Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ram Uyumuuu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MG125 (Bilinçli Sürücü)
    Merhabalar başlıktanda anlaşılacağı gibi bilgisayarıma http://www.hepsiburada.com/liste/hi-...fview%3dlister
    Bu rami düşünüyorum. Pc özellikleri aşşağıdaki gibidir.

Birde işlemcime bu ram uyarmı uymazmı onuda bilmiyorum. İstenirse kasa içinden fotoğrafta gösterebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Bilgisayarınız ddr3 ram'i ve frekans olarak da 1333 Mhz'i destekliyorsa linkteki ürünü alabilirsiniz... Ona nasıl bakacagım dersenizde anakartınız tam modelini yazarsanız yardımcı olabılırm..
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Hüseyin teşekkür ederim, Açılışta P5-KPL AM yazıyor sanırım bu anakartın modeli?

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Rica ederim yardımcı olabilirsem ne mutlu bana... Bu model numarasını yazarak sizde asusun sitesinden ram hakkında bilgi alabilirsiniz... Anakartınız DDR2 1066 Mhz'i destekliyor..Tabi daha düşük hız olarak 800 Mhz ve 667 Mhz ram de takabilirsiniz, ama muhtemelen üstündeki ram 1066 Mhz oldugu için sizde o ayarda bi ram kullanabılırsınız... 2 adet ram slotu vardır zaten, 4 GB düşünüyorsanız diğerini sökün.. Çünkü Windows xp 4 GB'a kadar destekliyor...

Motosikleti
    Bak bunuda bilmiyorum tekrar teşekkür ederim. yanlzca rami değiştirmemin faydası olur değilmi? işlemcimle ilgili bi bilgimde yok :(

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    eğer anakartınız ddr2 is bu ram uymaz. cünkü ddr2 ve ddr3 ramlerin altındaki dişler farklı, soketleri uymaz bildiğim kadarıyla
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    Emre teşekkür ederim işlemcimin ddr2 destekli olduğu kesinleşti Şimdi tek sorunum 4gb ramin bilgisayarı istediğim hıza ulaştırıp ulaştıramayacağı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    DDR2 ram bellekler biraz pahalıdır 2 gb leri 100 tl civarında

Motosikleti
    Evet ne yazıkki öyle ama almışken 4gb alayım diyorum

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ddr2 1066'lık ram almalısınız. Kaç gb alacağınız size kalmış. Yalnız performans istiyorsanız bir an önce windows 7 veya 8'e terfi etmelisiniz. Xp devri çoktan kapandı. Bir de ben bu bilgisayara takviye yapmanızı tavsiye etmem. Teknoloji çok ilerledi bütçe elveriyorsa yeni bilgisayar toplayalım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yanlış hatırlamıyorsam g31 çipsetli ve max 4 gb destekleyen bir anakart tır .
    F/p oranı ve randıman açısından DDR2 2x2 gb 800 mhz yada 1066 mhz ram gayet makul olur.
    Yalnız 64 bit işletim sistemi kurmazsanız 4 gb ram in 3.2 gb kısmını görür ve kullanır .
    Mevcut işlemciyide e serisi en azından 4xxx 7xxx 8xxx bir işlemci kullanman performansını ciddi derecede arttırır. İşlemcin serisinin en üstü olmasına rağmen çok gerilerde kalmış bir model.

Hatta düzeltme yapim. Seğer anakartın SE versiyon değilse 1066 mhz rami doğrudan desteklemiyor . OC yapman lazım. İleri düzey bilgin yoksa hiç bulaşma. 800 mhz ram en makulü olur.

Not : Kısatmaların anlamıni bilmiyorsan hiiç bulaşma. 800 mhz ram ve orta karar 45 nm bir işlemci sistemi ayağa kaldırır. İşlemciyi 2. elde çok uygun fiyatlara bulabilirsin.
    ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Konuyu takip edemedim pek... Diğer arkadaşların,abilerin de dediği gibi sistem biraz eski fakat kullanım açısına göre değişir..İşlem bazındakullanımızda bi sakınca yoksa bu sistemlede idare edebilirsiniz... Xp'nin sanırım önümüzdeki mart yada nisan ayına kadar güncelleştirme destegi var ondan sonra microsoft xp den desteğini geri çekiyor...

Motosikleti
    ovv Ne bilgili abilerimiz varmış burdaaa. 45nm diye aramama rağmen çok birşey bulamadım eğer zahmet olmazsa bi kaç link alabilirmiyim sahibinden.com veya sıfır olarak?
    Çok teşekkür ederim şimdiden

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşalr bnmde eski bilgisayarım metin2 de şaman için kullanıyorum işlemci hızı 2.8 olmasına ragmen1.40 hızında çalışıyor cpu yu 122 derece görüyor termal macun yneiledim içinde toz filan yok fan güzel çalışıyor anakart 36 derece bu işte bi iş var sizce sorun nedir[IMG][/IMG]
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr bnmde eski bilgisayarım metin2 de şaman için kullanıyorum işlemci hızı 2.8 olmasına ragmen1.40 hızında çalışıyor cpu yu 122 derece görüyor termal macun yneiledim içinde toz filan yok fan güzel çalışıyor anakart 36 derece bu işte bi iş var sizce sorun nedirhttp://<a href="http://bit.ly/c25MCx...fu.jpg</a></a>
    Sanırsam işlemciniz 64 bit fakat sizin pc'de 32 bit windows kurulu.... işlemcinizin tam modeli nedir acaba... ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    [IMG][/IMG]

bunları bulabildim intel pentium 4 2.80 ghz
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler