Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbula Yerleşme Kararı Aldım :) Lütfen Destekk

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası farklı bilmem de Konya türkiyenin en çok alkol tüketen illerinden biri Benim bizzat alkolik bir konyalı arkadaşım var O yüzden dinci bilinseler de çok daha modern olduklarını düşünüyorum özellikle ankaraya göre.
    modernlik kıstasın pek enteresanmış.
    tigermbz bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası farklı bilmem de Konya türkiyenin en çok alkol tüketen illerinden biri Benim bizzat alkolik bir konyalı arkadaşım var O yüzden dinci bilinseler de çok daha modern olduklarını düşünüyorum özellikle ankaraya göre.

onu askerdeyken herkesten duyuyordum ama hakikaten gelseniz

hadi len dersiniz. Odtü ye yarışmaya gelmiştim Ankara ya ilk gelişimdi.

Ule her köşe başında kuruyemiş=tekel bayisi çok şaşırmıştık.

Konya da ise yerlerini bilmeniz gerekir -merkez için konuşuyorum-

Yoksa yolda giderken denk gelenden alırız derseniz alamazsınız

daha doğrusu zor bulursunuz

Ama bazı köyler kasabalar var ki hakikaten fena . Bakın bu Mey içki ceosunun açıklaması

Bırakın şu şehir efsanesini artık yaw

" Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu ellerindeki verilere göre Türkiye’de içki tüketiminin %40′ının Marmara, %30′unun Ege, %15′inin Akdeniz ve kalan %15′nin ise geri kalan dört bölgede gerçekleştiğini yani Konya’nın içki tüketiminde esamesinin bile okunmadığını izah etti.
    Zaten bu gerçek Türkiye İstatistik Kurumu’nun raporlarında da yıllardır dile getiriliyor. Özellikle bu yıl bu konuda çok haber çıktı. Onun için 2009 yılından önce bu oltaya düşmüş köşecilerimizi bu sayfaya misafir etmedim. Bir şehir efsanesine kapılıp da o bilginin doğrusunu 10 yıldır öğrenmeyenler daha ilgi çekici."
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

M.koy on numara yerdir haci naptin sen yaaa. Ic kisimlarinda bile yasasan iki adimda caddeye cikarsin cevahire gidersin besiktasa yurursun guzel yerdir m.koy.
    Abi m.köy denince bile gözlerim doluyo sevmem mi 1,5 sene oturdum orada, arkadaşa da tavsiye babında söyledim zaten =)

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hele Kartaşş söyle kim üzmüştür senii??
    Seni kimler aldııı kimler...
    vahh kartaş mazi kalbimde yaradır=)

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    Kardeşim bunu dikkatli oku !! ikitellide çalışıcaksan hemen 2 km ilerisindeki (Atakent) Halkalıyı Bilirsin , Benim Peder orda emlakçı .. beni ara yardımcı olayım sana 0553 454 33 48

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    "Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla hoşgörebiliriz.

Yaşamdaki asıl trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır."

Şüphesiz O ndan geldik O na döndürüleceğiz..

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Acil gereklilik yoksa İzmir den stanbul a göçmek için biraz aklından zoru olunması gerekli. Eğer zorunluluk yoksa kesinlikle taşınmanızı tavsiye etmem.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    mevzu nerden nereye gelmiş, bölünmüş toplum örneği buradada çıkıyor karşımıza söyleyecek çok söz varda neyse., bahsettiğin güzergahlara en rahat ulaşımı olan,ortak mesafede ve şartta, makul kira bedeli ve sunduğu şartlar bakımından (hastane,çevre ve ana yollara,merkeze yakınlığı, yeme-içme,alış veriş,toplu taşıma ,sağlık vb.) en iyi noktada konumlanmış, kız arkadaşınlada rahat yaşayabileceğin şehremini-çapa semtini öneririm 33 yıllık bir İstanbul'lu olarak..Doğma büyüme bu semtliyim istanbul'un heryerini avucumun içi gibi bilirim, şöyle düşün ikitelli-4 levent arası 30 km.normal şartlarda yarım saatlik bir mesafe ama gel görki iş burada 2 saat e çıkar ,hatta geçer çıldırırsın!!! 4 levent'e buradan toplu taşımayla 45 dk civarı gidebilirsin.ikitelliye de 1 saatte..günün her saati, heryerden çok rahatlıkla gelebilir-gidebilirsin motosikletinide buraya getirirsen işin çok daha kolay olur.kiralar ortalama 700-1000 TL, daha ucuzada var ama oturulabilir evin fiyatı bu.24 saat açık tekel ıvır zıvır herşeyi bulabilirsin.kapına kadar sipariş ettirebilirsin.cebeci mebeci aman yakma kendini! pratiklik hayat kurtarır istanbul'da, çapa-şehremini pratik bir semt her açıdan hemde!

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Değerli Motorcu kardeşlerim

Desteğiniz için çok teşekkür ederim yazdıklarınızı benim için çok faydalı olacak.Elinize emeğinize sağlık

Cumartesi günü İstanbul'a geçiyorum artık
    Şimdilik geçici olarak Avrupa konutlarında kalacağım bir arkadaşım var en basiti ev bulana kadar. Askerliğimi de daha önce Maslakta 3.Kolordu'da Natoda yapmıştım. Ama inanın benim Taksim-Beşiktaş-İstinye dışında da biyer gezecek fırsatım olmamıştı.

Artık ikameti Avrupa'ya çekeceğiz kız arkadaşım eş zamanlı nişanlım,kuzenim,bacım mı olur artık ev bulacağım zaman bilmiyorum

Konuyu saptıran arkadaşlar adına da sizden özür dilerim.Gerçekten insanlar içini dökmüş bende okurken çok şaşırdım

Lütfen benimle irtibatı desteği kesmeyin irtibatta kalalım ilginizi alakanızı eksik etmeyin.

Destek ve bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla
    Cenk

Japon'lara niye laf gitti şimdi, ben anlamadım bu işi .

@DEISIS
    İnanç dediğin rüzgarda uçuşan yaprak değil ki, böyle forum mesajlarını okuyup da bir o yana bir bu yana savrulsun. Sen rahat ol.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Izmirden Istanbul'a gidilmez.
    Paris'e,
    Newyork'a
    Tokyo'ya falan da gidilmez.
    Hatta bu sehirlerde yasiyorsaniz,
    mümkünse bir gün mutlaka Izmir'e gidilir.
    Orada yasanir ve ölünür.
    emrello bunu beğendi.

Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Ani bir karar ile izmir'den istanbul'a yerleşme kararı aldım.

Sorum şu kız arkadaşım 4.Levent'te ben ise İkitelli'de çalışacağım. 2+1 orta halli bir ev işimizi görecektir başlangıç için Kafamdaki bütçe (600-800tl aylık kira bedeli)

Kiralayacağımız evin hem düzgün ve güvenli bir yer olması ve doğal gaz yada merkezi sistem olması önemlidir.

Earth'ten baktığımda ama Cebeci semti İkitelli 4.Levent arası bir yer olarak gözüküyor.Nasıl bir yerdir düzayak bir yer olması tepe bir yer olmaması bizi çok rahatlatacaktır.

Onun dışındaki yeni yerler bakılması gereken semtler

Uzun zamandır karar veremediğimiz bu konuda sizinde fikir ve önerilerinizi almak beni çok mutlu edecektir.

İyi Forumlar
    Allah kolaylık versin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çapa şehremini, öğrenci-bekar nüfusu yoğun ve rahat yaşanacak yerlerdir. daha kuzeyinde kalan fatih bölgesi biraz muhafazakardır. evi seçerken bence motoru da evin ne kadar yakınına park edeceğine dikkat etmelisin. bahçelievler ve bakırköyün birçok yeri de hem uygun fiyatlı hem de 2 istikamete de yakındır.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    geçmiş olsun birader, allah kurtarsın ne diyelim.

İzmire dönmeye karar verişin bu kadar kolay olmayacak, şimdiden söyleyeyim...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Biz kaçmaya çalışıyoruz, sen gelmeye... İstanbul'a gelinmez bir kere, "İstanbul'a düşülür"... Allah kimseyi düşürmesin. Düşeni de bir an önce kurtarsın.

Her şey iş, kariyer değil. Para kazanırsın belki ama paranın bereketi olmaz. İstanbul'da paranla rezil olursun.

Başka bir büyük şehirde yaşamamış olanlar İstanbul'da şehirde yaşadıklarını zanneder. Ama işin aslı acayip bir karmaşada hayatta kalmaya çalışıyordur.

Sana abi tavsiyesi: Sen ve kız arkadaşın bu işi tekrar bir düşünün. Eğer mecbursanız Allah yardımcınız olsun...

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevzu nerden nereye gelmiş, bölünmüş toplum örneği buradada çıkıyor karşımıza söyleyecek çok söz varda neyse., bahsettiğin güzergahlara en rahat ulaşımı olan,ortak mesafede ve şartta, makul kira bedeli ve sunduğu şartlar bakımından (hastane,çevre ve ana yollara,merkeze yakınlığı, yeme-içme,alış veriş,toplu taşıma ,sağlık vb.) en iyi noktada konumlanmış, kız arkadaşınlada rahat yaşayabileceğin şehremini-çapa semtini öneririm 33 yıllık bir İstanbul'lu olarak..Doğma büyüme bu semtliyim istanbul'un heryerini avucumun içi gibi bilirim, şöyle düşün ikitelli-4 levent arası 30 km.normal şartlarda yarım saatlik bir mesafe ama gel görki iş burada 2 saat e çıkar ,hatta geçer çıldırırsın!!! 4 levent'e buradan toplu taşımayla 45 dk civarı gidebilirsin.ikitelliye de 1 saatte..günün her saati, heryerden çok rahatlıkla gelebilir-gidebilirsin motosikletinide buraya getirirsen işin çok daha kolay olur.kiralar ortalama 700-1000 TL, daha ucuzada var ama oturulabilir evin fiyatı bu.24 saat açık tekel ıvır zıvır herşeyi bulabilirsin.kapına kadar sipariş ettirebilirsin.cebeci mebeci aman yakma kendini! pratiklik hayat kurtarır istanbul'da, çapa-şehremini pratik bir semt her açıdan hemde!
    doğma büyüme şehremini'li(küçük hamam) uzaktan akraba bi abim var,onlarda kalmıştım.. gerçekten on numara bi semt.Metro ve Tranwayla istediğin yere kısa zamanda gidebiliyorsun..

Motosikleti
    Duke 390
    Kız arkadaşım 3 aydır orada bende Cumartesi geçiyorum bende arkadaşın yanına artık hayırlısı denemeden bilemem tabiiki motorumu götürmek yerine orada kışa girmeden 200 lük Ktm duke yada Kawasaki 250R alma planım var hem motoru yükseltmiş olurum ambalaj sektöründe çalışmaya devam edeceğim arkadaşlar desteğiniz ve yorumlar için çok teşekkür ederim.

İyi forumlar

Motosikleti
    Duke 390
    Arkadaşlar destek için çok teşekkürler gerçekten Bahçelievler Merkeze yerleştim küçük 2+1 bir ev bulduk sakin ve güzel.Ü

Herkese iyi forumlar
    mete_han bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    hayırı osun güle güle ve mutlu olarak oturman dileğiyle.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmirden Istanbul'a gidilmez.
    Paris'e,
    Newyork'a
    Tokyo'ya falan da gidilmez.
    Hatta bu sehirlerde yasiyorsaniz,
    mümkünse bir gün mutlaka Izmir'e gidilir.
    Orada yasanir ve ölünür.
    Angarada sürttüğün günleri çabuk unutmuşun tosuncuk...hemen de adapte olmuşsun memleketime...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)