Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Paket servis, Tamircilik vb işlerin ücretleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    merhaba herkese iyi akşamlar. aklıma takılan bikaç soru yani öğrenmek istedigim bikaç şey var. babamın dogalgaz işinde yardımcı olarak calısıyoruz yerı gelıyo dukkanda duruyorum yerı gelıyo ustanın yanında cıraklık yapıyorum fakat 1 kurus alabıldıgım yok. şikayetçi değilim fakat herkesin kendine göre bi amacı istegi var ve onun ıcın calısıyo. su an benım amacım babama yardım etmek onun da yanında zevkım ıcın ıstedıgım bıkac sey var motosiklet gibi. şu an babam bi şirketle ortak oldu ve haliyle insan sayısı da cogaldı. bbenım oyle kesınlıkle gıtmem yardım etmem gerek dıyebılecegım bısey kalmadı. ustanın yanında calısıyorum boru buk boru tası olcu al delık del o kadar ugrasa ragmen kurus para alamıyorum ınsanın bı sure sonra gucune gıdıyor fakat hala ıcımde saklıyorum bunu cunku yardım etmem gerek para ıstememem gerek yoksa evlat olmanın ne anlamı kalıyor ? babamın para durumu baya kotu ustune borclar var yuksek mıktarda. kredi kartlarını da kullanamıyoruz nakit de yok. sabır sabır nereye kadar. 1 aydır motosikletsizim ve 1 ay once 7 ay boyunca motosikletsiz gecırdıgım gun olmazdı. scooter mukuturdu ama, cekısı ıyı olunca 5 dka cıkayım stres atayım dedıgımde bıle yetıyodu. şimdi stres cok motosiklet yok. bu ay kotu gectı havalar bızım burda o yuzden pek motosiklete de bınılmıyo oyle olunca pek tribe girmiyorum. gecen pazar gunu hava guneslıydı yok oyle bı hava cıdden 2 haftadır bekledıgım bı havaydı fakat motosiklet yok kafayı yıyorum evde. pc'de yapılcak bısey yok arkadas desen 1-2tane var yenıyım buralarda memleketım olmasına ragmen fakat acıktan okumaya basladıgım ıcın arkadas bulamadım halıyle kı gectıgımız temmuz ayından bu yana cok sey yasadım bu yasıma ragmen bıraz dengesızlestık yenı yenı yerıme oturdum acıkcası. bu yasadıgım seyler okulu bıraktırdı bana stres yuzunden. 17 yasındayız neyın stresı ben de kendıme sasıyorum. ergensin falan dıceksınız stres o stres ama benımkı oyle degıldı. babamın ısı agustostakı kaza ve sevdıgım ustamı kaybetmem evdekı dengenın bozulması daha ardından tetıkleyen olaylar işte.

cok konusstum ama rahatladım arasıra gerekıyor boyle konusmak. gercekte ne kadar bırıyle konusup rahatlasak da yazmak gıbısı daha cok ınsanla paylasmak gıbısı yok.

he bi de şu yanımızdakı evde bi Windy s var 125lik kanuni. her gece cocuk 11de gelıyor evıne onun sesı bıle gece cıldırtıyo benı bazen cıkıyorum bisikletimle bı tur atıp gelıyorum atlayıp zıplayıp

--- Esas konuya gelelım şimdi. Benim düşüncem, ne kadar babamın ısınde rahat olsam da artık çalışmaya alışmam gerektıgı ve baska bı ıs bulup orda para kazanmak. aklımda en az 400-500tl gibi bi ücret var. daha azına calısmak ıstemıyorum mantıklı olarak. aklıma gelen işlerse Motosiklet veya araba tamirciliği, Paket servis, bu kadar tamirciliği düşündüm fakat tekrar bi cırak işi, zaten dogalgaz işini iyice ogrendım cıraklıktan kalfalıga yukseldık onun bı kompleksi var tekrar cırak ol motosikleti ogren falan. bu cıraklık ısını neden soyluyorum cunku bı sure ucretı cok az verıyolar. ben 1 ay calısıcam cıragım dıye 200-300tl alıcaksam oyle ıs olmaz olsun. cabuk kaparım ama ustasına baglı. bana sıbop ayarını 5 sanıyede gosterıp ertesı gun al yap su sıbop ayarını deyıp yapamadıgımda kafamı yumruklarsa doverım o ustayı. ogretsın boyle yapılır bu bu kadar olucak fazla olmıcak sakın ayarını kacırma dıkkatlı yap gıbısınden soyleyıp ertesı gun ben onun bı haltını beceremezsem dovsun razıyım. -- Paket servisiyse basit iş. altında motosiklet veya bacak gücün, kostur gaza asıl dur. zaten 20binlik bi ilçedeyım kucucuk yer ki memleketim, baya basit iş. ilerde bana faydası olmıcak bi iş. sadece para kazandırıyo ama kolay yoldan ıyı para kazandırıyo tabi. paket servısın en dusugu 600tl dıye bılıyorum.

-bu konuyu acmamın nedenıyse, bu soyledıgım iki-üç işte ne kadar ücret alırım. bana uygun iş var mı bu türde. elektrikcinin yanında usta ol falan onlar bana pek uymuyor. kendı benzer işimiz dogalgaz ısımız var o yuzden pek gıdesım yok oyle ıslere. onun harıcınde de aklıma bı ıs gelmıyor ama bakalım sızlerden bıseyler duyarız artık. 17 yaşındayım motosiklet ehlıyetım yok fakat burada fazla ıhtıyac yok ehlıyete ki mayıs sonu ehlıyet elıme gecıyor buyuk ıhtımal. Yorumlarınızı tavsiylerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Biraz boş bi konu oldu fakat bilgi edinmem gerek bu konuda kolay yönden. Kusuruma bakmayın herkese iyi akşamlar tekrardan
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    İçinden gelenleri yazmıssın ne güzel.

Maddi durumu bilirim bende bu aralar biraz sıkısıkım araba aldım,bakımı ıvırı zıvırı derken..

Babanla konus günlük 20 tl bile verse 30 günde 600 yapar hem yorulmassın hem kendi işin.

Bende 17 yasındayım a2 ehliyetim var fakat ailem gene motora karsı,araba aldılar gene vazgecmedim..kapatayım alıcam bi motor onlarada söylüyorum..

Kurye düşündüm,kabul etmediler..Oysa 3 aylık iş için benim için cok iyi.

Cıraklıga tahammül edersin ..1 Ay az al Motoru söktünmü anladınmı..Motor aldıgında ustaya vercegin para cebinde kalır buradan biriktirirsin.

Kimse anlamıyor..Bana destek cıkan olmadı.. 3 ay boyunca bi caycıda 1 ay günlük 15 tl ye calıstım.2 ay 20 tl aldım.. a2 ehliyet aldım..para biriktirdim..oda arabaya gitti..para az cok deme.calıs en güzel sey bu. bu sene staja gidiyorum.aracın borclarını ödüyorum,aileme yardım ediyorum.

Eger gene durumlar almayı saglamıyorsa zorlama,zamana bırak.

Hakkında herseyin hayırlısı kardesim.Konusmak istersen özel msj atabilirsin.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke herkes senin gibi akıllı olup böyle konu açıp sorabilse insanlara ! .
    Şimdi ilk önce , ailenin durumunu , düşünmen gerekir derim ! baban seni kendi işine yönlendirmiş ve kalfa konumuna getirmiş bence bu çok güzel , sana biraz da olsa arçlık versin bunu mutlaka o da ister fakat borçları var diyorsun bu durumda kim olsa baban gibi davranır .
    İhtiyaçların tabiy ki olacak fakat şu soruyu kendine sor ve cevapla ! , diyelim ki bir işe girdin ve aylık 600 tl kazandın , baban borçlu durumda ! sen bu 600 tl yi ne yaparsın !? .
    Bence sakın başka kıytırık işlerle zaman kaybetme , "her çıkışın bir inişi olacağını unutma , sabır et , kalfa olmuşun ve koluna bir "altın bilezik geçmişsin , kendini bu işte geliştir ve mesleğinle alakalı "yetki belgesi al , askerliğine 3 yıl var , akıllısın zaten , sabır et ve babanın kararına ve yönlendirmesine göre hareket et , zaman her şeyin ilacıdır , zamanı gelince motorunda olur , araban da hatta ailen , çocuğun ve evinde ! yeterki kolunda babanın taktığı o altın bilezik olsun !!!. Sabır !.
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence derslerine iyi asıl sakarya üniversitesinde bi mühendislik bölümü tutturmaya çalış.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke herkes senin gibi akıllı olup böyle konu açıp sorabilse insanlara ! .
    Şimdi ilk önce , ailenin durumunu , düşünmen gerekir derim ! baban seni kendi işine yönlendirmiş ve kalfa konumuna getirmiş bence bu çok güzel , sana biraz da olsa arçlık versin bunu mutlaka o da ister fakat borçları var diyorsun bu durumda kim olsa baban gibi davranır .
    İhtiyaçların tabiy ki olacak fakat şu soruyu kendine sor ve cevapla ! , diyelim ki bir işe girdin ve aylık 600 tl kazandın , baban borçlu durumda ! sen bu 600 tl yi ne yaparsın !? .
    Bence sakın başka kıytırık işlerle zaman kaybetme , "her çıkışın bir inişi olacağını unutma , sabır et , kalfa olmuşun ve koluna bir "altın bilezik geçmişsin , kendini bu işte geliştir ve mesleğinle alakalı "yetki belgesi al , askerliğine 3 yıl var , akıllısın zaten , sabır et ve babanın kararına ve yönlendirmesine göre hareket et , zaman her şeyin ilacıdır , zamanı gelince motorunda olur , araban da hatta ailen , çocuğun ve evinde ! yeterki kolunda babanın taktığı o altın bilezik olsun !!!. Sabır !.
    haklısın abi sende haklısın kalfa olduk baya anlıyoruz artık usta leb demeden çorum diyoruz da işte bu motosiklet olayı benı baya zorluyor. her sabah kalktıgımda o motosikletin garajda olusu mutlu edıyor benı. eger orda degılse daha moralı bozuk baslıyorum gune. yanı motosiklet askı mı derler neyse azıcık var bende de ıste ne bıleyım olmuyo abı. hele ki istedigim motosikleti goreyım, adamı ındırıp bınesım kacırasım gelıyor. tabi sabır, sabır da nereye kadar. istiyorum ki o motosiklet garajımda olsun, işime yeri geldıgınde onunla gıdeyım, yerı geldıgınde yuruyerek. ama kafamda stres olmasın rahat olsun kafam. moralım mı bozuk, atlarım motosikletime cıkarım gezerım tozarım 5 dakıkalıgına gelırım eve. son zamanlar dedıgım gıbı stres stres. bu stresı beyne hapsetmek zor. bi şekilde atmak lazım kafadan. motosiklet olmayınca da olmuyor işte.
    dedıgın gıbı kıytırık ıslerle ben de zaman kaybetmek ıstemıyorum ama ne bıleyım ıyı bı maas aldıktan sonra mesela 600-700, 500unu harcar 100-200 de babama verırım dıyorum ama bı yandan da o 600lira elıme gecınce napıcam vıcdanım nasıl el verıcek o var. cok karstırdın kafamı bak sımdı ama yararlı oldun. bakalım zaten 2 haftadır bu konuyu dusunuyorum. bı karara varmam lazım. yoksa olmıcak boyle. sagol yorumun ıcın tesekkur ederım.

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinden gelenleri yazmıssın ne güzel.

Maddi durumu bilirim bende bu aralar biraz sıkısıkım araba aldım,bakımı ıvırı zıvırı derken..

Babanla konus günlük 20 tl bile verse 30 günde 600 yapar hem yorulmassın hem kendi işin.

Bende 17 yasındayım a2 ehliyetim var fakat ailem gene motora karsı,araba aldılar gene vazgecmedim..kapatayım alıcam bi motor onlarada söylüyorum..

Kurye düşündüm,kabul etmediler..Oysa 3 aylık iş için benim için cok iyi.

Cıraklıga tahammül edersin ..1 Ay az al Motoru söktünmü anladınmı..Motor aldıgında ustaya vercegin para cebinde kalır buradan biriktirirsin.

Kimse anlamıyor..Bana destek cıkan olmadı.. 3 ay boyunca bi caycıda 1 ay günlük 15 tl ye calıstım.2 ay 20 tl aldım.. a2 ehliyet aldım..para biriktirdim..oda arabaya gitti..para az cok deme.calıs en güzel sey bu. bu sene staja gidiyorum.aracın borclarını ödüyorum,aileme yardım ediyorum.

Eger gene durumlar almayı saglamıyorsa zorlama,zamana bırak.

Hakkında herseyin hayırlısı kardesim.Konusmak istersen özel msj atabilirsin.
    ah abi bi sabredebilsem. o sabır denen seyden yok bende. cogu seyımı sabır yuzunden kaybedıyorum. bişey alırım mesela 200liraya, evdekilerin 1 ay daha bekle ınıcek fıyatı demesıne kulak asmam o 200lirayı veririm. 1 ay sonra yarı fıyatına ıner hatta daha guzelı yenı modelı gelmıs olur, alamam kıskanırım onu. yok işte sabır bende. cok cabaladım ama olmuyor sabır konusu. cok sabırlı degılım sadece. sabrım vardır yıne. sadece boyle cok ıstedıgım zevkım ıcın olan seyler konusunda sabredemıyorum. ama herhalde motosiklet konusunda biraz daha sabır etmem gerekıyo gıbıme gelıyor. bakalım hayırlısı abi. sagolasın mesaj onerısı ıcın cok tesekkur ettım.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence derslerine iyi asıl sakarya üniversitesinde bi mühendislik bölümü tutturmaya çalış.
    benim gelecegım pek parlak degıl zaten abi. yavas yavas agırdan agırdan okucaz herhalde. 25 yasına gelınce 2 veya 4 senelık unıversıte bıtırmeyı umuyorum. bakalım ne olcak kader kısmet işi biraz da insana baglı tabı. açık liseden okuyorum. bu daha zorlastırıyo konuyu. sana da tesekkur ettım yorum ıcın
    Benli bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)