Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Marmaray açılıyor vatana millete hayırlı olsun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hayırlı olsun. İlk sene kullanmayı düşünmüyorum, bir sene geçtikten sonra kullanırım.

Neden mi?

Ne olur ne olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülen insanın yaşı kemale gelince bir tomar siyasi çıkar rezilliği birikiyor.. Neler demediler .. Konya liman kenti olacaktan tutunda herkese çift anahtara kadar.. Çernobil patladı radyasyon yüklü bulutlar karadenize boşaldı bakanlarımız çıktı çayda radyasyon yok diye hüpür hüpür çay içtiler yıllar sonra ortaya çıktıki binlerce ton çay gömülmüş büyük kısmı piyasaya sürülmüş...Hızlı treni dünya döndükçe başımızdan eksik olmayasıca başbakanımız makinistliğini yaparak açtı aynı hızlı tren raylar bu hızlara göre olmadığından kaza yapınca(Pamukova 2004 41 ölü 80 yaralı) 2 tane garibim makiniste ceza kesildi.. Ulaştırma bakanı ne istifa etti nede görevden alındı ??.. Şimdi mühendisler facia olur diyor.. nolur canım 1500-2000 kişi boğularak ölür en fazla .. 2-3 makinist + sinyalizasyon görevlisi cezalandırılır..
    Görüyorum ki gene A partisi B partisi kavgasına dönüşmüş olay... Ne partiler geldi geçti Anap, Doğruyol, chp akp........ bizler takım tutar gibi parti tutttuk .. yarın gene alkışlayacaz açılışta X partiyi .. ama kaza olduğunda ki yetkililer olur diyo.. siz daha iyisini yapın diyecek x partililer y partililere
    Bi farkına varsak aynı gemide olduğumuzun .. kaptan değişir ama gemide biz varız karaya oturduğunda kaptan kabini en rahat yerdir ...olan bize olacak ..
    Yarın bu geçit açıldığında mühendislerin facia olur laflarından sonra çoluk çocuğunuzu bu geçide yollayabilecek iç huzuruna sahipmisiniz... Ben değilim
    Sinan Aksu, McBay, arca94 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    marmarayın içine girmiştim. bildiğin trenin geçeceği tünele yani. normalmi bilmiyorum ama duvarlardan su sızıyordu.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülen insanın yaşı kemale gelince bir tomar siyasi çıkar rezilliği birikiyor.. Neler demediler .. Konya liman kenti olacaktan tutunda herkese çift anahtara kadar.. Çernobil patladı radyasyon yüklü bulutlar karadenize boşaldı bakanlarımız çıktı çayda radyasyon yok diye hüpür hüpür çay içtiler yıllar sonra ortaya çıktıki binlerce ton çay gömülmüş büyük kısmı piyasaya sürülmüş...Hızlı treni dünya döndükçe başımızdan eksik olmayasıca başbakanımız makinistliğini yaparak açtı aynı hızlı tren raylar bu hızlara göre olmadığından kaza yapınca(Pamukova 2004 41 ölü 80 yaralı) 2 tane garibim makiniste ceza kesildi.. Ulaştırma bakanı ne istifa etti nede görevden alındı ??.. Şimdi mühendisler facia olur diyor.. nolur canım 1500-2000 kişi boğularak ölür en fazla .. 2-3 makinist + sinyalizasyon görevlisi cezalandırılır..
    Görüyorum ki gene A partisi B partisi kavgasına dönüşmüş olay... Ne partiler geldi geçti Anap, Doğruyol, chp akp........ bizler takım tutar gibi parti tutttuk .. yarın gene alkışlayacaz açılışta X partiyi .. ama kaza olduğunda ki yetkililer olur diyo.. siz daha iyisini yapın diyecek x partililer y partililere
    Bi farkına varsak aynı gemide olduğumuzun .. kaptan değişir ama gemide biz varız karaya oturduğunda kaptan kabini en rahat yerdir ...olan bize olacak ..
    Yarın bu geçit açıldığında mühendislerin facia olur laflarından sonra çoluk çocuğunuzu bu geçide yollayabilecek iç huzuruna sahipmisiniz... Ben değilim
    Barış abi.

Eskiden İnsan bir partiye oy verirdi olur biterdi.

Şimdi artik öyle değil, X partisinin seçmeni, ayni zamanda onun için gönüllü fedai olmuş artık.

Yapılan işin yanlış olduğunu bilsin, yanlış olduğunu bile bile sırf fikirleriyle ve ideolojisiyle çelişmemek için yapılan işi destekler. Buda işine gelmez, eleştirilmekten korkar

Kısa bi örnek verelim ;

Şimdi yeni bir yasa gündem de.

Diesel araç kullananlar, Benzinlilere göre çevreyi daha fazla kirlettiği gerekçesiyle daha fazla vergi verecekmiş.

Sosyal medya da hükümet yandaşları ''Zaten dünyanın her yerinde Diesel araçlar daha fazla vergi ödüyor'' gerekçesiyle hükümeti destekliyor.

Haa birde, ''Ağaçları savunuyordunuz, hadi şimdi ödeyin bu vergileri'' diyorlar

Fakat akaryakıttan alınan vergide zaten dünya lideriyiz. Birde üzerine ekstra vergi ödeyince, Diesel aracın hiç bir ekonomik avantajı kalmayacak ki.

Şimdi bu politikanın yanlış olduğunu kendileride bal gibi biliyor.

Ama itiraz edemezler, çünkü fikirleriyle ve ideolojileriyle çelişmiş olurlar.

Bunun gibi bi durum söz konusu

Bu Arada Marmaray projesi Memleketimize hayırlı uğurlu olsun.
    Umarım söylentiler gibi felaket sonuçlanmaz.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marmarayın içine girmiştim. bildiğin trenin geçeceği tünele yani. normalmi bilmiyorum ama duvarlardan su sızıyordu.
    Hocam sen nerelerdesin
    sardokar bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı TheArcheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin muhendisler muhalefet haber gazetesinin muhendıslerı olmasın :D yada chp nin .
    Mühendislerin çoğu Japon

Japon milleti kendini hükümetede, muhalefete de satmaz. Zorlarlarsa kendini öldürür yine satmaz
    Barış Şuşut bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen nerelerdesin
    evlendim, yeni eve taşındım, internet yok evde
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlendim, yeni eve taşındım, internet yok evde
    Hayırlı uğurlu olsun,

Ataman da yapılmış, gözün aydın
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S...muşum rayına..

Bana bisiklet yolu açabilmeyi becersinler ondan sonra kaç ton kömür istediğimi de söyleyeceğim!!!

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de işler öyle kolaymı sanıyorsunuz? Hala örümcek kafalılar var. Kaç dava açıldı Marmaray'ın iptali için bir fikriniz varmı? Yer altından çıkan tarihi eserlerin nakli için ne kadar zaman harcandı fikriniz varmı? Gelin hizmeti Antalya'da görün. 200 mt'lik alt yapısı (kanalizasyon, vs) Daha önceki AKP'li belediye zamanında döşenmiş yolun asfalt+çiçeklendirilmesini 6 ayda bitiremedi CHP'li belediye. Sonra da vatandaş ilgisi az oldu diye 3 kez açılış yaptılar :D
    Bizim burda da AKEPEli belediye yolları boyuyor Bildiğin şerit çektiriyor. YAMUK YUMUK! Ula yolları yaptırtsana bırak çizgi çekmeyi. Patetes tarlasına boya sürünce lale bahçesi olacak sanki!

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın o zaman canlar

http://www.muhalifgazete.com/haber/82374/bu-haliyle-acilirsa-felaket-olur.html
    Sonra birden durdum ve dedim ki "Cuk."
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı TheArcheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etme abi birazdan başlarlar ,yok marmaray yapılırken hamsilerin solungacı tıkanmış ,yosunlar katledilmiş ,midyelerin kabuğu çatlamış diye :D diren hamsi
    Aahah çok güldüm
    Emeği geçen herkesin eline sağlık çok güzel bir proje, ağız/dil/ses/çene kombinasyonu gücüyle proje yapmaya çalışanlar/memleket kurtaranlar için örnek olmuş.
    -unnamed-, Dentist76 ve sarıdev bunu beğendiler.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ağız/dil/ses/çene kombinasyonu gücüyle proje yapmaya çalışanlar/memleket kurtaranlar için örnek olmuş....
    bu cümle o kafaları tam anlamıyla anlatabilmiş...
    +1

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Satacak biseyler bulunursa,ya da yeni vergi isimleri tanımlanırsa boyle guzel projeler görmeye devam ederiz hamdolsun.Atmasyon vergilerle,peskes çekilen kurum ve arazile cebi boşaltılan hemşehrim de karnımızı doyuramazken 4dakikada karşıya gececem deyip aglamakli oluyor.
    Gezi den sonra iyice kabaran Bayram coşkusu gündemini değiştirmeyi bizden öğrenecek değiller elbet;ki marmarayda yarin bir gun oluşacak bir hasar gündeme gelirse ya 'cok biliyorsanız siz yapsaydiniz' olacak,ya da hemen bir 'vergi affi'yla gönüller bir olacak.iste bunlar hep sosyoloji..
    pistolpitt bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbullular açısından bu kadar önemli bir konu nasıl oldu da açılmadı şaşırdım Hayatımızı kolaylaştıracak trafiği bir nebze olsun rahatlatacak bu çalışmayı yapanlardan Allah razı olsun.
    dünyanın en önemli projesi ve gerçekten çok faydalı olacak bir de şu yüzer tüp projesi hayata geçerse o zaman marmaray-metro ve yüzertüp istanbulun her iki yakasını da içine alacak bir çember oluşturmuş olacak ve asıl o zaman rahatlama daha belirgin olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın o zaman canlar

http://www.muhalifgazete.com/haber/82374/bu-haliyle-acilirsa-felaket-olur.html
    bu haberdeki iddialar cevaplandı ve çürütüldü

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı McBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse büyük resmi görememiş.

İlk başlarda rahatlatacağı doğru.

Fakat bu tarz gelişimler İstanbul'un içinden çıkılmaz insan kalabalığına ve trafiğine iyice yük bindirecek.

Çünkü bütün yatırımların en babaları hala İstanbul'a yapılmaktadır.

Haliyle insan göçü daha da artacak bunu kimse görmek istemiyor.

İstanbul da bu kadar inşaat yükselmesinin sebebi de bu.

Şimdi 3.boğaz köprüsü yapılacak.

Bunlar İstanbul'a en başta yarar getiriyormuş gibi görünsede aslında zarar vermektedir.

İstanbul'un acilen ama acilen boşaltılması gerekmektedir.

İstanbul kaldırabileceğinden fazla insan sayısına sahip.

Daha önceleri hep yazdım bunları tabi kimse iplemedi.

Yine iplemeyecekler.

Ama olsun ben yinede yazıyorum buraya.

Sonra neden İstanbul da çok trafik var diye millet dert yanmakta.

Yazımdan şu anlaşılmasın.

Hani İstanbul'a hiçbirşey yapılmasın demiyorum.

Tabiki yapılsın.

Fakat şimdilik ya bir süreliğine ara versinler veya 10 tane projeden 6-7 tanesini istanbul'a yapacaklarına 1-2 tanesini İstanbul'a yapıp geri kalanını diğer illere paylaştırsınlar.

Böylelikle İstanbul'a olan göçü sıfıra yakın bir konuma indirip diğer insanları yerlerinden etmeden gereken iş imkanını sağlamış oluruz.

Ama bunu kimse sallamayacak o da ayrı mesele.

Birde TOKi ile ilgili bir gerçeği yazardım da konumuz o değil.

TOKİ gerçeği adlı bir başlık aç ve bizi aydınlat
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

Bakın burada Londra Metrosu nasıl başlamış gösteriyor, Thames Nehri'nin altı. Ne zaman mı? Abdülhamit doğmadan 12 yıl önce !! Kendimizi kandırıyoruz, zamanında metro ve Demiryolu diye kendini yırtanları "Pis solcu, Komunist" diye süründürenler şimdi yumurta kapıya gelince birbir artistlikle iş yapıyoruz havalarına girmişler. 40 yıldır İstanbul aynı zihniyetin elinde, bu millet bu kafayla daha çoook sürünür.
    sardokar bunu beğendi.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Benim de yazacaklarımı ne güzel biri özetlemiş..
    Çorbada tuzum olsun...

polo34 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elin oğlu şunu yapmış bunu yapmış diye yazmaya başlasam aylar sürer yine bitmez. O yüzden böyle saçma sapan projelerle siz kandırın kendinizi bakalım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    trafiği rahatlatmaya zerre kadar katkısı olmaz aksine trafik daha da sıkışabilir. istasyon lokasyonları ve metro metrobüs bağlantılarının trafiği düzgün değil ki. Avrupa yakasını iyi bilmem ama Anadolu yakasını avcumun içi gibi bilirim. Burda yapılan metronun e5 in altından gitmesi zaten bir hata. e5 trafiği rahatladı mı? hayır. İnsanların yoğun olduğu bölgelere demiryolu ulaşım var mı hayır? Sahilyolu-minibüs yolu, e5, tem bağlantıları düzgün mü ? tek kelime ile berbat. Araç trafiğini geçtim. Bir yayanın Zincirlikuyu'dan Bostancı'ya gitmesi için 3 kere hat değiştirmesi gerekiyor. metrobüse bindin uzunçayırda indin metroya binmek için yer altından ünalan istasyonuna 15dk yürüyorsun. Yoğun saatlerde kadıköyden kalkan metro tıklım tıkış dolu. Hadi bindin bostancı durağında indin. Sahile inmek için mecbur yine minibüse bineceksin. Bu mu çağdaş ulaşım şekli.
    Banliyoyü yenilemek için çalışma yapıyorsun yine eskisinin aynısı. Madem yenileyeceksin kaz orayı göm yer altından gitsin. Üstünden de sahil yoluna adam gibi karayolu bağlantılarını yap direkt e5 e çıkış yap. Minibüs yolu altına veya üstüne raylı sistem yap minibüsleri kaldır veya ara hatlara ver mahallelere yolla. Daha söylenecek çok şey var. Ama şehir planlamayı mühendislerin yerine siyasetçi yapınca anca bu kadar. Millet de şakşak alkışlar, gözü başka bişey görmez çünkü akıllı değil.
    sardokar ve drtayfun bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Uyumaya , uyutulmaya devam....

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben bikac ay binmeyi dusunmuyorum zira bırılerıne hıc guvenmıyorum.

hatırlayınız...

Pamukova Faciası veya Pamukova Tren Kazası, 22 Temmuz 2004 günü Sakarya’nın Pamukova ilçesinde meydana gelen tren kazası. Ankara-İstanbul arasında hızlandırılmış tren seferini yapan Yakup Kadri Karaosmanoğlu adlı tren aşırı hızdan dolayı raydan çıkmış, toplam 230 yolcudan 41[1]’inin ölümüne, 80’inin de yaralanmasına sebep olmuştur. Kaza Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde sürmekte olan özelleştirilme süreci ve yeni hayata geçirilen hızlı tren projesinin ilk adımında meydana gelmiştir. Yolcu sayısı olarak en yoğun hat olan Ankara-İstanbul tren hattı arasında hızlı tren uygulamasına yetersiz altyapıya rağmen aceleyle yapılan geçiş yüzünden[2] meydana gelen kazadan sonra dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yoğun kamuoyu tepkisine[3] rağmen istifa etmemiş ve görevden alınmamıştır.
    sardokar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)