Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol yaparken başıma gelen tuhaf şey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Motorum PGO Kaldera marka 2001 model 110 cc 2 zamanlı bir scoter ;
    Dün Ispartanın uluborlu ilçesinden çıkıp Antalyaya geliyordum. Yolculuğumun 60 km falan motor birden stop etti. Tamam dedim. Rezilliğin dibine vurduk. Motordan bir indim. Motordan çok feci dumanlar çıkıyor. Hemen yükleri boşaltım Falan Yaklaşık 30 kg yük vardı.

Motora bakınca ısıdan Fren hortumu yanmış. Neyse Çalıştırayım dedim. Tek marşta direk çalıştı. Rahat bir Nefes aldım ve Yola devam ettim ve sağ salim evime ulaştım. ama merak ettiğim konu şu o motor neden stop etti.
    Hala anlamış değilim. Yada benim bilmediğim bir sensör mü var motorda fazla ısıda stop etsin diye ?
    Bilen varsa bi anlatsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mutlaka iyi bir usta/servise görünsün alet.
    Tahminen fren hortumu aşırı ısıdan eriyip hidrolik sıvısı duman yapmış olabilir, yine şakaya gelir yanı yok usta/servis
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Benimde aklıma geldide fren normal tutuyor. Hortum patmasa tutmaması gerekmez mi ?. Bide benim merak ettiğim konu o motor 80 km hızla giderken birden stop etti bildiğin elektriği kesti. bunu nasıl yaptı hortumun yanmasıyla elektriği kesmesi arasındaki ilişkiyi bulamadım.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    fren hortumu eriyince hidrolik yanmıştır. duman onun dumanıdır. fren hortumuyla birlikte herhangi bir yerde bi şekilde bir şase olmuştur. motor elektriği kesmiştir. sen hortumla falan oynayınca düzelip çalışmıştır.yada motorun 2 zamanlı ve yüklü oldugu için şişmiştir diyeceğim ama elektrik kesti diyorsun. bu düşük bi ihtimal ( bunlar tamamen benim tahminlerim görmeden anlaşılamaz)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)