Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sürerken Gelen Agresiflik

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Merhabalar öncelikle motosiklet kullanmaya başlayalı tam 1 ay oldu.Bu 1 ay içerisinde dolu dolu İstanbul'da(Anadolu yakası)gezmediğim semt kalmadı.(1.700 km yapmışım)

Motosiklet sürerken bir agresif oluyorum,yayalara aşırı derece de küfür ediyorum,kırmızıda geçene bağırıyorum,ışıkta beklerken daha yeşil yanmamasına rağmen korna çalanlara kafayı çevirip ters ters bakıyorum.Bu saydıklarımı 3 aşşa 5 yukarı herkes yapıyordur.

Benim sıkıntım şu;normal çok anlayışlı mütevazi biriyimdir.
    Fakat bu gün beni kamil bir adam kenarda park halindeki tırla arasında bırakarak az kaldı düşmeme sebep oluyordu.Kesintisiz 10 saniye kornaya çalmama rağmen ne duydu gördü.Ve önündeki adamlara selektör yapa yapa ilerlemeye çalışıyordu.Dedim herhalde acelesi var(gene baya bir sövdüm)300 metre ötedeki marketin önünde durduğunu ve cebinden telefonunu çıkartıp oyun oynadığını görünce fıttırdım inip saldırasım geldi.
    Nitekim motordan indim adamın yanına doğru yüremeye başladım.Birden olum dur napıyorsun sen diyerek tekrardan motosikletime bindim ve yolda bu sefer kendime küfür ettim ne b*k yemeye geri vites yapıyorsun.Git adama bağır çağır sinirini at,derken yayanın biri 3 şeritle caddenin ortasına atladı(5 metre ötede ışık var(yeşil yanıyor)) korna çaldım ve birşeyler söyledi tam anlayamadım (baya kaptırdı orada)indim,hayırdır mayırdır derken tekme tokat kavga ettik.Çevredekiler ayırdı.Neyse konuyu çok dağıttım açıklamak istemiştim.Motosiklet sürerken sizde agresif oluyor musunuz ? Bir an kendimi kaybediyorum ben asla yapmayacağım şeyleri yapıyorum.Görüşlerinizi almak istedim ?

Dipnot:
    1.Bir tane şahinin aynasını kırdım.Soyak dan göztepe köprüsüne doğru giderken yol boyunca salça oldu.
    2.Kırmızıda beklerken arkadan tekere vurup az kaldı motoru devirmeme neden olan taksicinin sağ arka yolu camını tekmeleyip çatlattım.
    3.Kavşakdan sola doğru dönerken önümdeki adam löp diyip sağ taraftaki yola atlayınca arka çamurluğunu parçaladım.
    Bu saydıklarımı asla ama asla yapmam dediğim şeylerden bir kaçıydı
    Yaptıktan sonrada pişman oluyorum
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Sakin ol birader sen zararli cikarsin trafikteki agresifliginden. Motor uzerindesin cunku. Birak bahsettigin boyuttaki sinir stresi zihnin bulanikken bile binmeyeceksin bu zikkima.

sakin.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    hacı o zaman sen hiç kuruçeşme-taksim beşiktaş-maslak trafiğine girme katil olursun..
    tata bunu beğendi.

, fazla asabiyet sana zarar olarak döner ileride, sakin kalmak için çabala. Bana da asabiyet geliyor, içimdeki canavar çıkıyor ama daha birşeyler kırmadım neyse ki .

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Zamanla alisirsin. Asiri download olmussun,kalabalik tragikten ara sira kac,trafigi az tatli virajli agaclarla cevrili yollara sur yukseklere cik tum gerilimini atarsin.
    papazkemal bunu beğendi.

Su testisi su yolunda kirilir bunu hic unutma istisnasi yoktur.sen motorun amacini veya ruhunu kavrayamamissin daha yavas yavas o da olur insallah

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı geriliyorsun sen , bi gün gene birinin aynasını kırıp gazlarken kurşunlar yanından geçebilir

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol birader sen zararli cikarsin trafikteki agresifliginden. Motor uzerindesin cunku. Birak bahsettigin boyuttaki sinir stresi zihnin bulanikken bile binmeyeceksin bu zikkima.

sakin.
    Doğru,bunun farkındayım da zaten ama dediğim gibi kendimi kontrol edemiyorum.

Alıntı cem_bloodz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı o zaman sen hiç kuruçeşme-taksim beşiktaş-maslak trafiğine girme katil olursun..
    Hocam benim derdim trafikteki insanların hata yatması değil.Her insan hata/kaza yapar adı üstüne kaza isteyerek yapılmayan bir şey.
    Benim gıcık kaptığım öküzlük yapıp hiç 2 cmlerine takmamaları..

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    , fazla asabiyet sana zarar olarak döner ileride, sakin kalmak için çabala. Bana da asabiyet geliyor, içimdeki canavar çıkıyor ama daha birşeyler kırmadım neyse ki .
    Bence yanlış.Bazen asabi olmak gerekiyor ama benim gibi kendini 'bi bok' sananlar için sıkıntı.
    Motosiklet öğrenirken hani böyle ilk 1-2 ay tam öğrendim diye kendini kandırıyorsun ya o devredeyim,kurtulamadım bir türlü..
    Kırma konusunda ,dediğim gibi kendimi bir an kaybediyorum.Kan beynime sıçrıyor,bütün sakinliğim anlayışlılığım gidiyor.

Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanla alisirsin. Asiri download olmussun,kalabalik tragikten ara sira kac,trafigi az tatli virajli agaclarla cevrili yollara sur yukseklere cik tum gerilimini atarsin.
    Fikir için teşekkürler..
    Pazar günü yalova etkinliği felan var inşallah biraz stres atarım

Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı geriliyorsun sen , bi gün gene birinin aynasını kırıp gazlarken kurşunlar yanından geçebilir
    En azından 1 hafta önce ehliyet almış,babasının parasıyla altına son model araba çekmiş,arkadaşlarına hava atma derdinde olan bir gerizekalının altına kalmamış olurum

Güzel dilekleriniz sizin içinde geçerli..
    İyi akşamlar..

Tavsiye veren arkadaşlara teşekkürer..
    Ciddi problem olduğunu düşündüğümden psikologa gitmeye karar verdim...
    Deliii doktarııı çözer belki üşünü'dedi babam hadi hayırlısı
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Tracer700
    ben sadece şehir içi trafikte oluyom öyle ama seninki kadar değil hal hatır soruyom en fazla birde şehir içinde kullanmamaya gayret ediyorum kullanacaksam bile bir kaç km fazla yapıp motosiklet için daha az tehlikeli sinir olmayacağım güzargahtan gitmeye çalışıyorum

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sadece şehir içi trafikte oluyom öyle ama seninki kadar değil hal hatır soruyom en fazla birde şehir içinde kullanmamaya gayret ediyorum kullanacaksam bile bir kaç km fazla yapıp motosiklet için daha az tehlikeli sinir olmayacağım güzargahtan gitmeye çalışıyorum
    Benzerinin daha fazlasını yapıyorum :D

İş yerim fikirtepe de evim ile arası 6km ,akşam işten çıkıyorum.
    Kadıköye geçip yemek yiyorum,
    Üsküdar sahilde bir çay sigara keyfi,
    Büyük çamlıca da ağaçlık alanlarlar da 15 dakikalık gezinti,
    Ümraniye meydan üzerinde dudulluya kadar gidip oradan mustafa kemala bağlanan dümdüz 2 şerit kimsenin oladığı yokuştu dip gaz gidip rahatladıktan sonra eve geçiyorum :D
    Hiç hesaplamadım ama ortalama 30-35 km arası birşey yapmış oluyorum
    Daha ne yapim :D
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    dealim daystar 250
    şiişşşşşştttttt sakin,daha önünde nice seneler var senin, inancın var mı? bilmiyorum eğer varsa çek besmeleyi, sığındım rabbim sana de, bas marşa.
    hadi kal sağlıcakla

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Boşuna deli doktoruna para verme,motora şehir içinde binme düzelirsin..Bu devirde,delikanlılık kalmadı artık..Heskesin belinde tabanca,biri bigün şarjörü üstüne boşaltır..Gençsin yazık olur,kazasız sürüşler..

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Şu yeşil yanar yanmaz kornaya 10 KERE basanlara acayip ayar oluyorum.Zaten öndeki arabalar ilerleyince trafik ilerleyecek adam 10 saniye sabredemiyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Zamanla alışacaksın ben senin aksine motosikleti sakinleşmek için suruyorum bu bahsettiğin tipler okadar çok ki zamanla umursamaz oluyorsun

Gerginken dikkatini yola vermiyorsun başına daha çok olay geliyor sakin kafayla olsaydın o yaya senin önüne atlamamış olabilirdi sen onu daha önce farkedip planını hazırlamış olabilirdin belki
    ysrats17, hasansonmez, reverse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yeni başladığım zamanlardan hatırladığım kadarıyla, agresif tutum sergilemene sebep olan olayların %80'i tecrübesizliğinden kaynaklanıyor.
    Bizler motosiklet sürücüsü olarak devamlı defansif sürüş halinde olmalıyız. Yolu okumalı, olabilecek bütün ihtimalleri düşünüp ona göre hızımızı ve konumumuzu belirlemeliyiz. Aksi halde hayatta kalmak şans işidir.

Yol kenarında yayayı görüp yola atlayacağını düşünseydin bu senin için sıkıntı olmayacaktı. Kendini tır ile kamyonun arasına sokmasaydın o duruma düşmeyecektin. vs. vs. gibi...

Şimdi bu söyleyeceğim şu anda sana saçma gelecek ama bence doğru olanı şu:
    Canına ve malına bir zarar gelmedikçe olay mahallinden uzaklaş. Ben de neler yaşadım neler yaptım ilk zamanlarda. Birisinin aynasını camını hatta kafasını kırmayı gerçekten istediğim zamanlar oldu. İnsanların üzerine yürüdüm. Bir taksici elinde kapı aralığından çıkarttığı bir cisimle (göremedim bile) beni kovaladı da. Ama zaman geçtikçe bu öküzlerin hareketlerinin normal olduğunu anlıyorsun. Değiştiremeyeceğini anlıyorsun.
    Herşeyden önemlisi, bu öküzlerin yapabileceği bütün hareketleri önceden sezinleyip konumunu ve hızını ona göre ayarlıyorsun. Ve yaşadığın sorun miktarında %80 azalma oluyor.
    Yaşadığın sorunlarda da kendi hatanı sorgulayabilecek olgunuğa erişiyorsun. Ama bazen gerçekten öyle anlar geliyor ki işte o zaman kelimeler yetersiz kalıyor...
    kngsze ve ysrats17 bunu beğendiler.

nenickila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Trafikteki barzolardır bizi agresif yapan, keşke motosikletlerinde en az onlar kadar yolu ve saygıyı hakettiğini öğrenebilseler.
    Keskin sirke küpüne zarar bence, boşver ben 2.kez bakmıyorum bile onlara. Bakınca dahada büyüyor, araçtan inecek oluyolar.
    Bu yüzden benim yöntemim şehir içinde düşük hız, bol korna ve her köşeden bi barzo çıkabilme ihtimali paranoyası
    ‘’Whatever doesn’t kill you, simply makes you stranger’’

La7xl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Hocam ibretliksin takipteyim maceralarını

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Doprağa cıbıl ayah bas bişeyin kalmaz
    ysrats17 ve ozankln bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    takip mesafeni koru defansif sürüşü dene biraz yoksa daha çok sorun yaşarsın gibi görünüyor

motor sürücüleri agresif kullanıp sert manevralar yapmak zorunda değildir
    crxforever bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sen motor kullanma bence. Sinirli adam işi değil motor, kendi canını yakarsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)