Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Büyüklerimin Bilgisine İhtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar herkezee..

Merhabalar, 4,5 gun once sym fiddle 125 aldım. Fakat ehliyetım yok ama kursa yazıldım 16 marttada sınavım var. Bu süreç içinde motorun uyumasını istemıyorum sizde güvenlik eşyalarımla trafıge cıkmadan semt içinde kullansam polislerle sıkıntı yasarmıyım ruhsatım falan var kursada yazıldım 1,5 aya ehliyeti alırım nasıl bı yol izlemem lazım. Şimdiden hepinize teşekkur ederım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Güzel Kardeşim,

Bırak motorun 1,5 ay demlensin . Ehliyetini aldığında tadı güzel olur.

Sevgilerimle

Not: Akü kutup başını sökersen tekrar çalıştırmak kolay olur
    viper17 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

polisine göre değişir
    [B]King is back baby!King is back![/B]

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Polis dinlemez abi kursa yazıldım falan. bence bulaşma, bırak çıkma bir yere

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Riske gerek yok. Ehliyetini al ondan sonra binersin.Bu zamana kadar sabretmişsin az daha sabret.

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyem sabretmen yönünde, ancak sürücem diyorsan kurstan antetli kaşeli bir kağıt al üzerinde "kursumuz A2 öğrencisidir" yazsın.Tabiki geçerli bir evrak değildir ama polisi ikna etmeye çalışırken işine yarayabilir.Bir de dediğin gibi semtini terketme evim şurası dersin.
    Her türlü kazada suçlu olacağınıda göz önünde bulundur. Yağmurlu havada da binme, sırtınada havlu koy, bide terli terli soğuk su içme
    ugrgnr bunu beğendi.
    www.motojektif.com

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Bazı polisler ehliyetsizlerle uğraşmamak ceza yazmamak için ekipmanı tam olanları durduruyorlarmış.
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    dunyanın en cins polisine veya işini cidden kralından yapan polisine denk gelmezsen bi arkadasımız ' kursumuzun A2 ogrencısıdır' yazılı bı kagıt tasırsan hatta bı ımza varsa damga bastırabılırsen polis durdurdugu yerde dersın abı bak boyle boyle motosıkletı cok sevıyorum ehlıyetı bekleyemedım ama cok az var 1 aya alıcam sonra da krallar gıbı gezıcem ehlıyetle abi bu seferlık affet gibisinden bıseyler yazarsan polisin vicdanına dokunursun ben polis olsam senın gıbı bırınden ceza kesmezdım eger boyle konussaydın.

bu arada ben de kısa zamanda motosikletimi alıcam fakat ehlıyetımı mayısın sonunda alıcam benımkı daha zor. gercı 7 aydır ehlıyetsız dolasıyodum kontrol noktalarından ne yontemlerle gectım ama ehlıyetlı dolasmak bence daha rahattır. küçük bi ilçede yasadıgım ıcın polis sıkıntı cıkarmaz yanı arkandan gelıp cek saga cek saga kontrol dıyecek bı polis gormedım bu 7 ayda ama sen gıdıp merkezdeki veya okulun onundekı kontrolden ehlıyetsız gecersen dunyanın en salak polisi bile alır motosikletini a2 kursundayım falan sokmez

*ne apacılıkler yapmısım ben be farkında degılım yemın edıyorum tırın yanından gecmeler polis dur dedıgınde kacmalar buyuk kontrolun cevresınden dolanıp kacmalar vay vay allah kımseye ehlıyetsız motosiklet surme ıskencesını yasatmasın :D yada yasatsın ama heyecana gelebilenlere adrenalini beynine vurunca kendını kontrol edebılenlere yasatsın
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Adamın birisi sarhoş haliyle ters yönden gelir çarpar sana , motorun parçalanır (zaten heryeri plastik ) Allah göstermesin sende sakatlanabilirsin ve o anda o şerefsize aman abi canım abi çekmek zorunda kalırsın.
    Evdekilerden motoru sakla , kendin için merdivenden düştüm de. Vs vs . Çook stresli sıkıntılı işler.
    O duruma düşmek istemeyeceğine göre bekle 40 gün daha . Binmezsen kaybedeceğin hiçbirşey yok. Binersen büyük riske girersin. Mantıklı olanı sen bul.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Paşam, öncelikle aldığın motorunu iyi günlerde kazasız belasız kullan.

bazı yorumlara bakıyorum akıllara ziyan sürücü kursundan sana kimse kursumuzda A2 öğrencisidir diye yazı vermez vede vermemeleri gerekir.

şu bir gerçek motorun orada duracak ve sen kullanmayacaksın, işin aslına bakarsan adamın içini kemiren bir durum olur, kullanmak istersen evinin yakınlarında trafiğe kapalı ( araç ve yaya ) bir alan bul orada hevesini bir süreliğine kırmış olursun ruhsatın ve diğer ekipmanların var buraya kadar iyi ama yapacağın bir kazada kendini savunacak durumun yok yani sürücü belgen yok bu kötü. olaki önüne bir çocuk fırladı ve çarptın hangi polis seni görmezden gelir...

buraya kadar sabretmişsin biraz daha sabret kardeşim...
    ergün1968 bunu beğendi.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Bilgilerinizi paylaştıgınız için teşekkur ederım herkeze tek tek sağolun , fakat ne biliyim içim elvermıyor oturdugum semt kucuk bir semt zaten hız tutkumda yok sadece motor surmeyi sevıyorum, semtte 1 tur atsam en fazla 3 km eder motorun orda yatmasına gerçekten gönlüm elvermıyor :S
    ugrgnr bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Sabrın sonu selamet.

Ben 4 sene bekledim. Acı bir deneyim ama geçecek elbet Motoru çektirirsen ne olur onu düşün.
    Heil Spellcheck

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli olmuyor.
    Şimdiye kadar çevrildiğim yer çok azdır.
    Fakat evimin dibinde 2 kere çevirmeye yakalandım.
    Birinde sokağın sonunda sivil polisler tarafından durduruldum, çalıntı ihbarı varmış.
    Diğeri de bakkala motorla giderken sokak çıkışında hemen caddeye pusu kuran çevirme ekibi tarafındandı.

Diyeceğim odur ki, olmaz olmaz ama şansına olacağı tutar.
    1.5 ay su gibi geçer sen bakımını yap kendine hazır et atını.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Haklısınınız İstanbuldakı Yıldız parkını bılıyorsunuzdur herhalde bende motoru orda kullanmaya karar verdım evime en fazla 100 metre uzaklıkta trafıge kapalı alan bilenler bılıyodur zaten orda kullansam bırsey olmaz degılmı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazilı sınavdan sonra ehliyeti hemen veriyorlarmı ?

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikten mada diğer polislerede denetleme yetkisi verildi , ehliyetsiz kesinlikle binme derim.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazilı sınavdan sonra ehliyeti hemen veriyorlarmı ?
    Yazılı sınavdan sonra direksyon sınavı var sonra alabılıyosun ehlıyetı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Tavsiyelerinizi dinliyecegım motoru allalı 1 hafta oldu 50 km yol yapmısım bundan sonra gerekmedıkce bınmıcem , sabredicez hayırlısı bakalım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı efes261 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınınız İstanbuldakı Yıldız parkını bılıyorsunuzdur herhalde bende motoru orda kullanmaya karar verdım evime en fazla 100 metre uzaklıkta trafıge kapalı alan bilenler bılıyodur zaten orda kullansam bırsey olmaz degılmı
    Öyle kapalı alanlarda hiç kullanma polis bişey der kaçamazsın da

Hayırlısı bakıcaz artık inşallah bir sorun yasamam

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim arkadaş ehlıyetsiz polislerden kacarken motoru yatırttı yunuslardan altlarında 600 lük makineler var kacarım ederim felan deme yani ;,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)