Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bulanık görme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

3 gün önce gece vakti aniden sağ gözüm bulanık görmeye başladı, muayene olmaya gittim ve sağ gözümün 1 numara olduğu ortaya çıktı,gözlük aldım fakat gözlük takmama rağmen sağ gözümde hala bulanıklık var bunun sebebini göz doktoru bulamadı,başka bir şey olabilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    GÖZ doktoru bulamamış bizmi bulalım diyecem yanlış anlicaksınız, çok geçmiş olsun geçiçi birşey olabilir, bendede oluyor motorda kaskı açınca gözlerim felan yaşarıyor giderken değil normalde de oluyor, kaşınmalar oluyor felan. bekleyin bakalım biraz.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Camlarınızı başka bir gözlükçüden kontrol ettirebilirsiniz. Olmadı yeniden muayene olabilirsiniz. Eğer sağ gözünüzde astigmat varsa derecesini kaydırmış olabilirler. 180 dereceye kadar astigmat aks değeri var , 5 dereceden fazla kayma varsa camı değiştirmeleri gerekir çünkü bulanık gösterir. Ölçtürün , cam derecenizin gerçek doktorun yazdığı dereceyle karşılaştırmasını SGK ile anlaşmalı bütün gözlükçülerde TC kimlik numaranızla kolayca öğrenebilirsiniz(eğer sigortanız varsa). Bazen doktordanda kaynaklanan hatalar olabiliyor. O yüzden 2. Seçenek olarakta yeniden başka bir yerde muayene olabilirsiniz. Eğer yine olmazsa başka bi problem vardır. Burada benim yardımım bitiyor hastanede muayene olup baştan sona check up yaptırmanız en iyisi olur. Pek sanmıyorum ama belki hastalık , göze gelen darbe , göze bulaşan kimyasal madde vs. Olabilir. İyi geceler

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    doktora nereye gittiniz özel mi devlet mi bilmiyorum ama şöyle söyliyeyim. Gözleriniz net görene kadar doktorun size cam vermesi gerekiyor genelde dandik hastanelerde bunu camları deneyerek yaparlar gözünüz 1 numara bozuk olabilir ama 0.25 astigmatta olabilir. mesela ben 1.25 uzak 0.25 astigmat karışımı cam takıyorum. Doktorun bunu deneyerek bulması gerekir. Bazı kaliteli yerlerdede gözünüzü cihaz vasıtası ile direk numarasını öğrenebiliyorlar. Yanlız bu cihazlar astigmatı göremeyebiliyor. Bence tekrardan başka yerde muayne olun ve durumu açık bir dille anlatın. Çünkü gözünüze uygun olmayan cam numarasının ilerlemesine sebep olur. Belki de hiç bir şeyiniz yok sadece mercek yorgunluğu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)