Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Muhabbet kuşuma motor parçalarından isim ?? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ampül koy diyeceğimde ampüle karşıyım . sen en iyisi sinyal koy =)
    Berke90, cenkito, Carbondioxid ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    SEKROMEÇ KOY ABİ ADINI :D

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEKROMEÇ KOY ABİ ADINI :D
    abi ? keske konuyu acan arkadasın profıl resmıne bakıp nıckını ınceleseydın =)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valf olabilir

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Kız için: Sübap
    Erkek için: Valf

Ama belkide söylemesi kolay olabilir diye, Sissy.
    cenkito bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ? keske konuyu acan arkadasın profıl resmıne bakıp nıckını ınceleseydın =)
    lafın gelişi... profil incelemeye ihtiyaç duymuyorum.
    image is nothing without power, power is nothing without control.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    krank koy krank iyidir olmazsa egzantrik koy

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Karbü koy =)

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam yine ben Kuş işinden anlayanlar bana bi cevap yazarsa çok sevinirim

Bugün toplam 4 tane kuş satan yere gittim. Toplamda 2 saat kadar bilgi aldım(Evet bu konuda biraz açım). İlk düşündüğüm kanarya idi. Lakin kanarya, muhabbet kuşu gibi ele, kola konmaz el ile sevilmez gibisinden şeyler söylendi. Aileden birisi olmasını istiyorum diyince muhabbet kuşu ve papağan önerdiler. Cennet papağanı vardı rengarenk çok hoştu ama zorlanacağımı düşünerek pek oralı olmadım. Muhabbet kuşu aşırı derecede ötüyor ve bir süre sonra apartmanda sıkıntı olabilir diye düşündüm. Aynı zamanda da kuşun gelip omzumun üstüne konmasını da istiyorum. Kanarya çok çok güzel ötüyor ama sadece ötüyormuş. İnsanla ilişkisi pek iyi değilmiş velhasıl kelam kararsız kaldım. Muhabbet kuşu için 25-35 lira fiyat verdiler. Kanarya içinse 100 lira istediler( evet yanlış duymadınız tamı tamına 100 lira). Parasından değil de ne yapmalıyım şaştım kaldım. Yorum yapın lütfen buraya kadar okuyandan da Allah razı olsun

ozmencan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam yine ben Kuş işinden anlayanlar bana bi cevap yazarsa çok sevinirim

Bugün toplam 4 tane kuş satan yere gittim. Toplamda 2 saat kadar bilgi aldım(Evet bu konuda biraz açım). İlk düşündüğüm kanarya idi. Lakin kanarya, muhabbet kuşu gibi ele, kola konmaz el ile sevilmez gibisinden şeyler söylendi. Aileden birisi olmasını istiyorum diyince muhabbet kuşu ve papağan önerdiler. Cennet papağanı vardı rengarenk çok hoştu ama zorlanacağımı düşünerek pek oralı olmadım. Muhabbet kuşu aşırı derecede ötüyor ve bir süre sonra apartmanda sıkıntı olabilir diye düşündüm. Aynı zamanda da kuşun gelip omzumun üstüne konmasını da istiyorum. Kanarya çok çok güzel ötüyor ama sadece ötüyormuş. İnsanla ilişkisi pek iyi değilmiş velhasıl kelam kararsız kaldım. Muhabbet kuşu için 25-35 lira fiyat verdiler. Kanarya içinse 100 lira istediler( evet yanlış duymadınız tamı tamına 100 lira). Parasından değil de ne yapmalıyım şaştım kaldım. Yorum yapın lütfen buraya kadar okuyandan da Allah razı olsun
    Hocam uzun zamandır kuş besleyem biri olarak düşüncelerimi yazayım
    Kanarya dediğin gibi güzeldir ama insana alışmaz akvaryumdaki balık gibi izlersin öyle
    Muhabbet insana alışır ama yavru bulman lazım ve o kadar sesi olmaz
    Cennet yada sevda papağanı çok güzel kuşlardır,oyuncu meraklıdır bende bir çift var şuan ama gagaları çok güçlüdür ısırdımı kıvrandırır,kemirme huyları vardır fareden beterlerdir,sesleri güçlüdür ama sürekli yüksek tonda ötmezler.
    Sana tavsiyem bulabilirsen forpus papağanı al cennete benzer kemirme ısırma huyları yoktur sesi azdır fiyatı 200 civarıdır.

Alıntı ozmencan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uzun zamandır kuş besleyem biri olarak düşüncelerimi yazayım
    Kanarya dediğin gibi güzeldir ama insana alışmaz akvaryumdaki balık gibi izlersin öyle
    Muhabbet insana alışır ama yavru bulman lazım ve o kadar sesi olmaz
    Cennet yada sevda papağanı çok güzel kuşlardır,oyuncu meraklıdır bende bir çift var şuan ama gagaları çok güçlüdür ısırdımı kıvrandırır,kemirme huyları vardır fareden beterlerdir,sesleri güçlüdür ama sürekli yüksek tonda ötmezler.
    Sana tavsiyem bulabilirsen forpus papağanı al cennete benzer kemirme ısırma huyları yoktur sesi azdır fiyatı 200 civarıdır.
    Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 100 lira civarını zor zar ikna ettim. Bir kuşa daha fazlasını vermeme ailem kabul etmez. Alacağım yerler yavru verecekti sanırsam. Kanarya'nın sesi çok çok hoşuma gitti. Hiç mi insana alışma şansı yok bu Kanarya'nın ? bir de muhabbet kuşları çok olduğu için mi sürekli ötüyorlar? 1 saniye bile sessiz durmadılar ben gittiğimde. İster istemez korktum. Apartmanda yaşıyorum maalesef... Ayrıca diğerlerinden farklı olarak bi bayi aylık ücretsiz bakım yapıyoruz dedi. Tırnak bakımıdır sağlık kontrolüdür o tür şeyleri yapıyorlarmış. Diğerleri hiç bahsetmedi gerekli mi acaba bu kadar ?

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Madem maviymiş : MOVISTAR
    cenkito bunu beğendi.

ozmencan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 100 lira civarını zor zar ikna ettim. Bir kuşa daha fazlasını vermeme ailem kabul etmez. Alacağım yerler yavru verecekti sanırsam. Kanarya'nın sesi çok çok hoşuma gitti. Hiç mi insana alışma şansı yok bu Kanarya'nın ? bir de muhabbet kuşları çok olduğu için mi sürekli ötüyorlar? 1 saniye bile sessiz durmadılar ben gittiğimde. İster istemez korktum. Apartmanda yaşıyorum maalesef... Ayrıca diğerlerinden farklı olarak bi bayi aylık ücretsiz bakım yapıyoruz dedi. Tırnak bakımıdır sağlık kontrolüdür o tür şeyleri yapıyorlarmış. Diğerleri hiç bahsetmedi gerekli mi acaba bu kadar ?
    sen muhabbet al hocam yavru olsun ama petshopun dediğine kanma onlara kalırsa hepsi yavru hepsi mükemmel,kendin araştır önce netten sonra git al,ses konusundada dediğin gibi çok kuş bir arada olduğu için sesleri sana fazla gelmiş evdeki bir yada iki kuş ses yapmaz merak etme.Zaten mubişler öyle komşu rahatsız edecek kadar ses çıkarmaz

Geçen bende köpeğime bi isim bakıyodum , çok düşündüm , herkes zeytin , peynir gibi kahvaltılık bi isim koyuyodu köpeğine bende dayanamadım kaşar koydum şimdi ikimizde çok memnunuz. Tek çare kahvaltılık

Alıntı ozmencan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen muhabbet al hocam yavru olsun ama petshopun dediğine kanma onlara kalırsa hepsi yavru hepsi mükemmel,kendin araştır önce netten sonra git al,ses konusundada dediğin gibi çok kuş bir arada olduğu için sesleri sana fazla gelmiş evdeki bir yada iki kuş ses yapmaz merak etme.Zaten mubişler öyle komşu rahatsız edecek kadar ses çıkarmaz
    Hocam uzunca düşündüm. Muhabbet kuşu için daha erken olduğuna karar verdim. İstediği ilgiyi gösteremeyebilirim ilk kuşum olacağı için. Kuştan ürkebilirim vs. o yüzden kanarya ya da bülbül alacağım. Bülbülün fiyatının 20 lira olması da baya bi ona çekiyor beni sabah kalktığımda o güzel sesini duyayım bana şimdilik yeter bülbül bir çok türküye güzel sesiyle konu olmuş bir kuş. Kanaryadan daha kötü ötmez sanırım ?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    konu güldürmeli olunca çokça parlak fikirler gelmiş
    herkesin bi kuş geçmişi olmuştur, fıtı fıtı koy bence ismini :D allah, analı babalı büyütsün
    Didem17 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    Hocam uzunca düşündüm. Muhabbet kuşu için daha erken olduğuna karar verdim. İstediği ilgiyi gösteremeyebilirim ilk kuşum olacağı için. Kuştan ürkebilirim vs. o yüzden kanarya ya da bülbül alacağım. Bülbülün fiyatının 20 lira olması da baya bi ona çekiyor beni sabah kalktığımda o güzel sesini duyayım bana şimdilik yeter bülbül bir çok türküye güzel sesiyle konu olmuş bir kuş. Kanaryadan daha kötü ötmez sanırım ?
    aga bülbülü altın kafese koymuşlar bu kaç ayar demiş
    İTLİK VE SERSERİLİK

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Sadece motosiklete özgü parça olmalı. karbüratör, jikle, egsoz gibi değil, peg mesela başka araçlarda olmaz hatta benim aklıma peg dışında başka bir şey gelmedi, motosiklette olup ta başka araçta olmayan. Ayrıca ben canlıların doğal ortamları dışında yaşamalarına ve bir yerlerde esir edilişine karşıyım. Hatta eşime çiçek bile almam sırf bu yüzden.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250

Kanarya tabii muhabbet kuşuna göre insana daha uzak durur.Ben de paylaştığım fotoğrafta kanarya olmasına rağmen insana yakındır yazmıştım...Yakınlığı bizim çok fazla ilgilenmemizden kaynaklanıyor.Normalde insana uzaklar yani...Kanaryalar tabii ki pahalıdır.Muhabbet kuşu apartmanı çok da rahatsz etmez diye düşünüyorum.Papağan değil ne de olsa...
    cenkito bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    ''z ''nasıl durusu bana z 1000 gibi geldi bu günlerde z250 görünce bütün ilgimi oraya kaydı :D

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)