Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Darbe Emici,Çizik Önleyici Kaplama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Beyler bayanlar nette dolaşırken bu ürünle karşılaştım,

bilen duyan kullanan,"bir arkadaşımda vardı.." diyen var mı?

fiyatı kargosuyla 30 tl imiş. S3 kullanıyorum ekran koruyucum

yırtılmıştı, dedikleri gibiyse 30 liraya gayet makul .

http://www.buff.gen.tr/

"Buff ekran koruyucuyu aslında morotsiklet veya pilot yarışmalarında giyilen kask için geliştirilmiş bir üründür. Yüksek ve yeni Nano Teknoloji ile üretilmiştr.

Çok özel bir şeffaf kaplamadır ve her türlü sert darbeden kaynaklanan şoku bertaraf ediyor. Hatta telefon ekranına tekiçle vurmanız bi telefonu kırılmasına yol açmayabilir.

Önceden sadece insan hayatını koruyan bu kaplama şimdi cep telefonlarımızı, tabletlerimizi, akıllı cihazlarımızı da koruyor.

Cep telefonu ekran korumada gelinen son nokta budur diyebiliriz" diyor .

Sizce ne derece doğrudur? Ve alsam iş görür mü?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Buna benzer bir ürünü bir fuarda görmüştüm. Aslında amerika hava kuvvetlerinde helikopter pervanelerinin kum tanecikleri vb. nedenlerden dolayı zarar görmemesi için pervane kanatlarına kaplanan bir malzeme ve elektronik sektöründe de kullanılmaya başlanmıştı fuardaki tanıtımında güzel birşey hiç yoktan ekranın çizilmemesi için ideal. Tabi telefon üzerinde ben bunu salata yaparkende deneyim bakim çizilecek mi derseniz o ayrı mevzu garantili bir üründür büyük olasılıkla ve klavuzu falan varsa nekadar darbeye falan dayanacağını yazmışlardır. Gerçekliği konusunda benim bilgilerim bukadar
    DEISIS bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kaplatıp çekiçle vurmak lazım.
    bazı şeyler pisikolojik olabiliyor. kılıfı alınca telefona daha temkinli davranmak gibi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kilifindan cikarmayin telefonu ilk darbeyi emen kilif oluyor

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilifindan cikarmayin telefonu ilk darbeyi emen kilif oluyor
    veya pahalı telefon almayın
    düşünce bir tekme de siz patlatın ...tüne, umurunuzda olmasın
    Chronix bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veya pahalı telefon almayın
    düşünce bir tekme de siz patlatın ...tüne, umurunuzda olmasın
    Galaxi s3 var bende daha sikayetim olmadi yerede dusurdum telefonu kilif bi yana telefon bi yana kilif olmasa ekra kirilmisti nasil oldugunu anlamadim ama kilif sayesinde bi sey olmasi telefona

Çoğu akıllı telefonda Gorilla glass var zaten , ekranın ekstradan korunmaya ihtiyacı yok. Gövde için kılıf almak gerekir sadece.

Zagg Invisible Shield vardı bende, bu tür koruyucuların ilki. Çok da memnundum, sonra kendiliğinden çıktı. Çıkınca yenisi almadım, bu haliyle çizilirse çizilir diye devam ettim. 2 seneyi geçti, hiçbir çizik yok. Hiç gerek yok kısacası.

Motosikleti
    XT 660 R
    Telefon zaten büyük birde kılıflı kullanmak telefondan soğutuyor.

tigermbz nin dediği gibi de yapamıyoruz maalesef

gorilla glass güzel bişi ama unutupda anahtar olan cebe telefonu da atınca

illa ki çizikler oluyor .

Hepsiburada.com da da satılıyormuş bu meret kullanıcı yorumları baya güzel

http://www.hepsiburada.com/liste/buf...tegoryId=16102

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu akıllı telefonda Gorilla glass var zaten , ekranın ekstradan korunmaya ihtiyacı yok.
    Youtube var çok şükür, görüyoruz gorilla glassları, dragontrail galassları
    #sürenadam

Youtube'da video izlememe gerek yok, buff'tır, zagg'dır gereksiz olduğunu görmem için. Alıntı yapmışsın sonraki cümlemi keserek, eh aferin sana. Kılıf kullanacaksın ki düştüğünde cam üzerine çarpamasın, telefonu korumanın yolu budur.

Ayrıca maks. 2 mm camdan bahsediyoruz. Youtube'da hayvan gibi yere atıyor, elbette ki çizilecek, bu tür kaplama kullanıyor, yine çiziliyor. E ama kaplama ile daha az çizildi diyor bir de. Ne anladım bu işten, çizik çiziktir. İnsani ölçülerdeki darbe veya anahtarla çizilmelere karşı zaten gorilla glass yetiyor, onu diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Telefonum HTC Desire HD. Kılıf olarak da şunu kullanıyorum. Kaplamaya 30 tl bayılmak yerine, gidip kaliteli kılıf alın buradaki gibi.

Motosikleti
    XT 660 R
    Youtube'da video izlememe gerek yok, buff'tır, zagg'dır gereksiz olduğunu görmem için. Alıntı yapmışsın sonraki cümlemi keserek, eh aferin sana. Kılıf kullanacaksın ki düştüğünde cam üzerine çarpamasın, telefonu korumanın yolu budur.

Ayrıca maks. 2 mm camdan bahsediyoruz. Youtube'da hayvan gibi yere atıyor, elbette ki çizilecek, bu tür kaplama kullanıyor, yine çiziliyor. E ama kaplama ile daha az çizildi diyor bir de. Ne anladım bu işten, çizik çiziktir. İnsani ölçülerdeki darbe veya anahtarla çizilmelere karşı zaten gorilla glass yetiyor, onu diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Telefonum HTC Desire HD. Kılıf olarak da şunu kullanıyorum. Kaplamaya 30 tl bayılmak yerine, gidip kaliteli kılıf alın buradaki gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=R_H-hIdH37w
    Mantıklı aslında. Bu telefonların en yumuşuk tarafı,

düşmelerde köşe çarpmaları ve dolayısyla ekran çatlakları.

Nerden almıştınız siz
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..

Ebay'den alınabilir, case-mate tough case diye geçiyor.

S3 için mesela, http://www.ebay.com/itm/CASE-MATE-BL...item27c8c7717c

Biraz pahalı ama içi yumuşak, dışı sert iki katman, aynı kask mantığıyla iyi koruyor.

Motosikleti
    XT 660 R
    Ebay'den alınabilir, case-mate tough case diye geçiyor.

S3 için mesela, http://www.ebay.com/itm/CASE-MATE-BL...item27c8c7717c

Biraz pahalı ama içi yumuşak, dışı sert iki katman, aynı kask mantığıyla iyi koruyor.
    Eyvallah usta

Ula bunu bu kadar ince yapana kadar 2 mm kalın yapsalarda çerçeve

ekleseler olmuo mu

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cep telefonu ekranları düştüğünde çatlamasının nedeni genelde köşelerden aldığı darbedir. Tam ortadan çatlayan telefon özellikle birşeyin köşesine çarpmadıysa azdır. Bu yüzden bu buff olsun başka korumalar olsun kırılmadan koruyacağını hiç sanmıyorum. Olsa olsa çizilmeden korur. Onda da tercihim vikuiti'dir. Ebay'de Almanyadan sipariş edebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)