Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ABD den 1 ayda gelemeyen ürün

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Herkese selamlar; Kasım sonu ebay den aldığım ürün aşağıda da görüldüğü gibi 30 kasımda yurtdışına sevkedildi. Ve görünene göre henüz ülkeye giriş yapmış değil. Daha önce gümrüğe akılan ürünler için en azından ülkeye giriş yaptığı görülüp gümrükte beklediği anlaşılıyodu. Ankara PİM merkezinden yılbaşı dolayısı ile 2 kg dan düşük paketlerde yığılma olduğunu söyledi bi kadın, ilgili birimden kişi ise gemidedir, yoldadır, sıradadır gibi çok zekice söylemlerde bulundu...Eğer ki yoğunluk varsa 14 aralık ta honkongdan verilen yine bana ait başka bir ürün ise 24 Aralıkta ülke içi kayıtlara girdi...

izlemeli kargo olduğundan dolayı sanırım satıcının bana ücreti ödemesi gibi bir durum söz konusu ama bunun için bekleme süresi ne kadardır acaba...? Konu ile ilgili tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim...

27/11/12 14:45 2012-11-27 14:45:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir UNITED STATES (Yurt Disi)
    29/11/12 16:24 2012-11-29 16:24:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) UNITED STATES (Yurt Disi)
    29/11/12 16:24 2012-11-29 16:24:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi UNITED STATES (Yurt Disi)
    30/11/12 18:25 2012-11-30 18:25:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi UNITED STATES (Yurt Disi)

Yurtiçi sorgulaması

BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Usps gönderisi lc,lx,lj ile başlayan barkod numarasına sahipse takip edilemiyor.Şu an yılbaşı dolayısıyla ptt ve gümrük çok daha yoğun.Yopunluktan dolayı kaybolma olabilir.Kayıtsız gönderileri taahütlü olarak isteyin , kaybolma riski daha düşük. Yılbaşı,bayram faktörünü saymazsak normal zamanlarda 20 günü geçen postalar nadir elime ulaşıyor
    erro bunu beğendi.

USPS first class mı yoksa priority mi? Priority'se gerçi bu kadar gecikmemesi lazım. First Class çok gecikebiliyor. LN kodlu oluyor bunlar genelde. 25 Kasım'da yola çıkan pakedim hala Türkiye'ye girmedi. Ama aynı satıcıdan daha önce aldığım iki paket bir haftada Türkiye'ye girmişti. Onun dışında ebay'den FC ile aldığım bazı paketlerde hiçbir takip bilgisi çıkmadı ama elime ulaştılar. Bence kaybolmaz ama süre olarak süründürüyor . Başka forumlarda araştırdığım kadarıyla iki aya kadar bu süre uzayabiliyor.
    erro bunu beğendi.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usps ile turkiyeye 22 aralikta mi ne gelen urunum bugun uskudara elime ulasti, ama abdden gelen bi zarf postam kayboldu 2bucuk aydir gelmedi, icinde cek vardi belki gordulerse almislardir diye dusunuyorum.
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    benim ürünüm CP kodu ile başlıyo...bildiğime göre takip numaralı ürünler sigortalı, dolayısı ile satıcı geri ödeme yapıpı sigortadan parasını alabiliyo sanırım...alınan üründe ekranda "Don't forget to leave feedback! If there was a problem, please go to the Resolution Center by 01/09/13." şeklinde bir ibare mevcut...bu tarihe kadar bekliycem yoksa bildirim yapıcam artık...350 TL gibi rakam söz konusu

O tarihte bildirim yap kesinlikle.

Daha önce iki farklı satıcıya kayboldu diye form doldurmuştum. Sonrasında aynı ürünlerden iki tane elime ulaştı . Meğerse PTT şubede bekletiyormuş, oturduğum semte paket biriktiriyormuş beyefendi, sonra dağıtım yapacakmış.
    erro bunu beğendi.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Abd den bende kasim 13unde urun aldim benimde elime ulasmadi henuz takip nosunun sonu us ile bitmeyen amerikan posta servisi gonderileri 1.5 2ayi bulabiliyormus gelmesi ben birkac posta dagitim gorevlisine sordum durumu anlatyim gelmedi dedim %90 kayip olmustur takipsiz paketler adi posta oluyormys onun icin sonucu belirsiz gelirse sanlisin dedi bana

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    hocam, ne alıyorsun bu önemli.. eğer gümrüğe takılacak bir ürünse gecikir hatta gelemeyebilir ya da adeti yüksek rakamlarsa sıkıntı olur. kasım ortalarında ebay'den htc telefonum için kasa siparişi vermiştim, 4-5 gün oldu geleli. bir de ptt kargo ile mi geliyor? eğer dhl falan seçtiysen o da gümrük kontrolüne giriyor. satıcıya bir mail at istersen, yardımcı olacaktır

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hacı gemiyle geliyo olmasın?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Us posta servisi gemi ile gonderir standart gonderi olarak 2ayi bulur eline gecmesi ayni sorunu bende yasiyorum 75euro yu geciyorsa parasi gumruk bedeli vardir bedelini odemeniz gerekmete

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Www.*ebaydestek*.com/ bu adresten destek ve alisverisin ile ilgili her sorunun cevabini bulabilirsin

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, ne alıyorsun bu önemli.. eğer gümrüğe takılacak bir ürünse gecikir hatta gelemeyebilir ya da adeti yüksek rakamlarsa sıkıntı olur. kasım ortalarında ebay'den htc telefonum için kasa siparişi vermiştim, 4-5 gün oldu geleli. bir de ptt kargo ile mi geliyor? eğer dhl falan seçtiysen o da gümrük kontrolüne giriyor. satıcıya bir mail at istersen, yardımcı olacaktır
    daha önce gümrüğe takılan ürünüm için bile takıldığını görebiliyodum...ülke içindeki 2-3 aşamadan sonra alıcıya tebligat gönderildi yazısını görünce gümrüğe takıldığını anlayabiliyodum ama bu henüz ülkeye girmedi...usps amerikanın resmi postasıyla burda ptt ye teslim ediyo...bildiğim kadarıyla da bu şekilde...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı gemiyle geliyo olmasın?
    abi bu tür küçük kargolar gemiyle gelmez herhalde...ne bileyim saçma geliyo gemiyle paket yollamak...ama dediğin de olabilir tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Us posta servisi gemi ile gonderir standart gonderi olarak 2ayi bulur eline gecmesi ayni sorunu bende yasiyorum 75euro yu geciyorsa parasi gumruk bedeli vardir bedelini odemeniz gerekmete

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Www.*ebaydestek*.com/ bu adresten destek ve alisverisin ile ilgili her sorunun cevabini bulabilirsin
    saolasın..gümrüğe takılacak zaten onu biliyorum...kaybolmasın da veririz vergisini...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    USPS first class mı yoksa priority mi? Priority'se gerçi bu kadar gecikmemesi lazım. First Class çok gecikebiliyor. LN kodlu oluyor bunlar genelde. 25 Kasım'da yola çıkan pakedim hala Türkiye'ye girmedi. Ama aynı satıcıdan daha önce aldığım iki paket bir haftada Türkiye'ye girmişti. Onun dışında ebay'den FC ile aldığım bazı paketlerde hiçbir takip bilgisi çıkmadı ama elime ulaştılar. Bence kaybolmaz ama süre olarak süründürüyor . Başka forumlarda araştırdığım kadarıyla iki aya kadar bu süre uzayabiliyor.
    aldığımız ürünler 9. günde van merkez ptt ye ulaştı (en azında internet sorgusunda öyle yazıyor) daha sonra iki hafta elime gelmedi en son gittim arkadaş bu nasıl rezilliktir diye gidip ptt de çıngar çıkardım adam gandalfın büyü kitabı gibi bi defter çıkardı 1 metreye 1 metre isme bktılar bir ay önce size teslim edilmiş dedi
    ulem nasıl kim nereye baktım verdiğim adres hastane dağıtıcı çevirmiş birine vermiş bunu tanıyosan ver diye
    kime vermiş isim yok tc no yok sarı çizmeli mehmet ağa
    çıktım müdürün yanına dedim sizi zimmete eşya geçirmekten şimdi savcılığa veriyorum hberiniz olsun (taabi bu kadar kıs demedim)
    müdürcüm beyfendi yarın kadar müsade edin bi bakalım dedi diğer gün tel ile ardı gelin paketinizi alın diye
    gittim bay bi özür diledikten sonra verdi pkedi
    hipnetorlar hiç dağıtım çıkarmamış ordaa ayak işleriyle uğraşan bi gariban dedi abi bi aydır bu raaftaa duruyor diye
    herifler dağıtmadıkları halde teslim ettik diye not düşmüşler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

İyi yakalamışsın , senden haber çıkmasa cebe atacaklar kesin.

Motosikleti
    tracer 900
    evet aldığım ürün tam 1 ay sonra yurda giriş yaptı..artık yoğunluktan mı gemiyle gelmesinden mi bilemedim...neyse geldi ya, mühim değil..

ABD büyük bir memleket öyleki anlamanız için basit bir örnek vereyim istanbulun silivri ilçesinden bir paket gönderiyorsunuz önce paketler günlük veya haftalık biriktirilip posta işleme merkezine oradan gümrüğe gidecegi ucağı bekliyor.Bazen 2 gün bazen de 15 gün sürmesinin nedeni bu.ABD'de benzer transferler oluyor.Noel ve (hangi eyalet'ten geliyor bilmiyorum )doğal afet durumu ve benzer nedenlerde süre uzayabiliyor.Bireysel küçük postalar gemi ile gelmez.Ayrıca yakın zamanda ülkeye girdiyse biraz daha bekleyeceksiniz .İçinde faturası varsa , işini düzgün yapan birine denk gelirseniz sizden vergisini , ardiye ücretini isteyebilirler.USPS'in yerel sitesinde barkod kodlarının anlamları vardır.CJ,CX,CP takip edilebilir
    L ile başlayanlar takip edilemeyen adi postalardır.Kaybolma oranları yüksektir.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Benim 50gun oldu paket gelmedi ebay dan para iadesi istedim satici birsure beklememi istemisti 3gun once parami iade etmisler honkokdan almisdugum kucuk esya ne takipi var ne birseyi 12 gunde elinde oldu valla abd den gelmeyip cin den gelmesi sasirtti beni valla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)