Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konu dışı Lütfen Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Arkaşlar bugün üniversite puanları açıklandı ygs 5 puanım 190 ygs 6 puanım 181 Barajı geçtim ben Endüstri meslek lisesi Anadolu teknil lisesi bilgisayar programcısı öğrencisiyim. 2 Yıllık hakkımı kullanmak istyorum Bilgisayar programcılığı 2 yıllık önerirmisiniz iş imkanı var mı ben şuanda üst düzey program yazabiliyorum orada kendimi daha fazla geliştireceğime inanıyorum ya da bu puanlarla nereye gidilir. 40 45 civarıda okuldan puan gelecek alan dışı bölüm seçiminde. Bana yardımcı olursanız sevinirm. 1 sene daha hazırlan biryere gitme gibi cevap vermezseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Lisans olmuyor mu sana? 4 yıllıkları zorla derim.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bilgisayar Programcılığı gayet iyi ve bir o kadar da kendini geliştirmeye açık bir bölüm bence.. Farklı dallara bile yönelebiliyorsun, bu çok iyi
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    4 yıllık lisans maalesef olmuyor. YGS 1 YGS 2 puanım çok düşük.. cihan54 evet güzel bir bölüm fakat dediğin gibi geliştirmek önemli kendini birde şu bölüm gözüme çarptı avcıılık ve yaban hayatı okuyup atanan mezun olan var mı iş imkanı nasıl bilgi verirseniz teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bilgisayar programcılığı ve avcılığı mukayese mi ettin sen şimdi durum vahim o zaman yahu.. Şu kadarını söyliyim, programcılık okuyup kendini geliştirdin mi mühendisliğinden 2 kat bile fazlasını kazanabiliyorsun...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    orası öyle ona lafım yok ama memurluk olarak düşündüm ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sen bilirsin o zaman ne diyim
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    çok kararsızım ya. Hayılısı neyse o olur zaten de bakıcaz artık ilgin için teşekkürler.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    lisesi iyi olan daha doğrusu lisede gerekeni öğrenip fazlasını yapmış olan biri için 2 yıllık sadece kağıt parçası.
    Bölümüme japonlar milyonlarca dolar harcadılar kullandığımız tornavidadan cad cam e kadar hepsi japon du
    bölüm hocalarımın her biri japonyada 8 ay eğitim almışlardı. Yarışmalar dereceler fln filan kazandık lise bitti
    2 yıllık 2.öğretim gittim. zamanımı harcamaktan başka bişeye yaramadı. Allah tan 2.öğretimdi ucuz yırttım

tavsiye mi? 2. öğretim olarak gidin işinize devam edin. Okulun size bir şey vermediğini anladığınız zaman
    önceliğiniz işiniz olsun. okulun iyi yanı ise düzgün hocalarla kurulan düzgün diyaloglar iş ve fikir kapısı
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Ya şunu söylemek gerekirse programlamam güzeldir. Ben hiç biryer tutmazsa eğer 2 yıllık kendi bölümüme gitmeyi düşündüm. Bakıcaz artık hayırlısı neyse o olur. Bu arada harç olayımı ne kalkmadı mı?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    2. yılın sonunda dgs ye girip 4 e uzat hem çift diploman olur hem 4 yıllık yazıp okuyandan bi farkın olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

harç olayı 2. öğretimler için kalkmadı. (beyinsizlerin hazırladığı düzenlemede 2. öğretimler heralde öğrenci olarak düşünülmemiş.) Şimdi çıkar akçı biri yok o kanundu bu yasaydı der biri için düzenleme diğeri için meclisten kanun geçmesi lazım der çıldırtır bei ama bu sefer söz veriyorum cevap yazmaya tenezzül etmeyeceğim.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Kardeşim, bilgisayar sektöründe ki özellikle yazılım sektöründe çalışmak istiyorsan 2 yıllık üniversite bitirmene gerek YOK. Zaten lise öğrenimin bilgisayar yazılımı üzerine. 2 yıllık üniversite bunun üzerine pratik olarak hiç birşey katmayacak. Kendini geliştirmene tek başına yetmeyecek. İşveren açısından da bir cazibesi olmayacak. 2 yıllık elektronik ya da otomasyon bölümlerine girebiliyorsan onlara gir. İleride iş alanı seçim yelpazen genişler. Sen yine programcı ol. Kendini geliştirmezsen zaten 4 yıllık diploman olsa da bu sektörde iş yapamazsın.
    Aynı yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum: 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümünün sana katacağı bilgiyi, alacağın 2, 3 kitap, indireceğin 4, 5 PDF ve yaklaşık 30 40 saat emekle kendin evde bile edinebilirsin. Gerisi bir kağıt parçası. Onu da iş verenler dikkate almıyorlar. Sen ne biliyorsun, hangi dile ne kadar hakimsin, ne kadar esnek kullanabiliyorsun bunlara bakıyorlar. İş görüşmesinde problem sorup, çözüm istiyorlar. İlkokul mezunu bile olsan iş bulursun eğer piyasaya hakim dilleri ana dilin gibi biliyorsan.

Ve 2 yıllık bir okula devam edeceksen mutlaka 4 yıllık açık öğretim fakültesine de kayıt yaptır. Arada o da biter. Askerliği kısa yaparsın.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kesinlikle 4 yıllık bitirmelisin.
    sonra kendi yazılım firmanı kurmalısın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    git 2 yıllığa ortalamanı yüksek tut. dereceye oyna.
    ardından 4 yıllığa dikey geçiş yap. lisans diploman olsun
    20

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler sanırım 2 yıllığa gidip dikey geçiş yapmayı düşünüyorum bakalım hayırlısı neyse o olsun herkese teşekkürler.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Bizim bilgisayar hocası derdi ki 2 yıllık falan ayırmayın gidin.

Ama adam akıllı yerlere gidin derdi.

Mesela bizim arkadaş Isparta Teknik Bilimler MYO mezunu hocaları herşeyi süer baya da birşey katar sana diyor.

Bende açıktan hem 4 yıllık okuyorum hemde kendi bölümüme devam edicem.

Babam engellediği için gidemedim ben bu sene başlayacağım 2 yıllık.

Ayrıca sınavda sıkıntılar var.

Benim ve pekçok kişinin soruları eksik veya yanlış okunmuş.

Mesela benim Türkçe 30 soru çözdüm.

Fakat 28 soru gözüküyor.

Fenden 22-23 tane soru yaptım ama 18 tane gözüküyor.

Diğer derslerimde aynı.

Haliyle puanım düşük.

Bende o yüzden 2 yıllık yazmak zorundayım.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Dostum bilgisayar programcılığını okuduktan sonra, aynı anda bilge adam..vb gibi uluslararası sertifika veren kurslardan Sistem mühendisliği sertifikası alırsan okulun bittiği gün işe başlarsın akabinde istediğin makineye binersin
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bilgisayar programcılığı dünyanın en müthiş işi.Yapabileceklerinin sınırı yok.Ancak kuvvetli matematik ve geniş bir hayalgücü ister.Bilgisayar programları hayatımızın her yerine girmiş durumda.Çamaşır makinemizin beyni bile bir program tarafından kontrol edilmektedir.Şu an nerdeyse tüm sanayi üretimi bilgisayarlı sistemler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ancak diğer yandan bilgisayar programcılığı dünyanın en zor işlerinden biridir.Bi aralar eczaneler için program yazan bir firmaya girmek istemiştim.Adam çalışma ortamında bahsedince vazgeçmiştim.10 programcı bir odada akşama kadar bilgisayar başında program yazıyo ve birbirleriyle konuşmaları yasak.3 haftadan fazla dayanabilen çok az çıkıyomuş.Ben bilgisayar programcılığında okurken bir gün hocanın odasında muhabbet ediyoruz.Bi genç girdi odaya , bi kaç evrak bıraktı gitti.Arkasından hoca dedi ki bakın bu benim en başarılı öğrencim ve bu sene 4 ncü senesi.Biz dedik nasıl oluyo en başarılı öğrenci 2 senelik okulu 4'e uzatmış.Okurken bi firmaya girdi , şimdi firmanın sistem sorumlusu oldu.Eğer siz de programcılıktan ekmek yemek istiyosanız okulda işiniz yok , hemen bir işe girip kendinizi geliştirmeye başlayın.Hocamın bu tavsiyesi beni şoka uğratmıştı.Sınıftan bazı arkadaşlar bilgisayar firmasında işe girdi.Okulu da akşam dersleriyle takip etmeye devam ettiler.Başta bol bol amelelik yaptırmışlar.Bizimkiler program yazacağını sanırken kamyonlara mal yükletmişler.Akşama kadar iş , akşam da okul baya yoğun bi tempo.

Ben programcılığı okula gidip gelirken otobüste ders kitaplarını okuyarak öğrenmiştim.Okulun da etkisi olmuştur mutlaka ancak 1 sene okudum.4 senelik matematik kazandığım için bırakmıştım.Bi gün programcılıkta okurken bütün sınıf etrafımda toplanıp pişti oyununu nasıl yaptığımı sormuşlardı.Dedim ki ben de sizin okuduğunuz kitapları okuyorum , ekstra bi eğitim almıyorum.Hem devamsızlıktan kalmak üzereyim.Okula uğradığım yok.Ama işte olay geniş bakış açısı ve doğal yetenek.Programcılıkta yeteneği yüksek olanlar bişeyler üretebilir ancak orta seviye bir programcı da aç kalmaz.

Aradan yıllar geçti , programcılığa ara vermiştim ancak bu bir hastalık.Sen onu bıraksan o seni bırakmıyo.Bi kaç kitap aldım.Daha önce internet üzerinden basit oyun yapımını öğrenmiştim.Telefonlardaki yılan oyununu yapmıştım.Şimdi directx ile oyun yapmak için kitap aldım.Önsözünü okurken baya içim açıldı doğrusu.Adam önsözde diyor ki "biliyorum bu kitaba başladıktan sonra size çok zor gelecek ve büyük ihtimal vazgeçeceksiniz.Programcılık yoluna baş koyduysanız başınız dönecek , karnınız ağrıyacak , saçlarınız beyazlayacak , kafanızda saç kalmayacak".Vay be dedim baya cazipmiş.Vaktimi boşa harcayıp , akşamları televizyonun karşısına geçip o salak dizileri izleyip sırma gibi saçlarım olacağına bende bişeyler üretebilmek in saç dökerim dedim.Şu aralar akşamları bi kaç saat oyun programcılığına kafa patlatıyorum.
    dreamkiller bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)