Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Sıcak hava / küçük dostlarımızı unutmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI

Aman efendim , latife yaptınız. (hort.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hort .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sokak kopeklerine hayir! kediler,evet olabilir.

Ulkenin en buyuk cevre sorunlarinda biri sokak kopekleridir arkadaslar,lutfen tepkinizi her firsatta dile getirin.

Sokak kopeklerinin tumu toplatilmali cok net

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokak kopeklerine hayir! kediler,evet olabilir.

Ulkenin en buyuk cevre sorunlarinda biri sokak kopekleridir arkadaslar,lutfen tepkinizi her firsatta dile getirin.

Sokak kopeklerinin tumu toplatilmali cok net
    Sebep? Neden kopekler toplatilsin ?
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebep? Neden kopekler toplatilsin ?
    maksat gıcıklık olsun işte.Yav ciddi misin sen ?

Ulkede milyonlarca sokak kopeği var ve bana neden toplatılsın mı diyosun ?

Yurtdışından mı yazıyosun ?

Tehlikeliler,sesleri ayri pislikleri ayri dert.

Gelişmiş bir tane ulke goster bana sokaklarda milyonlara kopeğin yaşadığı ? Yeri geldi mi hindistan ı aşağılıyolar da milyonlarca kopeğin pisliklerini kimse gormek istemiyor.

Ortadoğu ulkesi işte ne beklersin,sozde hayavan severleri bile çomar.Kopeklerin yaşam alanıymış sokaklar,hasssit.rrr.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Başıboş sokak köpeklerinin sebep olduğu olaylar için buyrun;
    https://mobile.twitter.com/kopeksorunu
    Sagopa K bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende başı boş sokak köpeklerinin toplatılması taraftarıyım.Yani en azından sokakta olmamaları lazım.Ama toplatıldığında iyi bakamayacakları için toplama kampı gibi orada ölüyorlar.Açlıktan birbirlerini yiyorlar.Önce masum zararsızlar o ortamda ölüyor.
    Ama bu işe insanca bir çözüm bulunmalı.Kedi ve köpek sahiplenmenin ciddi yaptırımları olmalı.Bıkınca sokağa bırakıyorlar.Sokak köpeği sayısını kontrol etmek gerçekten zor.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Cakma hayvanseverler su tabloya bayılıyor.Mama verip vicdanı rahatlamak gibisi yok tabi.

Dunyada bu işin nasıl yapıldığı belli,hangi yonetmi kullanacaklarsa kullansınlar ama su iğrencliği cekmek zorunda değiliz.

Yurtdışında kopeğinin pisliğini almayana ceza varken biz resmen bokun içinde yaşıyoruz abartmıyorum.

Boka basmamak için kaldırım yerine yoldan yurudugumu biliyorum, yer Gokturk istanbul.
    Enez e bir gittim olamaz boyle birsey suruyle kopek.
    Terkos golune yakın bir yerleşim yeriydi..olmaz boyle sokaklar kopek kaynıyor.

Yav Turkiyenin nerdeyse heryeri boyle oldu..sokak kopelerinin sayısını kimse bilmyor,tahmın yurutuluyor sadece.
    Gerci Turk insanına bu şekilde yaşamak yakışıyor kesinlikle.. biz de arada kaynıyoruz işte yapacak bişey yok :(

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar maalesef toplatıldıklarında ya itlaf ediyorlar ya da barınaklara koyuyorlar. Barınak fikri uzaktan kulağa hoş geliyor ama eşimin rahmetli dedesinin köpeğini bırakmak için barınağa gitmiştik, hayvancağızı bırakamadık o derece berbat bir ortam. Kıç kadar kapalı mekana tıkılmış 60-70 büyük köpek düşünün, saldırgan olmayan bile saldırganlaşıyor o ortamda. Yemek olarak hiçbir besin değeri olmayan papara (sulandırılmış ekmek içi) veriyorlardı. Ortam leş gibi, hayvanların tüyleri bitmiş gitmiş. Görevliler deseniz hepsi s.k surat. Barınak da bence itlaf kavramının daha uzun vadeye yayılmış hali. Umarım daha insani bir çözüm bulunur. Ha gerçi memlekette insanın değeri yok ki hayvana değer verilsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar maalesef toplatıldıklarında ya itlaf ediyorlar ya da barınaklara koyuyorlar. Barınak fikri uzaktan kulağa hoş geliyor ama eşimin rahmetli dedesinin köpeğini bırakmak için barınağa gitmiştik, hayvancağızı bırakamadık o derece berbat bir ortam. Kıç kadar kapalı mekana tıkılmış 60-70 büyük köpek düşünün, saldırgan olmayan bile saldırganlaşıyor o ortamda. Yemek olarak hiçbir besin değeri olmayan papara (sulandırılmış ekmek içi) veriyorlardı. Ortam leş gibi, hayvanların tüyleri bitmiş gitmiş. Görevliler deseniz hepsi s.k surat. Barınak da bence itlaf kavramının daha uzun vadeye yayılmış hali. Umarım daha insani bir çözüm bulunur. Ha gerçi memlekette insanın değeri yok ki hayvana değer verilsin.
    Duygusallığa cok gerek yok Tommy uzgunum.

Barınaklara karşıyım,bir kopeği alıp onu 10 sene boyunca yaşatmak fikri nerden tutsan elinde kalıyor.Gelişmiş ulkelerin hiçbirinde boyle bir yontem yok.

Bir kopeğin alıcısı yoksa acısız bir şekilde itlaf edilmeli.Bunun başka yonetmi yok.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-48076789

12 sene boyunca kedimiz vardı.Ama yukarda yapılanı destekliyorum.

Kedi ve kopek doğadaki diğer canlılardan ustun değil.Insanlar olarak zaten doğannın mına koyduk bu da yetmiyormuş gibi alternatif kanallarlarla da koymaya çalışıyoruz.

Kopek ve kedi sahipleri kesinlikle takip edilmeli.Kopek kayboldu,kaçtı falan dediklerinde 50 bin TL ceza kesilirse kimse kopeğini sokağa bırakamaz.

Kopek alacaklar da 1 değil tam 10 defa dusunur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çalıştığım öğretim kurumunda fazlasıyla kedi var, okulun yalandan duyarcıları olan öğrencileri yüzünden, 4-5 ayda bir en az 5 kedi doğuyor.

Daha geçenlerde kedi pisliğinin üstüne basmışım farkında değilim, gittiğim yerlere iz olmuş, rezillik...

Bi ara okul yönetimi kedileri toplatmaya karar verdi, öğrenciler ayaklandı. Hatta bazı ünlüleri bile devreye soktular twitter üzerinden....

Ama o kedilerin çişini, b*kunu yerden temizleyen; gene okulun temizlik personeli....Yazık değil mi o insanlara, b*k temizlemek için mi maaş alıyorlar...

Bir tane öğrenciyi elinde peçete ile kedi b*ku temizlerken görmedim...Tek yaptıkları mama vermek...

Yalandan duyar kasıyorlar hayvan hakları diye... O kadar sövüyorum ki içimden bunlar gibilere...

Öldürülsün taraftarı değilim, daha fazla üremeleri için zemin hazırlıyoruz...

Hort .

Hayvan severim diye gezen köpek taparların hiç hoşuna gitmeyecek yazılar var. Sokakta sürü halinde gezen köpekleri beslemenin düşününce hiçbir mantıklı yanı yok. Tamamen vicdan mastürbasyonu. Bu şekilde besleyerek kontrolsüz üremeye el ayak oluyorsunuz. Sokakta doğan her hayvan her türlü zorbalığa, itilip kakılmaya, dayağa maruz kalıyor. Tecavüz edenler bile var ama yazmak istemiyorum. Beş tane köpek sahibi olarak üzülerek söylüyorum ki, başı boş sokak hayvanlarının uyutulması ve üremelerinin engellenmesi gerekiyor.
    DickName bunu beğendi.

. .
    tommygun ve -Black- bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sokakta rastladığınız kedinin, köpeğin kafasını okşayın, sevin, kaşıyın. İmkan varsa yemek yedirin, su içirin.

Üremeyi engellemek için kısırlaştırmak güzel bir çözüm ama uyutmak, öldürmek, eziyet çektirmek bizim gibi iyi ruhlu insanlara yakışmaz. Memleketin içinden geçmişler, 10 milyon Ortadoğu maymunu ülkeye girmiş rahatsız olmamışız, gıkımız çıkmamış da gücümüz kediye, köpeğe mi yetiyor?

Batıl bir düşünce olabilir ama hayvana eziyet çektirip de yaşamının ileriki safhasında sürünen, ölmek için yalvaran, acı çeken çok insan vardır.
    espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)