Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İNDİRİM MANYAKLARI

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Geçen gün bir mağazadaki deri montlara baktım da, %50 indirim diye girdim. 1100 liraymış 550 liraya düşmüş bak bak ki hepsi böyle.Hadi bunun gerçek değeri 550 olsun. Ulan indirimden önce bana niye 1100 e bindiriyon o zaman? madem 1100se değeri, niye 550ye satıyon? gerizekalı mısın, yoksa beni mi gerizekalı sayıyorsun? esnaf arkadaşlar bi yorum yapabilir mi? :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu cümleyi dükkan sahibine aynen söyleseydin cevabı merak edenlerde aydınlanmış olurdu. Keşke soraydın be.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    öyle deme sayın kardeşim bu indirim geyiğini kadınların neredeyse tamamı yiyor
    hatta birlikte çalıştığım bir arkadaş var%30 indirim yazıyor diye aynı telefonu 100 tl fazlaya aldı
    ne yaptın o tel 850 lira dedim nasıl yahu yaptı

Motosikleti
    Hornet 650
    Aynen +1

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Deri için bu indirim fiyatları normal.

Çünkü şu an deri sezonu kapandı ve önümüzde noel var. Neredeyse bütün sektör yurtdışına çalışıyor. Noelden dolayı herkes tatilde. şubata kadar da açımaz. Deri firmalarıda mevcut durumları korumak ve yetişmiş elemanlarını kaybetmemek için karlarından vazgeçiyor ve maliyetine satıyor.

Nerden mi biliyorum bi ayağım Deri imalat sektörünün merkezi zeytinburnunda ve fiyatları biliyorum.

Şimdi şöyle bir kıyaslama da yapabilirsin. Bir deri mont imalatı için 3 kişi gerekir kesim dikim ve yancı. Bu üçü ortalama 100 dolar alır bir mont için, montun ölçüsüne görede deri kullanılır. Bu da tutsun 100 dolar.

Kısaca bugün zeytinburnuna gidip beğendiğin modeli gösterip bunu bana dikin dediğinde 200 dolar vermen gerekir ki bu da 400 TL eder. E 100-200 de genel gider koysan al sana 500-600 kısaca gerçek deri alacaksan o fiyat normal.

Firmaların kar marjı konusunda yorum yapmıyorum.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Sanırım motomax'taki dane montlardan bahsediyorsunuz. O montların yurt dışı fiyatı 385 euro, yani gerçekten bin küsur tl. Goretex ve corduro malzemede bu kalitede bu fiyat çok iyi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben en cok su alısverıs kanallarına bayılıyoru. s4 yalnızca 199 tl dıyor. yok halı 499 degıl 39 dıyor. yahu oha be insan accık atar. ucundan atar. abartmasalar olmaz.
    otopsici bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben en cok su alısverıs kanallarına bayılıyoru. s4 yalnızca 199 tl dıyor. yok halı 499 degıl 39 dıyor. yahu oha be insan accık atar. ucundan atar. abartmasalar olmaz.
    biz deneme maksatlı istedik s4 herifler kredi kartı bilgisi istedi yok dedik ptt ile karşı ödemeli yolla yolladılar almadık
    sonra arkadaşı 50 kere aradılar niye almıyonuz lan ptt den diye
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz deneme maksatlı istedik s4 herifler kredi kartı bilgisi istedi yok dedik ptt ile karşı ödemeli yolla yolladılar almadık
    sonra arkadaşı 50 kere aradılar niye almıyonuz lan ptt den diye
    Onların gönderdiği sahtesi. Ama bu sahtelerde kalite kalite. ) Çok kaliteliler ama bunuda belirteyim. 199 a var 299 a var 399 a var var da var.

Zaten inasnın başına ne gelirse aç gözlüükten gelir. Al orjinalini kıy paraya zaten en az 2 sene işini görür. 1 senede sallarsın olur 3 sene. Ucuzunu alınca 3 ay da bir değiş daha sonra seervisle tamirciyle uğraş olmadı isyan moduna gir forum forum derdine çare ara. Gerek yok bunlara.

Orjinal kaçağını alın yine çakmasını almayın
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Ben ürünün ne kadara imal edildiğine bir şey diyemem doğru 500-600e imal edilir ama benim olayım Firmalara sen bir ürüne %30dan fazla indirim yapabiliyorsan NŞA da beni sömürüyorsun kardeşim :D

-yok merkanar o değil benimki normal bir deri mont

-wolrath, hiçbiri bi gergedan reklamı değil ama

otopsici, o gelen de maket telefondur, ya da hoparlör. (Yaşanmış olay)
    wolrath bunu beğendi.

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Bir Mağaza yöneticisi olarak konuya gireyim (deri olarak değil genel olarak söyleyim)

Şimdi bir ürün diyelim keten pantolon (canvas) üretim bedeli ortalama 10tl 15tl arasıdır.Siz bunu minimum çok dandikler hariç sezon içinde 50-60-70 e alırsınız.Burdaki kar payı içinde bu ürünün dağıtımı kargosu bu ürünü satan personelin maaşı yemeği sigortası ............. (uzatabilirim ) kdv si dahil bir sürü vergisi ve masrafı vardır.Şirket bunu o civarlarda satar ve masraflarını çıkartır.
    Daha sonra elinde kalan malı bir sonraki seneye sarkıtmamak için kar payını düşürerek indirime giderler ancak hiç bir mağaza veya şirket zararına satmaz bnu bilin.İndirim ilk önce %10 olur sonra %30 sonra %50 sezon sonlarında yani kış sonu (mart nisan) %70 e girilir ve siz 10 liraya üretilen ürünü 20 liraya alırsınız veya 25 e.Bu 20 ve 25 içinde yine yoldur vergidir hepsi mevcutdur ama kar payı çok düşüktür.

Dünyada her şirket her kuruluş giyim de dahil böyle çalışır.

Deride de aynı durum söz konusudur.

Son olarak (bunu söyledikden sonra alışveriş yaparken içinizden geçen cümleleri tahmin edebiliyorum) Bir mağazadan aldınız 20 liralık normal bir t-shirt 'ün maliyeti 2.5 lira 3 lira arasındadır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Deri icin 500 tl normaldir
    Ama 1100 de cok pahali senin baktigin mont muhtemelen p ile baslayan golf oyanayn bi marka o golf sopasini musteriye sokmaya calisiyorlar

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bizim burda deri montlar 49.90' dan başlayan fiyatlarla

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda deri montlar 49.90' dan başlayan fiyatlarla
    danbaşlamayaymışiyiymiş.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)