Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

(ÖYD) Ölüme yakın deneyim, yaşayanınız var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250
    arkadaşlar bu aralar bu konuya çok taktım.öyd yaşayanınız var mı? bilgisi olmayanlar lütfen yazmasın.aşağıya bir yazı bırakacağım.bilmeyenlerde okuyup öğrenebilirler.

Dünya üzerinde milyonlarca insan bir şekilde ölüme yakın deneyim yaşamıştır. Ancak ölüme yakın deneyim yaşayanların bir kısmı yaşadığının adını koyamaz. Çoğu insan da yaşadığı bu deneyimi başkalarıyla paylaşmaz.Paylaşamaz.

Kimi yaşadığı deneyimin ÖYD (ölüme yakın deneyim) olduğundan habersizdir.Kimi ise bu deneyimi akıldan çıkmayan bir rüya gibi görür.Bir kısım insan ise yaşadığı deneyimi anlattığı takdirde alay edilmekten korkar yada kendileriyle bu konuda alay edilmiş olduğu için susar.

Ancak ölümden dönen binlerce insanı inceleyen araştırmacılar ölüme yakın deneyimlerin dokuz karakteristik belirtisi olduğunu tespit etmişler.

1- Ölmüş gibi hissetmek
    2- Acı duymamak ve huzur. Kişide ölüme karşı korku duymamaya başlar.İçini huzur doldurur.
    3- Bedenin dışına çıkmak. Yukarıdan kendi bedenine bakabildiğini fark eder , kendisine yapılan müdaheleleri izler
    4- Tünel deneyimi. Kişi kendisini bir tünelin içine çekiliyormuş gibi hisseder.Tünelin öbür ucunda çok parlak bir ışık vardır.

TÜNEL5- Işık saçan insanlar. Tünelin sonunda kişiyi ışıktan insanlar karşılar. Bu insanları tanımasa da sevgi dolu olduklarını bilirler. Bazı dinlerde bu insanların Mesih, inandığı dinin peygamberi,melek veya yardımcı ruhlar, arkadaşlar olarak tanımlama eğilimi vardır.

6- Işıktan varlık ÖYD yaşayan kişiye çok yoğun sevgi ve mutluluk verir.
    7- Hayatı yeniden gözden geçirmek
    Işıktan varlığın yardımıyla kişi hayatını yeniden gözden geçirir.Yaptığı iyi ve kötü her şeyi tekrar hatırlar.
    8- Geri dönüşe gönülsüz olmak Bu noktada kimi ÖYD yaşayanlara geri dönmek isteyip istemediği sorulur.Ama kişi hayır dese de kişiye geri dönmesi gerektiği söylenir.
    9- Kişilik değişimi.

ÖYD yaşayan kişilerde 8-10 yıllık vadeler içinde olumlu kişilik değişiklikleri gözlemlenmiş. En önemli değişim ise kişi intahar sebebiyle bile bu deneyimi yaşamış olsa, hayata ve getirdiklerine değer verir olmaları ve rtık ölümden eskisi gibi korkmamaları. Bu deneyimlerin tamamı paranormal deneyimlerdir
    Acaba siz de ölüme yakın deneyim yaşayanlardan mısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Bi daha yasamak isyemiyorum filim seridini gormedim ama cok dehset vericiydi ambulasta ustumu yirtiyolardi uyandigimda

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Mesajım bulunsun.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Tüylerim diken diken oldu .

Daha yaşım geeeeeennççç.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    ödy yi falan bilmem.. güney doğuda askerde vızır vızır kurşun sesinde hiç ışık mışık görmedik...
    İmportant ve numangokce bunu beğendiler.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    benim görüşümce motosiklet forumunun ''moto sohbet'' bölümünde daha önce böyle bir deneyim yaşadınız mı diye sormak çok absürd olmuş. veya bana öyle geldi az önce yine bir ölümlü kaza haberi görüğümdendir...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben varım . Allah bir daha yaşatmasın.

Film şeridi su götürmez bir gerçek ve o filmi seyretmek hayata bakışınızı değiştiriyor. ( olumlu anlamda )

Konunun ilerleyen kısımlarında detaylıca anlatırım.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    görünen o ışık ;tıkanan pamuğun etkisi olmasın sakın
    M.balibey ve cece89 bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Geçen yıl geçirdiğim motorsiklet kazamda , ben havada uçarken aklımdan birsürü şey geçti . Film şeridimi deriz ne dersek artık. Bahsettiğimiz şey bu ise bendede oldu diyebilirim .

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    evet hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti derler ben bizzat yaşadım resmen çocuklugumdan itibaren hatırlayabildigim şeyler bi anda gözümün önünden geçti aklımdan ben böylemi ölücekmişim diye geçirdigimi hatırlıyorum

o anı unutmam imkansız olay 380 voltluk sanaayi elektrigine çarpıldıgımda oldu biraz salladıktan sonra resmen beni fırlatıp attı hayatım gözümün önünden geçti kelimesi sadece bi benzetme sanki gözünüzle görüyormuşcasına kafanızın içindeki hatırlayabildiginiz veya hatırlayamadıgınız şeyler bi anda film şeridi gibi geçiyor sanki gözünüzle görüyormuş gibi ama olay beynin içinde gerçekleşiyor

anlatmaya çalıştım ama bilmem anlatabildimmi
    acayüp bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başına geldiğinde anlarsın beyaz ışığın nereden geldiğini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti derler ben bizzat yaşadım resmen çocuklugumdan itibaren hatırlayabildigim şeyler bi anda gözümün önünden geçti aklımdan ben böylemi ölücekmişim diye geçirdigimi hatırlıyorum

o anı unutmam imkansız olay 380 voltluk sanaayi elektrigine çarpıldıgımda oldu biraz salladıktan sonra resmen beni fırlatıp attı hayatım gözümün önünden geçti kelimesi sadece bi benzetme sanki gözünüzle görüyormuşcasına kafanızın içindeki hatırlayabildiginiz veya hatırlayamadıgınız şeyler bi anda film şeridi gibi geçiyor sanki gözünüzle görüyormuş gibi ama olay beynin içinde gerçekleşiyor

anlatmaya çalıştım ama bilmem anlatabildimmi
    Bende de benzeri oldu.
    Annemin beni doğurduktan sonra ilk kucağına aldığı anı , babamla ilk karşılatığım anı dışarıdan biraz yukarıdan seyrettim.
    Yani annemle ilk kucaklaşma anımdan o an yaşadığım ana kadar olan şeyleri hızlı fakat beyne kazınırcasına etkileyici şekilde belki saniyenin çeyreği belki daha kısa zamanında net bir şekilde seyrettim. Ama 3-4 mt yukarıdan görüş açısı ile. Çok ilginçti.

Buda motosikletle ciddi bir kaza tehlikesi atlattığımda olmuştu.
    Babam yeni ölmüş ve daha ilk haftasında mezarına gidiyordum , mezarlık duvarının hemen dibinde gerçekleşmiş bir olaydı. Ne ironik .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yengenize bugünlerde biraz kilomu aldin ne?
    diye sordugum an itibariyle yasamistim o deneyimi.
    Allah düsmanimin basina vermesin.
    Yani birak ruhani tarafini,
    fiziksel aci da söz konusu.
    srknbdm, dr.asc, Khutuck ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu okumaya başlarken benim de aklıma geldi

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaşımı kurşun sıyırdı yarısınıda alıp götürdü fakat 3.5 attım demek ki ölüme yaklaşmamışız

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    [QUOTE=acayüp;3149732]Başına geldiğinde anlarsın beyaz ışığın nereden geldiğini.[COLOR="Silver"]

merak etme dostum korkunun ecele faydası yok...birgün hepimiz göreceğiz beyaz ışığı.
    hani cem yılmaz da diyor ya gösterisinde ''ışık görüyorum ışık görüyorum''
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Çok fazla tekila içip sızdığımda buna yakın bir deneyim yaşamıştım kafası yakın

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    dayımın 600rr yla 2006 da yagmurlu havada altımdan kaymıştı. haliyle kafayı da yere vurdum
    bayılmışım ambulansın içinde ayılmıştım kafamda kaskla hastaneye gidiyorduk..
    o an ciddi ciddi ölüyorum sanmıştım

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hocam traktörle takla attım 8 gün yoğun bakımda yattım toplam 1 ay hastanede yattım gözlerimi açtım hastanede hemşireler falan vardı aha huriler dedim
    ne olduğunu hatırlamıyordum bana ne oldu dedim ozmanda 250cc ye geçmiştim aha motorla kaza yaptım dedim....traktörle kaza yapmışsın deyince ampul yandı bende
    ölüme en yakın böyle yaklaştım doktor bana yüzde30 şans vermiş...bundan fazlada yaklaşmayı düşünmüyorum
    ama ışıkmış aksakallı dede falan görmedim

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim yengemin kalbi durmuş ve yarım saat çabalayıp geri diriltmiş doktorlar, bişey görüp hissettin mi diye sordum yengeme, hiç birşey görüp hissetmedim dedi. Beyaz ışık, siyah ışık dedikleri şey herkesin başına gelmiyor demek ki.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tüm dünya ÖYD esnasında ışık görürken hintliler görmüyor. yani bilimsel değil kültür ile ilgili bir konu. Bu da bu konunun zırva olduğunun kanıtıdır bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)