Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

araba krikosundan boru bükme makinası olurmu ? buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm gönül dostlarına saygı ve selamlarımı sunuyorum

malumunuz bu aralar pek ortalıklarda görünmüyorum ,umarım hepiniz iyisinizdir arkadaşlar ,....... uçma çalışmalarına başladığımdan beridir kendi paramotorumu yapma çalışmaları içerisindeyim , tam anlamıyla olmasada çok önemli parçaları elimin altında toplamış bulunmaktayım, lakin yapacağım hava aracı (paramotor trike) ın yapımında önüme çıkacak arka pervane koruması için 20 mm çapındaki 2 adet boruyu ve değişik boylarda 8-10 kadar yine aynı çaptaki boruları sanayide büktürmek için aldığım fiyat karşısında boru büküm işinin o kadarda gülünüp geçilecek bir iş olmadığını bizzat görmüş oldum açıkçası beni biraz ürküttüler fiyat yönünden

o kadar yol katettim iş boru bükmeye geldi orada tırtladık anlayacağınız , aslında şöylede bir durum var 2 adet pervane koruması olacak olan boruyu büktüreyim tamam anladıkta sonralardan lazım olacak ve bükülmesi gereken kısa borular içinde ayrı zamanlarda tek tek , bana 40 km olan sanayiye gitmek çokta mantıklı gelmiyor ,

bu anlattıklarımdan sonra oturup kara kara düşünmeye başladım , sanayideki bükümcüler kalıp ölçü ister , ortada aletin şasisini yapmamışım , öyle bir şey yok kalıp çıkartacağım ve çıkardığım şablona göre boruyu bükecekler tamamda , git gel bir sürü sıkıntı olacak işin maddi tarafı ayrı tartışma konusu,

düşünürken düşünürken çaresizlik ve imkansızlığın orta yerinde kafamdaki ampulün birden bire parlaması ile aklıma hemen kullanmadığım toros krikosu geldi toros kerikosundan boru bükme makinası olurmu demeyin uğraşınca oluyormuş

tabi yapımında 3 adet bisiklet parçaladığımıda eklemeliyim ama kendi işimi kendim görebileceğim için mutluyum son olarak krikodan boru bükme olurmu derseniz aha buyrun olduda bitti bile

gördüğünüz bu aletin arka pervane koruması olacak boruları bükecek ve gereken tüm yerlere .

yokluğun çaresizliğin düşmanıyım

yorum yazan yazmayan tüm dostlara şimdiden teşekkür ederim kalın sağlıcakla
    acayüp, ortadadogulu, hellboys ve 68 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    De get la. Daha neler icat edicen. Eski köye yeni icatlar getirme senin yüzünüzden başımıza daş yağacak.
    Muck.
    Slayerrr, audioslave, Pasaa ® ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    maşallah. arkadaş bırak bu işleri uçak yapacak adamsın .uçak için poreceni başbakana iletirim. hazırla notere tasdik ettir ben de götüreyim senin menecerin olayım.

peki niye kırmızı

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

bir de üst dişli her zaman zincire temas edemeyecek. bu dezavantaj olmazmı ? boru biraz daha kalın olsa muhtemelen üst dişli boşta kalacak.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    De get la. Daha neler icat edicen. Eski köye yeni icatlar getirme senin yüzünüzden başımıza daş yağacak.
    Muck.

özledim seni gulüm nerelerdesin

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Buna sadece maaşallah denir.UStam yakınlarınızda olabilseydim hemen gelirdim.Çok başarılı bir çalışma, zaten eski yapıtlarınızıda takip ediyoruz.Birçok motor tutkunu eminim uçma konusu ile de ilgilidir.

Uçma işi biraz daha tehlikeli motora kıyasla lütfen dikkatli olun.

Çok çok saygılar, sevgiler.

CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah. arkadaş bırak bu işleri uçak yapacak adamsın .uçak için poreceni başbakana iletirim. hazırla notere tasdik ettir ben de götüreyim senin menecerin olayım.

peki niye kırmızı

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

bir de üst dişli her zaman zincire temas edemeyecek. bu dezavantaj olmazmı ? boru biraz daha kalın olsa muhtemelen üst dişli boşta kalacak.

allah tuttuğunu altın etsin ağzından bal damlar 3 . teker sıkma aşamasının limitine geldiğinde devreye giriyor zaten tamda o aşamada 3. tekerin dönmesi çok büyük avantaj oluyor boru sıkıştığı için 3 tekerin arasında boru hem baskı güç altında zor ilerlemekte ama zincir sistemi bir nevi 4*4 araçların çekeri gibi düşün çok fazla güç sıkışmadığı zaman 2 teker dönüyor tam sıkıştırmada 3. tekerde kendiliğinden devreye girip yük dağılımını 3 teker miline dağıtıyor buda hem işi kolaylaştırıyor hemde stabilite sağlıyor mesela sadece tek teker dönseydi yine sıkıntı olurdu , siz kolu çevirdiğinizde tek teker döndüğü için alttan sıkıştırdığınızda teker patinaja geçerdi bilmem anlatabildimmi

neden kırmızı kutuda kalmış boya vardı o yüzden

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    valla süper olmuş bayıldım. ufak çaplı bükümlerde boru deforme olursa
    boru içine kum dolduruyorlar veya boru çapından biraz ufak uzun bir saplı yay
    sokuyorlar borunun içine. büktükten sonra yayı döndürerek çıkarıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna sadece maaşallah denir.UStam yakınlarınızda olabilseydim hemen gelirdim.Çok başarılı bir çalışma, zaten eski yapıtlarınızıda takip ediyoruz.Birçok motor tutkunu eminim uçma konusu ile de ilgilidir.

Uçma işi biraz daha tehlikeli motora kıyasla lütfen dikkatli olun.

Çok çok saygılar, sevgiler.

teşekkür ederim muratcım , her zaman beklerim kapım her daim açıktır bilesin , kimbilir belki bir gün ben gelirim o taraflara çok istiyorum ya zaman fukaralığından kıpırdayamam bir tarafa

uçma konusu evet ilk etapta riskli tehlikeli gibi geliyor aslında riski yok değil ama herşeyde risk var, risk olmazssa olay gerçekleşmez , rabbim bilir ya vade dolmuşsa elden bir şey gelmez , allah geçinden versin , ama körü körüne uçulamayacağının bilincindeyim , gereken eğitim ve tecrübe konusunda kendimden emin olmadan uçmayı düşünmüyorum , eğitim aşamalarım nisan sonu gibi bitecek allah bir kaza keder vermez ise gökyüzüyle buluşacağım , tabi hep birlikte izleyeceğiz inşallah

selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla süper olmuş bayıldım. ufak çaplı bükümlerde boru deforme olursa
    boru içine kum dolduruyorlar veya boru çapından biraz ufak uzun bir saplı yay
    sokuyorlar borunun içine. büktükten sonra yayı döndürerek çıkarıyorlar.
    sağolasın adamın hasosu faruk ağabeyim valla abi 1.5 2 mm lik boruları çatır çatır büküyor kum işini duymuştum zaten bükülecek borular belli sırf onlar için düşündüm tabi çap genişledikçe kalıplarında değişeceği için aslında sadece yapacağım işe özel bir bükme oldu , tekerlerde kayar kapı tekerleridir bilirsin daha büyüklerini alıp taktığında daha çaplı borularıda bükülebilir , ama 15 ila 25 mm boruları büker sanırım alimde fazla boru yoktu deneyemedim öperim elllerinden
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İrfan usta bu aleti geçen hafta paylaştığın fotoların birinde masanın üzerinde görmüştüm anlamıştım hemen ne olduğunu, süper olmuş bi de zincir dişli sistemi yapmışsın ayrı güzel.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bir sonraki projemiz: stepneden tren lokomotifi yapımı

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan usta bu aleti geçen hafta paylaştığın fotoların birinde masanın üzerinde görmüştüm anlamıştım hemen ne olduğunu, süper olmuş bi de zincir dişli sistemi yapmışsın ayrı güzel.

o zaman daha tam bitmemişti inşallah işimi görecek kendine iyi bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sonraki projemiz: stepneden tren lokomotifi yapımı
    saten kendi çapımızda uğraşmadımız bi tren kaldıydı eşşeeen aklına sokma karpuz kabuğunu şinci

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saten kendi çapımızda uğraşmadımız bi tren kaldıydı eşşeeen aklına sokma karpuz kabuğunu şinci
    bir an için "acaba" dedin dimi, itiraf et
    piyanist_irf ve Slayerrr bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    İrfan abi yiter yaaa
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ben çok beğendim tebrikler , bende motor blogu üzerine 3 boyutlu yazı yazmak için bir kalıp/makine hazırlıyacam yakında paylaşırım :D
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir an için "acaba" dedin dimi, itiraf et
    yeminlen o an düşündüm bişeyler alimde diğil ne yapayım

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Helal olsun valla tebrik ederim abi
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok beğendim tebrikler , bende motor blogu üzerine 3 boyutlu yazı yazmak için bir kalıp/makine hazırlıyacam yakında paylaşırım :D
    sen yaparsın mehmet hiç kuşkum yok karalamaya devam değilmi ? hep kalite motürleri arabaları karalıyon şu kardeşine şööle duvara çerçeveleyip asacağım bi cbf karalamadın

hani cbf resmine tamah etmem ama senin karaladığının hastasıyız dedeeee

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun valla tebrik ederim abi

teşekkür ederim ercan kardeşim eksik olmayasın çaresizliğin gözü kör olsun ne yapalım
    Ahmanamra bunu beğendi.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yaparsın mehmet hiç kuşkum yok karalamaya devam değilmi ? hep kalite motürleri arabaları karalıyon şu kardeşine şööle duvara çerçeveleyip asacağım bi cbf karalamadın

hani cbf resmine tamah etmem ama senin karaladığının hastasıyız dedeeee
    Karalamaya devam usta, bu ara AÖF için çalışmalardan dolayı biraz ara verdim , ama CBF çizecem , şöyle sağlam bir foto bulalım
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    diyecek bişey kalmamış...

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karalamaya devam usta, bu ara AÖF için çalışmalardan dolayı biraz ara verdim , ama CBF çizecem , şöyle sağlam bir foto bulalım

ben sana foto vereyim mehmet sıkıntı yok sen çizecem de yeterki ama bilirim kafa sakin olmadımmı o işler insana işkence gelir ama sorun değil ben çok sabırlı adamımdır hiiiiççç acele edip sıkıştırmam seni ,

karşılığında bende sana yeni versiyon cbf yaparım , unu deposundan atarsın ekzostundan pişmiş ekmek çıkartır nasıııı ? şaka şaka yakın olsan küftenin en kralını söylerdim sana valla başkada kıyak yapacak durumda değilim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)