Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fisli harddiskimi yere dusurdum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaslar fisli hard diskimi yere dusurdum. markasi toshiba canvio 3 tb. oldugu yerde yan dustu ve bilgisayara bagladigim zaman tik tik bi vurma sesi geliyor, diski okumaya calistigi duyuluyor ama pcde dosyalar gorunmuyor. pcye bagladigimda bilgisayarimda g surucusu olarak cikiyor ama icine ulasamiyorum. 40 gb verim cok onemli onlari kurtarmam lazim. yardimci olabilecek arkadas var mi?
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar fisli hard diskimi yere dusurdum. markasi toshiba canvio 3 tb. oldugu yerde yan dustu ve bilgisayara bagladigim zaman tik tik bi vurma sesi geliyor, diski okumaya calistigi duyuluyor ama pcde dosyalar gorunmuyor. pcye bagladigimda bilgisayarimda g surucusu olarak cikiyor ama icine ulasamiyorum. 40 gb verim cok onemli onlari kurtarmam lazim. yardimci olabilecek arkadas var mi?
    O tık tık sesi kafa atma problemine benziyor eğer hard disk kafa attıysa çalıştırmaya çalışmayın çünkü disk yüzeyi çizilebilir ve geri dönüşü olmayan veri kayıplarına yol açabilir ,kafa atma problemi bir darbeden sonra okuyucu kafanın kontrol dışı hareket etmesi yani düz bir çizgide hareket etmesi gerekirken ileri geri kafasına göre hareket ediyor,öncelik bu tarz durumlarda voltajdan yada psudan şüphe edilir güç kaynağı değiştirilir aynı özelliklerde başka bir kaynak ile ve hard diski başka pcler dede deneyebilirsiniz o da işe yaramazsa tabi hiç kurcalmadan hard diski veri kurtarma labaratuvarları oluyor oralarda ücret karşılığı veri kurtarabilirsiniz
    ferhatkars bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun HDD gitti ama İlker kardeşimin dediği gibi veri kurtarma merkezleri var... öyle sanıyorum büyük bir bölümünü kurtarırlar ama biraz tuzlu olabilir.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tık tık sesi kafa atma problemine benziyor eğer hard disk kafa attıysa çalıştırmaya çalışmayın çünkü disk yüzeyi çizilebilir ve geri dönüşü olmayan veri kayıplarına yol açabilir ,kafa atma problemi bir darbeden sonra okuyucu kafanın kontrol dışı hareket etmesi yani düz bir çizgide hareket etmesi gerekirken ileri geri kafasına göre hareket ediyor,öncelik bu tarz durumlarda voltajdan yada psudan şüphe edilir güç kaynağı değiştirilir aynı özelliklerde başka bir kaynak ile ve hard diski başka pcler dede deneyebilirsiniz o da işe yaramazsa tabi hiç kurcalmadan hard diski veri kurtarma labaratuvarları oluyor oralarda ücret karşılığı veri kurtarabilirsiniz
    benim hdd de düşünce bozulmuştu....bu yöntemi de denedim ama olmadı...
    1 senede kıbrısda çektiğim yüzlerce fotoğraf gitti...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    O harddiskten hayır gelmez artık. Geçmiş olsun.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hdd de düşünce bozulmuştu....bu yöntemi de denedim ama olmadı...
    1 senede kıbrısda çektiğim yüzlerce fotoğraf gitti...
    Dediğim gibi keşke veri kurtarma merkezine verseydiniz yazık olmuş ama çok ta para istiyorlar yahu veri kurtarma merkezleri...

Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun HDD gitti ama İlker kardeşimin dediği gibi veri kurtarma merkezleri var... öyle sanıyorum büyük bir bölümünü kurtarırlar ama biraz tuzlu olabilir.
    Evet biraz baktımda pc ile ilgili forumlara gb başına 100 tl ile 1000 tl arası fiyat biçiyorlarmış ama yinede sormakta fayda var

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi keşke veri kurtarma merkezine verseydiniz yazık olmuş ama çok ta para istiyorlar yahu veri kurtarma merkezleri...
    kıbrısta bu işi yapacak birisi eminim yoktur...
    hdd hala duruyor çekmecede... gerçi biraz hırpaladım kendisini ama... diskini söküp başka hddlere taktım felan ama olmadı...
    zaten segate hddler aynı kanuni motosikletler gibi başka parçalarla uyumlu değilmiş... illaki kendi marka modeli olacakmış...
    şuan aklım başıma geldi.. yedek bir hdd aldım...her ay yedekleme yapıyorum...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    geçmiş olsun. umarım verileriniz kurtulur. yüksek kapasiteli hdd lerde böyle riskler hep var. bir çin atasözü der ki "bütün yumurtaları aynı sepete koyma"

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaslar tesekkur ederim cevaplariniz icin. tanidiginiz yer var mi ? 40 gb veriyi kurtarmak kaca malolur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)