85 ile radar geldi 356 lira....

Motosikleti
    mt 09
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakam yok ama hgs yi her zaman okuturum

d100de 85 ile radar geldi 356 lira....
    gün içinde polisle sorun yaşıyor musun?

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    genelde haftasonu çıkıyorum daha çeviren olmadı. olursada 77 lira cezası var. radardan iyidir

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memleketim ne hgs yi okutma derdi var ne de İstanbul gibi kalabalık trafiği

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence azizselenın devletle bır ortaklıgı var
    azizsele bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    D100 de ceza kesiyolarsa böyle kesin yemişimdir. Hay bin kunduz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Böyle bir konunun açılması bile çok saçma olmuş, ne demek plakayı kapatmak? Hırsızmısınız? uğursuzmu? kanun kaçağımı? nasıl bir mantık, devletin koyduğu çok ama çok önemli bir kuralı ihlal etmek. Çok önemli diyorum çünkü bu kural bazı uyduruk kurallar,yasalar, kanunlar gibi değil plaka bu ya aracın ne olduğunu belli eden aracın kimliğ resmen nasıl kapatılır. O zaman herkes kapatsın söksün arabalarda takmasın olurmu böyle mantık?
    yaptığınız resmen suç teşkil ediyor birde burada fotoğraflarınız ve üyeliklerinizle kendinizi teşhir ediyorsunuz üşenmedim tek tek bu mantıkta olanların profiline girdim screen shoot aldım, zaten sitedede ip adresleriniz mevcut emniyet istediğinde paylaşılmak zorunda.

Burada ne kadar kötü örnek olduğunuzun farkındamısınız yeni gelenlere, çocuklara, heyacanlı gençlere vs..?
    Anlamadığım konu motosiklet üzerine bu kadar ciddi bir sitede kanunen suç teşkil eden bir konunun tartışılmasına izin verilmesi moderatörleri nerede bu sitenin?

Ben bu işe kafayı fena takmış durumdayım, bir süredir dışarıda ve bu tarz sitelerde gördüğüm kişileri kayıt altına alıyorum, aynı şekilde dışarıda gördüğüm motosikletleride fotoğraflıyorum. Konuyu açıklayan bir dilekçe ile şikayette bulunucam swizleri burada alelen söylüyorum.
    Hatta bu tarz konulara izin verdiği taktirde siteyide şikayet edicem deliller ekran görüntüleri mevcuttur. Buradan yöneticilerede duyrulur.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence azizselenın devletle bır ortaklıgı var
    Hissem var 1/76000000 oranında
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir konunun açılması bile çok saçma olmuş, ne demek plakayı kapatmak? Hırsızmısınız? uğursuzmu? kanun kaçağımı? nasıl bir mantık, devletin koyduğu çok ama çok önemli bir kuralı ihlal etmek. Çok önemli diyorum çünkü bu kural bazı uyduruk kurallar,yasalar, kanunlar gibi değil plaka bu ya aracın ne olduğunu belli eden aracın kimliğ resmen nasıl kapatılır. O zaman herkes kapatsın söksün arabalarda takmasın olurmu böyle mantık?
    yaptığınız resmen suç teşkil ediyor birde burada fotoğraflarınız ve üyeliklerinizle kendinizi teşhir ediyorsunuz üşenmedim tek tek bu mantıkta olanların profiline girdim screen shoot aldım, zaten sitedede ip adresleriniz mevcut emniyet istediğinde paylaşılmak zorunda.

Burada ne kadar kötü örnek olduğunuzun farkındamısınız yeni gelenlere, çocuklara, heyacanlı gençlere vs..?
    Anlamadığım konu motosiklet üzerine bu kadar ciddi bir sitede kanunen suç teşkil eden bir konunun tartışılmasına izin verilmesi moderatörleri nerede bu sitenin?

Ben bu işe kafayı fena takmış durumdayım, bir süredir dışarıda ve bu tarz sitelerde gördüğüm kişileri kayıt altına alıyorum, aynı şekilde dışarıda gördüğüm motosikletleride fotoğraflıyorum. Konuyu açıklayan bir dilekçe ile şikayette bulunucam swizleri burada alelen söylüyorum.
    Hatta bu tarz konulara izin verdiği taktirde siteyide şikayet edicem deliller ekran görüntüleri mevcuttur. Buradan yöneticilerede duyrulur.
    Mümkünse kayıt altına benide al,
    Çünkü bende katlanır plakalık taktırmayı düşünüyorum
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    CBF150

Bora seninde işin zor bu iş için iyi vaktin var sanırım.
    Madem bu kadar enerjin var bu konu içinde saçma sapan kurallardan bahsedilmiş onları toplayıp kayıt altına alsan gerekirse fotoğraflasan ve hatta gelip istanbula şehrin ortasında paralı yolun ne işi var desen o paralı yolun gişesinin sebeb olduğu trafiği yetkililere anlatsan köprüden geçerken önümdeki 300.000 TL degerindeki Jeep ile 3.000 TL motordan aynı parayı alan haksızlığı anlatsan ve bu haksızlık noter'dede aynı 300.000 TL Jeep ile 800 TL değerindeki motordan aynı parayı alıyorlar hatta şu NOTER olayını gereksizliğini için bir kamuoyu oluştursan NOTER olayını kaldırılması için bizlerde sana destek olsak ne iyi olurdu.

Motosikleti
    mt 09

Dayı sıkılıyor musun hayatta yoksa isin mi yok nedir? Madem bu kadar takinti yapicak vaktin var arabaalarla minibuslerle ugrassan butun turkiye ye faydasi olur

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedavacılar kapatiyor plakasını, ilerde lastiği patliyor, motoru yatak sarıyor, çok benzin yakıyor.
    Bir şekilde çıkıyor yani o para
    aynen öyle oluyor motorumuz ufak gerek yok diye almadım istanbulda 2 defa işim çıktı 2sinide kaçak geçtim ve her geçişimin 3 gün içerisinde ufak kazalara karıştım yürüme hızında highside olunurmu ya
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kardeş ben de düşünüyorum istersen özelden bilgilerimi veriyim paylaşırsın

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Hepiniz haklısınız

Motosikleti
    CRF 250 L
    motosiklet ile otobüse alinan ücret aynı haksızlık var bunu kabul etmek mümkün değil ama köprüde 30 bin liralık motorla geçip plaka kapatmak bence çok da taktir edilecek davranış değil ben asla plaka mı kapatmıyorum çok dindar biri değilim ama bunun hak yemek olduğunu düşünüyorum diğer bil dille haramdır bana göre, ayrıca hız sınırlarına uyulması ömrü uzatan bir mevzu trafik suçu işleyip plaka kapalı gezmek bence büyük kötülüktür ne motorla nede arabayla hayatımda hiç radar yada köprü cezası yemedim işe motorla gidip gelen biriyim günde 50 km civarı yaparım nerdeyse her gün motora binerim çok kısa mesafelere bile motorla gider gelirim.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ile otobüse alinan ücret aynı haksızlık var bunu kabul etmek mümkün değil ama köprüde 30 bin liralık motorla geçip plaka kapatmak bence çok da taktir edilecek davranış değil ben asla plaka mı kapatmıyorum çok dindar biri değilim ama bunun hak yemek olduğunu düşünüyorum

Pardon ama, köprüden geçerken plakasını kapatan motosikletçi kimin hakkını yemiş oluyor?
    Siz bu düzenlemeyi yapanların gerçekten hak hukuk denkleminde mi ücretlendirme yaptıklarını düşünüyorsunuz?

İki tane siyasetçi kafasına göre bi düzenleme yapacak, keyfine göre fiyatları çıkartacak, üstelik sizi otomobille aynı statüde değerlendirecek ve bu denklemde sizden aynı ücreti talep edecek..

Sonra siz buna karşı çıkınca hak yemiş olacaksınız öylemi?

Sadece motosikletler için değil,
    Köprüler bütün araçlara ücretsiz olmasi gerekir.
    Gerçek hak ve hukuk bunu gerektiriyor çünkü.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora radar arkadan ceza gönderemez çünkü önde plaka yok. Arkadan ceza gönderebilmesi için resim çekmesi gerekiyor. Radarların aracın arkasını fotoğraflama sistemi yok. Fakat radara girer ilerde seni durdurursalar ceza keserler. Bu durumda plakan kapalıysa + ceza yersin.

Ama Mobesalar kırmızı ışık cezası gönderir.

Birçok arkadaşımın plaka kapattığına şahit oldum. Tasvip etmiyorum
    Çok ilginç o zaman bana plaka kabak gibi ortada yağmur yağmasına va havanın puslu olmasına rağmen profesyonel makine ile çekilmiş kadar net okunacak şekilde çekilmiş fotoğrafımla birlikte radar cezası geldi eve

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç o zaman bana plaka kabak gibi ortada yağmur yağmasına va havanın puslu olmasına rağmen profesyonel makine ile çekilmiş kadar net okunacak şekilde çekilmiş fotoğrafımla birlikte radar cezası geldi eve

Çok şanslısın ozaman =) mesajın birinde bir arkadaş senin yediğin şekilde ceza yiyene para veriyor, hemen PM ile hesap numarası gönder =) bakalım yatıracak mı yoksa kolpa mı çıkacak?

Bizde yazdık motosiklet plakasına radar cezası gelen arkadaşımız var diye ama.... sakalımız da var ama..

Bu arada muhbir arkadaş duyarlılığın için teşekkür ederim, kendi parasını çıkarınca bedava olacak denilen köprüye hala para alıyorlar diye de resimler çekip emniyete gidersen sevinirim. birde neden otoyollara araba parası veriyoruz? onunda çek resmini.. Birde prof fotoğraf makinan var galiba, benim motorun hiç ŞEKİLLİ resmi yok :( instagrama facebooka falan koymak için. rica etsem benimkinin de resmini çekermisin? ama plaka var? sorun olmaz inş cınım.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)