Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kuzey kore, guney koreye savas ilan etti...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    herkese iyi seyirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    rica etsem, haberin kaynağını yazar mısınız?
    ben televizyonda dolandım ama bir bilgi bulamadım.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica etsem, haberin kaynağını yazar mısınız?
    ben televizyonda dolandım ama bir bilgi bulamadım.
    http://www.reuters.com/article/2013/...92T00020130330

http://news.sky.com/story/1071635/no...war-with-south

http://rt.com/news/north-korea-vicio...le-russia-072/

http://monitter.com/ sitesine girin "north korea" yazip entera basin.
    canli canli okuyabilirsiniz.

guncel:
    http://news.sky.com/story/1071635/no...war-with-south
    Aykut009 bunu beğendi.

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Teşekkür ederim bilgiler için =)

Umarım lafta kalsın, dilerim olmasın, yoksa kıcı silmek için düz taşlar toplamaya, doğada yeşillik bulmak için botanik bilgisi edinmeye, temiz su için yağmurları beklemeye, vs liste uzayıp gider, en iyisimi klavye komandolarını yollamak, hani bilmem ne marka silah dakikada şukadar atar, yok bu kadar atar deyip atarlanan tipleri, onlar sever savaşı, ben değil.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Savaş durumundayız demelerine rağmen ortada somut bişey yok, açık açık savaş ilan etmeleri biraz zor, anında amerikayı alırlar karşılarına. Eskisi gibi sovyetler birliği de yok. Umarım savaş da çıkmaz...
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    simdi bi dakka kore mallari yani hyosung gibi motorlarin yedek parca tedarigi nolacak ?
    TATLIHIZ ve dreamkiller bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi bi dakka kore mallari yani hyosung gibi motorlarin yedek parca tedarigi nolacak ?

Güldürdün..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dün recep bey eyalet sistemini tv de ilan etti, artık açık açık söylüyor, eskiden Osmanlı'da da eyaletler vardı dedi, çocuk kandırıyor sanki, Osmanlı imparatorluk, 72 milletten içinde teba vardı, sonu da fitne fesatla o milletlerin ayrılığı oldu, Atam'ın lafı vardı: geçmişten ders almayan milletler için esaret, kaçınılmaz sondur, ayrıca Osmanlı zamanında bile onlarca kez (49) kürtler isyan etmemişmiydi, yine aynısı olacak, kuzey-güney kore gibi olacağız,nasılsa halkın iradesi diyorlar ama unutmasınlar Hitler'in arkasında da halk oyu vardı ...
    ayrıca TV'deki yorumcu kanadanın bilmemne eyaleti açık açık ayrılmak istiyor diyince sustu kaldı ...
    Shrieker, ScaLa, nadrov ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    North Korea says enters "state of war" against South
    Kuzey Kore, ''güney koreye karşı savaş durumuna geçtik'' demiş...

Biz nasıl alarm seviyesini yükselttik ya Suriye'ye karşı ... İşte öööle bişi..

@(POLO34);
    ya ben orayı kaçırmışım, hangi yorumcu sorabildi ki o soruyu..? Fiilen olanaksız gibi geliyor bana..
    Ellerindeki soruları sorar onlar, ÇALIŞMADIĞI yerden(!) sormazlar.. Kimse yarın kapı önünde bulur kendini!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ayrıca TV'deki yorumcu kanadanın bilmemne eyaleti açık açık ayrılmak istiyor diyince sustu kaldı ...
    dün kahveye takıldım, vatandaş hala halinden memnun
    asıl vaziyeti anlatan 5 dakikalık konuşmamdan sonra sinirlenip masadan kaçtı biri, ötekiler de lafı değiştirmeye çalıştı
    gerçekten kaçar oldu insanlar
    sanki düğmeleri var bunların, gerçeklikle karşılaşınca kendilerini kapatıyorlar
    Türk milletinin, inandırıldığı masalların yalan ve ihanetle örüldüğünü anlaması lazım, kendine "ben yanlış yoldayım" diyebilmesi lazım,
    artık vakit çok dar, süreç çok hızlı işliyor
    İsraille yakınlaşma, Türkiye üzerinden suriye ve iranın vurulacağına işaret ki büyük tuzağa çekildik
    Mengu16, Sepetçioğlu, umurcan ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben orayı kaçırmışım, hangi yorumcu sorabildi ki o soruyu..? Fiilen olanaksız gibi geliyor bana..
    Ellerindeki soruları sorar onlar, ÇALIŞMADIĞI yerden(!) sormazlar.. Kimse yarın kapı önünde bulur kendini!
    cnn turk'deydi galiba, aradım o soruya nette denk gelemedim, sakıncalı görülmüş olabilir
    http://www.sondakika.com/haber/haber...tirdi-4478339/

neyse Lazistan-Kürdistan eyaletleri Osmanlı'da vardı dedi, evet vardı ama onlarca kez isyanlar çıkmadı mı? biraz da onlardan bahsetsin, her isyanın sonu kanlı bitmedi mi? Atatürk zamanındaki isyanların sonu da kanlı bitti, bu ırak kürtleri Saddam'a karşı da ayaklanmıştı, o isyanda kanlı bitmişti, şimdi Suriye'dekiler ayaklandılar, Saddam'ı nasıl devirdilerse Esad'ı da devirecekler, bizim BDP'nin niyeti zaten belli, ay yıldızlı bayrak devletindir diyorlar, onlarınki ayrı olduğu için ay yıldızı kullanmıyorlarmış ...

son olarak: "Tarih tekerrürden ibaretse tekerrür ettirmeyin." Mehmet Akif Ersoy ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bu başlık da çöpe doğru gidiyor..

http://www.odatv.com/n.php?n=turkiye...ali-2903131200

Bu verdiğim linkteki okuyucu yorumlarına bir bakın tercümesi var söylenenlerin.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyden korkar olduk ya ! bu en kötüsü !!! . Yönetebildikten sonra niçin korkuluyor bunu anlaması güç ! .
    Birde tersten bakalım ! , dış güçler "sana iyi yönetebileceğin bir sistemi kurduturlar mı ? , ben burayı "bölüyorum desen böldütürler mi !!??
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Neyi yönetebiliyomuş?

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyden korkar olduk ya ! bu en kötüsü !!! . Yönetebildikten sonra niçin korkuluyor bunu anlaması güç ! .
    Birde tersten bakalım ! , dış güçler "sana iyi yönetebileceğin bir sistemi kurduturlar mı ? , ben burayı "bölüyorum desen böldütürler mi !!??
    "dış güçler"in asıl amaçları mevcut topraklarda Türk veya Kürt ülkelerinin de kalmaması ise peki?

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=6995
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Eyalet veya federasyon demek zaten yönetmemek demek.. O zaman karayılan, sakık falan yönetçek...Kendi kendini..

http://www.cnnturk.com/2013/turkiye/...kaza/702163.0/
    Elin alamanı ne yapıyor oralarda? Barzaniyi kürtleri sevmeye-okşamaya mı gelmiş?
    Bu alamanlar, israilliler, 2000den fazla ABD ajanı ne arıyolar acaba buralarda sence?

Tersten veya düzden de baksan hatta amuda kalksan ...sen bölemezsin.

2000 tane it de bölemez..
    Mengu16, [Turan], Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "dış güçler"in asıl amaçları mevcut topraklarda Türk veya Kürt ülkelerinin de kalmaması ise peki?
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyalet veya federasyon demek zaten yönetmemek demek.. O zaman karayılan, sakık falan yönetçek...Kendi kendini..
    .
    "Afaki düşünceler bunlar !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuzey kore zaten psikopat nükleer denemeleri yapıp duruyolar adam motosikletin parçasını soruyor. He zam gelecek koş stok yap yaşayacak bi dünya bulursan kullanırsın.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Ducati 797
    "Afaki düşünceler bunlar !.
    içinde olduğumuz ideallere dışardan bakmak gerek hep
    bir kaç adım geri çekilip perspektif genişletilmeli ki olay netleşsin
    penceresinden dışarısı kestirilemeyen bir arabanın şoförü "her şey yolunda" diyorsa bu, her şeyin yolunda olduğu anlamına gelmeyebilir
    o arabaya hiç binmemiş olanları da kaale almalı, vakit tezken inmiş olanları da
    ilki belki önyargılıdır da binmemiştir, belki dikkate değer bulunmaz. lakin ikincisinin şüphelendiği bir şeyler olmuş muhakkak ve bu şüpheler haklı olabilir
    amaç doğru yolu bulmaksa, bizim doğru yolumuz Allahın nizamı ki hakikat ve kesin
    kimlerle dostluk yapılmayacağı emredildiği halde, bunlarla dostluk kuranların dili ne söylüyorsa söylesin, istikametleri itibarıyla sonlarının ne olacağını ancak hedefi doğru yolda gitmek olan biri kestirecektir
    o halde kendimize şunu soralım
    biz sıratı müstakim davasını mı güdürüyoruz? yoksa gittiğimiz yolun o olduğuna kendimizi inandırmaya mı çalışıyoruz?
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)