Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

made ın ırfan elektirikli monopot :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hepinize selam arkadaşlar umarım iyisinizdir , şu sıralar farkındayım çok fazla gıkım çıkmıyor ama küçük küçük bir şeylerle uğraşıyorum aslında uğraşacak önemli işlerim olmasına rağmen maddi açıdan doğru zamanı beklemekteyim

şimdi monopot nedir diye sormayın

ama usulen açıklama yapmam gerekirse , insanın dijital fotoğraf mak. kamera ile etrafından kendinden başka kimse yokken kendi, kendisini çekmeye yarayan basit, uzayıp kısalabilen basit bir alettir , tabi ben birazcık üzerinde düşünerek nasıl daha işlevsel olur diye düşünürken ortaya böyle bir şey çıktı

ilerleyen zamanlarda böyle bir alete çokça ihtiyacım olacak , belki ihtiyaç duymam diyen arkadaşlar varsa ve dijital fotoğraf makinası ile video çekiyorlarsa böyle bir alete kesinlikle ihtiyaç var demektir ,

türünün belkide ilk örneklerinden google amcada aratmadım ama elektirikli monopot varmı yokmu bilmiyorum varsada bile çokta mühim değil , ben düşünmeden evvel birileri muhakkak düşünmüştür

neyse çok fazla vaktim yok arkadaşlar,

yorum fikir ve eleştiri yazmakta özgürsünüz ama ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğinizede özen gösterin bana müsade kalın sağlıcakla

http://www.youtube.com/watch?v=5Lrb5...ature=youtu.be
    DALGIC_800, yamyamaha, Shrieker ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Herzaman ki gibi harikasın İrfan abi süper bişi olmuş.Abi sana bişi sorucam bende de aynı makinadan var fotoğraf kalitesini sevdiğim için hiç değştirmedim şimdiye kadar ama bi sıkıntısı var dolu pil koysam bile makine pili zayıf gösteriyor bunun sebebi ne olabilir??

Motosikleti
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzaman ki gibi harikasın İrfan abi süper bişi olmuş.Abi sana bişi sorucam bende de aynı makinadan var fotoğraf kalitesini sevdiğim için hiç değştirmedim şimdiye kadar ama bi sıkıntısı var dolu pil koysam bile makine pili zayıf gösteriyor bunun sebebi ne olabilir??

mantıken pillerin şarj ömrünün bitmiş olma , şarj tutmama , ihtimali aklıma geliyor , benimkinde son zamanlarda sıkça yaşıyordum o sorunu ama adam gibi paraya kıyıp kaliteli şarjlı pil alınca böyle bir sorun kalmadı

makinadan pek anlamam benimkisi bir ara motosikleten düştü çekim yaparken ayaklığından sıyrıldı canon bu sana katır gibi ben parçalanmayacağım diye diretiyor bende inadına kullanıyorum ama güzel makinalardır , bir çok makinanın 7-8 pikseline değişmem 5 piksel olmasına karşın

konu hakkında bir bilgim yok üzgünüm .

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eheh bi an deklanşöre nasıl basacaksın diye düşünmedim değil ama kamera çekimi için güzel alet ellerine sağlık abi.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    güzel bir çalışma olmuş ne güzel kendi atelyeniz var sanırım bu şekilde çalışmalar yapabiliyorsunuz hem hobinizi yapıyorsunuz hem de böyle bir cihaza bir ton para vermekten kurtuluyorsunuz takdire şaayan
    ama motosikletin neresine ve nasıl monte ediliyor onu da gösterseydiniz keşke videoda bir de yapım aşamasını
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Eline sağlık abi,çok güzel olmuş

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    helalin var abim...
    ellerine emeğine sağlık...

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Abi ellerine sağlı güzel oluş benimde vileda sapından böle bi düşüncem vardı ama çekim sırasında titreşim oluşmaz mı bu görüntüyü etkilemez mi otofocus nasıl baş eder bu durumla vs bir çok soru var şuan aklımda?

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    İrfan abi mt.net olarak para toplayıp hayabusa alsak hayabusadan da uçak yaparmısın
    MhmtcnKoral ve piyanist_irf bunu beğendiler.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrfan abi eline sağlık.Gene çok güzel bir işe imza atmışsın.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    irfan abi boş durmuyor. Helal.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İrfan abi eline sağlık da kamera bide yukarı aşağı yapabilseymiş daha havalı olurmuş.
    rs_guven ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi en son Karamürsel'e geldiğimizde senin artçınken,arkadaki motorların resmini çekeyim diye,arkama dönüp senin dengeni bozduktan sonra mı yaptın bunu,şimdi aklıma geldi de
    piyanist_irf ve audioslave bunu beğendiler.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    İrfan çok işlevsel birşey ellerine sağlık
    Bakalım bizi daha ne kadar şaşırtmaya devam edeceksin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ellerine sağlık....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi en son Karamürsel'e geldiğimizde senin artçınken,arkadaki motorların resmini çekeyim diye,arkama dönüp senin dengeni bozduktan sonra mı yaptın bunu,şimdi aklıma geldi de
    Eheh o gün farkettim bende, düşüyodunuz ya önümde :p Sanırım o günden sonra oldu herşey :p

Bu proje büyük ihtimal hava çekimlerine ön hazırlık

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eheh o gün farkettim bende, düşüyodunuz ya önümde :p Sanırım o günden sonra oldu herşey :p

Kesinlikle paraşütte kullanacak

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo irfanım seni çok takdir ediyorum

Motosikleti
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir çalışma olmuş ne güzel kendi atelyeniz var sanırım bu şekilde çalışmalar yapabiliyorsunuz hem hobinizi yapıyorsunuz hem de böyle bir cihaza bir ton para vermekten kurtuluyorsunuz takdire şaayan
    ama motosikletin neresine ve nasıl monte ediliyor onu da gösterseydiniz keşke videoda bir de yapım aşamasını
    anlıyorum dostum motosiklette arkadaki artçının kullanması değişik açılardan görüntü alımında oldukça kaliteli ve güzel videolara olanak sağlayacaktır lakin motosiklete montajlamak en azından boyunu uazttığınızda sıkıntı yaratır aşağı yukarı sallanma ve titreme yapar buda görüntüyü olumsuz yönde etkileyecektir .

benim kullanma amacım tamamen farklı yönde ve farklı bir alet üzerinde olacağı ve titreşimin sıfır olduğu uçan bir motosiklet üzerinde kullanacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ellerine sağlı güzel oluş benimde vileda sapından böle bi düşüncem vardı ama çekim sırasında titreşim oluşmaz mı bu görüntüyü etkilemez mi otofocus nasıl baş eder bu durumla vs bir çok soru var şuan aklımda?
    o kadar derin düşünürsen boğulursun basit düşün al eline ayağı makinanın kayıt tuşuna bas ayağın boyunu uzat başla çekime daha projeye başlamadan detaylarla kafanı bulandırma , önce kolaydan başla yeri gelince zor olanda yapılıyor ama zaman geçiyor

videosunu izlediğiniz alet şıp diye olmadı önce düşünmek lazım bunu yapıyorsun ama onca emeğe değecekmi ? ve kullanışlı işlevsel olacakmı ? önce bunların üzerinde durmak lazım bir iş yapılırken

yoksa düşünmedim değil 2 eksen olsun pan -tılt olsun ama değmez ve daha fazla ağırlaşması işime gelmez ): yoksa 2. ekseninde motor dişli vs malzemesi vardı elimde ,

titreşim tabiki olacaktır prof jimmy jiblerde bile olabilir kullanmayı bilecek ve titretmemeye çalışacaksın

umarım sanada fikir olmuştur kal sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi mt.net olarak para toplayıp hayabusa alsak hayabusadan da uçak yaparmısın
    ben gariban adamım hayabusa motoruna kıyamam ama illada uçan bir motosiklet olacaksa bu işte MZ i harcarım abiii

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi eline sağlık da kamera bide yukarı aşağı yapabilseymiş daha havalı olurmuş.
    havayla işimiz yok şekerim kullanışlı ve işlevsel olsun illa havalı olsun dersen değişik açılardan çektiğin videolar havalı olsun hani yapıp yakıştıracam derken eline yüzüne zıçmakta söz konusu olabilir o yüzden bırakta tek etsen olsun aşağı yukarı kolla hareket ettir ama bak burdaki daha havalı nasıııı ???

http://www.youtube.com/watch?v=rewcFb-EnYc

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo irfanım seni çok takdir ediyorum
    teşekkür ederim erkin abi ellerinden öperim saygılar hürmetler abim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o gün dengem bozulduğunda yoksa resimmi çekiyordun len ? vay alçak küfte seni yok yok uğurum karada yaya ve havada kullanmak amaçlı ama tabi motosiklete artçıda çok güzel kullanabilir 10 numarada olur hani

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan çok işlevsel birşey ellerine sağlık
    Bakalım bizi daha ne kadar şaşırtmaya devam edeceksin
    hayat devam ettiği ve ihtiyaçlar gerektiği sürece sanırım bendeki bu çalışma sendeki şaşkınlık hiç bitmeyecek nadir abi ellerinden öperim çalışmaya tam gaz devam , güzel haberleri sona saklıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaldır ayağını erdemcim ama motosiklette de kullanılır yavvv tabi artçıya vereceksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle paraşütte kullanacak
    yani abi aşkolsun ağzındada bakla ıslanmıyor yaniii
    haojin2005 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    abi sen bunun vinç gibi olanından da yapmıştın o yüzden şaşırtmadı beni =) çok güzel olmuş, seri üretip japon turistlere bile satabilirsin =) bu arada pervane gelmiş gözün aydın.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)