Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amerika'da Grenajlarım Mahsur Kaldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Selam Dostlar
    Gülümsediğime bakmayın biraz canım sıkkın, 3 yıldır ebay üzerinden alışveriş yaparım, böyle bir sorunla karşılaşmadan başka yöntemler varken bir hata edip amerikadan gönderen aracı firmalar ile bu sefer "büyük" bir parça göndermek için sipariş verdim neyse satıcıya gerekli ödemeyi yaptım, ürünler amerikadaki posta kutumda (aracı firmanın ofisinde) duruyor.
    Ürün içerikleri komple grenaj seti ve 1-2 tel.
    Buraya kadar herşey normal, her zamanki gibi ağırlığı hesaplarlar oda yaklaşık 13-14 lbs tutuyor ve onların sistemine göre bilen bilir 28$+ lbs başına 6 dolar gibi rakamlara herneyse 100 dolar gibi bir rakama getirtirim diye hesap etmiştim fakat "boyut" olayı aklımdan kaçmış.

Uluslararası standartlara göre boyut ağırlığı geçiyorsa boyutlark kendi arasında çarpılıp ona göre fiyat ıvır zıvır anlatmıyim uzun uzun.

KISACASI KARGO ÜCRETİM 900$ ÇIKTI.Çözüm üretin diyorum yok ,geri iade yapayım dedim 200$ kargo bedeli çıkardılar.
    Şuanda ürüne verdiğim toplamda 400-500$ ile afedersiniz mal gibi ortada kaldım.
    3 senedir alışveriş yaparım, yapanlara yol gösteririm nasıl böyle bir hataya düştüm şaşırdım kaldım.Gümrüktende kaç kere mal almışımdır gerçekten enteresan.PTT üzerinden yollasalar en azından sadece gümrüğü öder alırımda işte işin çakallığına kaçıyorlar.
    Bu firmayı tercih etmemin sebebide adam gibi takip numaram olsun, 3-4 güne gelsin hesabı daha önce alışveriş yaptığım firma ama büyük parça söylememiştim hiç.Büyük parça alışverişlerimde çinden oldu sorunsuz, onlar direk ptt ile yolluyor bazı satıcılar problem olmuyor gümrüğü ödüyorsun alıyorsun.Herneyse yaptık bir hata, aklıma gelse Çin veya Hongkong'dan söylerdim ptt üzerinden direk elimde ah ah...

UZUN LAFIN KISASI

Long Island City, NY, 11101
    United States of America

DEVAMINI VERMİYORUM ADRESIN bilen bilir bu firmayı, BU BÖLGE BU ŞEHİRDE X FİRMADA VE FİRMANIN OFİSİNDE PARÇALARIM MAHSUR KALDI.
    AMERİKADA TANIDIKLARINIZ VARMIDIR PARÇALARI BURADAN ALABİLECEK VE BANA KARGOLAMA KONUSUNDA YADA PARÇALARI GÖNDERME KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLECEK ?

TANIDIKLARINIZ VARSA RİCA EDİYORUM ARAYIN, BİR TÜRLÜ ÇÖZÜM ÜRETEMEDİM ORTADA VERDİĞİM 400$ 500$ ile kaldım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa buradan veya özelden telefon numaralarını gönderebilir rica ediyorum.

GRENAJLARIMI KURTARIN YOKSA AÇIKARTTIRMA KURBANI OLABİLİRLER İLERİDE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    tehdit edin e-baya şikayet edicem gibi deneyin

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun hocam.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geri iade yapıp 200 $ zarar en makulu gibi duruyor :( Geçmiş olsun.

Histroyde yayınlanan bir program var. Kargo savaşları www.uship.com. Bu linke bir bak açık arttırma ( eksiltme ) ile kargo taşınıyor.

Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tehdit edin e-baya şikayet edicem gibi deneyin
    Şikayet konusu nedir ? Kargolama uluslararası standart bir durumdur ve fiyatlandırma standartlara uygun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    amerikadan iste nokta kom sitesiyle görüş

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Tek yol satıcıyla görüşüp cancel transaction açtırıp ana paranı kurtarman,onun dışında satıcının gönderi konusunda alternatif üreteceğini sanmıyorum maalesef 200 doların haybeye gidecek gibi biraz daha diretirsen yarısını alabilirsin gibi kolay gelsin.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Ödeme Paypal üzerinden yapılmadımı. Ürünü alırken kargo ücreti belli değilmiydi? Direk dispute açın ve bekleyin en geç 45 gün içinde paranız geri iade edilir. Gerisi satıcıya kalır gider paşa paşa parasını öder ve ürünleri geri alır. Bende grenaj seti almıştım ve kocaman bir koli ile geldiler, ptt ye gidip vergimi ödeyip aldım onun dışında hiç bir sıkıntı çıkmadı. Kargo bedeli 80USD idi fakat satıcı tüm sorumluluğu üzerine alıp 155usd kargo ödemiş. Ürünler geldiğin de gördüm.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Selamlar, ben Amerika'dayım ve motosiklet servisi işletiyorum. Dün bir arkadaşa USPS (buranın standart posta servisi) ile Harley Davidson parçası yolladım, parçalar da öyle büyük şeyler değil ve 68$ tuttu. Yani anlayacağınız buradan oraya birşeyler göndermek çok pahalı. Amerika'dan İste gibi firmalar yüklü gönderim yaptıklarından kargo şirketleriyle özel anlaşmaları var ve çok ucuza yollayabiliyorlar. Ben de Fedex ve UPS ile görüşeceğim bu konuyu ama ne kadar çok gönderiminiz varsa o kadar iyi indiriminiz oluyor, bana ne kadar indirim yaparlar bilemiyorum. Grenaj getirtmek çok karlı değil gönderim ücretinden dolayı. Grenajları bana göndertseniz bile ben buradan nasıl yollarım bilemiyorum, 900$ dan daha ucuza gönderebileceğimi sanmıyorum. Keşke satın almadan önce iyice araştırsaydınız bu konuyu.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben Amerika'dayım ve motosiklet servisi işletiyorum. Dün bir arkadaşa USPS (buranın standart posta servisi) ile Harley Davidson parçası yolladım, parçalar da öyle büyük şeyler değil ve 68$ tuttu. Yani anlayacağınız buradan oraya birşeyler göndermek çok pahalı. Amerika'dan İste gibi firmalar yüklü gönderim yaptıklarından kargo şirketleriyle özel anlaşmaları var ve çok ucuza yollayabiliyorlar. Ben de Fedex ve UPS ile görüşeceğim bu konuyu ama ne kadar çok gönderiminiz varsa o kadar iyi indiriminiz oluyor, bana ne kadar indirim yaparlar bilemiyorum. Grenaj getirtmek çok karlı değil gönderim ücretinden dolayı. Grenajları bana göndertseniz bile ben buradan nasıl yollarım bilemiyorum, 900$ dan daha ucuza gönderebileceğimi sanmıyorum. Keşke satın almadan önce iyice araştırsaydınız bu konuyu.
    Bu grenajlar ne kadar büyük ki? Ben iki defa full dolu koli aldım. Genişlik ve derinlik 1mt, yükseklik ise 60-70cm vardı. Belki daha yüksek sorunsuz aldım ve öyle çok uçuk kargo da ödemedim. USPS forever dedik ve riske girdik allaha şükür sorun olmadı.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Şöyle bir yöntem denenebilir. en*boy*yükselik (cm ) /5000 = hacimsel olarak kaç kg olacağını hesapla. Sonra DHL üyeliği olan bir kişi & firma tanıyosan onunla konuş , senin için özel fiyat alsın temsilcisinden. Temsilciler 30 kg üzeri gönderilere liste fiyatının dışına çıkıp kendi insiyatifleri ile özel fiyatlar verebiliyolar. Gerçekten özel fiyatlar liste fiyatlarının çok çok altına geliyor. Eğer fiyat uygun gelirse DHL'in üyeliğini kullanacağın kişinin import numarasına karşı ödemeli olarak kargolamasını iste satıcıdan. Emin ol 900 $ rakamının çok çok altına mal olacak bu iş.

Hatta şöyle bişey deneyebilirim , çalıştığım firma DHL ile anlaşmalı , 2 haftada bir DHL'in müşteri temsilcisi ziyaretimize geliyor , sen üyeliğini kullanabileceğin bi DHL üyesi bulursan fiyat konusundada müşteri temsilcimle kıyasıya pazarlık yapabilirim.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tavsiyem : ek iade kargo bedelini kabul edip kalan paranızı kurtarmaya bakın . o eşya usps ile PTT ye gelirse Türkiye'ye ulaşsa bile zaten gümrüğe takılacak %20 vergi ödeyeceksiniz . 500 usd sa 100-usd vergi . ama PAket Posta gümrüğünde yine biraz daha kolay halledebilirsiniz.

eğer PTT ye gelmezse özel bir şirketle gelirse DHL - Fedex- TNT ozaman zaten eşya gümrüğe gelir gelmez sizden 100-usd ordino ( dökümantasyon ) bedeli isteyecekler . + gümrük müşaviri bulacaksınız vekalet vereceksiniz ya da kendiniz 2 gün koşturacaksınız . yine 100-usd vergi + damga vergisi + ardiye vs çok masrafınız olur .

yok illa getirtmek istiyorum diyorsanız . Uluslararası Kargo da illa malı gönderici gönderecek ve bedelini gönderici ödeyecek veya belirleyecek diye birşey yok . Malı aldırtabilir ve nakliye bedelini siz ödersiniz. DHL Kargo yu arayın Amerika Newyork ta kargom var aldırtmak istiyorum deyin. Gönderici firma bilgileri şu telefonu şu adresi şu deyin. onlar adamları arayıp adamların deposundan alıp getirene kadar ki tüm fiyatlandırmayı yapar size dönerler . Bu aracı Muattap olduğunuz firmalar genelde bu tarz nakliyeden kazanırlar . 500 usd lık kargo bedeline 900-usd derler .
    sysroot bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Arkadaşlar satıcının amerika ofisine yolladığı kargo detayları aşağıdaki adreste

https://www.fedex.com/fedextrack/ind...&cntry_code=tr

Boyutu ve ağırlığı belli, uluslararası kargo standartı ıvır zıvır olayı olduğundan birşey de diyemiyorum.
    Fedex'i aramıştım biz o şekilde çalışamayız dediler ama gene ararım olmassa.Elim kolum bağlı buradan birşey yapamıyorum ki.
    Amerika'daki bir arkadaşımız bu telefon vs. trafiğini yönetse çok güzel olacak.Kargo ağırlık ve boyut bilgilerinide yukarıdan verdim.
    Yeterki şu firmadan kurtarın grenajlarımı yoksa açıkartırmaya kurban gidicek.
    Geri verme olayına gelince zaten gönderirken 100$ kargo parası ödedim geri gönderirkende 200$ istediler, e parçanın kendisi zaten 250$ mı ne , ortada kurtardığım para neredeyse yok olmuş olacak, ayrı 2 parçam var onlar hafif zaten onları getirtirim sorun yok ama grenajlarda bu sorun var.
    Aaah ah yaptık bir hata üzerine soğuk su içicem yada bir arkadaşımız yardım ederse kurtarıcam.
    Satıcıyı suçlayacak bir durum yok, olay ondan çıkmış durumda, aracı firmayıda suçlayamıyorum uluslararası standart bilmemne şeyler diyor, fakat aracı firmanın ilgisizliği ve alternatif üretmeden bana 900$ ı kitlemeye çalışması hiç hoş olmuyor.
    Rica ediyorum biri bu firmayla görüşsün Amerikadan, ilgilenmeye çalışsın.

@boy adlı arkadaşada özelden gerekli bilgileri aktarıyorum Amerika'da olduğu için.
    Yardım edecek arkadaşlar varsa rica ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)