Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgisayarın kullanım saatlerini görmek...

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar.

Direk giriyim konuya, 6. sınıf a giden bir kardeşim var. Lol adlı oyunun tam anlamıyla delisi . Okuldan geldiği gibi ne ders ne birşey , çantasını attığı gibi bilgisayarın başına.

Benim ve babamın kızdığını bildiği için biz evde yokken , aralıksız oynuyor. Özellikle ben okuldan gelene kadar eminimki başından kalkmıyor.

Haliyle ödevlerini çok geç ve kötü yapıyor.
    Ders çalışmıyor.
    Notları düşüyor.

Sizden bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Bilgisayarın hangi saatlerde ve kaç saat açık durduğunu gösteren bir program varmı?
    Kardeşimden gizli kuracağım böylelikle onu takip edebileceğim. Ona göre gerekirse yasaklayacağım.
    Bilgisayarda ne yaptığını görmesemde olur , sadece saat kaçta ve kaç saat açık kaldığını öğrenmek istiyorum.

Varmı böyle bir program ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Keylogger kurabilirsin,
    Deneme sürümünü İnternetten indirip begenirsen tam sürümünü satın alırsın.
    Bilgisayarda yapılan bütün işlemleri, açılış kapanış saatlerini, klavye kayıtlarına varana kadar kayıt altında tutar.

Masa üstünde görünmez, casus yazılımdır.

Fakat merak ettim,
    Bilgisayarın hangi saatlerde ve kaç saat açık kaldığını neden merak ediyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keylogger kurabilirsin,
    Deneme sürümünü İnternetten indirip begenirsen tam sürümünü satın alırsın.
    Bilgisayarda yapılan bütün işlemleri, açılış kapanış saatlerini, klavye kayıtlarına varana kadar kayıt altında tutar.

Masa üstünde görünmez, casus yazılımdır.

Fakat merak ettim,
    Bilgisayarın hangi saatlerde ve kaç saat açık kaldığını neden merak ediyorsunuz?
    Kardeşimi kontrol altında tutabilmek için.
    Çünkü yalan a başvuruyor sorunca.
    Günde 5 saat bilgisayarda kalmasını istemiyorum. Program ile takip edeceğim eğer 1-2 saati geçerse , şifre koyucam bilgisayara gerekirse.

Motosikleti
    1250 GSA
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşimi kontrol altında tutabilmek için.
    Çünkü yalan a başvuruyor sorunca.
    Günde 5 saat bilgisayarda kalmasını istemiyorum. Program ile takip edeceğim eğer 1-2 saati geçerse , şifre koyucam bilgisayara gerekirse.
    Anlıyorum.
    Maalesef her çocukta görülen şeyler bunlar.

Benim önerdiğim programın asıl amacı, bilgisayarın kaç saat açık kaldığı değil, açık kaldıgı süre boyunca bilgisayarda neler yapildigi, klavye kayıtları, yazışmalar, vb gibi şeyler.

Bilgisayar kapatıcı diye bir programda duymuştum.
    Bi araştırın isterseniz.

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlıyorum.
    Maalesef her çocukta görülen şeyler bunlar.

Benim önerdiğim programın asıl amacı, bilgisayarın kaç saat açık kaldığı değil, açık kaldıgı süre boyunca bilgisayarda neler yapildigi, klavye kayıtları, yazışmalar, vb gibi şeyler.

Bilgisayar kapatıcı diye bir programda duymuştum.
    Bi araştırın isterseniz.
    Malesef evet. Ama benimki zıvanadan çıktı bilgisayar konusunda artık.

Teşekkürler araştıracağım.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Bilgisayara açılış şifresi koyabilirsin, en kötü ihtimal güç kablosunu yanında götürebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı fbcino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayara açılış şifresi koyabilirsin, en kötü ihtimal güç kablosunu yanında götürebilirsin.
    Amacım tamamen oynamasını engellemek değil, yanlış anladınız sanırım.

Amacım kontrollu bir şekilde oyunu oynatmak.
    5 saat yerine 1.30 saat gibi. Geçerse şifre koyarım.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Hocam pcye hafta içi şifre koyun ödevi olursa açın hafta sonu şifreyi kaldırın.

Motosikleti
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam pcye hafta içi şifre koyun ödevi olursa açın hafta sonu şifreyi kaldırın.
    Yok şöyle anlatayım, amacım onun haberi olmadan gizlici takip etmek.

1 hafta kadar , sonra zaten yasaklanıcak galiba. Belkide haksızlık yapıyorum , izin vermdipimiz gibi sadece 1 saat açıyordur.
    Bunu öğrenmek istiyorum gizlice.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerek win 7 ebeveyn denetimi işinizi görür. Ayrıca kaspersky, trendmicro gibi virüs programlarında da ebeveyn denetim bölümleri var. İstediklerinizi bu programlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca netron gözcü rar programı vardı ama uzun süredir kullanmadım win 7 de çalışırsa çok güzel işe yarar.http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/Icer...5-5ac4efc38b9c

http://www.gezginler.net/indir/pc-on-off-time.html

hocam buyur bizzat denedim son 15 günün kapanış acılışlarını gösteriyor açık kalmasınada gerek yok mesela indir çalıştır de 15 gün öncesine bakabiliyorsun
    Sinan Aksu, ferhatkars ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Motosikleti
    1250 GSA
    Hocam Pasali arkadaşin verdiği link tam aradiginiz program.
    2 Saattir onu ariyordum bende.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.gezginler.net/indir/pc-on-off-time.html

hocam buyur bizzat denedim son 15 günün kapanış acılışlarını gösteriyor açık kalmasınada gerek yok mesela indir çalıştır de 15 gün öncesine bakabiliyorsun
    Tam aradığım program .

Çok teşekkürler herkese.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim çocuklarda da aynı sorun vardı. Bilgisayarda açılış şifresi var ( bios şifreli yoksa windows şifresini kırıyor sıpalar ). Oyun oynamak istediklerinde veya bilgisayarda ödev yapmak istediklerinde gidip şifreyi giriyorum veya annesi giriyor. Yaz tatillerinde veya hafta sonları ödevleri yapmak şartıyla serbest. Hafta içi oyun yasak.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasakçı zihniyet olmaktansa ilgi alanını başka şeylere çekmeye çalışsak? İnanılmayacak şekilde anlayış gösterebilir belkide!
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Merhaba,

Sizin kardeşiniz aynı benim çocukluğum gibi imiş.O yüzden bu yazıyı lütfen okuyun.Midtown madness ile başlayıp CS, ardından knight online gibi oyunlarla hem eğitim hayatımız hem de tüm harçlıklarımız uçtu gitti.Yasaklama söz konusu olur ise o da benim gibi İnternet cafelerde bu hastalığa daha da bulaşacaktır.Size tavsiyem her türlü izin verdiğiniz söyleyin, ama keylogger benzeri programlar ile sürekli hesaplarını çalın.Yani her seferinde hesapları çalınınca size yakaracaktır, sizde internet cafelerde çok fazla hırsızlık olduğunu söylersiniz.Emekleri sürekli gidince yavaş yavaş sıkılmaya ve bu kadar emeğe değmeyeceğine kanaat getirmeye başlayabilir.Motor tutkusunu aşılamaya çalışın veya kızlı erkekli çay kahfe içiyorsanız onu da mutlaka orada bulundurun.Sosyallerştirin çocuğu.

Şunu benzer durumdaki tüm arkadaşlara söylemek istiyorum; Seviye arttırma söz konusu tüm online oyunlar, insanın güç egosunu kullanan birer para tuzaklarıdır.Sizi daha güçlü yapmak için ufak ufak paranızı çalar ve ansızın tüm emekleriniz çalınır.Çevrenizde bu gibi kişiler var ise huyuna giderek uzaklaştırınız.
    ero__ bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Aynı kardeşten bende de mevcut.Benimkiside minecraft zırvanasına yakalandı.Oyunu 2 ay kadar oynadı notların hepsi düştü.Pcye virüs attım sistemi çökelttim.Biraz korktu hatta ağladı :D bir daha oynamayacağını söyledi.Ama yalan tabi.Bilgisayara şifre koydum kırdı.Bios'a şifre koydum bios pilini çıkartmayı öğrendi.Bundan sonra yanıma ramleri alıyorum kafam rahat artık.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kardeşten bende de mevcut.Benimkiside minecraft zırvanasına yakalandı.Oyunu 2 ay kadar oynadı notların hepsi düştü.Pcye virüs attım sistemi çökelttim.Biraz korktu hatta ağladı :D bir daha oynamayacağını söyledi.Ama yalan tabi.Bilgisayara şifre koydum kırdı.Bios'a şifre koydum bios pilini çıkartmayı öğrendi.Bundan sonra yanıma ramleri alıyorum kafam rahat artık.
    Oralarda internet cafe yok mu? şehirdeki çocukları bu şekilde pisliğin merkezi olan cafelere itebilirsiniz.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Bios'a girin.
    CPU ısınma limiti vardır. Belli bir sıcaklık limitinin üzerine çıkınca CPU yanmasın diye PC kapanır. Limit genelde 90-100 derece civarındadır. CPU da 120-130 gibi yanabilir. O derecelere gelmesin diye kapatır işte PC kendini.
    O limit bios'tan ayarlanabilir.
    Limiti 40-50 dereceye getirin.
    Oyuna girdikten 3-5dk sonra CPU 40-50 dereceyi rahatlıkla göreceği için PC otomatik kapanır. Soğuyana kadar da açılmaz.
    PC'nin sürekli oyuna girip 3-5dk sonra kapandığını gören kardeşiniz, PC'nin bozulduğunu ya da oyunun PC'ye zarar verdiğini, oyundan virüs yediğini filan düşünebilir. Genelde PC'nin kapandığını da korkup söyleyemezler
    Bir süre böyle gidince o oyuna girmemeye başlayabilir.
    Bilmiyorum benim düşüncem bu yönde, o kapanma limitini de giderek artırın eski haline getirin sonra unutmayın.

elantronikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Başlat> Çalıştır> CMD
    orada çıkan ekrana sadece tırnağın içindekini yazın ve süreyi siz belirleyin. "shutdown -s -t3600" orada ki 3600 bilgisayarın 3600 saniye sonra yani 1 saat sonra kapanacağını belirtir. Rakamlar saniye cinsinden yazılır.
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Yaşa ve gör!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)