Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet magazasi acmak istiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsxr1000
    İzmir konak alsancak civari motosiklet magazasi acmak istiyorum. Kask mont minumum tum aksesuar vb.. Satışlarını yapacagım. Extra 2. Ci el motosiklet servis fln olabilir bayilik alabilirim Ben bu işten ekmek yemek istiyorum zevkle seve seve ugraşacagımdan şuphem yok. Kucuk yastan beri esnaflıgı babamdan ogreniyorum. Tek korkum izmirin motosiklet kulturu elimdeki malları ne derece satabilirim bölge olarak orada iş yapabilirmiyim? Sermayem yeterince var aile şirketimizden hissemi alacagım sizin önerileriniz yorumlarınız önemli cunku bu kuracagım iş yolunda gitmezse kendimi epey süre toplayamam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Thunderwolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek korkum izmirin motosiklet kulturu, elimdeki malları ne derece satabilirim bölge olarak orada iş yapabilirmiyim?
    - Antalya, Mersin... gibi şehirlere oranla nispeten soğuk havaların da yaşandığı bi şehir İzmir. Sadece bölgesel satış ile Türkiyenin herhangi biyerinde çok büyüyebileceğini düşünmüyorum açıkçası :/

- Online mağaza şeklinde başlayıp, iddialı fırsatlar sunarak, fuarlarda/festivallerde stand açarak, motosiklet forumlarına reklam vererek... ... ilerlemek daha mantıklı olabilir

Yani demek istediğim, ben ve çevremdeki motosiklet sahibi arkadaşlarım yol üzerinde gördüğümüz bir mağazaya girip herhangi bişey almışlığımız yoktur

Önce online araştırırız veya haberini alırız, anında tüm detayları ile paylaşırız, sonrasında en uygun fırsatı sunan kişiden alırız Yani aktif bir mağaza giderleri ile cebelleşmek yerine, sıkı bir araştırmaya girip, müşteri kitlesinin alışverişini etüd edip

bu senaryoya hitap edecek bir sistem oluşturmalısın. Bunları yaparken mutlaka elle tutulur veriler elde etmelisin ki sonu hüsran olma ihtimalleri azalsın.

Bence öncesinde bu işi yapan kişiler, başlangıçları, ilerleme şekilleri, müşteriye ulaşma, ulaşılan yolların hangisinin geri dönüşü %kaç, bu dönüşlerin %kaçı alışveriş ile sonuçlanıyor, hangi yol ile çekilen müşteri nekadar %delik kar bırakıyor... ... ince işler bence.

Sonuçta herkese hitap etmeyen bi alana el atmak istiyorsun. Bu yüzden motosiklet sahiplerinin tamamına ulaşabiliyor olmalısın, yani online

Diğer türlü ...
    *İzmir nufusu - 18 yaş altı - 60yaş üstü - Bayan nüfusunun%99.9u - motosiklet sahibi olmayanlar - online alışveriş yapanlar - mağazanı bilmeyenler = "?" Bukadar potansiyel müşterin olacak

Bayanlara ayakkabı, çanta, takı-toka satıcam desen, yeri önemli değil yarın aç derdim
    kartaluzan, ramizan83 ve Ercument bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Antalya, Mersin... gibi şehirlere oranla nispeten soğuk havaların da yaşandığı bi şehir İzmir. Sadece bölgesel satış ile Türkiyenin herhangi biyerinde çok büyüyebileceğini düşünmüyorum açıkçası :/

- Online mağaza şeklinde başlayıp, iddialı fırsatlar sunarak, fuarlarda/festivallerde stand açarak, motosiklet forumlarına reklam vererek... ... ilerlemek daha mantıklı olabilir

Yani demek istediğim, ben ve çevremdeki motosiklet sahibi arkadaşlarım yol üzerinde gördüğümüz bir mağazaya girip herhangi bişey almışlığımız yoktur

Önce online araştırırız veya haberini alırız, anında tüm detayları ile paylaşırız, sonrasında en uygun fırsatı sunan kişiden alırız Yani aktif bir mağaza giderleri ile cebelleşmek yerine, sıkı bir araştırmaya girip, müşteri kitlesinin alışverişini etüd edip

bu senaryoya hitap edecek bir sistem oluşturmalısın. Bunları yaparken mutlaka elle tutulur veriler elde etmelisin ki sonu hüsran olma ihtimalleri azalsın.

Bence öncesinde bu işi yapan kişiler, başlangıçları, ilerleme şekilleri, müşteriye ulaşma, ulaşılan yolların hangisinin geri dönüşü %kaç, bu dönüşlerin %kaçı alışveriş ile sonuçlanıyor, hangi yol ile çekilen müşteri nekadar %delik kar bırakıyor... ... ince işler bence.

Sonuçta herkese hitap etmeyen bi alana el atmak istiyorsun. Bu yüzden motosiklet sahiplerinin tamamına ulaşabiliyor olmalısın, yani online

Diğer türlü ...
    *İzmir nufusu - 18 yaş altı - 60yaş üstü - Bayan nüfusunun%99.9u - motosiklet sahibi olmayanlar - online alışveriş yapanlar - mağazanı bilmeyenler = "?" Bukadar potansiyel müşterin olacak

Bayanlara ayakkabı, çanta, takı-toka satıcam desen, yeri önemli değil yarın aç derdim
    Ticari danışman gibisin
    Ercument bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Devir online devri...

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bence hiç dükkan işine girme,bir depo tut oraya mal koy bir de site aç.Sırf forum bile sana ekmek kazandırır.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

motosiklet parçası ve aksesuarları satıp aynı zamanda da servis hizmeti verenler daha güzel kazanıyor. ama işten anlayan ustada bulman gerekecek

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Güzel bir japon, tayvan ya da korelinin bayiliğini alıp motosiklet satışı ve yedek parça işi güzel olabilir. Bunun yanında ufaktan kask ve koruma ürünleri, motosiklet bakım ürünleri de bulundurmak, isteyene online temin edebilmek iyi olur. İlla kendi sitenizden satış yapmak zorunda da değilsiniz. Sahibinden vs tarzı bir siteye online mağaza da açabilirsiniz. Tabii öncelikle bayilik aldığınız an, servisinizin de olması gerek. Bunun için güzel bir ekip lazım. Herkesin kasap tabir ettiği ustalarla değil de gerçekten işini bilenlerle yola çıkmak, size mükemmel bir geri döngü sağlar. Sadece bayisi olduğunuz marka motorlar değil, diğerleri dahi size gelir. Tabi bu da çat diye olacak iş değil. Sisteminizin oturması ve tanınırlık için en kötü ihtimalle 6 ay cepten yemeyi göz önünde bulundurmak gerekir. Reklam için de girişimde bulunmak şart. Avm'lerin, marketlerin broşürlerine, yerel gazetelere ve tanınmış forum sitelerine reklam vermek faydalı olacaktır. İşi sevmek, bilmek değildir ama öğrenip başarılı olmak için en büyük anahtardır. Vereceğiniz kararın, sizin ve geleceğiniz için hayırlı olmasını Allah'tan temenni ederim. İnşallah kararınız ne olursa olsun pişman olmazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)