Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet kazası ve sigortadan yaptırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar 2 gün önce park halindeki motosikletime başka park etmeye çalışan bir aracın çarpması sonucu sol tarafa yatmış arka stop ve sol ayna kırılmıştır ufak tefek te çizikler mevcuttur çarpan arkadaş motorumu kaldırmış üzerinede telefon numarasını bırakmış irtibata geçtim aracın yanına geldi karşılıklı kaza hasar tutanağını tuttuk benim sigorta şirketine gittik yanlış bişey yapmayalım diye kroki vs herşey güzelce çizildi hatayı kendisi kabul etti burda bir problem yok fakat motosikletimi yetkili servise götürdüğümde önce masrafı benim ödemem gerektiğini daha sonra sigorta şirketi tutarı benim hesabıma yatıracağını söyledi fakat o motorun masraflarını ödeyecek durumum yok motosikletin parçaları çok pahalı piaggio ayna 330 tl stop 280 tl ıvır zıvır çizilen parçalar 300 400 lira tutuyor 1200 1300 lira gibi bir masraf çıktı. fakat servis ben bu parayı ödemeden işlemlere başlamıyor bendede o parayı ödeyecek durum yok bu sorunu nasıl halledebilirim bu nasıl sigorta anlayışı eğer parayı ödemezsem motosikletim yapılmayacak böyle sistem mi olur bu sorunu halledebileceğim başka bir yol yokmu yardım ederseniz sevinirim iyi günler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

karşı tarafın anlaşmalı servisine götür veya call Center dan anlaşmalı servisin telefonunu öğrene bilirsin.

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kesmekaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşı tarafın anlaşmalı servisine götür veya call Center dan anlaşmalı servisin telefonunu öğrene bilirsin.
    sigorta şirketleri araba kazalarında ki gibi motosiklet kazalarında anlaşmalı servisleri olmuyormuş sistem böyleymiş para bulamazsam 1 hafta içinde tuttuğumuz raparda geçersiz sayılıyormuş vs vs bu yasayı çıkaran arkadaşları burdan kutluyorum beyinleri dert görmesin diyorum

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Kesinlikle bir yakınından veya kredi kartı falan kullanıyorsan ordan çektirip sonra 2 hafta sonra geri öde. Çok böyle durum oluyor. Fakat o motosiklet için değil markayla alakalı arabadada oluyor. Bazı markalarla anlaşma olmuyor sıkıntı hep geçmiş olsun.
    Bide zaten sen yaptırmaya başlamazsan belli süre içinde geçersiz olur dediğin gibi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Kaza durumunda motorcu ıle konusulur ve motorcu kendı cebınden yaptırır sen motorcuya VEKALET verırsın,
    noterde bu vekalet sayesınde sana yatması gereken para motorcuya yatar ve motorcuda senden ucret talep etmez,,,

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    arkadaşım dedikleri hemen her yerde geçerli kaza eden motor veye arbayının masarafını sen cebinde ödersin sigorta kimin adınaysa para onun hesabına yatar buda 15 iş günü içerisinde gerçeklerşir 2 seçeneğin var ya parayaı yakın çevrende bulur en ez 20 günlük borç alırsın yada sana çarpan araba sahibi iyi niyetliyse o ödemeyi yapar vekaletle para onun hesabına yatar buda noterde vakalet vermen lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)