Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafama takılan soru motorsiklet park halindeyken çocuklar devirdi sorumlu kim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uslu Gezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    evet arkadaşlar kafama takılan bir konu var hyosung Gt250r motorumu akşam evin önüne park ettim ve sabah saat 10:00 gibi motoru 4 ve 5 7 yaşlarında 3 tane çocuk üzerine çıkmalarından dolayı motoru devirmişler oluşan hasarlardan sorumlu kimdir adli suç işlemişmi oluyorum motoru evin önüne park etmekle çok şükür çocuklarda birşey yok ama hasarda var motorda sizce ne yapmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çocukların ailesi ile konuştunuz mu? Benim cocugum yapsa mahcup olur, masrafini karsilardim. Cocugunda bir tozunu alirdim.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    aileleri ilkten napalım oldu birkere yaptırcaz ne gerekiyorsa dedi ama tamire verdim motoru başka konular çıkartmaya başladılar suçlu benmişim gibi ağızları var motorsikletin güvenliğini almalıymışım gibi cevaplara başladı.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Üstlerine git sonuçta onların çocuklarının suçu ve sorumluluk onların üstünde , polise gidin direk şikayette bulunun dilekçe verin ya da tatlıya bağlamaya çalışın ailelerle , ama insanlar çok çirkef oluyo genellikle o yüzden kolay olacağını zannetmiyorum siz de gidin gece onların arabasını çizin sonuçta kimse bilemez , biraz kısasa kısas bu işler maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Ve adım gibi eminim siz bi adım atmadan onları kendi hallerine bırakırsanız hiçbir masrafı karşılamazlar

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    [QUOTE=Ertugyigit;3419966]Üstlerine git sonuçta onların çocuklarının suçu ve sorumluluk onların üstünde , polise gidin direk şikayette bulunun dilekçe verin ya da tatlıya bağlamaya çalışın ailelerle , ama insanlar çok çirkef oluyo genellikle o yüzden kolay olacağını zannetmiyorum siz de gidin gece onların arabasını çizin sonuçta kimse bilemez , biraz kısasa kısas bu işler maalesef[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

kimsenin malına zarar verme gibi niyetim olmaz olamaz sadece kafama takılan motorun güvenli şekilde bırakacaksın felan felan sinir ediyolar insanı bu tür insanlar :( çocuğuma sahip çıkmıyorum demiyorda salmış çocuğu dışarı annesi evde

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    [QUOTE=Uslu Gezer;3419993]
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstlerine git sonuçta onların çocuklarının suçu ve sorumluluk onların üstünde , polise gidin direk şikayette bulunun dilekçe verin ya da tatlıya bağlamaya çalışın ailelerle , ama insanlar çok çirkef oluyo genellikle o yüzden kolay olacağını zannetmiyorum siz de gidin gece onların arabasını çizin sonuçta kimse bilemez , biraz kısasa kısas bu işler maalesef[COLOR="Silver"]

kimsenin malına zarar verme gibi niyetim olmaz olamaz sadece kafama takılan motorun güvenli şekilde bırakacaksın felan felan sinir ediyolar insanı bu tür insanlar :( çocuğuma sahip çıkmıyorum demiyorda salmış çocuğu dışarı annesi evde
    Öyle bir niyetinizin olmamasını açıkcası takdir ettim. Birisi sizin malınıza kasti olmadan zarar veriyorsa bunun karşılığı asla kısasa kısas olmamalı.

Ailelerle ılımlı konuşun derim. İlk başta yaptıralım demişler madem, sözlerinden dönmemeleri gerektiğini söyleyin. Hiçbir suçunuzun olmadığını, motosikletin de otomobil gibi park alanına bırakılabileceğinden bahsedin(tabii park alanındaysa).

Ne yani, motoru dışarı bıraktığımızda önüne gelen her çocuk devirecek diye bir şey mi var? Bazısı bakar geçer. Demekki çocuk devirebilmişse ailesi bu konuda telkin vermemiştir, yani aile sorumludur. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Fakat bahsettiğim gibi ılımlı konuşmakta fayda var, yoksa aileler de gıcık olup vermiyoruz pere mere len diyebilir İnat ederlerse şayet, mahkemeye vereceğinizi söyleyin. O zaman etekleri tutuşacaktır.
    Yine mi olmadı, e o zaman mahkeme allahın emri

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Mahkemeye tabi ki verin ama aylarca yıllarca sonuçlanmasını beklersiniz ,artık türk toplumu ahlak olarak çöktü herkes kendi menfaatinin peşinde ve bu parayı vericeklerini masrafı ödeyeceklerini zannetmiyorum ağızlarından çıkan kelimelerle bile belli bu , kısasa kısas dememin sebebi buydu ama göreceksiniz zamanla zaten
    restherock ve Uslu Gezer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    teşekürler fikirleriniz düşünceleriniz için bir nebze konuşmak sohbet iyi gelir ya bu konuda öyle birşey

hayırlısı olsun diyelim bakalım motor tamirden çıkana kadar huzur yok bende evin önünde duruşu yetiyordu.
    Uyarsan trafik ışıklarına, levhalarına, sağ salim gidersin yoluna.

Disiplin yok,uyarı yok.Çocuklar şımarık yetişiyor.Çocuğunu uyarmaz şimdi bunlar.
    Yapsa ne olacak falan derler.
    Siz yinede nazikçe konuşun.Ilımlı yaklaşmaz çirkefleşirlerse şikayetçi olun.
    Uslu Gezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı Wiking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disiplin yok,uyarı yok.Çocuklar şımarık yetişiyor.Çocuğunu uyarmaz şimdi bunlar.
    Yapsa ne olacak falan derler.
    Siz yinede nazikçe konuşun.Ilımlı yaklaşmaz çirkefleşirlerse şikayetçi olun.
    aynen öyle çocuk bu oynarmış merak edermiş
    Uyarsan trafik ışıklarına, levhalarına, sağ salim gidersin yoluna.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    kazara çocuk yaralansaydı suçlusu siz olurdunuz, hiç öyle mahkeme falan uğraşılmaz. Ilımlı konuşmayla çözülebilir. Benim grenaj kırılmıştı öyle; kamyonet çarptı masrafı karşılayacağını söyledi şahıs ama, yok bugün gelemicem yok bugün işim çıktı geç gelicem falan derken adam 50TL dan kaçtı ben de üstelemedim Allahından bulsun artık ne diyim. 50TL-100TL için sinir harbi yaşayama değmez. Durduk yerde düşmede de çok fazla bir masraf çıkacağını sanmıyorum. Araban mı var derdin var derler ya aynı şey. Masrafı bitmez bu aletlerin. Nazarlık olarak düşünüp daha sıkı önlem alırsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)