Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Özel Güvenlik Terörü Kameralarda

Motovento
    REKLAM ALANI
    platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    hakkın hukukun olmadığı yerde asayiş sağlamak için gereken cengaverleri bulmak hiç zor değil. yeter ki önüne ekmek at, kendi karnı doyuyorsa sorun yok. e ne farkı kaldı o zaman sokaktaki köpekten? yanlış anlamayın köpekleri aşağılamıyorum, ama düşünebildiğini iddia eden insan denen yaratığın köpeklere göre fark yaratamadığını vurgulamaya çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    İnşallah o jopla savunmasızlara dalanların çocuklarına da öyle dalarlar, eline güç, yetki verilen yetkin olmayan insanların ne hale geldiğini görmek için das experiment filmini izlemelerini öneririm.

O adamların da allah belasını versin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Videoda sürekli allah belanızı versin diye bağıran bi kız var onu da güvenlikçiye hakaretten cezalandırabilirler diye düşünmüştüm ama rektörün açıklamasına göre öğrenciler güvenliği dövmüş kız da arkadaşlarıma diyordum bu lafı diyip yırtabilir
    Shrieker bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu nasıl bir adalettir yaw.. ne hakla oradaki insanları darp ediyorlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önüne geleni güvenlikçi diye adlandırıp eline silah verip üstüne de yetkiyi eklersen sonuç bu olur. Bi baltaya sap olamamışların çoğu ö.g. oluyor. Aralarından da böyle o.ç.ler çıkıyor.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Geçtiğimiz Yıllarda aynısı Mersin Üniversitesinde yaşanmıştı Kişmseyi savunmadan ... Diye yazacam
    ... Görüşlü bir grup gence Özel Güvenlikler müdahale etmişti hemde çok sert şekilde hatta öyle bir sert ki Kız erkek demeden Polisin yapmadığı(Lafın gelişi daha beterini yapıyorlar) Saçlarından sürüyerek öğrencileri polise teslim etmişlerdi.
    Çok değil 2 gün Sonra Üniversitenin Güvenliğine temiz bir dayak atılmıştı Tarih 2010
    Ve gelelelim Başka bir olaya 2011 de Üniveristeye başladığım sene Yine Başka bir ... Grup üniversitede başka bir ... Görüşlü öğrencilerle Anlaşamayıp kavga etmişti ... öğrecilerden satır ve Bıçak darbeleri alan Öğrenciler Üniversite hastanesine Gitmiş ve orada Dokturun Müdahale etmemesi üzerine itirazlar sonucu 5,6 öğrenci yaralı halde Özel güvenliklerden dayak yemişti.
    Ve bunu Grurla söylüyorum Şiddet hiç bir şeye çözüm değildir ama Aralarında ben olmasamda yakın arkadaşlarımın içinde bulunduğu kalabalık bir gurup aynı Gün Hastahaneyi basıp hiç bir sivile zarar vermeden Zırtımın Güvenliğine bi temiz dayak attıları ve Çevik kuvvet mudahale etmeden herkez dağıldı bir kaç göz altı oldu tabi
    Yani diyeceğim o ki Şimdi bunlara gereken ceza verilmesse, Muhtemelen 1hafta 10 gün izin verilir görünmesinler diye he bi zamandan sonra görülünce Verecen biber gazını Çökecen üstlerine Nasıl bir duyguymuş öğrensinler
    He Bu yazdıklarımı Adaletin olmadığı yerlerde ve zamanda uygulayacaksın (Hoş Çok Adeletli bir ülkeyiz ya sanki)
    Bana kızan arkadaşlar olabilirler ama Özel güvenlik terörüne bir kaç kez şahit olmuş birisi olarak Görevini layıkı ile yapanlara buradan sevgilerimi saygılarımı iletiyorum Ama şerefsizlere Allahın Gazabına bırakıyorum Sevgiler
    Sado

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Konunun özü, yaptığının arkasında duramayan bir yönetimin şiddetle bastırmaya çalışması-korkak hareketidir.

Öğrencilerin sayısının az olması ( o kadar azdı ki 4-5 kişi copla 1 kişiyi aynı anda dövebiliyordu ) ve yeterli direnişi gösterememeleri de acemilikden olsa gerek. E ne de olsa oraya kıt kanaat okumaya gitmişler.

Siyasi bir gösteri olsa orayı doldurur profesyonel direnişçiler araya serper amacına ulaşana kadar da devam ederdi.

Kimi ne için yargılamak gerek ? Öğrencinin ağzından çıkan belli konumu belli. Diğerleri neye dayanarak kaba güç kullandı ? Hangi kanun buna müsade etti ?

Yargı sistemini işletenler Anguslarla beraber ithal edilmedi heralde. Neden birileri bunun kanundaki yerini açıklamıyor yada sorgulamıyor ?

İlginç olan Bu 20 yıl oncede boyleydı. Ondan 20 yıl öncede boyleymış.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun özü, yaptığının arkasında duramayan bir yönetimin şiddetle bastırmaya çalışması-korkak hareketidir.

Öğrencilerin sayısının az olması ( o kadar azdı ki 4-5 kişi copla 1 kişiyi aynı anda dövebiliyordu ) ve yeterli direnişi gösterememeleri de acemilikden olsa gerek. E ne de olsa oraya kıt kanaat okumaya gitmişler.

Siyasi bir gösteri olsa orayı doldurur profesyonel direnişçiler araya serper amacına ulaşana kadar da devam ederdi.

Kimi ne için yargılamak gerek ? Öğrencinin ağzından çıkan belli konumu belli. Diğerleri neye dayanarak kaba güç kullandı ? Hangi kanun buna müsade etti ?

Yargı sistemini işletenler Anguslarla beraber ithal edilmedi heralde. Neden birileri bunun kanundaki yerini açıklamıyor yada sorgulamıyor ?

İlginç olan Bu 20 yıl oncede boyleydı. Ondan 20 yıl öncede boyleymış.
    Sinan ABi şimdiye kadar okuduğum en iyi yorumundu Eline sağlık
    Sado

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Bunun üzerine, öğrenci grubu kamu görevlisi olan güvenlik görevlilerimize pervasızca (zıplayıp tekme atma da dahil) vurmaya başlamışlardır. Bu saldırı sırasında 7 güvenlik görevlilerimiz yaralanmış ve acil serviste tedaviye alınmıştır."
    "Videodaki gözlüklü arkadaş aslında van damme'ın öğrencisidir" - Rektörlük

Bir ülkede bu kadar saçmalık fazla be arkadaş...
    Shrieker bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Videodaki gözlüklü arkadaş aslında van damme'ın öğrencisidir" - Rektörlük

http://www.couch2cage.com/wp-content...damme_kick.jpg

Kendisi William Bill Goldberg dir ve Jean Claude Van Damme İle Çalışmışlığı var Hatta WWC de Chuck Norris İle Müsabakasına gitmiştir
    Sado

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Eskiden büyüklerimiz sinirlenince " hay seni okutan hocanın taaa..... ..... ..... " gibi laflar ederlerdi.
    Sanırım o hoca almış yürümüş rektör olmuş.
    Açıklamaya bak hele. Utanmadan altına rektörlük yazmışlar. Nerenle gülen yetmez.
    Sçtın madem , bırak sıvama bari.
    http://www.ogu.edu.tr/duyurular.aspx?KID=1&DID=2043
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi William Bill Goldberg dir ve Jean Claude Van Damme İle Çalışmışlığı var Hatta WWC de Chuck Norris İle Müsabakasına gitmiştir
    Ben öğrenci olan gözlüklü arkadaşı kastetmiştim ama genel kültür için yine de teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Dedim ve bir sonraki habere geçtim:
    http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/0...pruyu-caldilar
    Neymiş, büyük konuşmamak lazımmış.
    COQ ve M.balibey bunu beğendiler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ben öğrenci olan gözlüklü arkadaşı kastetmiştim ama genel kültür için yine de teşekkürler.[COLOR="Silver"]
    Yok abi Sende beni yanlış anladın Bende biliyom Rektörlüğün Açıklamasını 3,4 Yİ 15,20 öğrenci yaptıklarını ve (Zıplayan tekme attıklarını )Videodaki savunmasız öğrecileri kasdettiğinide biliyorum
    Goldbergi tanıyan çok olur Hatırlamayanlara hatırlatmak için yazdım
    Sado

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir yeri mantıkla veya kanunla izah edilemeyecek görüntüler.

Özel güvenliğin cebir uygulama yetkisi yoktur, kelepçe takıp sorguya götürme veya zorla alıkoyma yetkisi hiç yoktur. Hadi öğrenci olmayan dışardan gelmiş birileri olsa ve eylem bunlara karşı yapılsa belki bir nebze açıklanabilir, ancak videodaki kişiler açık seçik öğrenci oldukların ve siyasi bir amaç veya yönetimi protesto etmek için değil amaçlarının kendi yaptıkları sandeviçleri dağıtmak olduklarınıda açık seçik beyan ederken , özel güvenliğin yaptığı olaya tüy dikmek olmuş.

Bu gibi bir durumda yani özel bir güvenlik, sebebi her ne olursa olsun size cebir uygulama kalkarsa " Vücut bütünlüğünüzü korumak " anayasal hakkınızdır. Özel güvenlik yetkisisini iç hizmet kanunundan alan ve her türlü toplumsal olayda müdahale yetkisi olan ,devletin kolluk kuvveti değildir. Bir suç unsuru olduğu vakit, buna yetkisi ve görev sınırları içinde olabildiğince çok engel olmak ve devletin kolluk kuvvetini çağırmaktan başkada herhangi bir görevi yoktur. Öyle yumruk atacak , Jop sallayacak, kelepçe takıp zorla alıkoyacak ha, kaldıkı ki birde darpın yanında görünen "Mala zarar" gibi bir durum var ( sandeviç kolileri ) öğrenciler isterlerse açacakları bir davada bunların maddi bedelini bile söke söke alırlar.

Ayrıca bilmeniz için belirteyim , bu gibi bir durumda öğrenciler , bu güvenliği darmadağın ederlerse hiç bir şekildede ceza almazlar. Bu yüzden özel güvenlik kendilerinin ve yetkilerinin ne olduğunu bilecek. Müdürlerine yaranmak için öğrencilere rambo gibi zıplarken , işin ucunda dişleri eline almak,kırık çeneyle hastane acillerinde sabahlamak ve darptan yargılanmak da var.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

http://video.ntvmsnbc.com/guvenlik-g...grenciler.html

Bu da ayrı bir uygulama. Oldukça başarılı.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yakında donumuza kadar özelleştirecekler sonra bi arkadaş var burada kalkıp diyecek, dış açık, cari bütçe, enflasyonist temettü car curt zorundayız. "he.mk" diyo ya gençler aynen öyle.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)