Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Böyle beslenirsek 40. yılı zor görürüz
    TATLIHIZ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    TATLIHIZ, haojin2005 ve Khutuck bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    3 te çocuk yaptınmı tadından yenmez.

Gerçi tayyip onada zam yaptı 4 çocuk istiyor .......
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evini baban alıp sana hediye ederse bütün faturaları annen öderse çocuklarıda kayınpeder okutup harçlığını verirse o parayla hastalanmamak tatile gitmemek arabaya motora binmemek ve sosyal yaşantıdan geri durmak kaydıyla geçinilir

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 te çocuk yaptınmı tadından yenmez.
    Gerçi tayyip onada zam yaptı 4 çocuk istiyor .......
    ozaman çocuk başına 3 kilo peynir 30 ekmek isteriz
    ortadadogulu bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    artık her icraatları, her sözleri ile halkla başak geçiyorlar resmen. hesabı kitabı peynir ekmekle yapıp, birde üstüne makkumsanız demiş. yuh diyorum
    Shrieker, DALGIC_800 ve LIDYALI bunu beğendiler.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    "Her millet layık olduğu şekilde yönetilir".
    Kızmaya gerek yok adam haklı.
    xawa, antilop_skul, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger o nası hesap öyle. Bir ay boyunca sadece peynir ekmek yedin mi hiç ? İnsanlar et yiyemiyorlar etin kilosu kaça onu da diyeydin bari...
    yok öyle yağma et ne yahuu yenecek bir şeymi ? biz periyodik larak her sene kurbanı bekleriz yada bir etkinlik olsunda bahaneyle battı balık yan gider küfte yiyelim et nedir laaaa ne arasın bazarda ?

ıspanak, yeşillik neyine yetmez ? kendileri içer üzüm hoşafı vatandaşa kalır dibinin taşı !

bak bak bak mezuya bak yazılanları aynen gopy yaptım

Balçiçek İlter'in birçok izleyiciden gelen asgari ücretle ilgili eleştirileri belirtmesi üzerine Çelik şöyle cevap verdi: Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz. Ona mahkumsanız 800 TL de büyük bir paradır. Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Bir geçimdir sürdürebilirsiniz. Bizim meselemiz bu değil. Bunu istismar etmemek lazım. Asgari ücret bir taban fiyattır. Biz diyoruz ki işverene bundan aşağı ücret talep edemezsin. Asgari ücret, sosyal devletin koruma aracıdır. Bunu kaldırırsanız 400 TL ücret teklif eden de olabilir.

len zaten 400 lira veriyorlar asgari ücretede razıyız bu memlekette bu paraya çalışan yokmu sanıyorsunuz ...ah yok tekstil sektörüne inceden bir göz atın . işi evrak üzerinde kitabına uydurtup cahili dului yaşlısı çoluğu çombalağı nasıl çalıştırdıklarına bizzat şehidim ,

ulem siyaset yapmayayım, gideyim kömürlüğümde kendi oyuncaklarımla heşır neşir olayım diyorum konuyu gördüm gene tansiyonum yükseldi !
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Ahmanamra, scooboy, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle yağma et ne yahuu yenecek bir şeymi ? biz periyodik larak her sene kurbanı bekleriz yada bir etkinlik olsunda bahaneyle battı balık yan gider küfte yiyelim et nedir laaaa ne arasın bazarda ?

ıspanak, yeşillik neyine yetmez ? kendileri içer üzüm hoşafı vatandaşa kalır dibinin taşı !

bak bak bak mezuya bak yazılanları aynen gopy yaptım

Balçiçek İlter'in birçok izleyiciden gelen asgari ücretle ilgili eleştirileri belirtmesi üzerine Çelik şöyle cevap verdi: Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz. Ona mahkumsanız 800 TL de büyük bir paradır. Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Bir geçimdir sürdürebilirsiniz. Bizim meselemiz bu değil. Bunu istismar etmemek lazım. Asgari ücret bir taban fiyattır. Biz diyoruz ki işverene bundan aşağı ücret talep edemezsin. Asgari ücret, sosyal devletin koruma aracıdır. Bunu kaldırırsanız 400 TL ücret teklif eden de olabilir.

len zaten 400 lira veriyorlar asgari ücretede razıyız bu memlekette bu paraya çalışan yokmu sanıyorsunuz ...ah yok tekstil sektörüne inceden bir göz atın . işi evrak üzerinde kitabına uydurtup cahili dului yaşlısı çoluğu çombalağı nasıl çalıştırdıklarına bizzat şehidim ,

ulem siyaset yapmayayım, gideyim kömürlüğümde kendi oyuncaklarımla heşır neşir olayım diyorum konuyu gördüm gene tansiyonum yükseldi !
    balçiçek ilter denilen kadın da ağzını açıp iki laf edememiş mi ismail abi gibi...

piyanist_irf ve scooboy bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    "one dünya oyle ya ben askari ücretle calsıyorum 779 tl nerde benim 21 TL ? ben o 21 tl ile 20 ekmek 1 şişe su alırım ooh gel keyfim gel helal olsun be .

kız arkadasım cocuk gelisimi mezunu . ÖĞRETMEN yani . aldıgı maas 600 tşl 15 okulla görustu 650 veren yok ee nerde bu A M K devleti
    TATLIHIZ, Ahmanamra, 35emre35 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bu zihniyeti var ya sığır .. ile dövecen eşşek.. ile sevecen .
    35emre35, ramizan83, cezerye ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    -köyde yaşayan dedem 600 tl ye gül gibi geçiniyor. şehirde yaşayan diğer dedem aylık 8 - 10 bin dolara zor geçiniyor.
    -köyde yaşayan dedem aylık 40 tl sabit fatura ödüyor. şehirde yaşayan dedem aylık 2.500 tl gibi sabit bir fatura ödüyor.
    -köyde yaşayan dedem aylık yarım çuval un ile ekmek yapar yemek yapar börek yapar, şehirde yaşayan dedem aylık bir çuval unu çöpe atar.
    -köyde yaşayan dedem hastane ile ilişkisi ameliyattan ameliyatadır. şehirde yaşayan dedem çekaplara gider, başı ağrısa gider, dişi ağrısa gider.
    -köyde yaşayan dedem hiç ağır hastalanmaz bir defa hastalandı o da kan kanseri oldu 1999 dan 2012 ye kadar sapasağlam yaşadı, şehirde yaşayan dedem 30 yaşından 71 yaşına kadar kırbirkere hastaney yattı. akciğer kanserinden vefat etti.
    -köyde yaşayan dedem her sene çocuklarını ziyarete gider. bolu ankara istanbul gezer. her birinde birer hafta kalır torunları ile keyif yapar, şehirde yaşayan dedem yılda 20 gün tatil yapar. tatilin ilk beş günü telefon görüşmeleri ile geçer. ikinci beş günü sinirini çıkaracak birşeyler bulur. üçüncü beş günü tatil yapacağı koya gider, son beş günü çoluk çocuğu alelacele görüp iş başı yapar.
    -köyde yaşayan dedem beş vakit namaza gider. sabah erken saatte uyanır her ay bir hatım yapar. bolca sadaka verir. kapısına geleni kesinlikle ama kesinlikle boş çevirmez. sofradaysa sofraya oturtur, pazardaysa bir filede isteyene doldurtur. şehirde yaşayan dedem işten güçten ancak 60 dan sonra hacı olup namaza başkayabildi. o da yetişirse. sadeka isteyecek kişiler ona ulaşamazlar. arada sırada tv lerde çıkan haberlere bağışta bulunur. işi zordu rahmetlinin.
    -köyde yaşayan dedem artanı sadaka olarka dağıtırdı şehirde yaşayan dedem artanını biriktirirdi.
    -köyde yaşayan dedem oğllarına iki ev bir torununa araba aldı şehirde yaşayan dedem borcu ile gitti.
    -köyde yaşayan dedem öldüğünde hiç borcu yoktu fakat 50 60 bin tl kadar alacağı vardı herkes de borcunu ödedi zaten , şehirde yaşayan dedemden kalan borçlardan reddi miras ile kurtulduk.

neyse bakan inanılmaz bir söz söylemiş. hep söylüyorum bu sözleri bir bakan söylerse komik oluyor. asgari ücretle yaşanılır diyen kişi benim köydeki dedem olsaydı ona inanırdım ama şehirde yaşayan dedem asgari ücret neye yetmiyor dediğinde gülüyorduk sözlerine inandırıcı gelmezdi. sana niye milyarlar yetmiyorsa asgari ücret de o sebeple yetmiyor derlerdi.
    oturdum hesap ettim.
    iki cep telefonu aylık 140 tl fatura
    ev telefonu : 35 tl
    internet 60 tl
    araba ile gezme benzin parası: 100 tl
    dışarıda yemek yeme: 50-150 arası
    turkcell wınn : 40 tl
    her ay lüzumu haricinde alınan ıvır zıvır : 40-100 arası. bir bakım bunlar olmasa geçiniyorum lan hem de şehirde. kira elektrik su doğalgaz da yakmadan hem de. battaniye ve çift kat kazak ile ısınarak.
    TATLIHIZ, ramizan83 ve LIDYALI bunu beğendiler.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Maliye bakanı da bi ara benzin zamlarından sonra bisiklete binin demişti.
    Bknz: http://www.haberevet.com/haber/20120325/533519/maliye-bakani-mehmet-simsek-ten-petrol-zammi-aciklamasi-bisiklet-kullanirsaniz-benzine-ihtiyaciniz-olmaz.html

Asgari ücreti iyileştiremiyorsunuz,bari bu şekilde beyanatlar verip komik duruma düşmeyin. Yazık.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hakkaten nasıl geçiniliyor asgari ücretle yahu?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asil mesele yegen,
    bu bakanlarin geçinmek ve yasamak kavramlarindan ne anladigi.
    Sadece yemek yemek,barinmak gibi seyleri insani bulan,
    ulasim masrafini ise gidip çalisabilsinler diye sineye çeken bir zihniyet.

Bugüne kadar nelerini gördük,
    et yemeyin, mercimek yiyin,
    proteini ayni,
    diyenden tut,
    motora binme diyene kadar agzi olanin konustugu bir yönetim anlayisina kiri küsür yildir sahidim bugüne kadar degisen bir sey olmadi.

Bu nedenlerle benim asgari ücret konusunda herhangi bir hükümetten yapici bir atak bekleme gibi sazanliklarim hiç olmamistir.
    Fakat her yeni gelen hükümet, bir öncekinden daha iyi seyler yapacagini iddia ederek geliyor ve bugün gerçeklere baktiginizda iyiye degil kötüye gidis var.

Madem insanin insanca yasama kriteri satin alabildigi ekmek sayisiyla ölçülüyor,
    öyleyse sayin bakana bir soralim.

Ülkemiz 2002 döneminde ekonomik krizdeydi.
    Ülke,
    memur maaslarini ödeyemeyecek duruma gelmisti!
    2002 yilinda sgari ücret 222 milyon lira .Ekmek 250bin lira.
    Yani asgari ücretle 888 ekmek alabiliyordu bir isçi.
    2013 yilinda asgari ücret 804 lira. Ekmek 1 lira
    Yani asgari ücretle 804 ekmek alinabiliyor.
    Sayin bakan ataga kalkmis sahlanmis, super güç! olmus ülkedeki
    bu çeliskiyi acaba nasil açiklayacak?
    Olmadi ateistler bunu da açiklasin.
    Benim kafam basmadi.
    ramizan83, Shrieker, Soykan67 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yalnız bir kavramı unutmayalım: asgari ücret devlet tarafından ödenen bir rakam değil, bir işverenin çalışanına verebileceği en alt sınırdır

biz çeşitli mehendis arkadaşlarla olayı derinlemesine tahlil ederken unutmaya yüz tutmuş bir kaynak bulduk: umut fakirin ekmeğiydi
    peki fakirin peyniri nedir?
    bilindiği üzere canlı organizmalar, yaşamlarının devamı için bu ikisine ihtiyaç duyuyorlar
    bakan öyle diyor

hayır insanımıza fotosentez yapmayı da bi öğretebilsek, hep bedavaya gelecek bunlar
    piyanist_irf, Shrieker, Khutuck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız bir kavramı unutmayalım: asgari ücret devlet tarafından ödenen bir rakam değil, bir işverenin çalışanına verebileceği en alt sınırdır

biz çeşitli mehendis arkadaşlarla olayı derinlemesine tahlil ederken unutmaya yüz tutmuş bir kaynak bulduk: umut fakirin ekmeğiydi
    peki fakirin peyniri nedir?
    bilindiği üzere canlı organizmalar, yaşamlarının devamı için bu ikisine ihtiyaç duyuyorlar
    bakan öyle diyor

hayır insanımıza fotosentez yapmayı da bi öğretebilsek, hep bedavaya gelecek bunlar
    Asgari ücret tabi ki devletin ödedigi bir rakam degildir.
    Hatta ne kadar az olursa, devletin vergi tahsilati da azalir.
    Yani yüksek asgari ücret bir yönden devletin isine gelir gibi görünebilir.
    Ama kazin ayagi öyle degil.

Asgari ücret memur ve emekli maaslarini da tetikleyen en önemli unsurdur.
    Kisacasi,
    oturdugunuz yere dikkat edin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    asgari ücret 800 tl milletvekili maaşı 10.000 tl nin üzerinde komediye bak sen yaa bir de ''geçinin bu parayla'' diyor

olan biten herşeyi gördüğümüz halde ;hala deve kuşları gibi kafamızı kuma gömüyoruz , kusura bakmayın arkadaşlar ama bize herşey müstahak
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bu açıklamadan sonra peynir ekmeğe zam yolda imiş madem geçiniyorlar geçinemesinde kurtulalım diye düşünmüşler

evet peynir ekmekle geçinen bir adam benzin kullanmasada olur onla neden karşılaştırmıyon peki

tuzu kuru adamlar bu olaya he der geçer asgari ücretliye sorun bakalım nasıl geçiniyormuş,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)