Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

made ın ırfan elektirikli monopot :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    eline sağlık abi. senin pic programlama step motor gibi şeyleri öğrenmen lazım acilinden demedi deme
    piyanist_irf bunu beğendi.
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen bunun vinç gibi olanından da yapmıştın o yüzden şaşırtmadı beni =) çok güzel olmuş, seri üretip japon turistlere bile satabilirsin =) bu arada pervane gelmiş gözün aydın.
    aynen serkanım o yüzden sıkıntı çekemedim mantıkta
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrfan abi seni seviyoruzZzZzZzZz...!
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık abi. senin pic programlama step motor gibi şeyleri öğrenmen lazım acilinden demedi deme
    haklısın kadir programlama biraz yabancı geliyor görmek lazım da servo ve adım kontrollü step motor olaylarının aşağı yukarı ne olduğunu mantığını çözdüm ama tabi bunları çözmekle iş bitmiyor işin bittiği asıl mesele mekanikte değil programlama ve yazılımda , bu her ikisi birleştiğinde olay ruh kazanmakta şimdi kalkıp bu konuların kompedanı olan sana anlatmaya kalkmam sanırım tereciye tere satmak olur lakin tüm bunları yaptığında olay hakkaten bitmiştir , buda ekip işi ,

anlıyorsun değilmi ? yani ekip işi diyorummmm ekip ekip

nu arada sende arazisin benim gibi senin topiğide takip edemez oldum ne oldu en son kalıplar vs. yapılıyordu kafandakileri hayata geçirebildinmi ? son durum nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi seni seviyoruzZzZzZzZz...!
    sağaolasın şekerparem , gaymaklı gadayıfım, bisde sana seviyoruz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    video mobilden izlenmiyor. eksiyi bastim irfan
    hem neden duopod degil?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Helal olsun Irfan Hocam.
    Ne yaptiysan-icat ettiysen hepsi süper
    Yanlis hatirlamiyorsam mahalledekiler sana mucit İrfan diyorlarmis, haklilar vallahi

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video mobilden izlenmiyor. eksiyi bastim irfan
    hem neden duopod degil?
    O ne dimek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun Irfan Hocam.
    Ne yaptiysan-icat ettiysen hepsi süper
    Yanlis hatirlamiyorsam mahalledekiler sana mucit İrfan diyorlarmis, haklilar vallahi
    Tesekkur ederim sagolasin. insan biraz hayalgucunu biraz yaraticiligini biraz el hunerini birazda alet edavati kullaninca boyle seyler surpriz olmuyor lakin isin mucidlik tarafi tartisilir sevgiler

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Eline sağlık İrfan, fikir güzel işlev güzel daha ne olsun.
    sessizsakinin dediğini yabana atma mekatronik için şart.
    Her işime karışıyor demezsen bir önerim olacak, duruş ve kalkışları bir transistör,1-2 kondansatör ve 2-3 dirençle yumuşatman mümkün.
    Hatta 10 TL lik oyuncak araba kumandasıyla uzaktan kumanda bile edersin.

İleride helikopterede monte edersin sen bunu.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çok güzel. bu arada bisikletin yan çantalarıda güzelmiş. ellerine emeğine sağlık.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık İrfan, fikir güzel işlev güzel daha ne olsun.
    sessizsakinin dediğini yabana atma mekatronik için şart.
    Her işime karışıyor demezsen bir önerim olacak, duruş ve kalkışları bir transistör,1-2 kondansatör ve 2-3 dirençle yumuşatman mümkün.
    Hatta 10 TL lik oyuncak araba kumandasıyla uzaktan kumanda bile edersin.

İleride helikopterede monte edersin sen bunu.
    aşkolsun be orhan abi rica ederim ne demek her işime karışmak tabiki karışacaksın , ! senin halen bak kaç ay oldu bir önerin olmuştu amörtüsörlerle ilgili hatırlıyormusun ? onu bile unutmadım o gün bu gündür çünkü bilmediğim bir çok şeyi bildiğini biliyorum o yüzden şimdi tevazu filan yapmayasın güzel abim , tecrübelerinden her daim yararlanmaktan mutlu olurum ve ayrıca sevinirim bu duruma

bir şeyi bilmemek çok kötü bir şeydir , yeri gelir bilgi hayat kurtarır, kısaca bilgi herşeydir onun için bir çok şeyi bilmek sizi ayrıcalıklı kılar ve bilgi benim için çok önemlidir , kondansitör direnç vs. meselesine gelince doğru malzemeyle doğru işi yapmayı bilmek, nasıl yapacağını bilmek bunlar önemli ipuçlarıdır ama eline kondansötörü alıp ona böm böm bakmayla iş yürümez

doğru ellerde doğru yerlere ve doğru amaçlar için kullanmayı bilene belkide 1 saatlik iştir , ya bilmiyorsan ! o zaman fenaaa o iş hayatta bitmez ve amacına ulaşmaz ,

tüm bu olup bitenlerin içinde belkide hayatınızı idame ettirecek , kimseye gebe kalmayacak, kendi söküğünüzü dikebilecek kadar bilgiye ve tecrübeye sahipsniz bu sizin açınızdan kocaman bir artı olarak geri döner ,

elektirik , biryere kadar, elektironik bir yere kadar, yazılım bir yere kadar , mekanik bir yere kadar ama en azından hepsinden bir parçacık ): hayatı içinde tüm lezzetlerin , yemeklerin olduğu koskoca bir sofra olarak görün , ben o sofradaki tüm yemeklerden birer lokma tatmayı yeğliyorum , yoksa çok sevdiğim ve doyana patlayana kadar yediğim yemek tabiki var

bundan dolayı anlatmaya çalıştığın şey sana göre basit belki hatta biraz üzerine gitsem olayı çözeceğim ama elektironikte kompedentleri tanımak adamın ömrünü alır yok dirençleriydi yok çipiydi kılıydı tüyüydü birde hangisini nerelerde ne için kullanacağını bilmek ve değerlerini bilmek amannnnnnn hiç elektironiğe bulaşmayalım bırakalım kamera hızlıca dönsün yoksa ömrüm yetmeyecek ,

en iyisi tıkandığın yerde bilene danışmak ben genelde öyle yaparım ellerinden öperim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel. bu arada bisikletin yan çantalarıda güzelmiş. ellerine emeğine sağlık.
    teşekkürler, pisikletime lütfen sulanmayınız

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150

.............................................

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bu sizi kesmez, yakın zamanda tamamen servo kontrollü Jimmy Jip yapmanızı bekliyoruz. Görebildiğim kadarıyla step motor kulanmışsınız ve akım yönünü değiştirerek , sisteme bağlı kameranında yönünü değiştirebiliyorsunuz.Eldeki malzeme ve imkanlarla güzel bir proje olmuş. Ellerinize sağlık.

Bir zamanlar bana Dahi çerkes derlerdi ( hakikaten ) ne zaman ki elektronik ile kafayı bozdum önce saçı başı yoldum ( Bkz avatar resmimdeki halim ) sonra akıl gitti. Delilik baki kaldı. Zaten normal insanlar böyle şeyler yapmayı düşünmedikler için bu tür ekipmanları yapanlar hafiften çılgın olurlar ( lafın gelişidir sizi tenzii ediyorum , üzerinize alınmayın)

Madem bu alet ve bunun gibi daha çok alet size lazım olacak. Sizi azcık zehirleyeyim. Ancak uyarıyorum. Sonunuz benim gibi olabilir.demedi demeyin.

Haaa yapabilirim derseniz motorsiklette kullanabileceğiniz ilginç fikirler elbette bolca mevcut

Bakın uyarıyorum sakın okumayın bundan sonrasını, geriye dönüşü olmayan iflah olmaz işlere bulaşırsınız.

Aman haaa

Okumayın yahu..

Ehhh madem halen okuyorsunuz benden günah gider ..

Öncelikle size bol bol metal dişli servo lazım.10 kg ve üzeri çekerli servo tadarik ederseniz nerdeyse her projenizde her türlü alet edevatı hareket ettirmekte kullanabilirsiniz. Nerde alınır bu servo. ? size en yakın Türk hava kurumunun şubesini bulun, satış hizmeti varsa, darı ambarındasınız. olmadı hobby king firmasının web sitesini dideleyin. size uygun bir sürü ekipman bulacaksınız.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/index.asp

Aynı kamerayı kablosuz "head tracker" sistem yapabilirsiniz. kamera alıcı servonun üzerindeyken veriyici şapkanıza takarsanız, siz nereye bakarsanız kamera oraya döner. yukarı aşağı sağ sol farketmez. Eğer 72 Mhz lik bir kumada paneli temin edebilirseniz uygun anten , hava şartları ve yeryüzün şekilleride engel olmazsa 40 km ( Evet kırk kilometre ) öteden bu kareyı başınızı hareket ettirip kumanda edebilirsiniz. Kablosuz gözlük alıp birde bu sisteme ilave edewrseniz , kafanızı nereye çevririseniz kamera oraya döneceği gibi kameranın gördüğünüde gözünüzdeki gözlükle sizde görürsünüz. ayrıca çevredeki sesleride duyarsınız. alıcı kristalinin aynı olmayan hç kimse gördüklerinizi göremez, veya görüntüye müdahale edemez. Tam casus işi. Buna ftp deniliyor . bu birebir bilgi akışı , Bunu İki bilgisayarla internet üzerinden yapmaya kalkarsanız, mesafe kavramı anlamını yitirir. Kamerayı kontrol etmek için artık aynı kıtada olmanıza bile gerek yok. Androit uygulamalarının geliştirilmeye başlandığı haberini aldım , yakında piyasaya yazılımlarıda düşer.

Yetmezzzz dahada fazlası olsun derseniz OSD devresi eklersiniz. Sisteminiz telemetrik özellik kazanır. Görüntüdeki cismin boyutları, cisim ile aranızdaki mesafe, cismin ve havanın sıcaklığı vs vs vs bilgiler ekranınızın veya gözlüğünüzün istediğiniz köşesinde görünmeye başlar. Bu da kesmedi kamera hareketli cismi takip te etsin , ani hhızlanmalarda kameradanın dönüşüde hızlansın , her zaman merkezdekii görüntü içinde kalsın derseniz bu da mümkün , bunu yapabilecek farklı farklı osd ler mevcut en çılgınlarını polonyada yaşanayan remzi isimli bir türk yapıyor , google da "remzibi osd" yazarsanız bulursunuz.

Şimdi bu motorda nasıl uygulanır. ? Uygun osd bulabilirseniz ve head tarker bir sistem ve gözlük yapabilirsenz , Motorun arka çamurluğuna bir kamera çaktınız ve bu gözlüğü taktınız , arkanızda ne oluyor. ?sağ sol yuları aşağı, arkanızdaki araç ile mesafeniz ne kadar. ? kendi hızınız , motor devri , motor sıcaklığı ( uygun termal porplarla görebilirsinz) vs vs bir sürü teknik veriyi gözlüğünüzdeki ekran ile SIFIR titreşimle görüyorsunuz.

Hatta bu monopot olayını iyice abartabilir tam servo kontrollü monopot haline getirebilirsiniz. yetmez derseniz bunu bilgisayar kontrollüde yapabilirsiniz. Hatta abartı yük taşısın beta cam gibi 60 kiloluk kamera ile bile çalışsın isterseniz go to kundak dahi yapmaya çalışablirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=mzSp2uOwCL8 go to kundak böyle bir şey videonun sonuna dikkat edin.

Eğer böyle bir kundak, head trackker özellikli yapmayı becerebilirsiniz, dış görünüşüde iyi olursa , ağır yük taşıyabildiği için kumanda edilebilen ışıklandırma veya kamera ( Biraz daha abartıp silah atış platformu bile yapılır ) için kullanılabileceği için ciddi bedelle satış bile yapabilirsiniz.

Buyrun size arge projesi, Gazanız mübarek olsun.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Yeni bir çalışmanız varmı. ?
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Motosikleti
    teşekkür ederim ağabeyim de ne ettin sen yahuuu senin acilen 90 bin bakımına girmen lazım yok hani az buçuk benimde kırık olduğumu söyleyen çokturda aslında söylediğin konulara pekbir hevesliyimdir

imkanlar elverdiği kadar elimde olan melzemeyle vakit filan geçiririm irili ufaklı 3-5 uğraşım varda sanırım senin anlattıklarınla ömrümün 100/75 heba ederim

elektironiğe zaman ayıramıyorum mekanik işlerden zira mekanikle uğraşırken kafa dağıtıyorum etrafımda senin gibi meraklı ve bu işlere kafa kırmış ağabeylerim tanıdıklarımda olmadığı için tek tabanca kafama göre takılmaktayım

bu monopodu tamamen eksikliğini hissettiğim için yapma gereği duydum , genelde uçan arkadaşlar bunun düz sopa gibi olanını kullanıyordu , tabi dahada geliştirilebilir bu akşam yine geç saate kadar 2 eksenlisi ile uğraştım hurdalıktan eski vhs videoların içindeki motorları pek bir severim onlardan almıştım bir kaç tane güzel parçalar çıkıyor hepsi japan

uçan arkadaşlar derken şu an kendi paramotor traykımı yapmaya çalışıyorum ve bu yazın başında allah kaza keder vermez ise inşallah gökyüzündeyim anllattığın elektironik bilgisi bu alette çok işe yarardı kesin

yeni çalışma varmı derken bu eski bir çalışma yeni çalışmam şu an paramotor

[video=youtube;ADu25DAlKL4]http://www.youtube.com/watch?v=ADu25DAlKL4[/video

şu sıralar bu aletle uğraşmaktayım dış dünyayla bağlantımı kesmeme sebep olan iştir bu arada ama döneceğim yakında

İrfan kardeşim al sana değişik bir proje. Harekete duyarlı atış platformu.

Sen bunu yaparmısın ? Hemde ağababasını yaparsın. Artık kedi savarmı olur ? yoksa hırsız savarmı , Orasıda kullanılan silah ve mühimmata bakar.

http://www.youtube.com/watch?v=RxBa5bQfTGc

Videoyu yayınlayan kişinin ismine tıklarsan aynı pojenin değişik videolarınada ulaşabilirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)