Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Samsung Galaxy S4 - Samsung'a yaklaşmayın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Samsung maceram 4 Eylül 2013 de başladı ve Samsung marka telefon almakla ne kadar büyük bir hata yaptığımı şu günler de anlamış oldum.

Kliksa'dan Samsung Türkiye garantili Galaxy S4 aldım ve alır almaz silikon kılıf vs taktım. Telefonu ne 1 kere düşürdüm nede bir darbe aldırdım. 20 Gün sonra ekranın ortasında mor pembe mavi gibi renkler belirdi. Bostancı'daki servise gittim ve ücret iadesi istedim. Herşey normal rutin şekilde yapıldı. 1 hafta sonra aradılar iade talebim kabul edilmiş aksesuarları kutusunu vs vs istediler. Hepsini götürdüğüm de ilgilenen bayana tekrar ettim ben yeni cihaz değil ücret iadesi istiyorum dedim not düşüyorum dedi. Tamam dedim.

1 hafta 10 gün sonra müşteri hizmetleri aradı, - Cihazınıcı tamir edelim hediye bluetooth kulaklık verelim diyor. Bunu kabul etmediğimi belirttim ve zaten ücret iadesi istediğimi de söyledim. Not alıyorum dendi ve görüşme sonlandı.

10-15 gün sonrasında servis tarafından arandım ve yeni cihazımın geldiğini gelip teslim alabileceğimi söylediler. Kan beynime sıçradı bir anda. İlk aşamadan bu yana ücret iadesi istediğimi sürekli belirtmeme ve tamam denilmesine rağmen bu saçmalıkta neyin nesiydi. Servisdeki kişiye olanları anlattım ve ilgilenip geri döneceğiz dediler. Ne arayan var ne soran. Müşteri hizmetlerini aradım servis ile görüşmemi söylediler, servisi arıyorum müşteri hizmetleri ile görüşün diyorlar. Fazla uzatmak istemiyorum servis ve müş. hiz. ile 8-10 defa telefon ile iletişime geçtim ve her seferinde araştırıp dönücez dediler.

Son olarak servise bizzat gittiğim de ya telefonu al yada yasal haklarını kullan dediler peki dedim ve hemen bir ihbarname gönderdim. Bu gün genel merkezden arandım ve;

Genel merkezin cihaz değişimine karar verdiğini bunun geri dönüşü olmadığını söylediler. Benim bir hatamın olmadığını en başından bu yana zaten sürekli cihaz değişimi için arandığımı elimde belgelerin olduğunu, servisin yada genel merkezin yaptığı hatanın beni ilgilendirmediğini söyledim. Yasal hakkım olan para iadesini yapmalarını istedim fakat kadın papağın gibi aynı şeyi takrarladı durdu. Cihazı gidip alabilirsiniz, isterseniz alabilirsin vs. Genel merkezin böyle bir yetkisi mi var? Hukuken 30 gün için de bozulan telefonu iade edip paramı geri almak istiyorum.

Madem para iadesi yapılmıyacak aylarca beni oyalamarının amacı nedir? Ben aptalmıyım bir dünya para verip Samsung Türkiye garantili cihaz alayım. Ben aramasam zaten arayan soran yok. Bu kadar ilgisizlik ve vurdumduymazlık olamaz. Herşey parasını verip cihazı alana kadar, sonrasında ne halin varsa gör sistemi almış başını gitmiş.

Son olarak şunu söyleyeyim. Ben fazla bir şey kaybetmem fakat bir yazılım mühendisi olarak çevremdekilere yapacağım telkinlerle elimden geldiğince insanları Samsung'dan uzak tutmaya çalışıcam.
    pistolpitt, uthec, tozluklu ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bence cokda abest bi durum yok yeni cihaz vermekle müşterinin mağduriyeti giderilmiş fakat para iadesi istediğinizde her firma eğer şartlar uygunsa para iadesini yapmak zorunda.benim görüşüm size verilen yeni cihazı almanız. maazallah bura türkiye ondanda olmayın.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Geçmiş olsun. Senden paketlemeye dair bütün herşeyi istiyorlar çünkü tamir edip yeniden paketleyip diğer büyük mağaza zincirlerine satacaklar. Arkadaşım çok bilindik bir mağaza zincirinden htc one v almıştı çalıştırır çalıştırmaz ekranda sarı mercimek kadar bir leke. Ve macerası başladı.

Yine bende aynı mağaza zincirinden nokia c5 mi ne almıştım. Bluetoothu bozuk çıktı. Ertesi gün gidip bütün pakette çıkan ne varsa verdim (aman diyim jelatini çılarmayın yoksa almayabiliyorlar) para iadesini papazlanarak aldım.

Mantık şu, cihazı arızalı sattıklarını biliyorlar. ( orada yardımcı olan elaman bilmiyor hangi cihaz)

Sen geri verdiğinde tamir edip, sıfırmış gibi yeniden satıyorlar.
    Yada yedek parça olarak piyasaya karışıyor.

Yine büyük bir mağaza zincirinden tv almıştı teyzem. Teşhirde üründen beğenip eve gönderilmek üzere anlaştılar. Eve geldi kutulu sıfır ürün. Eve gelen ekip açtı. Aaa o da ne teşhirdeki ürün!( teyzem teşhirde ürünü incelerken tvnin köşesinde bir yerinde şekilli ufak bir çizik görmüş) veryansın edip televizyonu geri göndertmiş elemanlarla. Genel müdüründe .zına .ıçıp parasını geri almıştı.

Ben çok dikkat ediyorum elektronik birşey alırken. Mümkünse bütün kontrolleri servis elemanlarının önünde yaptırıyorum. Depoya bile beraber gittiğimiz oldu. Ses kayıt cihazı da götürücem artık sorular sorup kaydedeceğim.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sikayetvar.com

yazın..işe yarayabilir. kesinlikle geri dönüyorlar.

siz yazılımcı iseniz, samsunga kanıp nasıl aldınız bilemedim. bende yazılımcıyım, hiç sevemedim gitti androidi. çok basit geliyor bana işletim sistemi. hele o donması yok muu.. öldürüyor adamı. askerde kullanmak zorunda kaldım, ordan biliyorum.
    SULH bunu beğendi.
    birGarip..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geçmiş olsun abicim...
    gerek bilgisayar parçası gerek ev elektroniğinde oldum olası sevmedim samsungu...
    ve sevmemeye de devam edeceğim...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cokda abest bi durum yok yeni cihaz vermekle müşterinin mağduriyeti giderilmiş fakat para iadesi istediğinizde her firma eğer şartlar uygunsa para iadesini yapmak zorunda.benim görüşüm size verilen yeni cihazı almanız. maazallah bura türkiye ondanda olmayın.
    Benim kızdığım nokta bu kadar birbirlerinden habersiz ve vurdumduymaz olmaları. Bana desinlerki isteğiniz kabul edilmedi, yeni cihazı alacaksın. Yok sürekli geri dönücez arıycaz demeleri ve aramamaları sürekli benim işin peşinden koşmam. Sonunda ise artık bu yeni cihaz alacaksın dayatması.

Şikayetvar.com hiç bir işe yaramıyor. Şikayetçi memnuniyetinden tamamen uzaklaşmışlar. Otomatik cavap atılıyor ve sorun çözülmüş gibi gösteriliyor.

S4 aldım. Bir değişiklik olsun dedim fakat 2. haftadan bozulunca telefondan da soğudum Samsung markasındanda.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Teknoloji bence şans işi

Bende s4 umu 3 kere sert düşurdum hic biseyi yok canavar gibi çalışıyor

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Senden paketlemeye dair bütün herşeyi istiyorlar çünkü tamir edip yeniden paketleyip diğer büyük mağaza zincirlerine satacaklar. Arkadaşım çok bilindik bir mağaza zincirinden htc one v almıştı çalıştırır çalıştırmaz ekranda sarı mercimek kadar bir leke. Ve macerası başladı.

Yine bende aynı mağaza zincirinden nokia c5 mi ne almıştım. Bluetoothu bozuk çıktı. Ertesi gün gidip bütün pakette çıkan ne varsa verdim (aman diyim jelatini çılarmayın yoksa almayabiliyorlar) para iadesini papazlanarak aldım.

Mantık şu, cihazı arızalı sattıklarını biliyorlar. ( orada yardımcı olan elaman bilmiyor hangi cihaz)

Sen geri verdiğinde tamir edip, sıfırmış gibi yeniden satıyorlar.
    Yada yedek parça olarak piyasaya karışıyor.

Yine büyük bir mağaza zincirinden tv almıştı teyzem. Teşhirde üründen beğenip eve gönderilmek üzere anlaştılar. Eve geldi kutulu sıfır ürün. Eve gelen ekip açtı. Aaa o da ne teşhirdeki ürün!( teyzem teşhirde ürünü incelerken tvnin köşesinde bir yerinde şekilli ufak bir çizik görmüş) veryansın edip televizyonu geri göndertmiş elemanlarla. Genel müdüründe .zına .ıçıp parasını geri almıştı.

Ben çok dikkat ediyorum elektronik birşey alırken. Mümkünse bütün kontrolleri servis elemanlarının önünde yaptırıyorum. Depoya bile beraber gittiğimiz oldu. Ses kayıt cihazı da götürücem artık sorular sorup kaydedeceğim.

htc one v turkcell den aldım batarya şişti garantiye yolladım .batarya şiştiğinden dolayı ön cam sol taraftan yukarı kalkmış diye garanti dışı saydılar bende tüketici mahkemesi başvurdum para iadesi diye bu ayın 18 inde dört ay olacak bekliyorum.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    sana tek tavsiyel suan kullandığım lg g2 olur. nakitte 1400 e kadar bulabilirsin.

İşletim Sistemi
    İşlemci
    İşlemci Hızı
    Android 4.2.2 (Jelly Bean)
    Qualcomm® Snapdragon™
    2.26 GHz

Ekran

Tip
    Ebat
    Full HD IPS Ekran, 423 ppi
    5.2 inç

Hafıza

Dahili Hafıza
    RAM
    16/32GB dahili hafıza
    2GB

Kamera

Ön Kamera
    Arka Kamera
    2.1 MP
    13 MP OIS Camera

Veri Bağlantısı

GPS
    Bluetooth
    USB
    NFC
    Wi-Fi
    Var
    Versiyon 4.0 (Apt-x)
    2.0
    Var
    802.11 a/b/g/n

Batarya

Batarya
    3000 mAh SiO + Li-Polimer (İnce Tasarımlı)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Media marketten alınma galax i S imiz vardı..dokunmatik arızası sebebiyle kaç kere garantiye yolladık formatlayıp geri gönderdiler en son servisten aldığımızın akşamı tekrar telefon donunca şikayet var a yazdım verdim veriştirdim media marketten girip samsung tr den çıktım..

Ertesi günü aramışlar babamı son bir kez daha getirin gereken yapilacaktır diye.. Tekrar gittik bu sefer telefonun teslim alan kadın yüzümüze bile bakmazsan sanki tanıyormuş gibi davrandı göya servisi arayıp ordakileri azarladı..

Sonuç itibariyle ekran kasa hepsi değişti gıcır gıcır geldi.. 1 senedir kullanıyor sorun yok..Ama bi daha ne samsung nede media marketten telefon alırım..

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Dostum dikkat edersen ilk başta sana değişeceğiz dediler sonra hediye verelim yenisini verelim vs hepsi yasal itiraz süresi yani 1 ay dolana kadar seni oyalayıp zaman kazanmak içindi şimdi zaman doldu yenisini verelim yada yasal hakkınızı arayın diyecekler ilk 1 ay tüketici mahkemesine gitmediysen şimdi aynı arızanın 1 yıl içinde 3 defa tekrarlaması lazımki para iadesi isteyebilesin oda paranın hepsini alamazsın birde aklınızda olsun servislerin bir başka oyunu daha var cihaz tamire verdikten 20 gün sonra arıyorlar cihazınız hazır gelin alın gidip alıyorsun eve geliyorsun bakıyorsun hiçbişey yapılmamış geri götürüyorsun kardeşim bu tamir olmamış diyorsun hiçbişey demeden verin efendim tekrar bakalım diyorlar size yeniden makbuz veriyorlar buda tamire verdiğiniz ürünü 20 işgünü içinde yapıp vermeleri lazım yoksa yenisini talep etme hakkınız var bunu engellemek için yaptıkları bir oyun tamire verdiğiniz cihazı kontrol etmeden makbuz imzalayıp teslim almayın.
    cousinecruis, ferhatkars ve Shrieker bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende s3 ün 2 sefer ekranını değiştirdim ama hep düşürdüğüm için kırıldı...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    htc one v turkcell den aldım batarya şişti garantiye yolladım .batarya şiştiğinden dolayı ön cam sol taraftan yukarı kalkmış diye garanti dışı saydılar bende tüketici mahkemesi başvurdum para iadesi diye bu ayın 18 inde dört ay olacak bekliyorum.
    İnşallah davayı kazanırsınız. Çok sinir bozucu gerçekten..
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadasimin HTC si de garantiye gitti bir tuelu geri gelmedi.. sonra gelin alin dediler bu seferde o gidip almadi.. yani bu bir taktik ne yazik ki bizim burokrasi dandik oldugundan hep patron kazanir tuketici surunur.. diger markalarda da dueum cok farkli degil.. yeni cihazi almak mantikli bece.. ben 1 yildir S3 kullaniyorum cok sukur memnunum.

Bu arads S3 ekrani kaca degisiyor? Merak ettim ona gore saglam tutalim telefonu
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    ekran 100 tl işçiliği fln kaça patlar bilmem

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasimin HTC si de garantiye gitti bir tuelu geri gelmedi.. sonra gelin alin dediler bu seferde o gidip almadi.. yani bu bir taktik ne yazik ki bizim burokrasi dandik oldugundan hep patron kazanir tuketici surunur.. diger markalarda da dueum cok farkli degil.. yeni cihazi almak mantikli bece.. ben 1 yildir S3 kullaniyorum cok sukur memnunum.

çok paraya değişiyor ama ebay sağolsun ben telefon alırken piyasada parçası var mı, xda da yazılım geliştireni var mı ona bakıyorum. firmaya güvenen yolda kalır
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

400 tl yi buluyor orjinali...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    100 lira mi? Yahu bir ara ekran 600 tl kasayla birlesik vs diyorlardi.. okadar ucuz oldugunu bilmiyordum orjinal degil sanirim? Dokunmatigi etkilemez mi? Goruntu kalitesini? Vs?

Ebay olmasa zaten yanmisiz

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    sony i her zaman sevmişimdir...
    cep telefonu olarak 10-15 modelini kullandım...
    sony e güvendiğim için fotoğraf makinasını da aldım...
    çok titiz değilimdir... makinayı belki 10 defa yere düşürdüm...
    en son merceği mi ne arızalandı... çalıştırdıgımda içinden tırr diye dişli kaçırma sesi geliyordu...
    garantiye verdim... garantiye girerse yapın yoksa yapmayın dedim...
    benden kaynaklı hata olmasına rağmen genede garantiden tamir ettiler...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana tek tavsiyel suan kullandığım lg g2 olur. nakitte 1400 e kadar bulabilirsin.

İşletim Sistemi
    İşlemci
    İşlemci Hızı
    Android 4.2.2 (Jelly Bean)
    Qualcomm® Snapdragon™
    2.26 GHz

Ekran

Tip
    Ebat
    Full HD IPS Ekran, 423 ppi
    5.2 inç

Hafıza

Dahili Hafıza
    RAM
    16/32GB dahili hafıza
    2GB

Kamera

Ön Kamera
    Arka Kamera
    2.1 MP
    13 MP OIS Camera

Veri Bağlantısı

GPS
    Bluetooth
    USB
    NFC
    Wi-Fi
    Var
    Versiyon 4.0 (Apt-x)
    2.0
    Var
    802.11 a/b/g/n

Batarya

Batarya
    3000 mAh SiO + Li-Polimer (İnce Tasarımlı)
    bunu türkiyede pek kişi bilmez ama LG her zaman (goldstar iken bile) samsung dan bir gömlek üstün olmuştur (malzeme ve işçilik olarak)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)