Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlginç bir sahibinden.com diyaloğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt600'ü de elin adamına değil bana soracaksınız!
    en çok bana soracaksınız!
    ben saksı değilim!!!
    yaşaaaa...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslinda diyalog yedek parca mevzusuna girmenle aninda ucurumdan asagi yuvarlaniyor. Sonrasindada xt muhabbeti yapiyorsun ve bitirici cumlen en sonda 2 hafta sonra diye basliyor.

Adamin cevabi senden kurtulmak icin yazdigi ortada.

Direk adama desenki ben bu motorlar hakkinda hicbisey bilmiyorum ilk agizdan ogrenmek istiyorum. Ozaman verecegi cevap olumsuz oldugunda tartisilirdi.

Forumda da bu sekilde tersleyen yazilar oldugu gibi ayni cevabi surekli tekrar etmekten sikilmayanlarda var.

Bunlardan biride benim. Aslinda terslenen sey insanlarin meramini anlatmak icin caba gstermeyisleri ve hatta hicbisey icin caba gostermeyisleri.

Bu topici buraya acip kendi hakliligini tescil etmeye calisacagina terslenme sebini anlamak icin biraz caba gisterebilirdin.

Tam bir nasihat kivaminda oldu ihtiyarliyorum galiba.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sahibinden.com da satış yaptığımda böyle diyaloglara maruz kalmamak için mesaja kapatıyorum. Ciddi olan arıyor.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    La koca Özgürü tanımadınız ya

Adam sana acemi muamelesi yapmış olm işte, motordan anlamayan adam DR650 den ne anlar ki diye düşünmüştür Orda araya bir iki kelime serpiştirecektin acemi olmadığını anlatmak için. Şimdi hocam motorun yaklaşma açısını biliyo musunuz, en fazla ne kadar yükseklikteki engellerde altını vurmuyor, karter koruma var mı, tank tokatlamayı biliyorum bi de, babamın tank tokatlaması var şeklinde de cümle içinde kullan ki adam bildiğini zannetsin )

XT 600 ü Fatihe sormayan adama Fatih saksı fırlatıyor haberiniz olsun
    ozgur325 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com da satış yaptığımda böyle diyaloglara maruz kalmamak için mesaja kapatıyorum. Ciddi olan arıyor.
    Artik eskisi gibi sacma sapan mesajlar gelmiyor. Sahibinden mesajlara sinirlama ve filtre koymus durumda.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sahibinden.com ilanlarindan numarami kaydedip defalarca arayanlar var. 2010 yilinda 2009 model aprilla ilani vermistim simdi ne ilan var ne motor ama hala arayipta " birader seni aprilla diye kaydetmisim kimsin sen" diyen denyolar oluyor. Dolayisi ile adam artik bikmis olsa gerek ki sana patlamis. Bu arada dr 650 nin saglamini bulmak cok zor.. biz 1 tane yaptik kome krank kol piston silindir degisti. Pc de yapim asamasi resimleri var alacak olursan paslaşiriz. Parcalari zor bulunuyor ve pahali haberin olsun ayrica agir motosiklet arazide sıkıntı.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    banada sen motoru kız almışın dul satıyosun diyo adamın biri

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi tanımasam da yorumlarınızı gv 650 başlığında okuyordum, muhtemelen o uzun açıklamaları gv 650 satarken yazmışsınızdır... Ben de iki kez gv 650 kullandım satarken komik diyaloglar oluyor gerçekten, çin malı mı abi bu diye başlayanlar mı istersin, kaç basıyor mu ararsın...

Bu yüzden sanırım bana cevap yazan arkadaş da haklı kendince, çünkü senet sepetle adam dolandırıcısı da mesaj yazıyor, ilk kez motor alacak adam da yazıyor, elindeki patlak motoru takasla iteklemek isteyen de...
    Gv ye özel değil. Ne satarsam satim tüm seceresini eksiğini fazlasını yazıyorum. Hatta bazen arkadaşlar takılıyorlar bana satmak için değil satılmasın diye ilan açmışsın diye
    Geçen arabayı sattım. ADam aradı il dışından geldi satışı aldı bindi gitti.
    İlana yazdıklarımı sormuş soruşturmuş bakmışki herşey yazdığım gibi.
    Aracın eksiklerini ne kadara nereden alabileceğine kadar herşeyi yazmıştım.

Ama işte garip adam çok. Gelip arabaya bakıp almayacağı halde başka bir amaç için inceleyen var. Halbuki almıcam ama bilmem ne için şurasına bakmam lazım dese olur diycem
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com ilanlarindan numarami kaydedip defalarca arayanlar var. 2010 yilinda 2009 model aprilla ilani vermistim simdi ne ilan var ne motor ama hala arayipta " birader seni aprilla diye kaydetmisim kimsin sen" diyen denyolar oluyor. Dolayisi ile adam artik bikmis olsa gerek ki sana patlamis. Bu arada dr 650 nin saglamini bulmak cok zor.. biz 1 tane yaptik kome krank kol piston silindir degisti. Pc de yapim asamasi resimleri var alacak olursan paslaşiriz. Parcalari zor bulunuyor ve pahali haberin olsun ayrica agir motosiklet arazide sıkıntı.
    İşte aradığım bu tarz bir cümleydi o kadar... Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için...

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda diyalog yedek parca mevzusuna girmenle aninda ucurumdan asagi yuvarlaniyor. Sonrasindada xt muhabbeti yapiyorsun ve bitirici cumlen en sonda 2 hafta sonra diye basliyor.

Adamin cevabi senden kurtulmak icin yazdigi ortada.

Direk adama desenki ben bu motorlar hakkinda hicbisey bilmiyorum ilk agizdan ogrenmek istiyorum. Ozaman verecegi cevap olumsuz oldugunda tartisilirdi.

Forumda da bu sekilde tersleyen yazilar oldugu gibi ayni cevabi surekli tekrar etmekten sikilmayanlarda var.

Bunlardan biride benim. Aslinda terslenen sey insanlarin meramini anlatmak icin caba gstermeyisleri ve hatta hicbisey icin caba gostermeyisleri.

Bu topici buraya acip kendi hakliligini tescil etmeye calisacagina terslenme sebini anlamak icin biraz caba gisterebilirdin.

Tam bir nasihat kivaminda oldu ihtiyarliyorum galiba.
    Tamam o zaman, motor alırken forumlarda sizler gibi nasihatkar abilerimizden değerli nasihat ve bilgiler alıp motorla ilgili gerekli araştırmaları yapar, gider sorgusuz sualsiz alırım...
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ben kesinlikle seni tanımıyorum
    o halde söylemeliyim: "haksızsın ulennn!!!bir!!"
    ozgur325 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    cevap vermesi bile bir incelik, çogu zaman satıcılar mesaj vermezler özelliklede cevap verenler pekte kibar davranmazlar,

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kesinlikle seni tanımıyorum
    o halde söylemeliyim: "haksızsın ulennn!!!bir!!"
    Artık beni tanıyorsun arkadaşım ona göre artık her mesajda tam destek
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    bence adam seni çok acemi görüp yazmış aslında kızmak yanlış olurdu sonuçta herkesin dediği gibi adam sana o cevabı belkide onlarca mesajın içinden yazdı

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada sen motoru kız almışın dul satıyosun diyo adamın biri
    adam halı beyler dağılın
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamada çok kızmamak lazım kim bilir ne mesajlar geliyordur oda bıkmıştır yani

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Adam tok satıcı beyler .

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık beni tanıyorsun arkadaşım ona göre artık her mesajda tam destek
    yoo hala tanımıyorum, ama benjamin franklinin kartvizitiyle ve "hamili yakinimdir" ibaresiyle gelirsen neden olmasın
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ben adama hak verdim bi ilan veriyorum herif arıyor bendede vardı bunlardan die başlıyor sence 600f iyimidir önerirmisin die satıcı olan bana sormaya başlıyor hey allahım :D

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    malum sitede ilanı olan bir satıcı olarak bu tür diyologların motorun başında yapılması taraftarıyım.bir görseniz banada ne acayip sorular geliyor ama kaale bile almıyorum.internet çağında yaşıyoruz bilgiye ulaşmak kolay. alacağın marka model ne ise zaten genel bilgileri edinerek karar verirsin.mesaj atma,tel açma vs.aracı görmek görüşmek için randevulaşmak adına olmalı öteki türlü her türlü diyolog doğmamış çocuğa don biçmek gibi bişey.önce malı görecen abicim önce bakıcan dokunacan altını üstünü kontrol edecen sonra yap geyiğini. işine gelirse ver kaporanı bekle yada direkt al git.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artik eskisi gibi sacma sapan mesajlar gelmiyor. Sahibinden mesajlara sinirlama ve filtre koymus durumda.
    Nasıl oluyor merak ettim şimdi. " Abi benim 3 dönüm fındık tarlası ile takas olar mı" ? cümlesini analiz edip " salak mesaj " diye etiketledikten sonra siliyor mu ?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Özgürcüm, adam haklı ve kaba. Ama haklılık açısından sormuşsun, evet haklı. Ama aynı zamanda da kaba.

Neden dersen, şimdi bana da sorsalar yakıt ve yedek parça hakkında bilgi verir misiniz vs, diye adama ne anlatıcağımı bilemem, konu uzadıkça uzar. Hadi yakıtı pat diye söyledim, yedek parça için ne diyeyim, "malları arap şükrüden alıyorum" mu diyeyim.

Bence kibar ve seviyeli bir mesaj atmışsın eyvallah ama belirgin bir soru sormazsan satıcı adam da bunları cevaplamaktan sıkılıyor ve yorucu oluyor. Mesela adama "ben daha çok şu-şu parçaların sıkıntı çıkartabileceğini öğrendim, siz bu parçaları değiştirdiniz mi, nereden temin ettiniz veya edebiliriz" gibisinden bişey sorabilirdin. Bu durumda düzgün bir satıcı bilgilendirme yapar. Ayrıca yakıt olarak da adam sana, arazide - uzun yolda 90'la/110'la - Ş.içinde şukadar diye bilgilendirme yapamaz. Yani bunları söylemesi gerekir ama herkes üşengeç tabi, ölçmüyor yada. Sen "ben daha çok arazi içinde kullancam, o şekilde yakıt tüketimi nedir, 6lt nin üstüne çıkarmı" gibisinden sorarsa hem satıcı için daha kolay olur hem de sen istediğin cevabı alırsın.

diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)