Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Casper ve CRY serisi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, 5 senelik casper kullanımımın ardından yeni bir notebook alma arayışına girdim. Bu arada nette dolaşırken Casper ı deyim yerindeyde titin tötüne sokmuşlar resmen. Şunları söylemeden geçemiyeceğim ki, bu 5 senelik süre zarfı içinde üstüne alkol mü dökülmedi, su mu dökülmedi, yanmadımı kısacası aklınıza gelebilecek çoğu şeyi yaşadık fakat en ufak bir sorun çıkarmadı oyunlarda vs aşırı zorlamama rağmen.Ama insanların bu kadar kötü şey yazması canımı sıktı ve sanki kötüleme çalışması yapılıyor gibi geldi.Neyse şimdi ise yeni bir oyun serisi çıkarmışlar CRY diye. Özellikleri vs çok hoşuma gitti ve o fiyata daha iyisi yok gibi geliyor.

http://www.casper.com.tr/nirvana-cry

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    3.5 sene önce casper aldım.O zaman için zamanın iyilerindendi.1 sene zor idare ettim ikinci sene habire kapanmaya başladı.Aşırı ısınıyordu.Garantiye gönderiyorum geri yolluyorlar yine aynı sonuç.Özellikleri kağıt üzerinde çok iyiydi.Birçok oyunu sorunsuz oynar dersin ama bırak oyunu photoshop kullanırken en fazla 10 dk içinde ısınıp kapanıyordu.Artık kullanamaz hale gelmiştim.Şu anda monster kullanıyorum.Gayet memnunum.Bütçe yazmamışsınız ama şuraya bi göz atmanızı öneririm.
    http://www.monsternotebook.com.tr/mo...html?opf=p1454
    FalconX bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    modelden modele değişiyor o işler

benim ev arkadaşım 4 çekirdekli, i7 liler ilk çıktığında almıştı. ısınıp kapandığı için oyun açamıyordu hiç, nfs most wanted falan gibi almasından 4 yıl önce çıkmış oyunlarla bile kapanıyordu vs vs

bende de tableti var, hediye olarak geldi bir firmadan, daha 2 ay olmadı ama bi çalışıyor bi saçmalıyor

risk almayın, lenovoya girin derim, uygun çalışıyor onlar
    FalconX ve Aykut009 bunu beğendiler.

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 sene önce casper aldım.O zaman için zamanın iyilerindendi.1 sene zor idare ettim ikinci sene habire kapanmaya başladı.Aşırı ısınıyordu.Garantiye gönderiyorum geri yolluyorlar yine aynı sonuç.Özellikleri kağıt üzerinde çok iyiydi.Birçok oyunu sorunsuz oynar dersin ama bırak oyunu photoshop kullanırken en fazla 10 dk içinde ısınıp kapanıyordu.Artık kullanamaz hale gelmiştim.Şu anda monster kullanıyorum.Gayet memnunum.Bütçe yazmamışsınız ama şuraya bi göz atmanızı öneririm.
    http://www.monsternotebook.com.tr/mo...html?opf=p1454
    2300 +-100 olur max bütçem. Monsterlarda güzel cidden. cry ve csd serisinin incelemelerine baktığımda ısınma sorunu olmadığı söyleniyor ve dediğim gibi bendeki casper da aşırı ısınmasına rağmen hiç kapanma sorunu yaratmadı. Belki ben şanslıydım bilmiyorum güzel mal geldi ama hiç sorun yaşamadığım için fiyat olarak yine casper daha iyi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modelden modele değişiyor o işler

benim ev arkadaşım 4 çekirdekli, i7 liler ilk çıktığında almıştı. ısınıp kapandığı için oyun açamıyordu hiç, nfs most wanted falan gibi almasından 4 yıl önce çıkmış oyunlarla bile kapanıyordu vs vs

bende de tableti var, hediye olarak geldi bir firmadan, daha 2 ay olmadı ama bi çalışıyor bi saçmalıyor

risk almayın, lenovoya girin derim, uygun çalışıyor onlar
    benimki i5 ti. 1 yıl sonra aşırı ısınma ve ses sorunu yaşadım hemen fanı temizledim geçti. Öyle kapanma vs hiç yaşamadım kaldı ki ne oyunlar oynadım bunda splinter cell blacklist, state of decay, battlefield 4 vs

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lenonvo z510 kullanıyorum gayet memnun kaldım özelliklerine gelirsek
    i5 işlemci 2.5ghz hız++3.1 ghz turbo ile
    8 gb ram
    2 gb ekran kartı
    1tb harddisk+8gb ssd
    film izleyenler için ekranı sevmedim karanlık sahnelerde güzel olmuyor ses yönünden güzel
    fiyat olarak 1872 tl bimeksten aldım
    sonradan aklıma gelen bir nokta var arkadaş i7 olanını almış 2000 tl ye fakat ekran kartı 32 bit oyunlarda kasma yapıyor benim aldığım 64 bit
    FalconX bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bilgisayar bölümü mezunuyum sana lenovonun çelikkasa 128 bitlik ekran kartlı netobooklarından başka hiç bir bilgisayarı tavsiye etmem bu cümleye dikkat başka hiçbir bilgisaayarı tavisye etmem git kasasına dokun metal ise lenovo ise 128bit ekran kartı var ise onu al kalitenin tadını çıkar sevimli hayalet casper le uğraşma bence öyle laptoplar gördümki bilgisayarı açar açmaz fan çalşıyor kulağın sağır olur ee dur daha BİSMİLLAH daha oyun açmadık ohoo bilmem ne laptopu ekran kartlarını bilinmedik abudik gubudik ekran kartı koyar yapıştırır 2 bin tl fiyat bilmem ne laptopu ekranı 2 ay içinde menteşeleri gevşer sallanmaya başlar bilmem ne laptopu tuşları dandik kırılmaya başlar benden sana tavsiye lenovo pişman olmazsın eski z500 serisi vardı ekran kartları 128 bit 2 gb idi tabi bizim çakal avm lerde bakdı peynir ekmek gibi gidiyor ekran kartını 64 bit yapıverdiler yine hafıza olarak 2 gb tabi gariban anlamıyor 64 bit 128 bit 2gb işde oo 2 gb ise iyidir iyi yani arkadaş bu bizim ticaret ciler okadar insanları kandırıyolarki yav adam güzel mal üretmiş abi gider onu bozar eksiltir birazdaha fazla kazanıyım diye malın kalitesini zorla düşürttürür. Sat işde ekran kartını 128 bit niye kurcalıyon abi en azından adam işini görsün. (lenovo metal kasa+ 128 bit ekran kartı zaten gerisi bütün bilgisayarlarda standarttır ) ramıdır harddiskidir işlemcisidir bunlar zaten her bilgisayrda standart ya 6 gb yada 8 gb lenovonun şöyle bi güzelliği var : su soğutmalı uzun yol motoru gibi ben öyle söyliyim sana asla altına fan takmassın özel programları sayesinde enerji tasarrufunu ayarlayabilirsin tasarruf dengeli mod tam performans modları kamerası iyi güzel gayet net şarj performansı gerçekden iyi kasa tasarımı müthiş grenajları çok sağlam:D
    FalconX bunu beğendi.

Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayar bölümü mezunuyum sana lenovonun çelikkasa 128 bitlik ekran kartlı netobooklarından başka hiç bir bilgisayarı tavsiye etmem bu cümleye dikkat başka hiçbir bilgisaayarı tavisye etmem git kasasına dokun metal ise lenovo ise 128bit ekran kartı var ise onu al kalitenin tadını çıkar sevimli hayalet casper le uğraşma bence öyle laptoplar gördümki bilgisayarı açar açmaz fan çalşıyor kulağın sağır olur ee dur daha BİSMİLLAH daha oyun açmadık ohoo bilmem ne laptopu ekran kartlarını bilinmedik abudik gubudik ekran kartı koyar yapıştırır 2 bin tl fiyat bilmem ne laptopu ekranı 2 ay içinde menteşeleri gevşer sallanmaya başlar bilmem ne laptopu tuşları dandik kırılmaya başlar benden sana tavsiye lenovo pişman olmazsın eski z500 serisi vardı ekran kartları 128 bit 2 gb idi tabi bizim çakal avm lerde bakdı peynir ekmek gibi gidiyor ekran kartını 64 bit yapıverdiler yine hafıza olarak 2 gb tabi gariban anlamıyor 64 bit 128 bit 2gb işde oo 2 gb ise iyidir iyi yani arkadaş bu bizim ticaret ciler okadar insanları kandırıyolarki yav adam güzel mal üretmiş abi gider onu bozar eksiltir birazdaha fazla kazanıyım diye malın kalitesini zorla düşürttürür. Sat işde ekran kartını 128 bit niye kurcalıyon abi en azından adam işini görsün. (lenovo metal kasa+ 128 bit ekran kartı zaten gerisi bütün bilgisayarlarda standarttır ) ramıdır harddiskidir işlemcisidir bunlar zaten her bilgisayrda standart ya 6 gb yada 8 gb lenovonun şöyle bi güzelliği var : su soğutmalı uzun yol motoru gibi ben öyle söyliyim sana asla altına fan takmassın özel programları sayesinde enerji tasarrufunu ayarlayabilirsin tasarruf dengeli mod tam performans modları kamerası iyi güzel gayet net şarj performansı gerçekden iyi kasa tasarımı müthiş grenajları çok sağlam:D
    bu içten cevabın için saol hocam, haklısın valla bizim insanımız en iyi malı satmak yerine en iyi karı elde edebilecek şekilde satmaya çalışıyo malesef.. ooo grenajlar sağlamsa tamam gerisi boş (bizim insanımız) :D şaka bi yana bakıcam şimdi fiyat aralığıda uyuyorsa neden olmasın

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    32 BİT 64 BİT ekran kartı kaldı mı? şu anda 256 bit bile az geliyor. 512 ler çpk pahalı daha geçemedik. casperin eski modellerinde sogutucu fan yoktu. ısınıca çort. benim kardeşimde var. yanına fan koyduk makineyi soğutsun diye.o yüzden 200 lira daha fazla ver kaliteli mal al. acer bile casperdan iyidir. bilgisayar alırken sadece ekran kartına işlemcisine bakma. örnek İ7 4700mq veya 4700hq işlemciler 4çekirdek ana 4 çekirdek sanal vardır. diğer İ7 ler 2 çekirdek ana 2 çekirdek sanal vardır. satıcı bunu sana söylemez.
    FalconX bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şu an Casper kullanıyorum, 2 yıldan fazla oldu alalı. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Özellikleri aynı ürünlerden yaklaşık 300-400 lira alt fiyataydı. Hala ilk günkü performansında kullanmaktayım. Yoğun şekilde oyun da oynarım.
    Şöyle ki, bilgisayar cep telefonu gibi değildir, arada bakım ister. Eğer siz bu bilgisayarı halının-yatağın üzerinde kullanırsanız, yılda 1 kez fan tozlarını temizlemezseniz ısınma sorunu baş gösterir. 2 ay önce az biraz yavaşladığında ve normalden fazla ısındığını farkettiğimde, söktüm fanı ızgarasını iyice temizledim, hiç yerde-yatakta kullanmamama rağmen bir ton toz çıktı inanamazsınız. Hazır sökmüşken de termal macunlarını yeniledim. İlk günkü gibi oldu. Fan sesi normal kullanımda gelmiyor, ancak oyunlarda geliyor.
    Bir ara i7 işlemcili olanlarının soğutmasında kronik bir problem vardı, şu an o da aşıldı sanırım.
    FalconX bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    [QUOTE=Blackeagletr;3421497]Şöyle ki, bilgisayar cep telefonu gibi değildir, arada bakım ister./QUOTE]

marka farkı burada ortaya çıkıyor. 1 yıl değil 7 yıldır termal macun ömrü. casper soğutma gibi hayati bir işi kıvıramayan bir firma

ben de canavar bir casper veya ortalama üzeri bir asus yerine daha mütevazı bir vaio tercih ettim ve üzerinde çok ciddi programlar çalışan 5 yıl sonunda daha yeni açtım kasayı

artık internet derya, her makinenin ne kadar ısındığı ne sürede soğuduğu mevcut.
    FalconX bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lenovo'lar sürekli menteşe problemi çıkarıyorlar ayrıca servis kalitesi çok satmasından dolayı yeterli değil.

Eğer oyun oynamak istiyorsan veya yüksek Hash, GPU gerektirecek CAD uygulamaları 3D çizim tasarım programları kullanan birisi isen Monster Notebook almalısın.

Kanada merkezli dünyanın en büyük laptop üreticilerinden birisidir. Hatta Compalden sonra 2. 'dir.

Senin bildiğin Dell kendi fabrikasında üretim yapmaz mesela, sadece tasarım ve donanımı seçer Compal gibi Clevo gibi firmalara üretim yaptırır.

Monster'ın kullandığı kasalar Clevo'nun başka firmalara satmadığı barebone olarak farklı markalar için sattığı bir kasadır. Sager gibi Custom Gaming Lptop satan firmalar aslında Clevo'dan satın alırlar laptopları. Custom olması sayesinde tüm parçaları bizzat kendin seçersin.

Aklına gelecek tüm markaları hariç tut bunu Türkiye'de yapabilen başka bir firma yok.

İstediğin marka model hard disk

İstediğin model işlemci

istediğin model ekran kartı

hiçbir firma sana wireless adaptörünü seçtirmez ama sen Monster'dan Killer marka en güçlü laptop wifi adaptörünü alabilirsin

5 adet hard disk takabılırsın ( 3 tane büyük, 2 tane mSATA)

en önemli nokta olan soğutmaya gelince Clevo'nun P15x ve P17x kasalarını soğutma başarısı yönünden geçebilen bir firma olmadığı gibi fiyatı 6 bin lira olan MSI Gamin Serisi ve 8 bin liradan fazla olan Allienware'ler geçmese bile ancak yaklaşır.

Tüm bunlar 3500 lira, 3 yıl boyunca çıkan tüm bilgisayarlardan daha iyi bir ekran kartı performansı ve 3 yıl sonra 100-300 dolar arasına yeni tip bir ekran kartı satın alarak yıllarca sorunsuz kullanabilirsn.

2500 liraya alınan Asus ve Lenovo'lara kola dökülse veya Anakartta ekran kartında sıkıntı olsa tamiri mümkün olmuyor ve çöp oluyor ama custom laptopların tüm parçaları değişebilir ebay'dan tek tek kendin bile toplayabilirsin.

3 yıllık cengaverimin yanına yaklaşacak bir lenovo, sony, toshiba, asus görmedim daha. Gidip yurt dışındaki amcasına 3-4 bin dolara getirtenler hariç.

3 yıllık i7-2860qm ve GTX 580M'li cengaverimi YBR veya TVS ile takas ederim, üste kaçak sigara yada makarna veririm.

Reklamları dinlediniz, ön tekerinize taş arka tekerinize yaş değmesin.
    FalconX bunu beğendi.

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an Casper kullanıyorum, 2 yıldan fazla oldu alalı. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Özellikleri aynı ürünlerden yaklaşık 300-400 lira alt fiyataydı. Hala ilk günkü performansında kullanmaktayım. Yoğun şekilde oyun da oynarım.
    Şöyle ki, bilgisayar cep telefonu gibi değildir, arada bakım ister. Eğer siz bu bilgisayarı halının-yatağın üzerinde kullanırsanız, yılda 1 kez fan tozlarını temizlemezseniz ısınma sorunu baş gösterir. 2 ay önce az biraz yavaşladığında ve normalden fazla ısındığını farkettiğimde, söktüm fanı ızgarasını iyice temizledim, hiç yerde-yatakta kullanmamama rağmen bir ton toz çıktı inanamazsınız. Hazır sökmüşken de termal macunlarını yeniledim. İlk günkü gibi oldu. Fan sesi normal kullanımda gelmiyor, ancak oyunlarda geliyor.
    Bir ara i7 işlemcili olanlarının soğutmasında kronik bir problem vardı, şu an o da aşıldı sanırım.
    Sonunda casperın sorun çıkartmadığı tek kişi olmaktan kurtuldum :D

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben de casper ısınma kapanma sorunu yuzunden kapanmasın dıye cpu yu %30 a getırdım. lanet olsun aldıgım gune.

ayrıca menteselerı kırıldı 2-3 ay sonra

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 BİT 64 BİT ekran kartı kaldı mı? şu anda 256 bit bile az geliyor. 512 ler çpk pahalı daha geçemedik. casperin eski modellerinde sogutucu fan yoktu. ısınıca çort. benim kardeşimde var. yanına fan koyduk makineyi soğutsun diye.o yüzden 200 lira daha fazla ver kaliteli mal al. acer bile casperdan iyidir. bilgisayar alırken sadece ekran kartına işlemcisine bakma. örnek İ7 4700mq veya 4700hq işlemciler 4çekirdek ana 4 çekirdek sanal vardır. diğer İ7 ler 2 çekirdek ana 2 çekirdek sanal vardır. satıcı bunu sana söylemez.
    bu senin dediğini alacak para lazım
    FalconX bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka farkı burada ortaya çıkıyor. 1 yıl değil 7 yıldır termal macun ömrü. casper soğutma gibi hayati bir işi kıvıramayan bir firma

ben de canavar bir casper veya ortalama üzeri bir asus yerine daha mütevazı bir vaio tercih ettim ve üzerinde çok ciddi programlar çalışan 5 yıl sonunda daha yeni açtım kasayı

artık internet derya, her makinenin ne kadar ısındığı ne sürede soğuduğu mevcut.
    Isınmanın termal macunla alakası yoktu, fan ızgaraları çok toz toplamıştı, açmışken de elimde termal macun olduğu için o işe de giriştim. 2 yıl veya 7 yıl, yenilemek için üzerinde fazla düşünülmemesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum, sonuçta çok pahalı birşey değil. iki yıl sonra açsam, ya da markası Toshiba olsaydı tekrar yapardım.
    Isınma dediğim de, sadece üst düzey oyunlarda kasmaya sebep olacak şekildeydi.
    Ha, şu konuda katılıyorum, Casper'ın soğutma sistemi iyi değildir, bir Toshiba ya da Vaio'yla kıyaslanmaz. Parça/Kasa kalitesi de aynı şekilde. Ama benim eziyetlerime karşı hiç hayal kırıklığına uğratmadı beni, bir 3 yıl daha götürür sanırım.
    Tekrar Casper alır mıyım ? Alacağım modelin kullanıcılarıyla konuşup, fiyatı da emsallerinin hatrı sayılır altındaysa alırım. Çünkü her modeli böyle sorunsuz değil, i7 işlemcili olan ilk seriler gibi.
    umurcan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)