Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Yargı !..

Motovento
    REKLAM ALANI
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar şöyle bir yazı buldum ve benim çok hoşuma gitti . Bu güzel ve anlamlı yazıyı siz Değerli Dostlarımla paylaşmak istedim

Hani o sürekli gördüğün kendini beğenmiş güzel kız, aslında çok komik biri ve çok da utangaç.

O herkese bağırıp duran çocuk var ya asabi diye yanına yaklaşmak istemediğin, hah işte onun engelli bir kardeşi var ve o doğduğundan beri ikinci plana atılmış hatta kardeşiyle ilgilenmekten kendisine vakit bile ayıramıyor.

Sürekli yeni birileriyle çıkan o kaşar kız iki sene önce babasını kaybetti ve hayatına giren her erkekte babasını arıyor.

O sessiz sakin biraz da sıkıcı bulduğun köşesinden ayrılmayan tip, şeker hastası ve her gün insülin iğnesi olmak zorunda.

Kro deyip de yanına yaklaşmadığın çocuk, işte onun müzik zevki seninkisiyle hemen hemen aynı ve haftada iki kitap bitiriyor.

O inek var ya her sınavda yüksek not alan gözlüklü hafif topluca, kendinden nefret ediyor,insanlara yaklaşamıyor çünkü terslenmekten korkuyor. Bu yüzden de kendini ders çalışmaya vermiş bir tek o alanda iyi olduğuna inanıyor çünkü.

Çağırdığınız hiçbir yere gelmediği için her fırsatta iğnelediğiniz, soluk benizli bir diğer kızın da annesi kanser hastası bu yüzden arta kalan her zamanını ona ayırmak istiyor.

O paçoz, kezban ne biçim giyiniyor dediğin kızın evde bir sürü kardeşi var ve ailesine yardım etmek için okulu bırakma düşüncesinden kurtulamıyor.

Sinir olduğun, beğenmediğin, kıskandığın, yargıladığın onlarca insanı düşün. Hepsinin görüntüsününün arkasında yaşayan bambaşka insanlar, isimlerinin arkasına saklanmış başka başka sıfatlar var. Hayatı yeterince zor olan insanlarıa cahil ve bencilce oluşturulmuş yüzeysel fikirleriniz hiç yardımcı olmayacak. O halde susun.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yaradılanı sev,yaradandan ötürü...
    haojin2005, cesur509 ve Murat 48/30 bunu beğendiler.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan zordur
    cesur509 ve haojin2005 bunu beğendiler.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İncir Reçelinde de kız bahsediyordu ya, o an duygularını tutabilen var mıdır?
    cesur509 ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplum olarak çoğumuz önyargılıyız malesef , " elbiseye karşı özellikle , takım elbiseli , kravatlı ,düzgün traşlı ve kiralıkta olsa model arabalı birini görünce ne dese hemen inanıveriyoruz ,o elbisenin içinde, boş ve donanımsız insanlar olsa bile !!.
    Levent68 ve cesur509 bunu beğendiler.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Güzel bir paylaşım Amma velakin Kırolar hakkında hala 'düşüncem demeyim de bakış açım diyeyim' değişmedi.Zira 'Faydalı' kültürel eylem içerisinde bulunan kırolar bana denk gelmedi . Krolar,apaçiler bomboş insanlar...
    haojin2005, cesur509, tr100a ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Çokta içe kapanık yaşamasınlar, adama kilit vururlar. Derdini paylaşmayan derman bulamaz.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çokta içe kapanık yaşamasınlar, adama kilit vururlar. Derdini paylaşmayan derman bulamaz.
    Bu yazdıklarım sadece senin şahsına değildir.

Genel olarak yazıyorum lütfen üstünüze alınmayın.

İçe kapanık olma durumu insanların çeşitli sorunlarından dolayı ortaya çıkan bir durum.

Herkesin yaşayamayacağı hatta yaşamasını istemediğim durumlar olabilir.

Kimisi hayatı boyunca aile sevgisi görmemiştir içine kapanıktır.

Kimisi üvey anne dayakları ve korkutmaları yüzünden çocuk yaşta ezilmiştir kendine hayatı boyunca gelemez.

Kimisi başında ana baba olmayınca orda burda kalmaya başlar ve aile sevgisini göremeyince yalnız kalır.

Yalnızlık nedir bilir misiniz?

İnsanları içten içe kemiren.

Hayatı boyunca peşini bırakmayan lanet bir duygu.

Eğer biliyorsan ve üstteki duyguların hepsini veya herhangi 1 tanesini yaşadıysan ne demek istediğimi anlarsın.

Çağırırlar gitmek istersin.Ama o ortama uyum sağlayamayacağını düşünürsün ve vazgeçersin.

Bütün hayat böyle gitmez elbet bir gün değişebilir herşey.

Fakat o gün gelene kadar çektiğin acı senin peşini bırakmaz ve her seferinde daha da artmaya devam eder.

Derdini anlatmayan çare bulamaz sana bu durumda katılıyorum.

Fakat her derdin çaresi ne yazık ki yok.

Herkese hayırlı akşamlar
    cesur509, DALGIC_800, haojin2005 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ah şu sözler ! Ne kadar da varsayıma dayanıyorlar. . .

-Okudum ve güldüm dereyi görmeden paçayı sıvamak . . . Aslında bakarsanız şuan benim yazımda, önyargı görülebiliyor.Konuyu açan arkadaşın yazmış olduklarından farksız bir şekilde

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-Okudum ve güldüm dereyi görmeden paçayı sıvamak . . . Aslında bakarsanız şuan benim yazımda, önyargı görülebiliyor.Konuyu açan arkadaşın yazmış olduklarından farksız bir şekilde
    Yazıda ön yargının kötü bir şey olduğu ve insanların bilemediğimiz bir durumunun olabileceğinden bahsediyor. İnsanları tanımadan ön yargıda bulunmayın diyor.

Neden bu yazıya güldünüz anlamadım doğrusu ??
    McBay bunu beğendi.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıda ön yargının kötü bir şey olduğu ve insanların bilemediğimiz bir durumunun olabileceğinden bahsediyor. İnsanları tanımadan ön yargıda bulunmayın diyor.

Neden bu yazıya güldünüz anlamadım doğrusu ??
    Neden mi güldüm ! Bide soruyorsun Bak işte o bilemediğin durumun ne oldugunu bilmiyorsun buda bir önyargıdır.Önyargı her zaman olumsuz şekilde olusacak değil

Örneğin : Aaaa Ece çok kötü / Önyargı oluyorda Aaaaaa Ece çok iyi / Önyargı olmuyor mu ?
    Tolga Can ve acayüp bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    iş yeri arkadaşlarım, dostlarım kime sorarsan sor. Çok dost canlısı ve komiktir der.
    Ancak eve gidince eve kapanır. Herkes den uzak nefes aldığımı hissederim. tek başına ve yanlız olmak bana huzur verir.
    Benimkine de çare yok galiba, kıyamet kopsada dünyada tek başıma salına salına gezsem diye pis bir düşüncem var
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş yeri arkadaşlarım, dostlarım kime sorarsan sor. Çok dost canlısı ve komiktir der.
    Ancak eve gidince eve kapanır. Herkes den uzak nefes aldığımı hissederim. tek başına ve yanlız olmak bana huzur verir.
    Benimkine de çare yok galiba, kıyamet kopsada dünyada tek başıma salına salına gezsem diye pis bir düşüncem var
    İşte burada biz motosiklete kişilik ve duygu yüklüyoruz.Örneğin nasıl köpekler insanların sadık dostlarıysa, sağlam bir motosiklet ile de o bağı yakalıyorsun.

Ondan sonrası malum, hep yol hayali, rota çizimleri, benzin hesaplamaları, yol canavarlığı, ve tüm endişelerden uzak iki teker huzuru.O rüzgar yüzüne çarparken kimin nerede, kimin ne olduğu o kadarda önemli değil.Bu yüzden motor tutkunlarına karşı hep biraz daha az ön yargım, hep daha çabuk güvenirim aynı duyguları paylaştığım bu insanlara.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Çok yakında...
    Neden mi güldüm ! Bide soruyorsun Bak işte o bilemediğin durumun ne oldugunu bilmiyorsun buda bir önyargıdır.Önyargı her zaman olumsuz şekilde olusacak değil

Örneğin : Aaaa Ece çok kötü / Önyargı oluyorda Aaaaaa Ece çok iyi / Önyargı olmuyor mu ?
    Sadece merak ettim , neden güldüğünüzü Ön yargıda bulunmadım ki

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

Önyargının sözlük anlamına bakarsan söylediğin doğru.
    Yani konuyu açan arkadaşta önyargıda bulunarak bu yazıyı yazmış oluyor.
    Fakat halk arasındaki kalıplaşmış halini düşündüğümüzde önyargı; kişinin veya kurumun, bir başka kişi yada kurum hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan, onun hakkında kötü/olumsuz düşüncelerini sarfediyor olması durumudur.
    Bundan dolayı bana göre, konu sahibi arkadaşın yapmış olduğu alıntı gayet güzel.
    Tamamen kendi düşüncem. Kimseyi yargılamıyorum. O yüzden önyargılı yaklaşmayın
    cesur509 bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)