Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bibergazı taşısak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Bugün iş çıkışı eve motorumla gelirken, geniş olan emniyet şeridinden arkamdan gelip nerede ise üstüme çıkacak olan sürücüyü ilerde yakalayıp camına tıklatıp, yaptığının hatalı olabileceğini söylemeye çalışayım niyeti ile camına tıklattım ama yavuz hırsız ev sahibini bastırır felsefesi ile nerede ise beni haksız çıkartacaktı. Bende düşündüm acaba yanımızda biber gazı taşısak ve camı tıklattığımızda açtıklarında iki kelamı onlardan esirgeyip direk gazı gözüne gözüne sıksak diyorum nasıl olur ?
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Biber gazı güzel olur. Dikkat et Hıncal Uluç'a denk gelmesin.Kullanım amacın savunmak için olmalı.Birde köpeklerde iyi işe yarar diye düşünüyorum.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Camı açınca direk sis bombası atalım? :D
    kemboo, SUN ve ertoros bunu beğendiler.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alternatif olarak değerlendirilebilir aslında veya hiç uğraşmamak en güzeli.

Hayat kurtaracak notlar:
    Direk göze teması çok zararlı. Gözünün içine içine sıkmayın sakın. Uzaktan iki fısss... Yeterli olacaktır.
    Nasıl bir meletmiş diye kapalı alanda denemeyin...
    Kendi üzerinizde denerseniz gözünüzü ovuşturmayın. Elinizlede dokunmayın... Limon bulup suyunu gözünüze boşaltın ve gözünüzü pek fazla açmayın.
    Belli bir süre zarfında vücudunuz bağışıklık kazanır. Biber gazı, biber gazı diye aranırsınız. Denemeyin... (Ciddidir)

Hakkaride biz göstericilere, göstericiler bize... Sonra tekrar göstericilere atıyorduk biber gazı bombalarını. Ne günlerdi be
    Pasali1921, Gundogdu ve memer bunu beğendiler.

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Bence bu tiplerle baktik uzatiyor eyvallah diyip gitmek en iyisi. Bir cok kisinin trafikte yasadigi ve sonu gercekten tatsiz biten olaylar biliyorum. Trafikte arabanin icindekinin nasil bir ruh halinde oldugunu, nasil tepki verecegini kestirmeniz gercekten zor is. O yuzden en iyisi hic uzatmamak kanimca. Saygilar...
    memer bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kesinlikle . Buna benzer bir durumda en ufak bir laf bile edilmeden üzerime tornavida ile saldıran oldu.
    Adam kırmızıda geçmem için ısrarla kornaya basıyordu. SAdece ışığı gösterdim el işareti ile .
    O yüzden en kötüye hazır olmak adına çok kolay ulaşılabilir biryerde olması ve yapacağınız ilk şey onu elinize almak olması lazım.
    Adam ılımlı çıkarsa amenna .
    Yalnız şuna dikkat edin yaz sıcağında güneş altında faazla kalırsa gazı kaçabiliyor ve bastığınızda tazzik olmayabiliyor. Ara sıra kontrol etmekte ve gerekiyorsa değiştirmekte fayda var. Birde mümkünse jeniks marka almaya çalışın.
    Sıkarkende çok hunhar olmaya gerek yok. Hedefi tutturun yeterli. Tek fıslama kaşınızdakini abondene etmeye yetiyor. Oda sizi beladan uzaklaştırmaya yeterli olur muhtemelen.
    Yok gazı sıkım sonra adamı komaya sokim derseniz başınıza daha büyük bir iş açabilirsiniz.
    ferhatkars, [Turan] ve memer bunu beğendiler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazı sıkım sonra adamı komaya sokim
    en sevdiğim bölüm burası abi
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle . Buna benzer bir durumda en ufak bir laf bile edilmeden üzerime tornavida ile saldıran oldu.
    Adam kırmızıda geçmem için ısrarla kornaya basıyordu. SAdece ışığı gösterdim el işareti ile .
    O yüzden en kötüye hazır olmak adına çok kolay ulaşılabilir biryerde olması ve yapacağınız ilk şey onu elinize almak olması lazım.
    Adam ılımlı çıkarsa amenna .
    Yalnız şuna dikkat edin yaz sıcağında güneş altında faazla kalırsa gazı kaçabiliyor ve bastığınızda tazzik olmayabiliyor. Ara sıra kontrol etmekte ve gerekiyorsa değiştirmekte fayda var. Birde mümkünse jeniks marka almaya çalışın.
    Sıkarkende çok hunhar olmaya gerek yok. Hedefi tutturun yeterli. Tek fıslama kaşınızdakini abondene etmeye yetiyor. Oda sizi beladan uzaklaştırmaya yeterli olur muhtemelen.
    Yok gazı sıkım sonra adamı komaya sokim derseniz başınıza daha büyük bir iş açabilirsiniz.
    yaşın 40 ama bi biber gazını daha doğrultamadın.... Gençlere eyi örnek oluyosun aferin sana Kaaamil...

kullanmak size kalmış....ama yasal bir uyarı yapayımda sonra vay ben ettim sen etme Hakim Beg demeyin...

Yargıtay 'Çantadaki biber gazı silahtır' dedi

23.08.2013

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, tartıştığı kişiye bireysel savunmada kullanılan sprey sıkan sanığa yaralama suçundan verilen mahkumiyet kararını bozdu. Ceza Dairesi, suçta kullanılan biber gazı spreyin Türk Ceza Kanunu uyarınca silah niteliğinde olduğuna hükmetti. İstanbul Tuzla'da Mustafa Y, kavga ettiği kişinin yüzüne bireysel savunmada kullanılan sprey sıktı. Gaza maruz kalan kişi, Mustafa Y'den şikayetçi oldu. Davayı görüşen İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Mahkemesi, sanık ile şikayetçinin tartışması sonucunda Mustafa Y'nin kasten yaralama suçunu işlediğine hükmederek, TCK'nın belirtilen suçu düzenleyen 86/2. maddesi uyarınca adli para cezası verdi.

OYBİRLİĞİYLE KARAR
    Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay 3. Ceza Dairesi'ne geldi. Daire, yerel mahkemenin kararını oy birliğiyle bozdu. Dairenin kararında, sanığın suçta kullandığı biber gazı spreyin 5237 sayılı TCK'nın 6. maddesi uyarınca silah niteliğinde olduğu gözetilerek, sanığa TCK'nın 86/3-e maddesinin uygulanması gerektiği belirtildi. TCK'nın 86/2. maddesi, kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması halinde, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezasını öngörüyor. Kanunun 86/3-e maddesi ise kasten yaralama suçunun silahla işlenmesi halinde, şikayet aranmaksızın, verilecek cezanın yarı oranında artırılmasını düzenliyor.
    memer bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hidrolik sıvısı taşı, tavana doğru serpiştir. Adam ne olduğunu anlamayacak. Tavana geçmiş olsun. Daha da o arabayı nah satar. Ya da içeri dök, tüm arabanın içi bok olsun. Biber gazıyla falan uğraşma bence. Rüzgar sana doğru eser, üste b de dayak yersin. Hidrolik güzel çözüm. Yumurtayı önerecem ama o da adama kaza yaptırır. O hayvan ölsün sıkıntı değil ama içinde bebiş olan bi arabaya falan çarpar, yazık günah. En güzeli ayaklarına beton bağlayıp köprüden aşağı atmak ama. Neyse yeni biramı açayım ben, iyi geceler
    ferhatkars, 55kolaylı ve memer bunu beğendiler.

Motosikleti
    2010 cbf 150
    daha dün akşam bayrampaşa tuna caddesinde kırmızı ışıkta beklerken arkamda duran panelvan tipi araç içindeki kazma kornaya asılmış susmak bilmiyor.geri dönüp ışığı gösteriyorum lavuk el kol hereketi çekerek geri aldı gazladı geçti yanımdam.şeytana uysan bi dert uymasan başka dert.Allshından bul dedim .daha ne diyeyim.bunların hangi birisiyle uğraşacaksın arkadaş...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Demekki gezi parkı olaylarında gaza maruz kalanlar , devlet tarafından silahlı saldırı sonucu yaralanmaktan dolayı davacı olabiliyorlar.
    bu manaya da gelirmi.

Arkadaş eğer birisi yaralanacaksa ben olmak istemem. Ölecekse yine ben olmak istemem. Sanırım kimsede istemez.
    Neyse insanlar yaşayarak öğreniyor bazı şeyleri.

Çok kısa bir örnek .
    Sarıyerde yol kavgası yüzünden 2 öğretmen kardeşi denize atarak ölümüne sebep olan adam 3 yıl sonra dışarı çıktı. Gültepede 2 leşim var lan çekilin kenara edasıyla geziyor.
    Bugün seyrantepede güpegündüz taksicinin kafasına silah dayayıp gasp ediyorlar.
    Bu gibi olaylarda karşınızdaki insanı akıllı mantıklı konuşulabilir birisi gibi düşünürseniz sonu hüsran olabilir.

Elinizde gaz var diye önünüze gelene diklenirseniz yine hüsran olabilir.
    Amaç gerçekten kendinizi kaçınılmaz bir durumdan kurtarmak sa biber gazı en etkili yoldur.
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    olm Seyrantepeli olan benim gasp olayını senden duyuyom...görmicem seni bi daha buralarda demedim mi...

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    buranin turkiye oldugunu goz onunde bulundurursak, boyle bir girisim sonunda farkli farkli senaryolarin dogabilecegini soyleyebiliriz. en fenasi, biber gaziyla mudahale edilen arac surucusunun, gazin etkisi gectikten sonra pesinizden gelmesi ve size zarar vermesi olacaktir. ya da silah tasiyor da olabilir ve kullanmaktan cekinmeyebilir.

yani iki ucu coklu degnek. maalesef insanlarin bilinclenmesini ve devletin motosikletlilere karsi islenen suclari dikkate almasini beklemekten baska yapilacak bir sey yok.

aslinda var, sokaga dokulup sesimizi duyurmak. o da zor be sanki? kim ugrasacak deymi simdi.

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 1 biber gazı 1 bursa çakısı bir de büyük boy çakı var yakında elektro şok cihazı alacağım.sonra da tüfek alırım artık. etraf manyak doldu.

SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    3-4 Ay önce deneme amaçlı dışarıya sıkmıştım. Uzun bir zamandır arabamdaydı ve zamanı geçti mi diye denemek istemiştim.
    Sonra eve geldim (bu arada elime az birşey bulaşmış, farkında değilim)ve tuvalete girdim.
    Aman Allahım o nasıl bir yanmadır???
    Su tutsan fayda yok, limon sık diyorlardı ama yağmurdan kaçıp doluya tutulmak var diye düşünüp öyle bir hata yapmadım
    Sonuçta siz siz olun biber gazı sonrasında mutlaka ellerinizi yıkayın !!!
    Yıkamadan tuvalet,tombala vs.. işlerine girmeyin
    ectuna bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Biber gazı nereden alınır. Tavsiye link var mı?
    Tazesi bayatı olur mu?
    En küçük hacimli hangisidir?
    Kullanan bilgi verebilecek arkadaş var mı?

Valla istanbul manyak dolu. Her telden insan var. Daha geçen haberlerde gördüm adam caddede durdu yoldan geçen arabayı kurşunladı da öldürdü. İyice psikopatlaştı millet.

Benimde aklıma gelmişti biber gazi. Hiç birşeyden söylemeden yanına gidip camını açtırıp içeriye 2 fıs yeter. sonra bas kaç. Motoru yakalayamazlar kolay kolay. Ama çanakkale ufak

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bu yazıları okuduğumda genç arkadaşların yazmış olmasını ve olgun abilerinin onlara bu konuda sakin olmaları ve başka çözümler olduğunu anlatmaları gerektiğini umarak okumaya başlıyorum.

Ama maalesef görüyorum ki bırakın sükûnete davet etmeyi marka model verenler bile çıkmış.

Arkadaşlar, abiler, kardeşler.... Akşam eve sevdiklerinizin yanına sağ salim dönmek amacımız, abuk sabuk insanlar uğraşmak veya başımızı belaya sokmak değil. Senin biber gazı sıktığın adam da psikopat çıkıp silah çekerse? Veya arabayı üzerine sürüp ezerse?

Emniyet şeridi bizlere de yasak bunu bir kere kafamıza yazalım. Gelip sıkıştırdı mı kardeşim, korna selektör mü yapıyor?

Eğer yol verebiliyorsanız bırakın geçsin, yok eğer önünüz müsait değilse sol elinizi kaldırıp bir saniye anlamında bir işaret yapıp müsaade isteyin (ilk fırsatta yol vereceğinizi anlasın), sonra da ilk fırsatta verin yolu gitsin.

Ne gerek var, biber gazlarına, kavgaya dövüşe. Zaten bir tanesi çıkmış terörist diyor sizde iyice ekmeğine yağ sürün adamın.

İnanın bana yol isteyip sizi sıkıştıran birinden yol verene kadar geçecek bir kaç saniye için elinizi kaldırıp müsaade istediğinizde kesinlikle müsaade edecektir. Ve geçerken de selam verecektir. Böyle olmasa bile bırakın geçsin gitsin, siz yol vermeyerek veya hırsla davranarak riski neden çoğaltıyorsunuz?

Diğer taraftan köpek meselesine gelince, çok fazla köy yolu, dağ, taş v.s. gezdim. Yay olarak ta motosiklet ile de. Yaya iseniz ve köpeğin sahip çıkmak zorunda olduğu bir sürü yoksa sadece havlar gelip size bir şey yapmaz. Diğer taraftan motosikletler hareket ediyor olmaları nedeni ile onlara çok cazip geldiğinden peşine koşmaları havlamaları oyun gibi. Size doğru koşan bir köpek varsa, veya ileride gördünüz hazırlanıyor peşinize koşmaya hızınızı düşürün yanına yaklaşana kadar yanına gelince de gazınızı biraz açın bu onu şaşırtacak ve peşinize gelemeyecektir. Zaten insanlık dışı muamelelere maruz kalan bu canlılara bir de biber gazı v.s. gibi abuk sabuk kimyasallarla zarar vermeyin. Polis yapınca kızıyorsunuz ya? Sizde yapmayın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    gulenkiz bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Kullanım koşullarında %100 haklı olduğunu düşünsem de, güvenlik önlemlerinin, üzerinde düşünülmesi gereken bir konu olduğunu inanıyorum.
    Cumartesi-Pazar genel de tek başıma kilometrelerce kimsenin geçmediği yerlerde sürüş yaptım.
    Gecesi ise tek başıma çadır açacaktım; fakat hem yağmurdan, hem de tek olmaktan dolayı, otel tarzı bir yere rotayı çevirdim.
    Tek başına açık havada gece konakladığım yerlerde, cebimde bir takım güvenlik önlemleri, muhtemelen hiç kullanılmadan duracak olsa da, daha rahat bir uyku sağlayabilir diye düşünüyorum.

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu yazıları okuduğumda genç arkadaşların yazmış olmasını ve olgun abilerinin onlara bu konuda sakin olmaları ve başka çözümler olduğunu anlatmaları gerektiğini umarak okumaya başlıyorum.

Ama maalesef görüyorum ki bırakın sükûnete davet etmeyi marka model verenler bile çıkmış.

Arkadaşlar, abiler, kardeşler.... Akşam eve sevdiklerinizin yanına sağ salim dönmek amacımız, abuk sabuk insanlar uğraşmak veya başımızı belaya sokmak değil. Senin biber gazı sıktığın adam da psikopat çıkıp silah çekerse? Veya arabayı üzerine sürüp ezerse?

Emniyet şeridi bizlere de yasak bunu bir kere kafamıza yazalım. Gelip sıkıştırdı mı kardeşim, korna selektör mü yapıyor?

Eğer yol verebiliyorsanız bırakın geçsin, yok eğer önünüz müsait değilse sol elinizi kaldırıp bir saniye anlamında bir işaret yapıp müsaade isteyin (ilk fırsatta yol vereceğinizi anlasın), sonra da ilk fırsatta verin yolu gitsin.

Ne gerek var, biber gazlarına, kavgaya dövüşe. Zaten bir tanesi çıkmış terörist diyor sizde iyice ekmeğine yağ sürün adamın.

İnanın bana yol isteyip sizi sıkıştıran birinden yol verene kadar geçecek bir kaç saniye için elinizi kaldırıp müsaade istediğinizde kesinlikle müsaade edecektir. Ve geçerken de selam verecektir. Böyle olmasa bile bırakın geçsin gitsin, siz yol vermeyerek veya hırsla davranarak riski neden çoğaltıyorsunuz?

Diğer taraftan köpek meselesine gelince, çok fazla köy yolu, dağ, taş v.s. gezdim. Yay olarak ta motosiklet ile de. Yaya iseniz ve köpeğin sahip çıkmak zorunda olduğu bir sürü yoksa sadece havlar gelip size bir şey yapmaz. Diğer taraftan motosikletler hareket ediyor olmaları nedeni ile onlara çok cazip geldiğinden peşine koşmaları havlamaları oyun gibi. Size doğru koşan bir köpek varsa, veya ileride gördünüz hazırlanıyor peşinize koşmaya hızınızı düşürün yanına yaklaşana kadar yanına gelince de gazınızı biraz açın bu onu şaşırtacak ve peşinize gelemeyecektir. Zaten insanlık dışı muamelelere maruz kalan bu canlılara bir de biber gazı v.s. gibi abuk sabuk kimyasallarla zarar vermeyin. Polis yapınca kızıyorsunuz ya? Sizde yapmayın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    === Eğitim Şart ===

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek başına açık havada gece konakladığım yerlerde, cebimde bir takım güvenlik önlemleri, muhtemelen hiç kullanılmadan duracak olsa da, daha rahat bir uyku sağlayabilir diye düşünüyorum.
    Burada yazdıklarınıza göre evet bence de.

Diğer sebepler için hayır

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    ectuna bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)