Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ACIBADEM HOSPİTAL kazıgı

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selam dostlar dedemleri kalp rahatsızlıgı ıcın dokatora goturdum ( genel kontrol ) SGK anlasmalı oldukları ıcın 25-30 tl fark ile gireceklerdi muayneye muayne sonucu bi fatura cıkarttılar 230 tl lan bu adam zaaten 800 tl maas alııyo ve emekli nasıl bir devlette yasıyoruz ? 1 gecede SGK anlasması 3 katına cıkıyor 25-30 tl iken 76 tl oluyor hala bu hukumeti savunanların aklının olmadıgı kanısındayım saygılarla...
    2move bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. hem geçmiş olsun hemde çok geçmiş olsun. Haram zıkkım olsun. Bu hükümete söyleyecek birşey kalmadı. Yeni zamlarla beraber yeni tarifelere hazır olun

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzeri bir dert bendede var. Annem , Çağlayan Florence Nightingale hastanesinde By pass ameliyatı oldu.
    Kalpte Türkiyede en iyi hastane buymuş. Kontrol için devamlı götürüyorum. Muayene ücretleri 3 , tahlil ücretleri 8 katına çıktı. özel hastaneler , sağlık bakanlığıyla anlaşmalarını yenilemişler. Bakanlık bir takım sağlık kalemlerini ödeme kapsamından çıkartmış. Durum özetle böyle..Şimdi Şişli etfal hastanesinde takip ediliyor.Devlet hastanesi olduğundan , annemde emekli olduğundan , hiç bir ödeme yapmıyorum.

Sgk lılar özel hastanelere gidebilir , cüzzi bir katkı payı ile muayene ve tedavi olabilirdi. Şimdi paranız varsa gidebilirsiniz.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    normalde hatayda devlet hastanesi bakmadıgı icin özele gidiyorlar fakat hic para ermiyolarmıs ama bugun ben ödedigim icin hepsini ögrenmiş olduk allah belalarını versın ne diyelim kan tahlilini karsılamıyormus devlet e onu karsılamıyor bunu karsılamıyor 68 tl bi tahliile verdik yuh artık

Acıbadem hastanesine gidip çok para verdik diye şikayet olur mu? Kaşıbeyazda yemek yemeğe gidip 300tl hesapla çıkarken "ama köşedeki restoranda 30tl'ye doyuyoruz" diyor musun?

İyi hastanelere gidelim, en hızlı ve lüks hizmeti alalım ama bunlar en ucuzu olsun...

Aklıma Yılmaz Özdli'in bir yazısı geldi:
    "Komada geliyorsun, bacağını kesiyor, damar çıkarıp, kalbine bağlıyor, gebermekten kurtuluyorsun. Sonra da “Çok para aldı” diyorsun. Kaç para ki senin hayat? O kadar etmez mi?" devamı
    oyunageldim ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı İlker Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıbadem hastanesine gidip çok para verdik diye şikayet olur mu? Kaşıbeyazda yemek yemeğe gidip 300tl hesapla çıkarken "ama köşedeki restoranda 30tl'ye doyuyoruz" diyor musun?

İyi hastanelere gidelim, en hızlı ve lüks hizmeti alalım ama bunlar en ucuzu olsun...

"Komada geliyorsun, bacağını kesiyor, damar çıkarıp, kalbine bağlıyor, gebermekten kurtuluyorsun. Sonra da “Çok para aldı” diyorsun. Kaç para ki senin hayat? O kadar etmez mi?" devamı

konu bedava diye gidip cok para vermek değil dostum önce olayı anla sonra yorum yap normalde 25 tl iken muayne ucretı 1 gecede 75 e cıkması ve tahlil ucretlerının kat kat artması buadar kör olmayın gözunuzu azcık acında belki ilerlersiniz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Enteresan gerçekten, memleketin en lüx hastanesine gidip yemek parasına çıkabileceğini düşünmek bizim insanımıza has her halde? Motorunun parçasını bile 40 yerden araştırıp fiyatını öğrenen vatandaş aynı şeyi sağlığı için yapmıyor.Ne diyeyim??

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

"Rabbim verdikçe veriyor" diyordu ya biri.
    Şimdi okuduğum bir haber:
    "Hükümet,yanlış uygulama yapan özel hastahanelere verilen para cezalarını kaldırdı.Böylece başta medical park olmak üzere birileri rahatladı."
    Yeterli mi?
    dockerengin, J3ASKAN ve oyunageldim bunu beğendiler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hocam öyle bir anlatmışsınki sanki devlet hastanesine gitmişsinde sizden zorla para almışlar,suçlamalar filan
    Gittiğiniz özel hastane,öyleki kendi rızanızla gitmişsiniz.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle bir anlatmışsınki sanki devlet hastanesine gitmişsinde sizden zorla para almışlar,suçlamalar filan
    Gittiğiniz özel hastane,öyleki kendi rızanızla gitmişsiniz.
    Yahu konunun ana teması o değil ki...
    Tabiiki özel hastane...
    Adı üstünde... Kazığı sokacak....

Ama hükümetimiz öyle bir övüyor ki sanırsınki sağlıkta uzay çağı yaşıyoruz...
    Olmayan bir hizmeti , sanki oluyormuş gibi vatandaşın gözüne sokanlara tepkimiz...
    antilop_skul ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ya anlamak istemiyorsunuz yada işinize gelmiyor ( her halukarda aynı sey ikiside ) 25 tl olan fiyatı 1 gecede 75 tl yapan yanı 3 katına cıkartan hastane değil devlet babaymıs anladınızmı ? bunu ben uydurmuuyorum yanı
    alp_tunay bunu beğendi.

Türk Tabibleri Birliği yıllardır bas bas bağırıyor, aklı başında medya bas bas bağırıyor gittikçe hastanın tedavisini karşılamak zorunda olduğu bir sisteme gidecek diye... Buna klasik muhalefet kafası diye bakıp ciddiye almadı kimse ama gerçek oluyor. Bir süre sonra Amerika'nın şuanda olduğu hale geleceğiz. Yani özel sigortaların yönettiği sağlık sistemi. Ama Amerika bu sistemden çıkmak için nasıl mücadele veriyor kimse görmüyor. Bu gördükleriniz sağlık sisteminin mali sorunlarının su üzerine kalan kısmı. Sağlık çalışanlarının bildiği, hasta cephesinde olanların bilemediği/göremediği bir çok sorun var.

Acıbadem Hastanesi çok yüksek fiyatlı sağlık hizmeti vermesi ile bilinen bir kuruluş. Zaten kendi masraflarını karşılaması mümkün olmadığı için sadece kalp ile ilgili bazı branşlarda SGK anlaşması var, diğerlerinin hiçbirinde yok. Hastanenin hastayı SGK dışında bırakmak için elinden geleni yaptığına da eminim.

Başlık hatalı. Burada kazığı atan hastane değil, devletin ta kendisidir. Florance N. 'e gidin ve ameliyat olmanız gereksin. Bakın nasıl Florance'ın SGK anlaşması olmayan tarafına kayıyorsunuz. Kaymayabilirsiniz elbette ama böyle bir yönlendirme ve hafiften mecburiyet oluşturulduğunu göreceksiniz. Memorial, Amerikan hastanesi zaten hiç anlaşmıyor bile.

Bu arada geçmiş olsun. Yazmamışım. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Florence Nightingale hastanesinin devlet ile kalp anlaşması var. Sgk'lılara baktığı bölüm devlet hastanelerini araştmıyor. Kuyruklar , evraklar , uzun sayılabilecek tahlil randevüleri vs vs.. Tek iyi tarafı hasta yakını veya ziyaretçi olarak ne zaman gelirseniz gelin , hasta ile görüşmenize ses çıkartmıyorlar.

Kardioloji profesörü bir akrabamın tavsiyesi üzerine , Annemi Florence Nightingale hastanesinde ameliyat ettirdim. Evimede çok yakın , anormal bir durum olursa götürmesi kolay. Ancak şöyle bir sıkıntım var. Böbrekleri hassas .dahliye anlaşması olmadığı için , kalp dokturunun verdiği her ilacı , farklı bir hastenede n randevü alarak , dahiliyeciye ve nefrologa onaylatmam gerekiyor. Yoksa kardioloğun verdiği ilaç böbreği bozuyor.

Kalp dokturunun verdiği heyet raporunu her seferinde değiştirtmek zorunda kalıyorum ve heyet raporu bedeli için de her seferinde özel hastaneye heyet raporu bedeli olarak 75 TL ücret yatırıyorum. Parası önemli değil sistemi anlayın diye yazıyorum.

İlk heyet raporu için 75 TL , sonrası için bir kez daha 75 TL ve talep açabilmesi için bandrol , dolayısıyla bir kez daha muayene bedeli ödemem gerekiyor. Diğer hastanein dahiliyesi ve nefroloğu ( Böbrek uzmanı ) içinde muayene bedeli ödemiyorum ama randevü alıp bizzat gitmek icap ediyor. ( Ki bunlarda kardioloğun, heyet raporuna hangi ilaçları yazması gerektiğini belirliyor ) Tüm bunlar özel hastenenin SGK ile dahiliye anlaşması olmamasından ve kardioloğun raporm düzenlerken , kendi hastenesindeki dahiliye doktoruna danışmakta inat etmesinden kaynaklanıyor.

Özel hastane elbette para kazanmak için kurulmuş bir ticari firma . Devlette sgk'lı ve emekli vatandaşına anlaşma yoluyla buralarda tedavi olma imkanı tanımışken , her ne oldu da bir günde bazı kalemler ödenmez hale geldi ? Buna bir açıklama yok. Bakanlık anlaşmayı değiştirince özel hastanede fiyat tarifisini güncelliyor.

Tedavi masraflarını ben vereyim diyorum bu seferde valide su kaynatıyor. kardolog'la , nefrolog'la ayrı ayrı uğramamak için ,güç bela Etfal hastanesine ikna edebildim. ( Ki buradaki doktorları alınlarından öpmek lazım. Saçma sapan sağlık sistemine ve bu kadar hasta yüküne rağmen büyük bir özveriyle hastalarıyla ilgilenmeye çalışıyorlar. Sözle tarif edemem . Hakikaten görmeniz lazım.)

Yani tabelada yazan ünvanı değiştirmekle , partizan başhekim atamakla , sağlıkta devrim mevrim olmuyormuş arkadaş.
    dockerengin bunu beğendi.

Bu arada bugün yeni Tam Gün Yasası geçti. Yeni neleeer neleeer var.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı İlker Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Özel hastaneler bu türden demagojileri kullanarak soygunlarını yapıyor. Sağlık hizmetleri ücretsiz olmalıdır. Özel sağlık hizmetleri adı altında kokuşmuşluk yaşanmaktadır. Bu nedenle sağlık güvenceleri de giderek yalan olacaktır. Her hastaneye gittiğimde. Yazılan tahlil hastanemizde yapılmıyor denilerek özel laboratuvara gonderiliyorum.10 gün önce 500 tl tahlil ücreti ödedim. Son gittiğimde yine tahlilleri dışarıda yaptiracaksiniz dediler. Hemen ardından hiç tanımadığım bir laboratuvardan yılbaşı tebrik mesajı aldım.Anlayana sivrisinek saz....
    J3ASKAN ve dockerengin bunu beğendiler.

Özel sağlık sisteminin vatandaşa ücretsiz olması ütopyadır. Çünkü küçük semt hastanelerinin giderleri ile büyük hastanelerin giderleri arasındaki farktan 8 hastane inşa edilir. Tüm sağlık sistemini devletleştirmek de Türkiye için ütopyadır.

Tuzak, vatandaşın hastaneye gittiğinde ne ödediğini bilememesi ve X yaptık Y ekledik gibi numaralarla düşündüğünden çok daha büyük rakamlara kapıdan çıkmasıdır. Doğrusu, hastanın tercih ettiği hastaneye girdiğinde ne kadar masrafla çıkabileceğini bilmesinde yatar. O da mevcut sağ gösterip soldan saman altından yürüten politik süreç içerisinde ne yazıkki mümkün değil.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ütopya iddiası işine gelmeyen şeyin ifadesidir. Însan sağlığının alınır satılır meta olması ahlaki bir sorundur. Organ mafyası bu anlayışların bir sonucudur. Daha çok şeyler göreceğiz...
    dockerengin bunu beğendi.

Yaptığım yorumların benim işime gelmesi yada gelmemesi ile ilgisi yok. Sektörün orta yerindeki biri olarak fikirlerimi yazdım. Bunların ütopya olmasının sebebi Türkiye ve dünyadaki sağlık piyasası dinamikleri ile ilişkili.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Motora kasko kendinize sağlık sigortası yaptırın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)