Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

araba krikosundan boru bükme makinası olurmu ? buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    irfan abi böyle şeyler paylaşıyorsun ya
    sonra gidip ayna karşısında kendi yüzüme tükürüyorum
    ulen ne beceriksiz herifsin diye
    acı bana ya
    ellerine sağlık kardeşim süper olmuş
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana foto vereyim mehmet sıkıntı yok sen çizecem de yeterki ama bilirim kafa sakin olmadımmı o işler insana işkence gelir ama sorun değil ben çok sabırlı adamımdır hiiiiççç acele edip sıkıştırmam seni ,

karşılığında bende sana yeni versiyon cbf yaparım , unu deposundan atarsın ekzostundan pişmiş ekmek çıkartır nasıııı ? şaka şaka yakın olsan küftenin en kralını söylerdim sana valla başkada kıyak yapacak durumda değilim
    sen beğendiğin bir kaç fotoyu özel mesaj at usta bakayım ben
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi böyle şeyler paylaşıyorsun ya
    sonra gidip ayna karşısında kendi yüzüme tükürüyorum
    ulen ne beceriksiz herifsin diye
    acı bana ya
    ellerine sağlık kardeşim süper olmuş
    estağfurullah tayfurum o nasıl sözdür , bana bakma sen bir şey yaptığımızda yok kendi çapımda takılıyoruz yahuuu herşeyi bilmem , bildiğim bir şey varsa ben uçacam arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beğendiğin bir kaç fotoyu özel mesaj at usta bakayım ben

tamam o zaman bana özel bir çizim olacaksa ona göre bir resim atayım yani benim cbf standartların dışında hatlardadır biraz hani resim açısından söylüyorum çizmesi uraştırır detay olarak detaylıca olduğu için
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pasaa ®, babaduru ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi ağzım bir karış açık okudum tüm yazıyı.Ellerinize sağlık İrfan bey.Neler yapıyorsunuz siz böyle. Yakında füze yaptım diye başlık açarsanız şaşmamak lazım.

Paramatorun detaylı yapım aşaması resimleri varsa bunlarıda paylaşabilirmisiniz.?

Sizde biliyorsunudur. Şu an için bu aletin kullanımını düzenleyen bir yasal düzenleme yok. ( diye biliyorum) Fakat kırsalda jandarmanında kullanıma müdahale ettiğini bir yerlerde okumuştum.( askeri tesis yakınlarına belili bir mesafeden sonra yaklaşamıyordunuz galiba . böyle bir şeydi)

O kadar eski okuduğum bir yazıydı ki inanın çok da detaylı hatırlayamıyorum ne yazık ki. Yinede ne olur ne olmaz.Bunun yasal mevzuatını nedir.? Türk hava kurumundan öğrenip, bu şekilde kullanmaya başlayın.ellerinize sağlık. yaptığınız paramotor hakikaten çok profesyonel görünen bir tasarım olmuş. Boru bükmede işin extra bonusu zaten.

Üç bisikletin arka dişlileri ve bisiklet zincirleriyle hakikaten sıra dışı bir tasarım olmuş.Ama yanlış görmüyorsam özellikle bu çapta boruyu bükecek bir tasarım , daha ince boruları bükmeye çalışırsanız bu olmayacak gibi görüyorum. Zaten bunada gerek yok şimdilik galiba . hakikaten ilginç ve bir o kadar güzel.çok beğendim .
    piyanist_irf bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    İrfan abi çok güzel olmuş eline sağlık.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrfan abi Zihni Sinir'sin yemin ediyorum eline sağlık
    Ninja

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo irfan gözünden belli senin elinden hiç bir iş kurtulmaz bu konuda sana kefilim

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İrfan Bey,

Şimdiye kadar ki tüm konularınızı (özellikle bu tarz kendi işinizi kendiniz hallettiğiniz) özenerek ve tebrik ederek takip ettim. Her ne kadar aktif olarak yazmasam da inanın takdir ettim sizi. Ara ara Karamürsel'e gelirim eşimin teyzesi ve kuzenlerinden dolayı. Bir daha ki gelişimde tanışmak ve şu meşhur atölyenizi görmek isterim

Tebrik ederim tekrardan.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo irfan gözünden belli senin elinden hiç bir iş kurtulmaz bu konuda sana kefilim
    seviyorum seni biliyorsun

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bravo İrfan seni izlemeye devam ediyoruz
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Bey,

Şimdiye kadar ki tüm konularınızı (özellikle bu tarz kendi işinizi kendiniz hallettiğiniz) özenerek ve tebrik ederek takip ettim. Her ne kadar aktif olarak yazmasam da inanın takdir ettim sizi. Ara ara Karamürsel'e gelirim eşimin teyzesi ve kuzenlerinden dolayı. Bir daha ki gelişimde tanışmak ve şu meşhur atölyenizi görmek isterim

Tebrik ederim tekrardan.

buna çok sevinirim çalışmalarımı takip ediyorsanız kapımın sonuna kadar tanıdık yada tanımadık tüm gönül dostlarınada açık olduğunu da bilmeniz lazım inşallah her daim başımla beraber. beklerim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo İrfan seni izlemeye devam ediyoruz
    sağolasın ahmedim egelim çadır kampım yazı beklemekteyim haaa

caner6776 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e '13
    Abi dur senin patentini alalım.
    Caner KIRMIZI
    [Zonguldak-MT]

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    süpersin irfan abi

bizim kamera aparatını unuttun gittin ama
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

[/COLOR]

sağolasın ahmedim egelim çadır kampım yazı beklemekteyim haaa
    Bende bekliyorum 14:45 yazı geçtimi gördünmü
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Süpersin abi!

Motosikleti
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi ağzım bir karış açık okudum tüm yazıyı.Ellerinize sağlık İrfan bey.Neler yapıyorsunuz siz böyle. Yakında füze yaptım diye başlık açarsanız şaşmamak lazım.

Paramatorun detaylı yapım aşaması resimleri varsa bunlarıda paylaşabilirmisiniz.?

Sizde biliyorsunudur. Şu an için bu aletin kullanımını düzenleyen bir yasal düzenleme yok. ( diye biliyorum) Fakat kırsalda jandarmanında kullanıma müdahale ettiğini bir yerlerde okumuştum.( askeri tesis yakınlarına belili bir mesafeden sonra yaklaşamıyordunuz galiba . böyle bir şeydi)

O kadar eski okuduğum bir yazıydı ki inanın çok da detaylı hatırlayamıyorum ne yazık ki. Yinede ne olur ne olmaz.Bunun yasal mevzuatını nedir.? Türk hava kurumundan öğrenip, bu şekilde kullanmaya başlayın.ellerinize sağlık. yaptığınız paramotor hakikaten çok profesyonel görünen bir tasarım olmuş. Boru bükmede işin extra bonusu zaten.

Üç bisikletin arka dişlileri ve bisiklet zincirleriyle hakikaten sıra dışı bir tasarım olmuş.Ama yanlış görmüyorsam özellikle bu çapta boruyu bükecek bir tasarım , daha ince boruları bükmeye çalışırsanız bu olmayacak gibi görüyorum. Zaten bunada gerek yok şimdilik galiba . hakikaten ilginç ve bir o kadar güzel.çok beğendim .
    bükme makinası hakkında bir şey söylemeyeceğim ondan önce uzunca cevaplayacağım bir konuya değinmişssin sevgili abim o konuya yoğunlaşayım

paramotor ,yamaç paraşütü, delta yelken kanatlar hakkında bildiğiniz şeyler kısmi olarak doğru şöyleki boş ağırlığı 160 kg mı geçmediği sürece bu saydığım hava araçlarını uçurmayı bilen her vatandaş onunla uçabilir,vergisi,muayenesi vs si olmaz , katagori olarak sivil havacılığa girmekte olup ,çok hafif hava araçları diye anılıyorlar, işin jandarma kısmına gelince , tabiki önce eğitim diyoruz bu işin şakası yok hakkaten yok , yaklaşık 4 ay önce istanbulda bir paramotor pilotu arkadaş 3000 mt rede yolçu uçağıyla burun buruna geliyor ve sıkıntılı haller yaşıyor ve yaşatıyor bu olaydan sonra THK yazılı bir bildirgeyle bundan sonra uçulacak müsait tepelerde ilgili kişilerden notam alınması koşulu isteniyor (uçuş izni gibi bir durum ) jandarma uçuş tepesinden tüm pilotları geri çeviriyor yani 1 kişinin hatası tüm camiaya mal oluyor ,

sonrasında aslında 160 kg mı geçmeyen lisans gerektirmeyen çok hafif hava araçları sınıfı da sıkıntıya girmekte ama bildiğim bir şey varki uçmak için şu an kesinlikle önce eğitim ardından lisans gerekmekte ve gereken bağlantılarımı yaptığımı THK mdan nisan sonunda inşallah lisansımı alacağımı söylemek isterim zaten o zamana kadarda kendi paramotorumu bitirmiş olacağım inşallah

bükme makinası paramotoru bitirdikten sonra kimbilir birdaha ne zaman lazım olacak ? sırf bu proje için çaresizlikten yaptım ama tabi alet alettir zarar gelmez benim işimi görmese birilerinin içini muhakkak görecektir

çizimlerimi istemişsiniz tabiki koyarım buraya ne demek yalnız öyle mühendis gözüyle bakmayın çok bilmediğim için çizebildiğim kadar çizdim ama ölçüler gerçek ölçüler olup üzerinde bayağı uğraştım sıradan karaladığım şeylerde var son yapılacak olan bitmiş çizimlerde ben işinize yarayacağını düşünerek hepsine yer veriyorum teşekkür eder ellerinden öperim saygılar.

son resimde tahmin ettiğiniz gibi gaz kolu olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı caner6776 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dur senin patentini alalım.
    bu iyiydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpersin irfan abi

bizim kamera aparatını unuttun gittin ama
    unutmaktan değil kardeşim elimde numune motor yok kendi motoruma göre yapacam seninkine uymayacak , haybeye zaman kaybı olacak vallahi kafam ve bedenim çok yoğun bu gün bakma astım işleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bekliyorum 14:45 yazı geçtimi gördünmü
    yok yok daha gelecek önümüzde ne içtin sen ? aynından bende isterim
    caner6776 bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Tebrikler. Bi kez daha " Yok artık" dedirttiniz..

caner6776 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e '13
    Mühendislik insanın kendini geliştirmesiyle alakalı lafının kanlı canlı örneğisin abi Mesleğin nedir bilmiyorum ama üretken biri olmanın nirvanasına ulaşmış birisin gözümde
    Caner KIRMIZI
    [Zonguldak-MT]

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İrfan gel seninle rüzgar tribünü yapalım elektrik üretelim
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)