Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kocaman Bir Alkış!

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Değerli arkadaşlar,

Başımıza gün içinde bazı olaylar gelir ya hani.
    Ne bileyim, karşımızdakinin yüreğinin büyüklüğünü hesap ederiz hani.
    İşte o durumlarda kullanılan bir tabir vardır.
    " KOCAMAN BİR ALKIŞ" diye.
    Bu tip olaylarda, alkış yollamak istediğimiz kişi ve olayları buraya yazabiliriz diye düşündüm.
    Aşağıdaki olay, hem bu konuyu açma sebebim, hemde konunun ilk örneği olacak.
    Buyrun başlıyorum.

Bugün atm den para çektikten sonra, yan sehpayı kapatmayı unutup yürüttüm.
    Arkamdan bir ses "ayaklık açık!" diye bağırdı.
    Aynadan baktığımda, bebek arabsıyla yürüyen bir adam gördüm.
    Trafik yoğunluğundan dolayı duramadım elbet.
    Sadece elimi kaldırarak bir selam etmiş oldum.
    Ama teşekkür edemediğim için, o adama buradan selam ederim.
    O adama,
    "Kocaman Bir Alkış"
    Güzel Şale, kemboo, kngsze ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu kadr kıymet bilirliğinden dolayı sanada , insanlık yapan insan evladına'da bravo.

Şimdiye değin mübalasız 100 defa ikazda bulundum hatta motorla arkasından kaptırıp yetişip dedim, vallahi billahi bir tanesi saol/teşekkür şubu demedi,kafa selamı dahi vermediler, gerçi ben vazifemi yaptım en azından 5 dakika kendim sırıttım belki sevap haneme bir şey daha ekleyebildim diye, gel gelelim zaman kötü.

Hulasa filimlerde gözüken cyborg'lara gerek yok hali hazırda insanların büyük kısmı otomasyon hayata kendilerini adapte etmiş ve çoktan cyborg hatta robot olmuşlar.
    Güzel Şale, APALA, SolidRider ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadr kıymet bilirliğinden dolayı sanada , insanlık yapan insan evladına'da bravo.

Şimdiye değin mübalasız 100 defa ikazda bulundum hatta motorla arkasından kaptırıp yetişip dedim, vallahi billahi bir tanesi saol/teşekkür şubu demedi,kafa selamı dahi vermediler, gerçi ben vazifemi yaptım en azından 5 dakika kendim sırıttım belki sevap haneme bir şey daha ekleyebildim diye, gel gelelim zaman kötü.

Hulasa filimlerde gözüken cyborg'lara gerek yok hali hazırda insanların büyük kısmı otomasyon hayata kendilerini adapte etmiş ve çoktan cyborg hatta robot olmuşlar.
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    İnsanlar son zamanlarda demeniz gibi, ruhsuzlaştı sanki.
    Umarım bir dirilme olur.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Ayakta alkisliyorum....selamlar....
    APALA bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yıllar önce bi tekirdağ gezisinde ;

Yol sordum, amca tarif etti.
    Ben yavaş yavaş yol alıp ilerlerken, arkamdan bana baktığını fark ettim.

Bende bana birşey diyeceğini düşünerek durdum...

*Birşey mi diyecektin amca?
    -Yok yanlış gitseydin arkandan bağırmak için bakıyorum..

Demekki yaptığı işin sorumluluğunu sonuna kadar alabilen İnsanlar hala varmış.

Başta bu amca olmak üzere, Trakya bölgesinin misafirperver halkina kocaman bi alkışta benden...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce bi tekirdağ gezisinde ;

Yol sordum, amca tarif etti.
    Ben yavaş yavaş yol alıp ilerlerken, arkamdan bana baktığını fark ettim.

Bende bana birşey diyeceğini düşünerek durdum...

*Birşey mi diyecektin amca?
    -Yok yanlış gitseydin arkandan bağırmak için bakıyorum..

Demekki yaptığı işin sorumluluğunu sonuna kadar alabilen İnsanlar hala varmış.

Başta bu amca olmak üzere, Trakya bölgesinin misafirperver halkina kocaman bi alkışta benden...
    Aynen kardeşim )))
    Yusuf Ziya bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bir anım var yaklaşık 4-5 ay olmuştur ana yolda gidiyorum hız 80-85 civarı ön tarafta beyaz broadway araba var ve bagaj kapağı açık gidiyor buna en az 10 kere sellektör yaptım baktım anlamıyor yanına yanaştım işaret ediyorum o da bana küfrediyordu hareket çekiyor sandı herhalde bu adama kocaman alkış istiyorum ne zaman bagaj kapağının açık olduğunu fark etti acaba
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Ayaklık dedinde 2 gun önce bende yoldan geçen cb125 gördüm. Ayaklık açık fıtı fıtı gidiyordu bagırdım bayagı duymadı hiç genç bi arkadaştı benım gıbı biraz ılerde araba solladı içim gitti birşey olucak diye Şimdi aklıma takıldı inşallah başına birşey gelmemiştir
    APALA bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yıllar önce KGS kartımın bozulduğundan habersiz olarak köprüde kaldığımda, yolda kaldığım KGS ye ihtiyacım olduğu alenen belli olmasına rağmen yanımdan geçen ve yüzüme bile bakmayan onlarca motosiklet sürücüsüne alkış istiyorum..
    ama yarım saat sonra gökgürültüsü gibi gelen ve ben bişey demeden durumu anlayan ve takıl peşime deyip gişeden geçtikten sonra kartını bana verip geçmemi sağlayan ve ne yaptıysam parasını almayan Harleyli motosiklet sürücüsü arkadaşıma ise gökgürültüsü şeklinde uzuuun bir alkış ve teşekkür istiyorum...
    cece89, Sadık1453, adm12 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yan ayaklık müşürümü nesi deniliyordu bunu neden iptal eden insanlar var acaba? Zaten yan ayak açıkken motor yürümesin diye düzenek yapmış adamlar.
    Geçen gün ben de birisini uyardım böyle suratıma baktı ''he he'' der gibi bir mimik yaptı, ben de bastım geçtim. Bazıları haketmiyor.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    boyle insanlar var. ve bunun icin resmen vicdanim sizliyor. sayesinde belki hayatim kurtuldu ama ben durup da bir tesekkur edemedim. seyir halinde oldugum icin kafamla "onay" isareti yaptim ama gordu mu gormedi mi bilemiyorum. olay soyleydi.

genisce bir sokakta, sol taraftan giderken onumdeki kamyon durdu. ben de yolun sag tarafina gecmek icin rahat rahat bekliyordum. kamyon geri geri geliyormus, yolu kontrol ettigim icin dikktat etmemistim. durakta bekleyen biri "geri geri geliyor" diye bagirdi. duyar duymaz gaza bastim, kafami asagi yukari salladim ve gittim.

o adama buradan tesekkurlerimi sunuyorum.
    APALA bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Pazar günü şilede lastiğim yarıldıktan sonra lastikçinin önünde saat 9 dan 12 ye kadar bekleyecektim.
    Yan taraftaki 3 tane abi beni çağırdı küçük oda tarzı akşamları takılmalık bir yer yapmışlar.
    Orada beni 3 saat misafir ettiler yedirdiler,içirdiler muhabbet ettiler...
    Misafirperver insanların olduğunu bilmek hoşuma gidiyor
    banno1957 ve APALA bunu beğendiler.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    bi kaç ay önce beşiktaşta arka lastiğimin inik olduğunu farkettim... iş çıkış saati... yavaş yavaş zincirlikuyuya kadar geldim, istanbullular bilir, zincirlikuyu köprüsünün altında benzinliğin yanında bi lastikçi var... cebimde 5 kuruş para yok... dedim lastik patladı, vida girmiş ama param yok... canın sağolsun abi senin işin görülsün bi fitil nedir ki diyerek beni yolda bırakmayan lastikçiye kocaman bir alkış....
    [Turan], cece89, Sam@ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    valla üstünden rahat bi 2 ay geçti.

çiftlik kavşağındaki alt geçide yaklaşıyordum arabayla, itiraf etmem lazım çok süratliydim.
    alt geçiti göründüğünde, alt geçidin en sağ şeridinde bir araç yavaşlıyordu. diğer şeritlerde tek bir araç yoktu
    nasıl oldu da o süratle o adamın elini gördüm bilmiyorum.
    pencereden elini sarkıtmış yavaşlama işareti yapıyordu. dörtlüleride açıktı.bi terslik olduğunu anladım. yavaşlamaya başladım
    süratle birlikte alt geçide girmiştim artık,alt geçidin tıkandığını gördüm. adamın eli olmasa o alt geçitte ya ben ya da bir başkası
    benim yüzümden ölebilirdi.

bir de çok sık uzun yol yapan biriyim. memlekete giden yollar genelde tek şeritli, bu zamana kadar o yollarda sollamalarda olsun, ya da her hangibi bir sorunda bu yolda dörtlüleriyle, sinyalleriyle sollamaya çıkmamı ya da çıkmama mı belirtmeyen kamyon şöförü olmadı. burdan onlara da selamlar.
    APALA, banno1957, ugurcan88 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bizim insanımız aslında çok temiz, dürüst, anlayışlı yardımsever. Hepsine benden de alkış.

Bazıları var ya, hepimizin belli başlı küfür ettiği anlayışsız insanlar. Onların küçükken gazozuna ilaç atmışlar, o yüzden onun acısını hissedip insanlara kötü davranıyorlar.
    APALA ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel başlık olmuş eline sağlık APALA yurdum insanının yardımseverliğini gösterecek bir sürü hikaye çıkacaktır buradan. O TV kanallarındaki adamların bizden olmadıkları belli zaten.

Madem öyle bende Malkara da ki ustama motorumu gönül rahatlığı ile emanet edebilmenin huzurunu verdiği ve ertesi hafta canını dişine takarak tamir edip hazırladığı için teşekkür ederim. Gecenin yarısında abi yengeyle yolda kalma diyip uğraştıktan sonra olmayınca da abi bu saatten sonra gidilmez gelm buyur misafirimi ol beni hanımı ararım bir şeyler de hazırlar diyip tanımadığı birini evine misafir etmek için yarım saat dil dökmesi de ayrı incelikti.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel başlık olmuş eline sağlık APALA yurdum insanının yardımseverliğini gösterecek bir sürü hikaye çıkacaktır buradan. O TV kanallarındaki adamların bizden olmadıkları belli zaten.

Madem öyle bende Malkara da ki ustama motorumu gönül rahatlığı ile emanet edebilmenin huzurunu verdiği ve ertesi hafta canını dişine takarak tamir edip hazırladığı için teşekkür ederim. Gecenin yarısında abi yengeyle yolda kalma diyip uğraştıktan sonra olmayınca da abi bu saatten sonra gidilmez gelm buyur misafirimi ol beni hanımı ararım bir şeyler de hazırlar diyip tanımadığı birini evine misafir etmek için yarım saat dil dökmesi de ayrı incelikti.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ben teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
    Bir olay daha anlatayım.
    Dönem arsı tatilde, memlekete giderken, yoğun yağmurdan ve sisten, bir de gece olduğu için epey yorlmuştum.
    KAmyonların tekerleklerinden üstüme gelen kova kova çamurlu su ise, beni bitirmişti.
    Anayolun kenarında küçük bi yerde durdum.
    ÇAy içmek istedim.
    Sadece çay söylememe rağmen et kavurma getiren, bana sobanın yanında yer açıp sigara uzatan, yetmeyip yola çıkarken, sırt çantama domates ekmek tıkıştırmaya çalışan, ve tüm bunlara rağmen bende para almayıp, o yağmrda dışarı çıkıp beni yolcu eden işletme sahibine ve ahalisine kocaman bir alkış lütfen. Ama en büyüğünden.
    teocan94, seza35, Acil112 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    geçen yıl izmire ailemle tatile gitim gece dışarı arabamla gezmeye çıktım o kadar yol aldım ki nere oldugumu bile bilmiyordum ama gideceğim yer Bornava Işıkkenti yolda bir çok kişede yol tarifi aldım ama bir türlü bulamadım giedeceğim yede gece yarısı olmuştu bir motorcu kardeşimiz sağda durmuş telefonla konusuyordum yavaşladım bornavaya nasıl gidebilir dedim tarif et gözlerime baktı anlamadığımı anladı galiba beni takip edin dedi ve 25 dk fazla o arkadaşı takip etim dörtlülerini yakıp burası gitmek istediğinzi yer dedi çok ısrar etmeme raman yakıt parasını almadı ve ilk gördüğüm noktaya tekrar geri dönmek için yola çıktı adını bilmediğim bu Motorcu Dostumuma Yürekten Büyük ALKIŞ
    Acil112, seza35, adm12 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak madem böyle bir başlık var mümkünse lokasyon ve isimde vererek bu tip işletmeleri yolumuzun üzerinde ise uğrayıp yüz yüze teşekkür edelim ve alışveriş yapalım bizimde onlara faydamız dokunsun olmaz mı?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    ARMadillo
    Haklısınız. Benim bahsettiğim yer, amasya samsun arası bi yerdi. Hatta kavak samsun arası.Ancak tabelası falan olmadığı için nasıl tarif edebilirim bilemiyorum.
    Bu tip güzel hikayeleri dinlemek, beni mtosiklete daha da bağlıyor.
    Sadık1453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)