Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Diş Hekimliği hakkında bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Merhaba arkadaşlar uzun bir çalışma temposuna girmiş olmamla beraber kafamda bazı soru işaretleri var.Sınava sayısaldan giricem diş hekimliği nasıl bir bölümdür arkadaşlar zormudur ? ekonomik anlamda nasıldır ?
    Aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    okurken iflahını keser ekonoimk anlamda...zor bir bölüm..mezunları lanet olsun keşke tıp okusaydım der...daha neler neler işte...

Motosikleti
    o kadar zor mu bu bölüm ya ?

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Oldukça zor ve maliyetli bir bölüm müş. Malzemelerin pahalılığından ötürü 2-3 kişi birleşip bir muayenehane açabiliyor muş.
    Müşteri kaçırılmaması gerektiği için ani tatillerin olamıyor, aylar önceden belli bir aralığı boş tutman gerekiyor muş.
    En cafcaflısı olarak da mezununa doygun bir memlekette olduğumuz için yüksekle ortodonti falan yapmadığın sürece iş olayının sıkıntı olması yüksek olasılık MIŞ.

Bunların hepsini ben de diş düşünürken kimisi diş hekimi, kimisi tıp doktoru bilir kişilere sordum.
    Ama bu karamsarlık tablosu 4 yıl öncesine ait. Daha güncel bilgileri işin içinde olan yeni mezunlara sorman en sağlıklısı olacaktır
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    merhaba, adım ahmet. ben hacettepe diş hekimliği fak. 2004 mezunuyumç şu andada süleyman demirel üniv. diş hekimliği fakültesinde kanal tedavisi bölümünde araş. gör. bence diş hekimliği güzel meslek, her mesleğin olduğu gibi zorlukları olan bir meslek. bence öyle diş hekimliği okuyan arkadaşların keşke tıp okusaydım kısmına katılmıyorum, çok farklı meslekler, gerek okuma, gerek serbest piyasada çalışırken. bu elmayla armutu kıyaslamak gibi birşey. ben o sözü şuna bağlıyorum tercihleri arasında tıp yazıp ama olmamış içinde kalmış insanların söylediği sözler bence, ben seviyorum mesleğimi, hiç bir zamanda keşke tıp doktoru olsaydım demedim. okurken eskiden daha zordu ama artık şartlar daha iyi, üniversitesine göre değişiyor tabi bu durum, ama periferdeki üniversiteleri yabana atmamanı tavsiye ederim. mesela burda öğrencilerin bir çok malzemesi veriliyor, herşeyin 3 lirasından tutta 100 lirasına kadar olanı var, seçenek çok fazla. ve emin ol hocaya gıdıp desen hocam benım bunu almaya gücüm yok kesin yardımcı olacak birileri olur, hepimiz insanız. bence okurken malzeme sıkıntıs en son düşüneceğin şey olsun. meslek olarak önce karar vermenı tavsıye ederim. mezun olunca çok parada kazanabilirsin anca idare ederde olabilir durumun bu sana kalmış, senin mesleki anlamda yeteneğine ve en önemlisi bizim işte sosyal ilişkilerine kalmış, hastaların senı sevdımı iyidir durum, aslında bu konu çoookk uzun konuşulur, ama kısaca şöyle özetliyim, bizim iş serbest piyasada esnaflık gibidir, hastayla pazarlıkda yaparsın, ne bilim dertleşirsinde, ticaret gibi yani. birde bişeyde daha kaç meslek varki bitirir bitirmez ister kendi yerini açabileceğin, ister devlete girip memur olabileceğin, istersen doktora uzmanlık yapıp üniversitede çalışabileceğin, ve mezun olur olmaz 3-4 bin lirayla işe başlayabileceğin. kısacası bizim işin bence yelpazesi geniş gibi biraz daha. fikir istersen eğer seve seve konusurum, maıl adresim savgat@yahoo.com şimdiden kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı savgat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, adım ahmet. ben hacettepe diş hekimliği fak. 2004 mezunuyumç şu andada süleyman demirel üniv. diş hekimliği fakültesinde kanal tedavisi bölümünde araş. gör. bence diş hekimliği güzel meslek, her mesleğin olduğu gibi zorlukları olan bir meslek. bence öyle diş hekimliği okuyan arkadaşların keşke tıp okusaydım kısmına katılmıyorum, çok farklı meslekler, gerek okuma, gerek serbest piyasada çalışırken. bu elmayla armutu kıyaslamak gibi birşey. ben o sözü şuna bağlıyorum tercihleri arasında tıp yazıp ama olmamış içinde kalmış insanların söylediği sözler bence, ben seviyorum mesleğimi, hiç bir zamanda keşke tıp doktoru olsaydım demedim. okurken eskiden daha zordu ama artık şartlar daha iyi, üniversitesine göre değişiyor tabi bu durum, ama periferdeki üniversiteleri yabana atmamanı tavsiye ederim. mesela burda öğrencilerin bir çok malzemesi veriliyor, herşeyin 3 lirasından tutta 100 lirasına kadar olanı var, seçenek çok fazla. ve emin ol hocaya gıdıp desen hocam benım bunu almaya gücüm yok kesin yardımcı olacak birileri olur, hepimiz insanız. bence okurken malzeme sıkıntıs en son düşüneceğin şey olsun. meslek olarak önce karar vermenı tavsıye ederim. mezun olunca çok parada kazanabilirsin anca idare ederde olabilir durumun bu sana kalmış, senin mesleki anlamda yeteneğine ve en önemlisi bizim işte sosyal ilişkilerine kalmış, hastaların senı sevdımı iyidir durum, aslında bu konu çoookk uzun konuşulur, ama kısaca şöyle özetliyim, bizim iş serbest piyasada esnaflık gibidir, hastayla pazarlıkda yaparsın, ne bilim dertleşirsinde, ticaret gibi yani. birde bişeyde daha kaç meslek varki bitirir bitirmez ister kendi yerini açabileceğin, ister devlete girip memur olabileceğin, istersen doktora uzmanlık yapıp üniversitede çalışabileceğin, ve mezun olur olmaz 3-4 bin lirayla işe başlayabileceğin. kısacası bizim işin bence yelpazesi geniş gibi biraz daha. fikir istersen eğer seve seve konusurum, maıl adresim savgat@yahoo.com şimdiden kolay gelsin.
    verdıgıniz bilgiler için çok sağolun hocam mail atmayı düşünüyorum hafta sonu peki bu diş hekimliğinde sınıf ortamı nasıldır ? Kaç yıl sürüyor okul bide dersleri gerçekten çok ağır mı ayak damarlarındaki bilgiler bile ezberletiliyormuş öyle okudum bi yerde yeni mezun olan veya okumakta olan abilerim ablalarım var ise bana yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Senin mezun olacağın zamana kadar öngörü:
    Özel muayenehaneler kapanma derecesine gelecek kadar azalacak, sadece lüx semtlerde parası bol müşteriye hizmet edebilenler ayakta kalacak, onun dışındakiler ya Devlet memuru olup 2-3 bin lira maaşla çalışacak, ya da özel Hastanelerde parça başı + fix şeklinde çalışacak, haftada 6 gün ve günde 10 saat çalışacak, ya da arkadaşın yaptığı gibi Ünv.de kalacaksın. Her şartta iş güvencen olmayacak, sözleşmen uzatılmazsa başka bir yer arayacaksın. İyi tarafı sen de istediğin gibi çekip gidebileceksin .
    (Şu anda Hekimler bu durumda, sırada Diş Hekimleri var)

Motosikleti
    valla kararsız kaldım ya veterinerlikte düşünüyorum aslında onun hakkında bilgisi olan var mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kararsız kaldım ya veterinerlikte düşünüyorum aslında onun hakkında bilgisi olan var mı
    Diş mi veterinerlik mi? Bizzat bu işi yapan insanların yanında en azından birer haftasonu mesai geçir.Çalışanlar öğrencilerin ziyaretini çok severler,yardımcı olurlar.Kafana takılan ne varsa git birebir danış.

Diş ve eczacılık konusunda birkaç yıl sonra sınavla atamanın yolu açılabilir ki bunun konuşulduğunu duydum üst makamlardan.Özellikle eczacılar konusunda devlete müthiş talep var ve mezun sayısı çok arttı.Olayı biraz genişletirsek tıp fakültesi mezunları için bile önümüzdeki yıllarda -ki en fazla 10 yıl olduğunu düşünüyorum- bugün ki rahat hareket imkanları kalmayacak.Düz mantık bakarsak "Off ben ne yapacağım?" deriz ama mantıklı yaklaşırsak "Bunu nasıl değerlendirebilirim?" dememiz gerekiyor.İş hayatının gereği böyle.Kendini gerçekten iyi hissettiğin alana yönelmen çok önemli.İnan bana nefret ederek görevine devam eden birçok doktor tanıyorum.Neden?Ailesinin,toplumun beğenilerinden dolayı yönelmiş ama otuzlu yaşlara kadar sürekli öğrencilik,sürekli stres,sürekli baskı.Eee bu adamlar 32-33 yaşında güzel para kazanıyor diyelim.Para var ama 4-5 yıl öncesinin enerjisi yok,sırada evlilik var,askerlik var,aile var.Var oğlu var.Tıp düşünürsen eğer yazmadan önce çok iyi araştır lütfen.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    valla keşke tıp okusaydım diyen adamların deme sebepleri o kadar zahmet edip okuyup tıp doktoru değil diş doktoru olmaları...yani kenedilerini onlar karşısında biraz eksik görüyo olabilirler bilemiyorum, benim çevremdekilerin konuştukları böyle...yoksa ben de anlamam..diş mi veteriner mi diyosan ikisi paralel puanlarda olmadığı için bence saçma bir kafa karışıklığı (yani eskilerden arasında dağlar vardı şimdi ne oldu bilmiyorum)..

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Diş doktorlarını h,ç sevmiyorum çapa tıp fak. de randevum var yarın :S kanal tedavisi poffffff

Motosikleti
    diş doktorunu coğu kişi sevmez zaten arkadaşlar yani bu diş hekimliğınde 10 sene sonra falan iş sahası daralacak mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)